Lok. Košice – Prešov 2:1 (kon.) | Pohronie – L. Mikuláš 2:1 (kon.)
konec
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa
2:1 (1:1)
MFK Tatran Liptovský Mikuláš
sk Pátek 15.03.2019, 18:00 • Žiar nad Hronom • Slovenská 2. liga • 19. kolo
Předzápasové kurzy
   
  Odo mňa je to pre túto chvíľu všetko. Ďakujem vám za pozornosť pri sledovaní priameho textového prenosu a teším sa na vás opäť niekedy nabudúce.

  Do čítania, priatelia! (19:56:07)
   
  Nad rámec nadstaveného času sa hralo ešte 35 sekúnd, Liptáci v záverečnom tlaku napokon neuspeli. Začali hrať už neskoro, necelá osemminútová presilovka po vylúčení Pelegríniho využitá nebola. Pohronie zaslúžene víťazí po otočenom vývoji zápasu gólmi Tesáka z penalty a Abraháma z hry. Skóre otváral po štandardke hlavou hosťujúci Bartoš.

  Triumf Pohronia znamená jediné. Navýšenie náskoku práve na Liptovský Mikuláš, medzi prvým a druhým mančaftom je rozdiel po 19 kolách už šesťbodový. Tretia Skalica má duel k dobru, na FK však stráca bodov osem.
   
  90+4
  Koniec zápasu.
  90+4. Denis Čery (LMI)
  Zdroj: livestream.com/futbalnet
   
  90+4
  A ešte jedna delovka spoza šestnástky, Denis Čery napriahol po odrazenej lopte priamo doprostred brány, Jenčo loptu neudržal a možno aj s trochou šťastia sa lopta dostáva za bránu! Pred nami úplne posledný roh.
  90+3. Dušan Kucharčík (LMI)
  Zdroj: livestream.com/futbalnet
   
  90+3
  Dušan Kucharčík mohol v samom závere poslať loptu hlavou pod brvno! Tomáš Jenčo v poslednej chvíli stihol vytlačiť loptu nad bránu!
   
  90+2
  Faul Liptákov, toto sú cenné momenty pre FK. V hlavnej úlohe Abrahám.
   
  90+1
  Toľko spomínaný Hrnčár bojuje ako lev. Šikovný mladík na trikrát vybojoval vhadzovanie pre Pohronie, ktoré drží guľatý nezmysel ďaleko od Jenča.
   
  90+1
  Nadstavujú sa tri minúty.
   
  90
  Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Ľuboslav Laura, prichádza Samuel Kuc.
  90. Rastislav Václavik (LMI)
  Zdroj: livestream.com/futbalnet
   
  90
  Václavikova koncovka takmer prekvapila Jenča, ktorý skákal po lopte, tá ale bránu Pohronia minula o niekoľko centimetrov. Domáci si museli riadne odfúknuť.
   
  89
  Hrnčár vysunutý za obranu, Gábriš vyšiel z brány, dokonca takmer fauloval Hrnčára, tomu sa predsa len podarilo odcentrovať. Prihrávka striedajúceho hráča našla Dzuríka, ktorý ale bez rozmýšľania trafil len zasahujúceho obrancu pred bránkovou čiarou.
   
  88
  Pred Gábrišom len Nosko s Dzuríkom, napriek tomu bol Tatran pod tlakom týchto dvoch urastených hráčov.
   
  87
  Štandardka sa Liptákom nevydarila, Košuda urobil obrovskú robotu, po ktorej Pohronie získava rohový kop. To sú cenné desiatky sekúnd pre lídra tabuľky.
   
  87
  Ani nie päť minút do konca, tu už hostia nemajú na čo čakať. Peter Pelegríni šiel do stretu s vysokou nohou, šľapák znamená druhú žltú kartu pre kapitána Pohronia, po ktorej prichádza karta červená!
   
  87
  Dnešné stretnutie sleduje 1 456 divákov.

  Viktor Kalinács

  Branky: 41. Tesák (pen.), 48. Abrahám – 14. Bartoš

  Karty:   17. Blahút (POH), 57. Kondrlík (POH), 78. Pelegríni (POH), 85. Andrić (POH) – 2. Janec (LMI), 5. Gerát (LMI)   87. Pelegríni (POH)


  FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Jenčo – Nosko, Tesák, P. Jacko, Pelegríni (C), Sedláček, Hatok, Abrahám, Dzurík, Blahút, Kondrlík
  Náhradníci: Packo – Župa, Višić, Hrnčár, M. Jacko, Košuda, Sojka

  MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Gábriš – Janec, Gerát, Staš, Lišivka, Čery, Laura, Bartoš, D. Andrić (C), Kucharčík, Ondrek
  Náhradníci: Mikušiak – Papaj, Žákovič, Kačerík, S. Andrić, Kuc, Václavik

  Rozhodčí: Michal Očenáš – Matej Zemko, Juraj Halíček

  Diváci: 1 456