Tampa – Arizona 4:1 (kon.) | Chicago – Vancouver 2:3 (po pr.) | Los Angeles – Winnipeg 2:3 (kon.)
San Jose – Vegas 3:7 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:3 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Vancouver Canucks
Úterý 19.03.2019, 01:40 • United Center, Chicago • NHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (04:13:06)

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Bo Horvat (VAN) – 1+1
    2. Patrick Kane (CHI) – 0+2
    3. Corey Crawford (CHI) – odchytal 60:16 minut, 31 zákroků, úspěšnost 91,2 %

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

David Kämpf (CHI) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 9:01

Je dobojováno. Ve třetí třetině Blackhawks zasypali svého soupeře 17 střelami a nakonec se jim podařilo vyrovnat, následné prodloužení ale už po 16 sekundách ukončil hostující Bo Horvat. Chicagští hokejisté mohou ztraceného bodu velmi litovat, v případě vítězství by totiž na postupové pozice ztráceli už jen tři body.

60:16 Bo HORVAT - 2:3

60:16
    Vancouver právě vstřelil branku!
    A je hotovo, prodloužení trvalo pouhých 16 sekund! BO HORVAT si dvakrát vyměnil puk s Edlerem, postupně si najel až do mezikruží a odtud pak překonal Coreyho Crawforda. Asistence: Alexander Edler.

60:01

Šedesát minut o vítězi nakonec nerozhodlo, v čase 56:47 totiž na aktuálních 2:2 vyrovnal Erik Gustafsson. Za pár okamžiků budeme svědky prodloužení tři na tři!

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:13
    Prodloužení se zdá být reálnější a reálnější, po zakázaném uvolnění Canucks se ale hra vrátí zpět před Thatchera Demka.

58:25
    Blackhawks jsou i nadále aktivnějším týmem, do konce třetí třetiny už ale zbývají jen necelé dvě minuty.

57:38
    DeBrincat hledal na pravé straně rozjetého Kanea, ten si ale nedokázal kotouč zpracovat.
    56:47 Erik GUSTAFSSON - 2:2

56:47
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Chicagský stadion explodoval radostí, domácí se dočkali vyrovnání! Postaral se o to ERIK GUSTAFSSON, jemuž Keith na modré přenechal puk a zkušený obránce poté propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Duncan Keith a Patrick Kane.

56:29
    Po Boeserově návratu na led se hosté dostali do obrovské šance, Corey Crawford ale ještě udržel Blackhawks ve hře!

55:44
    Patrick Kane si vyměnil puk s DeBrincatem a poté z pravého kruhu vypálil, Demko se však nenechal nachytat v nedbalkách.

55:02
    Domácí sice kombinují a kombinují, zoufale jim ale chybí střelba.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 20. J. Toews (P. Kane), 57. E. Gustafsson (Keith, P. Kane) – 21. Edler (Horvat), 27. M. Granlund (Boeser, Pettersson), 61. Horvat (Edler)

Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – Keith, Seabrook, Koekkoek, E. Gustafsson, Forsling, C. Murphy – Saad, J. Toews, Sikura – DeBrincat, D. Strome, Perlini – Kahun, Anisimov, P. Kane – Kunitz, Kämpf, Krüger.
    Vancouver Canucks: Demko (Markström) – Edler, Biega, Brisebois, Stecher, Sautner, L. Schenn – Pearson, Horvat, Eriksson – Leivo, Pettersson, Boeser – M. Granlund, Gaudette, Virtanen – Schaller, Beagle, Motte.

Rozhodčí: Nicholson, Furlatt – Murray, Smith