Česko – Jungadler Mannheim 9:4 (kon.)
Česko
9:4 (2:2, 4:0, 3:2)
Jungadler Mannheim
Úterý 12.03.2019, 12:00 • Realistic Arena, Karlovy Vary • Reprezentace do 16 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Česká reprezentace do 16 let má před sebou druhý přípravný zápas s o rok starším vyběrem Mannheimu. v úvodním pondělním duelu porazila německého soka vysoko 6:0.

Statistiky pondělního zápasu

ČESKO "16" – JUNGADLER MANNHEIM "17" 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 17. Chrenka (Pinkas), 26. Herčík (Půček, Smolka), 29. Brada (Soukup, Kunst), 34. Lukeš (Chludil), 51. Kunst (Měchura, Moravec), 58. Měchura (Lukeš, Kučera).

Česko: Zlatnický (Hamrla) – Pinkas, Ticháček "C", Šindelek, Smolka, Fajmon, Moravec, Kunst, Böhm, Ryšavý – Kučera, Chludil, Kos, Lukeš, Půček, Měchura, Herčík, Marha, Brada, Chrenka.

Jungadler Mannheim: Ganz (McIntyere) – Schams, Pilu, Möbius, Stowasser, Krenzlin, Tuchel "A", Schuster – Elias, Kälble "C", Ramoser, Zbaranski, Sonnenwald "A", Calce, Keune, Haaser, Kasprzik, Hecht, Gorgenländer, Fleischer.

Rozhodčí: Kostourek – Gerát, Kokrment.

Příjemné poledne všem hokejovým příznivcům, z Karlových Varech už za pár minut začne druhé přípravné utkání české reprezentační šestnáctky proti Mannheimu.

Známe už i sestavy obou dnešních soupeřů, v české brance si odbude reprezentační premiéru gólman Štěpán Zlatnický.

Na ledové ploše už se objevila trojice rozhodčích, která odřídí dnešní duel. Jako hlavní rozhodčí se představí Michal Kostourek, na čarách mu vypomůžou Tomáš Gerát a Ondřej Kokrment.

Oba týmy už se řadí na modrých čarách, kapitáni obou mužstev, Jiří Ticháček a Janis Kälble, se následně zdraví s trojicí rozhodčích.

00:01

00:15
    Velká šance na úvod, Češi se snadno probili obranou německého týmu, situaci dvou proti jednomu, kterou řídil Měchura, ale zastavil pravým betonem Ganz.

00:55
    Další dobrá šance českého týmu, z mezikruží pálil Chrenka, německého gólmana ale střelou mezi betony nepřekonal.

01:45
    Kučera se probíjel mezi hostujícími beky, ač tísněn, tak se dokázal propracovat k zakončení.

02:13
    Poprvé zahrozili i hráči Mannheimu, Zlatnický si ale připsal na své konto první úspěšný zákrok reprezentační kariéry.

02:29
    Česko právě vstřelilo branku!
    Úvodní tlak českého týmu končí rychlou brankou, když se přesnou ranou prosadil MAREK BRADA! Asistence: Matěj Pinkas, Adam Měchura.

03:55
    Češi jsou od začátku jasně lepší, Mannheim se před Zlatnického dostává jen sporadicky.

04:07
    Jungadler Mannheim právě vstřelili branku!
    Snad druhá rána na českou branku končí vyrovnávacím gólem! Nepřehledné situace kolem české svatyně využil LUIGI CALCE, který propasíroval kotouč za Zlatnického záda! Asistence: Alex Kasprzik.

05:30
    Hosty vyrovnávací gól nabudil a častěji se dostávají k zakončení, Zlatnický si ale se střelou od modré poradil.

06:25
    Mannheim hrál při signalizované výhodě dlouho v šesti v útočném pásmu, Zlatnický si ale poradil s oběma střelami Ramosera, tu první od modré čáry vyrazil ramenem, druhou ukryl do lapačky a přerušil hru.

06:25
    Vyloučení v týmu Česko (Stanislav Kunst – 2 min., podrážení).

06:55
    České šestnáctce se zatím hra v oslabení daří na výbornou, svého soka ještě nepustila do pásma.

07:36
    Češi nepříjemně napadají ve dvou i při oslabení, Mannheimu se nedaří dostat kotouč z vlastní obranné třetiny.

08:25
    Kunst skáče z trestné lavice do hry, Češi ustáli první oslabení skvěle a nepustili soupeře k jediné střele na branku.

09:21
    Zcela zbytečné vyloučení pro český tým, když je na dvě minuty za nedovolené bránění hostujícímu brankáři vyloučen Daniel Herčík (CZE).

09:30
    Češi vyhráli buly před vlastní brankou a rychle posílají puk daleko od své branky.

10:20
    Hraje se opět daleko od české svatyně, svěřenci trenéra Hakena zvládají i druhé oslabení prozatím na výbornou.

10:21
    Že mají Češi na ledě o jednoho hráče méně? V posledních dvou minutách byste to rozhodně nepoznali. Herčík se vrací do hry a domácí jsou opět v plné síle.

12:10
    Kapitán Jiří Ticháček tvrdou ranou od modré jen trefil zadní mantinel.

13:45
    Češi si zahrají první přesilovku. Za brankou Mannheimu byl faulován důrazný Herčík, dvě minuty za držení si odpyká Malte Krenzlin (MAN).

14:10
    Češi sice na chvíli po buly drželi pásmo, k zakončení se ale nedostali a následně musí začít až od vlastní branky.

14:42
    Šestnáctka se pokusila využít hráče na středu osy, tento záměr však hosté přečetli a k zakončení soka nepustili.

15:21
    Šindelek technickou ranou dobře střílel od modré čáry, dorážet se ještě pokusil Měchura, Ganz ale ukryl kotouč do své výstroje včas.

15:33
    Dvanáct vteřin před koncem Krenzlinova trestu Češi využívají přesilovou hru! Střelu od modré Ganz pouze vyrazil, odražený kotouč si našel DANIEL HERČÍK a backhandem jej poslal za záda německého brankáře! Asistence: Martin Ryšavý, Martin Böhm.

15:49
    Stejně jako na úvodní gól Brady, tak i na druhý český zásah Mannheim rychle odpovídá! Po šestnácti vteřinách od Herčíkovy trefy se prosazuje ALEX KASPRZIK a znovu vyrovnává stav zápasu! Asistence: Luigi Calce, Philip Hecht.

16:55
    Češi nerozehráli úplně přesně, kotouče se na levém kruhu ujal zcela osamocený Stowasser, svoji bombu ale poslal pouze do náruče Zlatnického!

17:07
    Vyloučení v týmu Česko (Martin Ryšavý – 2 min., podrážení).

18:20
    Český výběr zvládá i třetí oslabení na jedničku, Mannheim se opět nedostává do pořádného zakončení.

18:58
    Síly na ledě se vyrovnají. Chludil se s kotoučem dostal v situaci jeden na jednoho přes Simona Stowassera (MAN), ten ho musel zastavit jen za cenu faulu.

19:07
    Češi už jsou v plném počtu a začne jejich přesilová hra.

20:00

Úvodní třetina druhého přípravného utkání české reprezentační šestnáctky s o rok starším výběrem Mannheimu je minulostí. Český výběr začal opět skvěle, úvodní tlak přetavil ve vedoucí branku už ve 3. minutě, kdy se prosadil Marek Brada. Mannheim ale odpověděl záhy, když se na začátku 5. minuty trefil Luigi Calce. Skóre se pak delší dobu neměnilo, stalo se tak až v čase 15:33, kdy se v přesilové hře prosadil dorážkou Daniel Herčík. Svěřenci trenéra Hakena se tentokrát z vedení radovali ale pouhých šestnáct sekund, než puk za záda gólmana Zlatnického dostal Alex Kasprzik.

Další třetina začne přibližně v :12:46.

20:01

20:35
    Böhm zakončoval tvrdě od modré čáry, jeho pumelice však na rozdíl od tvrdosti postrádala přesnost.

20:58
    Mannheim hraje v plném počtu.

21:41
    Hosté už jsou kompletní, český výběr ale pokračuje v náporu. Ten alespoň na chvíli zastavil brankář Ganz, který lapil střelu Chrenky z levého kruhu.

23:01
    Vyloučení v týmu Česko (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Samuel Chrenka.

24:08
    Český výběr se zatím dobře brání a nepouští svého soka k vážnější příležitosti. Nyní se navíc bude vhazovat až před Ganzem.

24:45
    Jedna z věcí, za kterou se dnes bude chválit v českém táboře, to bude hra v oslabení. Čtyři tresty a žádný střelecký pokus hostů.

25:24
    Chrenka se krátce po návratu z trestné lavice dostal do brejku, sám před Ganzem ale neuspěl, svou střelou jen vyprášil betony německého brankáře.

25:30
    Češi po Chrenkově neproměněném brejku ještě pokračovali v akci, kterou dovedl ke zdárnému konci ŠIMON MARHA! Asistence: Samuel Chrenka.

26:26
    Mohlo být znovu rychle srovnáno! Haaser číhal u levé tyče branky gólmana Zlatnického šikovně, jenže prudkou přihrávku přes osu trestuhodně promáchl!

27:13
    Nedáš – dostaneš! Češi se po icingu Mannheimu dostali zdarma před Ganze, hry v útočném pásmu proti oslabenému sokovi využil LUKÁŠ CHLUDIL, který přesně vymetl růžek německé svatyně!

28:34
    Další dobrá šance hostů na snížení stavu utkání! Ránu od modré ještě stačil jeden z českých hráčů zblokovat, odražený kotouč ale z levého kruhu posílal do chumlu před Zlatnického Hecht a puk jen zázrakem neskončil v české brance!

29:19
    Utkání v posledních minutách nabírá na tempu a je se na co koukat. Český výběr se dostal do přečíslení dvou proti jednomu, to zakončoval z levé strany Marha, Ganz si však s jeho střelou, i když s obtížemi, poradil!

30:11
    Nepříjemnou střelu od modré čáry v podání jednoho z českých beků Ganz vestoje vyrazil, sám však vůbec nevěděl jak.

30:55
    Zlatnický se teď vytáhl a výrazně pomohl českému výběru, když nadvakrát vychytal Zbaranského, kterého obrana českého týmu trestuhodně nepokryla!

31:55
    Ozvali se také Češi, rána Smolky z pravého kruhu ale zamířila vysoko nad.

32:11
    Vyloučení v týmu Česko (hráčská lavice – 2 min., příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Petr Lukeš.

32:24
    Další oslabení českého týmu začíná už tradičně, domácí snadno dostávají puk z obranného pásma.

32:55
    Mannheimu se vůbec nedaří dostat za útočnou modrou, ba co víc, přejet byť jen červenou čáru je pro svěřence trenéra Valentiho velkým problémem.

33:24
    Důrazné napadání českého výběru v oslabení nese své ovoce, DANIEL HERČÍK si připisuje druhý gól v zápase! Bez asistence.

34:00
    Hosté se v přesilovce konečně usadili před Zlatnickým rána od modré čáry ale o dobrý metr minula klec českého týmu.

34:11
    Češi ubránili i pátou přesilovou hru Mannheimu a už hrají znovu v plném počtu.

35:25
    Po delší době usedá na trestnou lavici také hráč Mannheimu, za je vyloučen na dvě minuty Fabrizio Pilu (MAN).

35:39
    Jen čtrnáct sekund potřebovali Češi, aby využili přesilovou hru, za Ganzova záda se trefuje MARTIN RYŠAVÝ! Asistence: Matěj Pinkas, Jan Kučera.

36:33
    Mohlo to být už o pět gólů, Chrenka ale sám před Ganzem neuspěl a svou střelu poslal jen vedle branky německého týmu!

37:11
    Po delší době si na puk sáhl také český gólman Štěpán Zlatnický, se střelou od modré čáry ale neměl nejmenší potíže.

38:06
    Další šance českého týmu, do které se dostal i dnes hodně aktivní Chrenka. Mladý forvard si prohodil puk mezi dvěma beky Mannheimu, forhendovým blafákem ale Ganze nepřekonal!

39:05
    Hosté se snad poprvé v zápase na delší dobu natlačili před Zlatnického, nic víc než nepřesná rána Fabrizia Pily od modré čáry z toho ale nebylo.

40:00

Druhé třetina přinesla čtyři branky, všechny do sítě Mannheimu, vedení českého týmu postupně navýšili Marha, Chludil, Herčík a v přesilové hře Ryšavý.

Další třetina začne přibližně v 13:33.

40:01

40:19
    Češi vlétli do třetí třetiny jako uragán a ve třech se drali před Ganze, německý gólman ale velký závar ustál.

41:12
    Šindelek, ač povoláním obránce, ukázal i své útočné choutky, z pravého kruhu ale poslal kotouč jen do dobře postaveného brankáře Ganze.

41:31
    Ne, Chrenkovi dnes není přáno. Kladenský útočník se dostal k dorážce nepříjemné střely, kterou Ganz pouze vyrazil betonem, Chrenka ale bohužel i napodruhé trefil pravý chránič německého brankáře!

42:52
    Udeřit mohlo ale i na druhé straně, jenže Zlatnický reflexivně vyrazil nebezpečný pokus jednoho z německých hokejistů z prostoru kruhů!

43:16
    Češi zvyšují svůj náskok už na pět branek! Nařízeného trestného střílení se ujal Šimon Marha a přesnou ranou mezi Ganzovy betony navýšil už tak vysoké vedení českého týmu!

44:31
    Utkání se přerůstá v exhibici českého výběru! LUKÁŠ CHLUDIL využil nepřesné rozehrávky německého týmu, sám před Ganzem nezaváhal a poté, co si rozhýbal gólmana Mannheimu, zakončil přesně mezi betony!

45:31
    Zlatnický si připisuje další úspěšný zásah, když si dobře povyjel z branky k pravému kruhu a betony vyrazil backhandové zakončení Hechta.

46:09
    Hosté snižují, ae zřejmě se bude jednat pouze o kosmetickou úpravu skóre, když puk za záda Štěpána Zlatnického dotlačil na brankovišti důrazný SÖNKE HAASER. Asistence: Moritz Elias.

47:11
    Mannheim vyhrál buly v obranném pásmu a rychle otočil hru, Calce ale z levého kruhu v dobré pozici minul.

49:46
    Vyloučení v týmu Česko (Marek Brada – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Daniel Herčík.

50:15
    Tenhle obrázek dobře známe. Mannheim hraje přesilovou hru, ale má velké potíže dostat se z vlastního obranného pásma.

50:45
    Další nepřesnost v rozehrávce hostů, puku se v útočné třetině zmocnili čeští hráči, jenže zakončení jednoho z nich končí vysoko nad brankou!

51:46
    Český výběr bez větších obtíží přestál i další oslabení a hraje v plném počtu.

53:04
    Vyloučení v týmu Jungadler Mannheim (Philip Hecht – 2 min., hákování).

53:23
    Přesilová hra i pro domácí výběr, na její úvod vyráží Ganz Marhovu střelu z pravého kruhu do ochranné sítě.

54:00
    Češi využívají třetí přesilovou hru v utkání! Po ose Fajmon – Měchura se kotouč dostal mezi kruhy, kde jej číhající ŠIMON MARHA poslal nekompromisně k tyči! Asistence: Patrik Fajmon, Adam Měchura.

55:53
    Z levé strany se před Ganze natlačil Lukeš, backhandovou střelou ale německého brankáře nepřekonal.

56:53
    Další pokus po výpadu z pravého křídla, ale stejně jako před malou chvílí, tak i nyní si Ganz poradil a puk ramenem vyrazil.

59:00
    Přesně minutu před koncem se hosté přeci jen ještě jednou prosazují a v divokém zápase snižují na rozdíl pěti gólů, když Zlatnického překonává SIMON STOWASSER! Asistence: Luca Tuchel, Janis Kälble.

Konec zápasu. (14:05:08)

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 3. Brada (Pinkas, Měchura), 16. Herčík (Ryšavý, Böhm), 26. Marha (Chrenka), 28. Chludil, 34. Herčík, 36. Ryšavý (Pinkas, Kučera), 44. Marha (TS), 45. Chludil, 54. Marha (Fajmon, Měchura) – 5. Calce (Kasprzik), 16. Kasprzik (Calce, Hecht), 47. Haaser (Elias), 59. Stowasser (Tuchel, Kälble)

Rozhodčí: Kostourek – Gerát, Kokrment