Washington – Carolina 4:1 (kon.) | Columbus – NY Islanders 4:0 (kon.) | Montreal – Florida 6:1 (kon.)
Ottawa – Buffalo 4:0 (kon.) | Edmonton – Los Angeles 8:4 (kon.) | Vancouver – Anaheim 4:5 (kon.)
Arizona – Chicago 1:0 (kon.)
Columbus Blue Jackets
4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
New York Islanders
Středa 27.03.2019, 00:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Dobré ráno, vítám všechny fanoušky zámořské NHL. Dnes se spolu podíváme na zápas mezi Columbus Blue Jackets a New York Islanders.

Islanders se podařilo oklepat z 2 prohraných zápasů proti Bostonu a Montrealu. Následně přišly výhry nad 4:2 nad Flyers a 2:0 nad Arizonou. V minulém zápase se zaskvěl Lehner, který za svá záda nepustil kotouč a připsal si čisté konto. Naopak na listinu střelců se zapsali Eberle a Nelson. V tabulce Východní konference najdeme na 5. místě s 95 body.
    Nejproduktivnější hráči
    1. Barzal – 17 + 42
    2. Bailey – 16 + 37
    3. Nelson – 24 + 26
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Columbus potřebuje každý bod, protože je na hranici pozice Divoké karty. Ale Blue Jackets se příliš nedaří, prohráli 3 z posledních 4 zápasů. Na druhou stranu v minulém zápase přišla vysoká výhra 5:0 nad Vancouverem. V brance Jackets se zaskvěl Bobrovskij, který si připsal 21 zákroků.
    V tabulce Východní konference najdeme Jackets na 9. místě s 86 body.
    1. Panarin – 25 + 52
    2. Atkinson – 38 + 26
    3. Duchene – 30 + 34

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:01
    Úvodní buly pro domácí tým.

00:50
    Nick Leddy stihl kotouč před modrou čárou a vypálil golfem, jeho pokus Sergej Bobrovskij vyrazil betonem a připsal si první zákrok.

01:20
    Úvodní chvilky zápasu patří jednoznačně Islanders, Columbus ještě nebyl u kotouče.

02:05
    Scott Mayfield nabral rychlost ve středním pásmu, prolétl kolem obránce a vypálil, jeho pokus na druhou tyč brankář pokryl.

03:39
    Atkinson nastřelil kotouč do třetiny, ale touš sebrali obránci a Islanders jdou znovu do útoku.

04:00
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Adam Pelech – 2 min., příliš mnoho hráčů).

04:10
    Domácí vyhráli buly a ihned odpálili kotouč přes všechny čáry.

04:40
    Jackets se konečně usadili ve třetině a Panarin trefuje tyč!

05:10
    Další osvobození v podání domácích.

05:30
    Oliver Bjorkstrand vypálil z ideální pozice,ale Greiss švihl lapačkou a kotouč vyrazil nad!

05:43
    Columbus právě vstřelil branku!
    Je tu první branka zápasu! Domácí využívají přesilovou hru! RYAN DZINGEL dostal kotouč na levém mantinelu a povedenou střelou na druhou tyč vsítil branku.
    Asistence: Zach Werenski a Boone Jenner.
    05:43 Ryan DZINGEL - 1:0

06:40
    Na druhé straně se snažil s odpovědí přispěchat Eberle,ale Sergej Bobrovskij mu vystavil stopku.

07:40
    Panarin zavezl kotouč a Blue Jackets kombinují u soupeře.

08:01
    Jenner vypálil, ale jeho pokus přizvedla obrana do ochranné sítě.

08:59
    Blue Jackets napadají rozehrávku New Yorčanů a získávají spoustu kotoučů.

09:39
    Mathew Barzal vypálil z mezikruží, ale domácí brankář si dobře povyjel a vykopl kotouč betonem!

10:40
    Sergej Bobrovskij si připsal další úspěšný zákrok, když tygřím skokem zasáhl letící kotouč do odkryté branky a následuje komerční přestávka.

11:10
    Brock Nelson si neporozuměl s obráncem a kotouč po zadovce klouže až ke Greissovi.

12:39
    Tempo zápasu hodně opadlo a nesledujeme zajímavou pasáž hry.

13:05
    Adam McQuaid vypálil od modré, Greiss měl zakrytý výhled,ale kotouč prosvištěl vedle tyče!
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

13:59
    David Savard chytil vyhození hostujícího týmu a protlačil se s kotoučem na střed, jeho následnou střelu backhandem Greiss vykryl.

14:20
    Cal Clutterbuck vypálil výborně skrz obránce, jeho pokus Bobrovskijho překvapil a domácí brankář zasáhl na poslední chvilku ramenem!

15:39
    Cam Atkinson vypálil z jedničky od modré,jeho pokus mířící na druhou tyč se jen o kousek nevešel do branky!

16:05
    Artěmij Panarin vypálil z levého mantinelu, ale nezamířil příliš přesně a kotouč prolétl nad brankou.

16:59
    Columbus kombinuje ve třetině soupeře, ale k větší šanci to nevedlo.

17:29
    Sergej Bobrovskij sebral kotouč za brankou a založil protiútok domácích.

17:47
    Jedovatá střela Jonese od modré jen těsně minula branku.

18:39
    Devon Toews sebral kotouč za vlastní brankou a přerušil tlak domácích.

19:05
    Columbus se dostal k přečíslení 3 na 2,ale Panarinovu krosovou nahrávku Toews odpálil.

19:10
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Pierre-Luc Dubois – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., hrubost).

19:50
    Hra 4 na 4 vyhovuje více domácímu týmu, který kotouč ještě nepustil Islanders.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Máme tu konec první třetiny. Do zápasu vstoupili lépe hosté, když si vytvoiřili gólové šance hned v úvodu. Následně si domácí vynutili přesilovou hru, kterou se podařilo využít díky střele Dzingela. Od povedeného zásahu byl domácí tým aktivnější a vytvářel si více šancí než soupeř. Islanders budou muset přidat.
    Střely po první třetině: Domácí – 7, Hosté – 10.
    Druhá třetina začne přibližně v 01:03.

20:01

20:01
    Úvodní buly druhého dějství pro Islanders.

21:20
    Islanders se usadili ve třetině domácích, a vytvořili si souvislejší tlak.

21:59
    Hra je nyní přerušena, protože střela jednoho z hostů skončila v ochranné síti.

22:40
    Columbus se usadil ve třetině a kombinuje podél mantinelů.

23:10
    Adam Pelech vyhodil kotouč pryč do středního pásma a přerušil tlak domácích.

23:58
    Islanders se dostávali do přečíslení, ale Eberle nepřesně nahrál a u kotouče jsou domácí.

24:39
    Panarin dobře forčekoval a vybojoval kotouč,ale následně o něj přišel proti přesile.

25:34
    Casey Cizikas se dostal do samostatného úniku a zakončoval kličkou do backhandu, jeho pokus Sergej Bobrovskij zneškodnil lapačkou! výborný zákrok domácího brankáře!

26:20
    Johnny Boychuk nahodil kotouč od modré, ale Sergej Bobrovskij měl odkrytý výhled a v klidu zasáhl betonem.

26:59
    Oliver Bjorkstrand vypálil kousek za modrou, Greiss kotouč podržel a přerušil hru.

27:10
    Duchene našel nezjišťnou nahrávkou na druhé tyči volného spoluhráče,ale ten byl sám překvapený a nevypálil přesně!

27:26
    Matt Duchene se dostal ke kotouči těsně před brankářem,ale jeho pokus do horního růžku Greiss kryje ramenem.

28:39
    Matt Martin byl sice u kotouče ve třetině Columbusu první,ale následné přesile podlehl a touš mají domácí.

29:20
    Tanner Fritz vypálil z jedničky po krosové nahrávce, Sergej Bobrovskij zasáhl skvěle lapačkou!

30:20
    Zach Werenski výborně přečetl hru a zastavil protiútok Islanders.

30:50
    Markus Nutivaara vypálil ze středního pásma, Greiss zasáhl a rozehrál.

31:27
    Kotouč je znovu ve třetině domácích, kde se Islanders snaží něco vymyslet.

32:10
    Nepovedená rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním a Islanders mají skvělou šanci.

32:20
    Domácí vyhráli důležité buly a unavená pětice mohla konečně vystřídat.

32:50
    Domácí dobře brání modrou čáru a Islanders se teď nedaří dostat s kotoučem do třetiny.

33:10
    Matt Martin nepříjemně dohrál Adama McQuaida a domácí hráči si to s ním šli "vyříkat".

33:49
    Nick Leddy vypálil od modré, jeho pokus domácí gólman podržel v lapačce.

34:05
    Anthony Beauvillier hledal krásnou nahrávkou do druhé vlny volného Atkinsona, ale tomu kotouč proletěl pod hokejkou!

34:49
    Sergej Bobrovskij vykopl kotouč od modré a Columbus vyhodil kotouč a přerušil tlak Isles.

35:20
    Dean Kukan si udělal cvičné kužele z hráčů soupeře,ale následně nepřihrál přesně a kotouč mají hosté.

36:28
    Ryan Pulock hledal žabkou na druhé straně spoluhráče,ale kotouč ve vzduchu trefil jeden z domácích obránců a přerušil akci.

37:05
    Brandon Dubinsky se dostal do obrovské šance, ale jeho pokus na druhou tyč síť nerozvlnil!

37:36
    Islanders nenapadají rozehrávku soupeře příliš vysoko,ale Blue Jackets mají i tak problémy.

38:29
    Na druhé straně Josh Anderson napadá protihráče až za brankou,ale jeho snaha ovoce nenese.

39:05
    Oliver Bjorkstrand vystihl rozehrávku soupeře a dostal se do dobré šance,ale jeho střelu přizvedl obránce.

39:27
    Oliver Bjorkstrand dostal skvělou nahrávku na střed hřiště,ale jeho střela z první netrefila branku!
    39:27 Šance Bjorkstranda

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

A je tu konec druhé třetiny. V prostředním dějství se znovu zvedlo tempo hry a oba týmy si vytvořily několik dobrých šancí,ale Greiss i Bobrovskij chytají skvěle. Islanders byly mírně aktivnějším týmem a nedá se jim upřít snaha vyrovnat. Ale hostující tým stále nenašel recept na Bobrovskijho a do poslední třetiny bude muset něco vymyslet.
    Střely po druhé třetině: Domácí – 22, Hosté – 19.
    Třetí třetina začne přibližně v 01:58.

40:01

40:01
    Úvodní buly 3. třetiny pro domácí.

40:50
    Greiss dobře vyjel, zmenšil střelecký úhel a zapsal si první zákrok v této třetině.

41:29
    Nepovedená rozehrávka Islanders končí zakázaným uvolněním.

42:10
    Alexander Wennberg napřáhl a dělovkou od kruhu pro vhazování prověřil Greisse.

42:38
    Domácí přidávají další branku! ARTĚMIJ PANARIN se dostal do samostatného úniku a Greisse prostřelil střelou pod lapačku. Domácí útočník se trefil po 13 zápasech!
    Asistence: Cam Atkinson, Matt Duchene.
    42:38 Artěmij PANARIN - 2:0

43:40
    Hostující tým působí dost opařeně po druhém obdrženém gólu.

44:39
    Další útočnou akci domácích zastavuje rozhodčí pro offside.

45:20
    Josh Anderson vypálil zápěstím ze středu kluziště, jeho přízemní pokus Greiss vyráží.

46:30
    Pierre-Luc Dubois zavezl kotouč do třetiny,ale osamocený v pásmu o touš přišel.

46:59
    Mathew Barzal se dostal ke střele ze středu hřiště, ale jeho střelu na druhou tyč Bobrovskij kryje!

47:40
    Kotouč ve třetině hostů, kde o něj bojují hráči. Čas teď bude Ostrovanům ubíhat hodně rychle.

48:05
    Ztečovaná rozehrávka Blue Jacket skončila mezi diváky a následuje komerční přestávka.

48:30
    Nick Foligno vypálil golfem z otočky,Greiss zasahuje.

48:40
    Matt Duchene dostal nahrávku před prázdnou branku, ale jeho střelu zblokoval obránce vedle!

49:39
    Seth Jones vyslal jeho pověstnou dělovku na druhou tyč, Greiss měl plné ruce práce!

50:05
    V posledních minutkách působí Islanders dost unaveným dojmem, naopak Blue Jackets na hřišti přímo létají.

50:59
    Nick Foligno zavezl kotouč do třetiny a následně backhandem vyzkoušel pozornost Greisse. Hostující brankář uspěl.

51:14
    A je tu další branka v podání domácího týmu! Alexander Wennberg výborně zastavil vyhození kotouče ze třetiny, touš se dostal k OLIVERU BJORKSTRANDOVI, který nechytatelnou střelou vymetl pavučinky.
    Bez asistence.
    51:14 Oliver BJORKSTRAND - 3:0

52:39
    Panarin se tlačil do další šance, ale Greiss zasáhl hokejkou.

53:40
    A mohlo být ještě veseleji, ale Nash byl na ledě už dlouho místo přečíslená 2 na 1 zvolil zpětnou nahrávku na beka.

54:08
    Kotouč mají po delší době hosté, ale nedaří se jim dostat do třetiny soupeře.

55:29
    Anthony Beauvillier schytal střelu od modré a jen těžce se zvedá zpět na nohy.

55:50
    Columbus se osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění.

56:05
    Sergej Bobrovskij měl zakrytý výhled,ale reflexivně zasáhl a udělal další krok k čistému kontu.

56:59
    Jordan Eberle se snažil kličkou obejít obránce,ale ten mu vystavil stopku v podobě dobře rostlého stromu.

57:05
    Islanders to zkoušejí se 6ti hráči!

57:20
    Sergej Bobrovskij si našel kotouč v brankovišti a přerušil hru.

57:59
    Anders Lee vyhrál rychlostní souboj s protihráčem a nedovolil mu zakončit do odkryté klece.

58:36
    Blue Jackets vyhodili kotouč šikovně a není to ani icing.

59:05
    Matt Duchene dobře napadá rozehrávku a šetří čas.

59:18
    Nick Leddy z jedničky od levé strany, ale Bobrovskij zasahuje ramenem.

59:36
    A máme tu pojistku, když CAM ATKINSON trefuje odkrytou klec z poloviny hřiště.
    Asistence: Matt Duchene.
    59:36 Cam ATKINSON - 4:0

59:50
    Utkání se pouze dohrává.

A je tu konec zápasu. V poslední třetině jsme viděli 3 branky, když se za domácí prosadili Panarin, Bjorkstrand a v poslední minutě do prázdné branky Atkinson. Ve třetí třetině tak Jackets strhli vedení na svou stranu a připisují si důležité body v boji o play off.
    Střely po 3. třetině: Domácí – 33, Hosté – 26.

1. Sergej Bobrovskij (Columbus) 26 zák., 0 gólů, 100,0%
    2. Oliver Bjorkstrand (Columbus) 1+0
    3. Ryan Dzingel (Columbus) 1+0

To je ode mě pro dnešek vše, brzy na shledanou u dalších přenosů. (02:40:28)

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 6. Dzingel (Werenski, Jenner), 43. Panarin (Atkinson, Duchene), 52. Bjorkstrand, 60. Atkinson (Duchene)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Nutivaara, McQuaid, Kukan – Atkinson, Dubois, Panarin – J. Anderson, Duchene, Dzingel – Jenner, Wennberg, Bjorkstrand – Dubinsky, Riley Nash, N. Foligno.
    New York Islanders: Greiss (Lehner) – Leddy, Boychuk, Pulock, Pelech, D. Toews, Mayfield – Lee, Barzal, Eberle – Jo. Bailey, B. Nelson, Komarov – Beauvillier, Fritz, Kühnhackl – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck.

Rozhodčí: Luxmore, St. Laurent – Gawryletz, Nagy

Diváci: 17 928