Helas Brno – Olympik Mělník 5:5 (kon.) | VŠB-TU Ostrava – FTZS Liberec 4:3 (kon.) | Slavia – Uherské Hradiště 8:5 (kon.)
Svarog Teplice – Česká Lípa 9:1 (kon.) | Sparta – Chrudim 3:2 (kon.)
Sparta Praha
3:2 (1:0)
FK Chrudim
Pátek 15.03.2019, 20:30 • Arena Sparta, Praha • 1. Futsal liga • 20. kolo

To je z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou! (22:19:35)

A je konec! Sparťané senzačně poprvé v historii poráží Chrudim, který si zbytečně zkomplikovala boj o první příčku! Sparťanské tribuny jásají nadšením, zato hostující hráče čeká asi ne moc příjemná cesta domů.

Chrudim vstoupila do utkání jako aktivnější celek, už po pěti minutách se do šance dostal Everton. Velkou šanci si připsal ale i třeba David Drozd nebo domácí Grbeša. První branku vstřelil až ve 20. minutě po jeslích a následnému šťastnému zakončení domácí Wilde.

V druhém poločase byly k vidění čtyři góly. Kombinace Drozdů na úvod poločasu znamenala vyrovnávací gól v domácí síti. Wilde ale o několik sekund odpověděl se svou smrtelnou přesností a po přihrávce z pravého křídla poslal míč k levé tyči hostující branky. David Drozd po obrovské chybě poslal Angellotta do stoprocentní příležitosti, ze které sparťanský mág s míčem nezaváhal a poslal Spartu už do dvoubrankového vedení. Na závěr měla ještě Chrudim možnost dvou volných kopů. Max neproměnil, Everton ve 37, minutě už ale ano. Do konce se však už hostujícím hráčům nepovedlo skórovat.

39:50
    Po rohu ani napodruhé Felipe přesně nezakončil. Opět mu někdo srazil střelu do zámezí.

39:47
    Felipeho střelu srazil Drahovský na roh! Už jen třináct sekund.

39:34
    Nepřesný Vahalův výkop na tribunu. Poslední půl minuta pro hostující hráče na skórování vyrovnávací branky.

39:30
    Sparta v útoku. Chrudimské šance na vyrovnání se tenčí a tenčí.

39:00
    Právě probíhá poslední minuta hry.

38:42
    Drahovský poslal míč na paty Angellottovi, sparťanský mág s míčem si s nepříznivou situací ale dokázal bravurně poradit a málem překonal Litviněnka, který na poslední chvíli vyrazil míč na roh.

38:32
    Vahalův dlouhý pas na Wildeho skončil v zámezí za hostující brankou.

Oddechový čas pro domácí.

38:24
    Felipe to ambiciózně zkusil z nepříliš připravené pozice a podle toho to i vypadalo. Jeho pokus letěl někam do šaten absolutně mimo tři tyče domácí branky.

37:59
    Chrudim stále kombinuje na domácí polovině, marně ale hledá díry v zatáhlé domácí obraně.

37:16
    Everton to zkusil z dálky, Vahalu střela ale nepřekvapila a nohou ji vyrazil na druhý konec hřiště.

36:58
    Chrudim hraje bez brankáře.
    36:41 EVERTON - 3:2

36:41
    Chrudim právě vstřelila branku!
    EVERTON nezaváhal a nechytatelně poslal míč k pravé tyči domácí branky! Naděje chrudimského týmu na vyrovnání se opět naplno rozhořely. Bez asistence.

36:41
    Vnuk fauluje, Seidler navíc za připomínky na adresu rozhodčího dostává žlutou kartu. K pokutovému kopu se už staví Everton, který by byl rád úspěšnější než nepřesný Max.

35:53
    Vnuk obětavě skluzem odkopl míč na tribunu, kde ale nepříjemně strefil sedící dítě přímo do obličeje. Po několika omluvách se bude pokračovat ve hře.

Libor Kokoška

Branky: 20. Wilde (Vahala), 22. Wilde (Drahovský), 35. Angellott – 21. P. Drozd (D. Drozd), 37. Everton (10 m kop)

Karty:   29. Vnuk (SPA), 30. Novak (SPA), 37. Seilder (SPA) – 5. Bagatini (CHR), 25. P. Drozd (CHR)

Sparta Praha: Vahala (Gerčák) – Seidler (C), Novak, Grbeša, Drahovský, Vnuk, Cupák, Hora, Wilde, Angellott, Křivánek
    FK Chrudim: Litviněnko (Žďánský) – Everton, R. Mareš, M. Mareš, Max (C), Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Bagatini,Balog, Slováček, Felipe

Rozhodčí: Filip Nešněra, Radim Čep, Petr Šenkýř