Philadelphia – Washington 3:5 (kon.) | Vancouver – Toronto 3:2 (po pr.) | Anaheim – St. Louis 4:5 (kon.)

Zblokované střely 17:17 (07:38:46)
    10 výher chybí Fluerymu na sedmého Terryho Sawchucka.

Československá stopa v utkání:
    David Rittich (CGY) 58 minut, 36 zákroků, 2 góly, 94,7%
    Michael Frolík (CGY) 0+0, 2 střely, čas na ledě 11:27

1. Deryk Engelland (VEG) 1+0
    2. Shea Theodore (VEG) 1+0
    3. Marc-Andre Fleury (VEG) 33 zák., 1 gól, 97,1%

Shea Theodore poslal domácí celek v první třetině do vedení, ve druhé části hry dokázal vyrovnat Travis Hamonic. Ve třetí třetině rozhodl zápas povedenou ránou od modré čáry Deryk Engelland.

Pátá výhra v řadě pro Vegas. Marc-Andre Fleury v posledních čtyřech zápasech inkasoval dvě branky.

59:46
    Ještě jeden icing.

59:30
    Marc-Andre Fleury výborně betonem vyrazil střelu soupeře.

59:00
    Poslední minuta.

58:46
    Další icing, Vegas vyhodilo přes všechny čáry, buly v útočném pásmu Flames.

58:36
    Oddechový čas pro hosty.

58:36
    Zakázané uvolnění, hra se vrací před branku Vegas. Hostující celek je nyní v tlaku a domácí se musí bránit s vypětím všech sil.

58:07
    Flames jsou v útočném pásmu, zatím nemohou vystřelit.

57:26
    David Rittich míří na střídačku, hosté hrají v šesti.

57:26
    Marc-Andre Fleury kryje kotouč po střele od modré čáry.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty, Shea Theodore šikovně dostal kotouč do středního pásma.

56:46
    David Rittich přerušuje hru, Mark Stone zakončoval nepřesně. Komerční přestávka.

56:30
    Brayden McNabb pálil z dobré pozice, jeho ránu betonem dokázal David Rittich vyrazit.

55:50
    Oba týmy střídají.

55:06
    Mark Giordano pálil z dobré pozice před brankou, Marc-Andre Fleury byl připravený.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, hraje se rychlý hokej.

54:30
    Marc-Andre Fleury rozehrává od své branky, v T-Mobile areně je parádní atmosféra.

53:56
    Komerční přestávka, vhazovat bude domácí celek v útočném pásmu. Flames prohrávají o jednu branku a z jejich pohledu běží čas velmi rychle.

52:38
    Vhazovat se tedy bude před brankou domácích.

52:24
    Nate Schmidt se pokoušel dostat do útočného pásma, ale píská se icing.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Dnešní utkání sleduje 18.422 diváků.

51:36
    Domácí fanoušci ožívají a ženou své oblíbence za další brankou, Vegas je blízko výhry.
    49:31 Deryk ENGELLAND - 2:1

49:31
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Domácí celek se dostává do vedení a fanoušci Vegas slaví. DERYK ENGELLAND vypálil od modré čáry a jeho projektil zapadl přesně do horní části branky. Asistence: Reilly Smith a William Karlsson.

48:10
    David Rittich si připisuje dobrý zákrok, proti střele Paciorettyho nastavil beton.

47:52
    Vegas se rychle dostalo do útočného pásma, ale ke střele se nepropracovalo.

47:22
    Nate Schmidt se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil kryje hostující brankář.

46:49
    David Rittich sice vyhodil kotouč z hrací plochy, ale bylo to s těčí, trestné minuty to nebudou.

46:16
    Mark Giordano zakončoval, komerční přestávka.

45:53
    Flames hrají nyní poněkud aktivněji, domácí cele se musí bránit rychle kombinační hře soupeře.

45:16
    Noah Hanifin pálil od modré čáry, jeho projektil senzačně kryje Marc-Andre Fleury.

44:53
    Jon Merrill dostal hru do útočného pásma, Brandon Pirri pálil z dobré pozice, jeho ránu vyrazil David Rittich.

44:24
    Johnny Gaudreau se dostal do střelecké pozice, jeho ránu výborně zastavil domácí brankář. Marc-Andre Fleury své spoluhráče nyní podržel.

44:02

43:25
    Austin Czarnik pálil z dobré pozice, s jeho pokusem si snadno dokázal brankář Marc-Andre Fleury poradit.

42:02
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Max Pacioretty – 2 min., hákování).

41:54
    David Rittich byl připravený, a tak si se střelou soupeře dokázal poradit poměrně snadno.

41:44

41:16
    Shea Theodore rozehrává od své branky, mnoho šancí momentálně k vidění není.

40:42
    Vegas začíná třetinu v početní výhodě, Shea Theodore pálil nepřesně.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01

Travis Hamonic dokázal krátce po ubránění Vegas oslabení vyrovnat, jeho rána zapadla do branky, puk prolétl nad betonem a pod rukavicí. Po čtyřiceti minutách hry tak platí nerozhodný stav 1:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:41
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., nedovolené bránění brankáři + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Colin Miller – 2 min., hrubost).

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:40
    Vegas hraje v útočném pásmu aktivně, David Rittich musí být pozorný.

37:51
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Mark Stone – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mikael Backlund – 2 min., hrubost).

37:22
    Paul Stastny se pokoušel vydolovat kotouč u mantinelu v útočném pásmu, proti přesile obránců neuspěl.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině, hraje se spíše ve středním pásmu.

36:30
    Kotouč vypadl z hrací plochy, komerční přestávka.

36:02
    Mnoho šancí už ve druhé třetině nezbývá, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

35:28
    Komerční přestávka.

34:31
    Vegas rychle rozehrává od své branky, Ryan Reaves kotouč dostihl.

34:02
    Brandon Pirri zakončoval přes obránce, jeho rána byla zblokovaná, následně domácí pokračovali v aktivní útočné hře.

33:34
    Mnoho šancí momentálně k vidění není.
    31:54 Travis HAMONIC - 1:1

31:54
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno, postaral se o to tvrdou ránou obranou Vegas nepokrytý TRAVIS HAMONIC. Jeho rána z kruhu zapadla nad beton a pod rukavici brankáře Vegas. Asistence: Sean Monahan, Matthew Tkachuk.

31:37
    Reilly Smith to zkoušel při vlastním oslabení, ale do šance se nedostal.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, Vegas hraje oslabení, ale nenechá soupeře se usadit v pásmu.

29:53
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jonathan Marchessault – 2 min., nedovolené bránění).

29:34
    Vegas rozehrává od své branky, William Karlsson to zkoušel individuálně, ale prosadit se v souboji s obráncem nedokázal.

29:09
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nemůže dostat do útočného pásma stabilněji.

28:40

27:50
    Pierre-Édouard Bellemare pálil z dobré pozice, hostující brankář dokázal vyrazit.

27:38

27:14
    Calgary Flames má velké problémy s přechodem do útočného pásma, domácí hrají velmi dobře i při oslabení.

26:49
    Mark Giordano pálil, jeho ránu snadno kryje Marc-Andre Fleury. Vhazovat se bude před jeho brankou.

26:37
    Polovinu oslabení domácí celek zvládl, do výraznější šance se Flames nedostali.

25:51
    Pierre-Édouard Bellemare využil chyby obrany, při vlastním oslabení se dostal do šance, ale trefil jen brankáře soupeře.

25:37
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brandon Pirri – 2 min., držení).

25:20
    Cody Eakin to udělal výborně, těžkou situaci v obranném pásmu zvládl.

25:00
    Max Pacioretty se dostal do výborné střelecké pozice, branku ale trefit nedokázal.

24:16
    Shea Theodore pálil od modré čáry, jeho projektil nadvakrát kryje český brankář ve službách Plamenů.

23:40
    Sean Monahan pálil z dobré pozice, Marc-Andre Fleury levým betonem dokázal vyrazit.

23:25
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry.

23:00
    Icing se nepíská, obrana Flames musí rozehrávat.

22:32
    Matthew Tkachuk se dobře pohyboval před brankou Vegas, domácí obrana si s jeho pohybem dokázala poradit.

21:46
    Brandon Pirri tečoval kotouč před brankou, jen končí nad brankou.

21:42

21:05
    Marc-Andre Fleury má kotouč za svou brankou, odkud jeho spoluhráči rozehrávají.

20:45
    Vegas hraje v úvodu druhé třetiny přesilovou hru, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře, zatím ale marně.

20:01

Po první třetině vede domácí celek o jednu branku, trefil se Shea Theodore. Za hosty sice snížil Johnny Gaudreau, ale jeho gól nebyl uznaný pro nedovolené bránění brankáři. Střelecky pasivnější Vegas vede po dvaceti minutách o jednu braku.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:40
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Travis Hamonic – 2 min., vysoká hůl).

19:05
    Brayden McNabb pálil z předbranové pozice, David Rittich kryje kotouč.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:13
    Vhazuje se před brankou Vegas, domácí celek vybojoval kotouč, a tak se směr hry otáčí.

17:44

17:20
    David Rittich vyjel za svou branku, odkud rozehrává. Rychlou akci Flames vedl Noah Hanifin. Zakončit nedokázal.

17:04
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Vegas vede o jednu braku.

16:23
    Vegas zkoušelo brejk, Nate Schmidt se k puku však ve středním pásmu nedostal.

15:54
    Johnny Gaudreau protečoval do útočného pásma, následně se pokoušel Austin Czarnik něco vymyslet před brankou, ke střele se nedostal.

15:40
    Vegas hraje nyní aktivněji a pokouší se vstřelit druhou branku v tomto zápase.

15:11
    Videocentrála v Torontu odhalila nedovolené bránění, branka neplatí.
    15:11 Neuznaná branka.

15:11
    Domácí trenér se rozhodl pro trenérskou výzvu – nedovolené bránění brankáři.

14:43
    Brandon Pirri byl volný před brankou, dvakrát se dostal ke střele, oba pokusy skvěle vyrazil David Rittich.

14:23
    Brayden McNabb rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, Shea Theodore se zapojil do akce.

13:44
    Mark Jankowski pálil z dobré pozice mezi kruhy, jeho rána postrádala přesnost.

13:00
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky Vegas bavit. Jejich oblíbenci vedou o jednu branku a pokračují v aktivní hře.

12:11

11:30
    Marc-Andre Fleury má na svém kontě další zásah.

11:10
    Nyní se pokouší hostující celek odpovědět, ale domácí obrana je pozorná a nedává soupeři mnoho šancí.

09:04
    Marc-Andre Fleury kryje ránou z dobré pozice, kterou vyslal Matthew Tkachuk.
    08:34 Shea THEODORE - 1:0

08:34
    Krásná rána a domácí celek jde do vedení, tvrdou ránou se po Stoneově pasu prosazuje SHEA THEODORE. Gól v přesilovce.Asistence: Mark Stone a William Karlsson.

08:02
    Vegas hraje přesilovku, tu první nevyužilo, bude úspěšné nyní?

07:52
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Garnett Hathaway – 2 min., hrubost).

07:16
    Mnoho velkých šancí v tomto zápase k vidění není, ani jeden celek se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma.

06:36
    Reilly Smith zakončoval domácí akci, ale kotouč po jeho střele kryje David Rittich. Vhazovat se tak bude před jeho brankou.

06:16
    Vegas se dostalo do postavení mimo hru.

06:00
    Domácí celek nedokázal přesilovou hru proměnit, Flames tak hrají v plném počtu.

05:30

04:57
    Max Pacioretty pálil z první, jeho ránu vyrazil brankář David Rittich, Jeho tým následně vyhodil přes všechny čáry.

04:14
    Domácí hrají přesilovku a pokouší se něco vymyslet v útočném pásmu.

03:30
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Andrew Mangiapane – 2 min., podrážení).

03:15
    Vegas se usadilo v útočném pásmu, Shea Theodore vybojoval faul soupeře.

02:37
    TJ Brodie se usadil v útočném pásmu a pokouší se něco vymyslet, zatím ale ke střele se hosté nedostali.

01:16
    Sledujeme rychlý hokej, Vegas nyní špatně rozehrálo, píská se icing.

00:40
    Matthew Tkachuk se dostal do šance na druhé straně, branku však minul.

00:13
    Shea Theodore zakončoval jako první, hostující brankář byl připravený.

00:01

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt, Engelland, McNabb, Theodore, Merrill, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stastny, Mark Stone – Pirri, Eakin, Tuch – Carpenter, Bellemare, Reaves.

Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – Giordano, R. Andersson, Hanifin, Hamonic, Brodie, Prout – J. Gaudreau, Monahan, Tkachuk – Mangiapane, Backlund, E. Lindholm – S. Bennett, Jankowski, Czarnik – Frolík, D. Ryan, Hathaway.

Rozhodčí: Lee, McIsaac – Murchison, Gawryletz.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Welcome to Fabulous Las Vegas. Vítejte v Las Vegas.

Hokejisté Golden Knights se začínají znovu dostávat do formy, kterou rádi vidí jejich fanoušci. Z posledních pěti zápasů vyhráli hned čtyři, navíc v posledních dvou neinkasovali. Marc-André Fleury zavřel svou branku. Nyní ho ale čeká nesnadný soupeř. Hráči Flame vstřelili již 234 gólů a patří jim první místo Pacifické divize. Vegas je třetí, na posledním přímém postupovém místě do play-off. Má osmibodový náskok na čtvrtou Arizonu.

Calgary poslední dva zápasy prohrálo, v obou případech vstřelilo jen dvě branky. Od Minnesoty inkasovalo čtyři, od Toronta hned šest. Flames v Mohavská poušti zatím nevyhráli, podaří se jim to dnes? Hráči i fanoušci Vegas věří, že duel zvládne domácí tým.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 9. Theodore (Mark Stone, W. Karlsson), 50. Engelland (R. Smith, W. Karlsson) – 32. Hamonic (Monahan, Tkachuk)

Rozhodčí: Lee, McIsaac – Murchison, Gawryletz

Diváci: 18.422