Vítkovice – Ne 8:3 (kon.) | Chodov – Ostrava 10:6 (kon.)
10:6 (4:2, 2:1, 4:3) Stav série: 2:0
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Neděle 24.03.2019, 16:00 • SH Jižní Město • Play-off Extraligy žen • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

V prvním utkání v sérii se dařilo zejména Denise Kotzurové z Ostravy, která si připsala hattrick a na jednu branku ještě přihrávala. Za Chodov byla hodně vidět Karolína Suchá, která vstřelila dvě branky svému týmu.

První zápas v sérii

Chodovské hráčky zvládly úvodní duel, když porazily Ostravu 8:5!

První třetina se nesla ve vyrovnaném duchu a skončila poměrem 2:2. Úvodních deset minut jsme čekali na úvodní branku a v jedenácté minutě udeřili domácí. Chodov pak následně dokázal velmi rychle vsítit svou druhou branku. Ostrava se dokázala rychle vzpamatovat a do konce první části ještě dokázala srovnat stav ve skóre.
    Ve druhé části se opět Chodov dostal do vedení, ale soupeř dokázal rychle opět srovnat. Ve druhé třetině byla ještě k vidění jedna branka domácího celku, na kterou hostující celek už nedokázal odpovědět a druhá třetina skončila poměrem 2:1 pro domácí.
    Na samém počátku třetí třetiny se Ostrava dokázala dostat opět na vyrovnaný stav, který však dlouho netrval a Chodov svými třemi brankami za sebou otočil vývoj utkání ve svůj prospěch a daný náskok už si pohlídal až do konce zápasu.

vs.

FAT PIPE Florbal Chodov: Provázková (Christiánová) – Jiráková, Tožičková, Nosková, Vrbová, Svačinová, Suchá, Frantíková, Plášková, Pekárková, Preisslerová, Řepková, J. Vávrová, Jůzová, Peštová, P. Beránková, Belicová, Hanzlíková.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Tomšová (Lišková) – Vavrečková, Rybičková, Kotzurová, Patakyová, Zuzaníková, Grossová, Jurečková, Kajfoszová, Žurková, Vrlíková, Lacková, Šablaturová, Greiplová, Káčová, Šromotová, Kapcová, K. Hudáková, P. Hudáková.

Rozhodčí: Jan Brejcha a Lukáš Husák.

00:01

01:15
    Domácí celek je v úvodních vteřinách mírně aktivnější a kombinuje s míčkem.

02:12
    Chodov právě vstřelil branku!
    Domácí hráčky využívají svou počáteční aktivitu úvodní a vedoucí brankou, kterou střílí PETRA BERÁNKOVÁ. Asistence: Eva Preisslerová.

02:38
    Chodov se ve velmi krátké době prosazuje podruhé a to zásluhou MARTINY ŘEPKOVÉ. Asistence: Karolína Suchá.

03:18
    Kristina Belicová a její zakončení, které chytá brankářka Ostravy a není to třetí branka pro domácí celek.

03:45
    Nyní se snažila o další zásah Nikol Pekárková, ale dopadla stejně jako Belicová před několika vteřinami.

04:30
    A tohle už začíná být s hostujícími hráčkami na pováženou. Svou druhou trefu v zápase zaznamenává MARTINA ŘEPKOVÁ. Asistence: Karolína Suchá.

04:30
    Ostrava si pochopitelně bere po třetí obdržené brance oddechový čas a bude se snažit srovnat.

05:20
    Hostující hráčky se dostávají do střeleckých zakončení, ale trefuje připravené bloky domácích hráček.

05:50
    Paulína Hudáková nyní zahrála trochu tvrději a k zemi poslala Evu Preisslerovou, Hlavní rozhodčí píská její faul.

08:20
    Hostujícím hráčkám se po oddechovém čase podařilo alespoň vyrovnat hru, ale stále mají tří brankové manko na své soupeřky. Nyní však vytvořily pořádný závar před brankou Chodova.

10:00
    Kristýna Provázková předvádí důležitý zákrok a stále drží dobrý tří brankový rozdíl.

10:33
    Provázková opět zasahuje, ale tentokrát to byl jeden z lehčích zákroků, když si počíhala na letící míček, který velmi dobře viděla.

12:29
    Další zásah Chodova! Tentokrát si však obě hráčky vyměnily role, kdy Řepková asistovala na brance KAROLÍNY SUCHÉ. Asistence: Martina Řepková.

12:39
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Hostující celek se konečně poprvé v zápase dokázal prosadit a to zásluhou MARKÉTY VRLÍKOVÉ. Asistence: Denisa Kotzurová.

13:11
    Ostrava se v krátké době opět prosazuje a to již pro ně vypadá daleko lépe. Autorem branky je ROMANA ŽURKOVÁ. Asistence: Pavla Kajfoszová.

14:03
    Hostující brankářka pohotově zasahuje proti zakončení soupeřky.

15:30
    Markéta Vrlíková podstoupila souboj s Pláškovou a první jmenovaná opouští palubovku za doprovodu zdravotníků.

16:50
    Gabriela Tožičková skončila po tvrdém hitu na mantinelu a hra se nám přiostřuje.

18:29
    Ke konci první třetiny dává o sobě vědět i Denisa Kotzurová, ale její pokus končí na zadním mantinelu.

18:44
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Martina Řepková – 2 min., Sekání).

20:00

Ostrava nedokázala využít svou první přesilovku a její zbytek bude dohrávat na začátku druhé třetiny. Chodovské hráčky měly rychlý vstup do zápasu a velmi rychle se ujaly čtyř brankového vedení. Hostujícím hráčkám se následně podařilo snížit alespoň na rozdíl dvou branek a vše tedy zůstává otevřené. V první třetiny úřadovaly hlavně Martina Řepková s Karolínou Suchou, které měly prsty ve třech chodovských brankách.

20:01

20:45
    Jedna ze sester Hudákových se dostala ke střele, Provazníková je ve své brance připravená.

22:06
    Markéta Svačinová se pokoušela ohrozit branku soupeřek, ale její rána neměla rozhodně gólové parametry.

23:00
    Káčová ani nadvakrát nedokázala procedit míček do branky a nesnižuje dvou brankové manko.

25:17
    Kotzurová zůstala po souboji u mantinelu ležet na palubovce, nakonec se těžce zvedá, ale vypadá, že bude moci pokračovat ve hře.

25:40
    Chodov opět odskakuje na tří brankový rozdíl. A opět v tom má prsty KAROLÍNA SUCHÁ, která pomalu a jistě útočí na hattrick v dnešním zápase. Asistence: Markéta Svačinová.

27:26
    Ostravské hráčky opět musí reagovat na nepříznivé skóre a nyní se snaží střílet co to jde. Nicméně obrana domácího celku je velmi dobře zkonsolidovaná.

27:47
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Magdalena Plášková – 2 min., Bránění ve hře).

27:47
    Možná nyní se hostující hráčky dokáží vrátit zpět do zápasu, pokud využijí svou druhou přesilovku v dnešním utkání. Tu první nevyužily.

29:00
    Chodov se zatím brání velmi dobře a vypadá to, že své druhé oslabení zvládne bez úhony.

29:47
    Je to tak. Karolína Suchá posílá míček z vlastní poloviny a je konec přesilovky pro Ostravu.

30:07
    No, a jak nejlépe napravit své vyloučení? Jednoduše, po návratu z trestné lavice dát branku. To se právě nyní povedlo MAGDALENĚ PLÁŠKOVÉ. Asistence: Gabriela Tožičková.

31:51
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Romana Žurková – 2 min., Hrubost).

32:15
    Chodovské hráčky se drží na míčku a pokouší se rozjet tlak na branku Ostravy.

33:10
    Pokus Jirákové nakonec neznamená sedmou branku domácího celku. Míček neměl žádnou razanci.

35:20
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Viktoria Grossová – 2 min., Nedovolené vrážení).

35:20
    Domácí celek svou první přesilovku nevyužil a vzápětí tu má další možnost.

35:50
    Daniela Frantíková přihrávala na Hanzlíkovou, ale tahle přihrávka byla hodně do špeku a Hanzlíková nedokázala ideálně zpracovat.

36:00
    Utkání přihlíží 96 diváků!

37:25
    Gabriela Tožičková vyslala tvrdou ránu, kterou zastavuje Tomšová ve své brance.

38:00
    Poslední dvě minuty druhé třetiny.

39:49
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Daniela Frantíková – 2 min., Držení).
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Adéla Jůzová – 2 min., Nesportovní chování).

39:50
    Po faulu Jůzové se vzedmuly emoce a hlavně na střídačce Chodova, odkud přišlo nejspíše pár peprných slov a Jůzová jde odsedět týmový trest za nesportovní chování. Dvojnásobná přesilovka pro Ostravu!

39:51
    Hostující celek velmi rychle využívá tuhle velkou příležitost a opět se nám trefuje DENISA KOTZUROVÁ, která měla v prvním utkání v sérii, hattrick. Asistence: Veronika Rybičková.

40:00

I druhá třetina byla ve znamení větší aktivity domácího celku, který si i nadále drží nadějné vedení, které momentálně znamená vedení v sérii 2:0! Avšak ke konci se domácí hráčky dostaly do dvojnásobného oslabení a Ostrava svou další brankou ještě vykřesala určitou naději. Tak uvidíme, co nám přinese závěrečná třetina.

40:01

40:28
    Tak podívejme se na to! Ostrava se velmi rychle opět prosazuje. Autorem branky je šikulka NELA KAPCOVÁ, která se trefuje z dorážky. Asistence: Kristína Hudáková.

40:49
    Za nedovolené vrážení je vyloučena Daniela Frantíková a domácí hráčky si notně komplikují svou situaci!

42:45
    Ostrava se snaží, ale zatím není v této přesilovce nebezpečná.

42:58
    Po ubráněném oslabení přichází trest v podobě sedmé branky Chodova. Autorem branky je MARTINA ŘEPKOVÁ, která dnes kompletuje hattrick. Asistence: Magdalena Plášková.

43:52
    Chodovské hráčky umí zabrat v pravou chvíli a svou další rychlou brankou navyšují vedení již na rozdíl čtyř branek. Autorem branky je GABRIELA TOŽIČKOVÁ. Asistence: Johana Vrbová.

44:50
    Karin Vavrečková a její snaha, která je nakonec blokovaná obranou soupeřek.

46:10
    Kotzurová chce nabudit své spoluhráčky a velmi rychle a aktivně rozehrává. Nakonec to nevedlo k žádnému zakončení.

47:33
    Tomšová se nyní ukázala proti zakončení Tožičkové.

47:40
    O malou chvilku později musela Tomšová být opět ve velkém pozoru, ale nyní vychytala i Řepkovou.

47:43

48:20
    Domácí hráčky mají momentálně nahráno a ve své přesilovce v poklidu kombinuje s míčkem a nikam nepospíchá.

49:05
    Pokus Vrbové z dálky, který neměl brankové parametry.

50:16
    Autorem branky je PAULÍNA HUDÁKOVÁ, která ukázala své individuální schopnosti a domácí obranou prošla jako nůž máslem a snižuje na rozdíl tří branek. Bez asistence.

51:00
    Hostující hráčky už to zkouší bez své brankářky.

52:33
    Markéta Svačinová se lobem pokoušela trefit prázdnou branku Ostravy, ale nezamířila přesně.

53:15
    Po útoku Ostravy se do šance dostala Kapcová, která však nyní selhala ve svém zakončení.

53:48
    Nezastavitelná MARTINA ŘEPKOVÁ dává svou čtvrtou branku v dnešním utkání. Asistence: Markéta Svačinová.

56:08
    Řepková řádí dál a nyní asistuje u trefy MAGDALENY PLÁŠKOVÉ, pro kterou je to druhá trefa v dnešním duelu. Asistence: Martina Řepková.

57:44
    Statečný obranný zákrok Jirákové, která svou hrudí blokuje letící míček.

57:57
    DENISA KOTZUROVÁ ještě upravuje stav ve skóre, ale je již jasné, že hostující hráčky odejdou poraženy i ve druhém zápase. Asistence: Kristína Hudáková.

58:40
    Kapcová se však nevzdává a nyní se pokoušela o zakončení.

59:15
    Ostrava bojuje do posledních minut, což je od nich sympatické, ale čas se jim rapidně krátí.

Nejlepší hráčky utkání
    Martina Řepková je po právu vyhlášena za domácí celek, když se dnes dokázala čtyřikrát prosadit a k tomu všemu ještě dvakrát asistovala.
    Za hosty je vyhlášena Nela Kapcová (1+0).

Chodovské hráčky tedy zvládají i svůj druhý domácí zápas a ujímají se vedení v sérii 2:0. Nyní se budou dva zápasy hrát na palubovce Ostravy, která má před sebou hodně těžký úkol a to nejlépe dvakrát ve svém domácím prostředí uspět. (18:18:04)

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 3. P. Beránková (Preisslerová), 3. Řepková (Suchá), 5. Řepková (Suchá), 13. Suchá (Řepková), 26. Suchá (Svačinová), 31. Plášková (Tožičková), 43. Řepková (Plášková), 44. Tožičková (Vrbová), 54. Řepková (Svačinová), 57. Plášková (Řepková) – 13. Vrlíková (Kotzurová), 14. Žurková (Kajfoszová), 40. Kotzurová (Rybičková), 41. Kapcová (K. Hudáková), 51. P. Hudáková, 58. Kotzurová (K. Hudáková)

FAT PIPE Florbal Chodov: Provázková (Christiánová) – Jiráková, Tožičková, Nosková, Vrbová, Svačinová – Suchá, Frantíková, Plášková – Pekárková, Preisslerová, Řepková – J. Vávrová, Jůzová, Peštová – P. Beránková, Belicová, Hanzlíková.
    FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Tomšová (Lišková) – Vavrečková, Rybičková, Kotzurová, Patakyová, Zuzaníková, Grossová, Jurečková, Kajfoszová – Žurková, Vrlíková, Lacková – Šablaturová, Greiplová, Káčová – Šromotová, Kapcová, K. Hudáková – P. Hudáková.

Rozhodčí: Jan Brejcha a Lukáš Husák