Boston – Florida 4:3 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 3:0 (kon.) | Ottawa – NY Islanders 2:4 (kon.)
Detroit – NY Rangers 3:2 (1:0 po s.n.) | Tampa – Minnesota 0:3 (kon.) | Chicago – Buffalo 5:4 (3:1 po s.n.)
Dallas – Colorado 4:0 (kon.) | Edmonton – Vancouver 3:2 (kon.) | Arizona – Calgary 2:0 (kon.)
Los Angeles – St. Louis 0:4 (kon.) | San Jose – Montreal 5:2 (kon.)

David Kämpf (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:31
    Vladimír Sobotka (BUF) 1+0, 2 střely, čas na ledě 12:59 (05:32:43)

1. Arťom Anisimov (CHI) 2+0
    2. Zach Bogosian (BUF) 1+1
    3. Patrick Kane (CHI) 1+3

Duncan Keith a Arťom Anisimov dostali domácí celek, který špatně začal, do dvoubrankového vedení. Buffalo bylo v první části třetiny výrazně aktivnější, ale Corey Crawford své spoluhráče podržel.

Buffalu vyšla druhá třetina na výbornou. Vladimír Sobotka snížil, pak rychle dokázal Brandon Montour vyrovnat a pracně vybudovaný náskok Chicaga byl pryč. Zatím rozhodující branku vstřelil hostující celek při vlastním oslabení, krásně se trefil Zach Bogosian.

Arťom Anisimov dokázal z kraje třetí třetiny vyrovnat na 3:3. Hosty do vedení poslal Kyle Okposo. Na 4:4 srovnával Brendan Perlini. V nájezdech pak o výhře Chicaga rozhodl Patrick Kane.

Patrick KANE - 5:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým Chicago Blackhawks.
    Autorem vítězné branky je PATRICK KANE, ujala se jeho blesková střela.

Samostatné nájezdy začínají.

Dramatické prodloužení končí, uvidíme nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:47
    Oddechový čas pro hosty.

Corey Crawford senzačně zastavil asi pět střel a dorážek hostujícího hráče. Zach Bogosian neprostřelil brankáře.

64:00
    Poslední minuta prodloužení

63:50
    Alex DeBrincat minul branku.

63:41
    Dylan Strome má za sebou velmi dobré střídání.

63:05
    Jonathan Toews výborně pálil, trefil jen brankáře.

62:31
    Brandon Saad trefil brankovou konstrukci, následně minul Jack Eichel branku.

62:12
    Hra se přelévá ze strany na stranu.

Carter Hutton rozehrává od své branky.

61:04
    Velkou šanci měl Brandon Saad, nicméně se prosadit nedokázal.

60:41
    Domácí střídají, a tak přicházejí o útočné pásmo.

60:16
    Jonathan Toews se propracoval do útočného pásma, ale nevypálil.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:04
    Sabres se dostali do postavení mimo hru.

57:40
    Po krátké přestávce hra pokračuje dál, probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Drama vrcholí.

56:46
    Icing vrací hru před branku Sabres.

56:25
    Ani jeden celek se nyní nikam nežene, hraje se dlouhou dobu bez přerušení.

56:01
    Jack Eichel zakončoval z dobré střelecké pozice, Corey Crawford byl připravený.

55:35
    Conor Sheary se sice dostal do útočného pásma, ale vypálit na branku nedokázal.

54:04
    Marco Scandella pálil hodně nepřesně z mezikruží.

53:30
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, stav zápasu je vyrovnaný. Ani jeden celek nechce podle všeho chybovat.

52:00
    Chicago rozehrává od své branky, Patrick Kane se dostal do útočného pásma.

51:32
    Tage Thompson pálil z dobré střelecké pozice, jeho projektil končí mimo branku, gólman zasahovat nemusel.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:27
    Komerční přestávka.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Corey Crawford kryje kotouč po střele soupeře.
    47:57 Brendan PERLINI - 4:4

47:57
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Znovu je to plichta. Jeden z hostující obránců zblokoval střílenou přihrávku hráče Chicaga, puk se tak dostal do míst, kde byl BRENDAN PERLINI. Jeho rána byla přesná, přesunující se brankář neměl nárok. Asistence: Jonathan Toews a Slater Koekkoek.
    47:20 Kyle OKPOSO - 3:4

47:20
    Sabres právě vstřelili branku!
    Tak vyrovnaný stav dlouho netrval, Conor Sheary začal akci, kterou po krásné přihrávce spoluhráče zakončoval střelou do prázdné branky KYLE OKPOSO. Asistence: Evan Rodrigues a Conor Sheary.

46:57
    44:48 Arťom ANISIMOV - 3:3

44:48
    Je vyrovnáno, nyní domácím po mohlo také štěstí. Hosté špatně rozehráli, následně brankáři vypadl kotouč, a pak jej dorážel ARŤOM ANISIMOV.

43:46
    Hostující celek se dostal do střelecké pozice, Slater Koekkoek zblokoval střelu.

42:50
    Buffalo rozehrává od své branky, mnoho šancí momentálně k vidění není.

41:30
    Blackhawks se dostali do útočného pásma, kde kombinují, ale nemohou se prosadit, píská se icing.

41:10
    Ani pátou přesilovku domácí celek proměnit nedokázal.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:50
    Carter Hutton kryje střelu, kterou z bezprostřední pozice vyslal Dylan Strome.

40:01

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:23
    Carter Hutton se štěstím dokázal zastavit střelu, kterou vylsla Kane, a pak tečoval Dylan Strome.

39:15
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Brandon Montour – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

38:14
    Nyní kryje hostující brankář kotouč po střele, kterou vyslal Perlini.

38:00
    Oznámeny byly poslední dvě minuty druhé třetiny, Buffalo hraje aktivněji.

37:16
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, ve třetině, která se absolutně nepovedla Chicagu.

36:16

36:10
    Duncan Keith bleskově přenesl směr hry.

36:00
    Vyloučený hráč se vrací do hry.

35:40
    Brent Seabrook pálil nepřesně od modré čáry.

34:59
    Domácí se usadili v útočném pásmu, kde kombinují.

34:00
    V tomto zápase se domácícm přesilovky vůbec nedaří.

33:48
    Přesilovka pro Chicago.

33:48
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Casey Mittelstadt – 2 min., hákování).

33:44
    Connor Murphy pálil z dobré pozice, ale minul branku.

33:40

33:20
    Domácí celek se velmi dobré brání, hosté mají problémy dostat se do útočného pásma.

31:40
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Jonathan Toews – 2 min., sekání).

31:05
    Postavení mimo hru a v něm domácí Arťom Anisimov. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

30:39

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v této třetině i v zápase, Buffalo vede o gól.

29:23
    Chris Kunitz se pokoušel dostat od útočného pásma, k zakončení se však nedostal.

28:32
    Vladimír Sobotka pálil z dobré pozice, Corey Crawford kryje kotouč.

28:10
    Kotouč vypadl z hrací plochy.

27:41
    26:45 Zach BOGOSIAN - 2:3

26:45
    Stalo se to, co čekal málokdo. Sabres otáčí vývoj zápasu a rázem vedou. Krásnou akci zakončil při vlastním oslabení ZACH BOGOSIAN. Zpoza branky se natáhl a rychle zakončoval. Asistence: Evan Rodrigues.

26:31
    Patrick Kane pálil nepřesně.

26:20
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu.

25:19
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Brandon Montour – 2 min., podrážení).
    24:39 Brandon MONTOUR - 2:2

24:39
    Z ničeho nic je vyrovnáno, ránou ze střední vzdálenosti se prosazuje BRANDON MONTOUR. Tento kotouč mohl domácí brankář mít, žádná nechytatelná rána to nebyla. Asistence: Scott Wilson a Zach Bogosian.

24:00
    Mnoho šancí v této třetině zatím k vidění není, ani jeden celek se nikam nežene.
    23:16 Vladimír SOBOTKA - 2:1

23:16
    V ponechané výhodě je sníženo, prosazuje se po krásné kombinaci a odražené střele spoluhráče VLADIMÍR SOBOTKA. Ten doklepával do prázdné branky. Asistence: Zemgus Girgensons, Tage Thompson.

21:53
    Brendan Perlini dostal hru do útočného pásma, jeho projektil kryje brankář Carter Hutton.

21:10
    Sledujeme klidný úvod druhé třetiny, hostující celek pokračuje v aktivní hře, podobně jako v úvodu první třetiny.

20:40
    Jack Eichel pálil, jeho projektil kryje domácí brankář.

20:01

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:56
    Už se nic nestane.

18:54
    Carter Hutton se dostal špatnou rozehrávkou do problémů, ale dokázal si poradit.

18:30
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (David Kämpf – 2 min., podrážení).
    18:26 Arťom ANISIMOV - 2:0

18:26
    Domácí celek navyšuje své vedení, krásným blafákem se prosazuje a střelou do odkryté branky navyšuje vedení ARŤOM ANISIMOV. Asistence: Dominik Kahun a Patrick Kane.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
    16:01 Duncan KEITH - 1:0

16:01
    Domácí celek se dostává do vedení, ujala se bekhendová střelou, kterou z bezprostřední blízkosti vyslal DUNCAN KEITH. Carter Hutton nedokázal zasáhnout. Asistence: Jonathan Toews, Patrick Kane.

15:47
    Brent Seabrook pálil od modré čáry, jeho projektil kryje brankář Sabres.

15:08
    Sabres vyhazují přes všechny čáry.

14:34
    Alex DeBrincat nevypálil vůbec špatně, jeho dvě střely vyrazil Carter Hutton před sebe, a pak už hrála obrana.

14:03
    Chicago nyní hraje nyní druhou přesilovku a věří, že ji sehraje lépe než tu první.

13:43
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Rasmus Ristolainen – 2 min., hrubost).

12:46
    Dvě tři dobré střely vyslal domácí celek na branku soupeře.

12:28
    Další hostující rána od modré čáry byla zblokovaná.

11:49
    Brendan Perlini pálil z dobré pozice, Carter Hutton tak tak podržel kotouč. Buffalo je střelecky aktivnější, v tomto ohledu vede 11:5.

11:24
    Po dlouhé době se domácí celek na chvilku dostal do útočného pásma.

10:42
    Buffalo hraje aktivněji, Jack Eichel autorem další střely, domácí obrana si dokázala poradit.

10:21
    Corey Crawford přerušuje hru, komerční přestávka.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, domácí celek má velké problémy s hrou v útočném pásmu.

09:29
    Domácí vybojovali buly v útočném pásmu.
    Sezónu 19-20 začne podle tohoto zdroje Chicago zápasem proti Flyers a bude se hrát v Praze.

08:40
    Špatná přesilovka, Chicago si nevypracovalo vůbec žádnou šanci.

08:36

07:40
    Blackhawks musí rozehrávat od své branky, skvěle to udělal při oslabení Sobotka.

07:22
    Domácí celek kombinuje v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

06:36
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Casey Nelson – 2 min., držení).

06:13
    Přesilovku budou hrát domácí, již hrají bez brankáře.

05:14
    Na výraznější šanci v tomto zápase čekáme. Casey Mittelstadt pálil z dobré pozice, jeho pokus kryje domácí brankář. Corey Crawford má na svém kontě třetí zásah.

04:02
    Marcus Krüger pálil z dobré pozice, zachytil kotouč po vyhození obránce Sabres, Carter Hutton byl pozorný.

03:34
    Buffalo Sabres rozehrává od své branky, domácí brankář zachytil kotouč za brankou, a tak se směr hry otáčí.

02:45
    Casey Nelson čeká na dostřídání spoluhráčů, následně se Tage Thompson dostal do postavení mimo hru.

02:20
    Casey Mittelstadt pálil z pravého kruhu, jeho ránu kryje brankář domácího celku.

02:06
    Brendan Perlini kombinuje se svými spoluhráči.

01:37
    Slater Koekkoek pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný, následně puk končí mimo.

00:44
    Sam Reinhart měl velkou šanci svého celku, výborně zakončoval a jeho ránu kryje Corey Crawford.

00:20
    Hostující celek začal aktivněji, sledujeme dobrou hru Buffala v úvodu zápasu.

00:01

Chicago Blackhawks: Crawford (Delia) – Keith, Seabrook, Koekkoek, E. Gustafsson, Forsling, C. Murphy – Saad, J. Toews, Hayden – DeBrincat, D. Strome, Perlini – Kahun, Anisimov, P. Kane – Kunitz, Kämpf, Krüger.

Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Scandella, Ristolainen, Dahlin, C. Nelson, Bogosian, Montour – Eichel, Skinner, S. Reinhart – Sheary, Rodrigues, Okposo – S. Wilson, Mittelstadt, Pominville – Girgensons, Sobotka, T. Thompson..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jedná se o druhý vzájemný zápas v této sezóně, ten první vyhrálo Chicago vysoko 7:3. Do sestavy Chicaga by se mohl vrátit po zranění nohy David Kämpf. Chybět naopak bude gólman Cam Ward.

Buffalo čeká úvodní ze dvou venkovních zápasů v řadě. Vladimír Sobotka a Zach Bogosian by se mohli vrátit do sestavy, oba hráči plně trénují. Ve vzájemných zápasech hraje velmi dobře Jason Pominville, v posledních deseti vzájemných zápasech zaznamenal deset bodů.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Chicago Blackhawks a Buffalo Sabres.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 17. Keith (J. Toews, P. Kane), 19. Anisimov (Kahun, P. Kane), 45. Anisimov, 48. Perlini (J. Toews, Koekkoek), rozh. náj. P. Kane – 24. Sobotka (Girgensons, T. Thompson), 25. Montour (S. Wilson, Bogosian), 27. Bogosian (Rodrigues), 48. Okposo (Rodrigues, Sheary)