Nitra – Trenčín 4:1 (kon.) | Košice – Poprad 1:2 (po pr.)
HC Košice
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1) Stav série: 0:2
HK Poprad
Úterý 12.03.2019, 18:00 • Steel Aréna Košice • Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále

Střely na bránu 37:32. Vyloučení 7:6, bez využití. Diváků: 5707. (20:46:42)

Hokejisté Popradu letos popáté z pěti pokusů dobyli košickou Steel Arénu! Dlouho vyrovnaný bezgólový duel přinesl v 56. minutě dvě branky, hosty dostal do vedení Martin Belluš a okamžitě za osm vteřin vyrovnal Ladislav Nagy. V prodloužení strhl těsný zápas na stranu Popradu Joona Erving a série se stěhuje pod Vysoké Tatry za stavu 2:0 pro tamní "kamzíky".

64:26
    Poprad právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Hosté se rozjeli dva na dva, finský obránce JOONA ERVING to vzal na sebe a z místa mezi modrou čarou a levým kruhem prostřelil Vladislava Habala.
    Asistence: Arturs Salija, Patrik Svitana.

64:08
    Šedivého táhlá střela olízla boční konstrukci popradské brány.

63:27
    Košice ztratily pásmo, ale hned se za modrou čáru vrátily. Dudáš vybídl zcela volného Suju, který svou střelou nechal Vošvrdu předvést efektní semafor.

63:16
    Slovákův útočný výlet vynesl ocelářům vhazování před Vošvrdou.

62:37
    Šerbatovova přihrávka přeskočila Šedivému na modré čáře hůl a Košičtí musejí zpátky.

61:49
    Karalahti střílel zblízka po přihrávce zpoza brány do Habala, hra pokračuje dál bez přerušení.

60:01

55 minut zápasu gól nepřineslo, pak padly dva během osmi vteřin. Radost Popradu z Bellušovy trefy utnul bleskurychlým vyrovnáním nejlepší střelec ligy Ladislav Nagy a zápas po základní hrací době skončil 1:1.
    Následuje krátká přestávka a desetiminutové prodloužení, hrané ve formátu 4 na 4.
    Střely na bránu 11:6, celkem 36:28. Vyloučení 3:2, celkem 7:6. Bez využití.

60:00

59:44
    Zakázané uvolnění Košic, trenér hostů Roman Stantien si vzápětí vyžádal oddechový čas.

59:24
    Šedivého bombu schytal clonící Nagy, až jeho kolega Děrljuk od modré dokázal propálit vše, co mu stálo v cestě, a vyprášil Vošvrdovy betony.

58:40
    Košická pětka si vytvořila téměř přesilovkový tlak, hosté se vymanili a probíhá všeobecné střídání.

57:54
    Spilár střílel přes beka z levého křídla po ledě, Vošvrda rozklekem vyráží.

57:30
    Nedotažené útoky se střídají na obou stranách. Věštba, že to bude zápas o jednom gólu, se mi nevyplnila. Po osmivteřinovém gólové, gejzíru se hraje stejná partie jako většinu zápasu.

56:55
    Brophey se neprosadil za bránou, následoval kontr Popradu a Takáčovu střelu domácí zblokovali do rohu.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 56. Nagy (Slovák, Koch) – 56. Belluš (Karalahti), 65. Erving (Salija, Svitana)

HC Košice: Habal (Laco) – Slovák, Koch, Děrljuk, Šedivý, Čížek, Dudáš, Žitný, Pulli – Sýkora, Brophey, Nagy – Spilár, Suja, Petráš – Šerbatov, Ignatuškin, Haščák – Jokeľ, Klíma, Lušňák
    HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Miner, Brejčák, Fabian, Petran, Erving, Salija, Karalahti, Paločko – Bondra, Mlynarovič, Svitana – Takáč, Zagrapan, Buzzeo – Miller, Heizer, Abdul – Macík, Paukovček, Belluš

Rozhodčí: Štefik, Stano – Rojík, Gajan