VŠB-TU Ostrava – Česká Lípa 1:12 (kon.) | Interobal Plzeň – Uherské Hradiště 6:3 (kon.) | Svarog Teplice – Chrudim 2:1 (kon.)
Slavia – Olympik Mělník 9:6 (kon.) | Sparta – Helas Brno 15:3 (kon.)
SK Slavia Praha
9:6 (6:4)
SK Olympik Mělník
Pátek 29.03.2019, 20:00 • SH Eden • 1. Futsal liga • 22. kolo

To je z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou. (21:46:30)

Poslední utkání základní části VARTA futsal ligy je u konce. Slavie nakonec zaslouženě vítězí, v play-off se tak potká s Plzní. Tým z Mělníku se nakonec utká s Chrudimí.

Už hned v první minutě se prosadil po krásném sólu Záruba. Po šesti minutách už ale bylo srovnáno, po podobné parádě stav srovnal Vokoun. Ten si svoje gólové konto rozšířil i o minutu později, to ale do vlastní branky. V 8. minutě se prosadil Homola. Domácí tak rázem vedli 3:1. Během tří minut ještě branky do hostující branky přidal Klíma, Radovanovič a Pršič, který měl prsty ve všech třech gólech. Mělničtí futsalisté se takzvaně po výsledku 6:1 odrazili ode dna. V 15. minutě se prosadil Šup, po šestém akumulovaném slavistické faulu se navíc z penalty prosadil Gabčo. Těsně před koncem prvního poločasu ještě branku přidal Šup.

Druhý poločas nebyl už na branky tak zajímavý. Lépe do něj vstoupili domácí hráči, Daniel Klíma Slavii zajistil tříbrankové vedení. Ve 26. minutě Gabčo využil zaváhání domácí obrany a našel Vobořila, který poměrně jednoduše dal další branku hostujícího celku. Ve 33. a 35. minutě ještě do hostující branky dopravili příliš měkký míč Krasnič, potažmo Radovanovič. Na závěr utkání si třetí zásah do svého zápisu připsal hostující Šup.

39:01
    Mělník právě vstřelil branku!
    Cabadaj našel volného DOMINIKA ŠUPA, který využil odvážného vyběhnutí Karpiaka a z tutové pozice poslal míč za záda špatně postaveného slavistické gólmana. Mělnický útočník tím kompletuje svůj hattrick. Asistence: Tomáš Cabadaj.

39:00
    Právě probíhá poslední minuta dnešního utkání.

38:28
    Nepřesná mělnická kombinace končí v zámezí. Jako první se ale míče dotkl jeden ze sešívaných, Olympik tak bude pokračovat ve svém útoku.

38:23
    Oddechový čas pro hosty.

38:15
    Dominik Šup si šikovně povodil svého obránce a vybojoval pro svůj celek už čtvrtý slavistický akumulovaný faul.

37:37
    Oddechový čas pro domácí.

37:15
    Vokoun si dokázal obejít domácího gólmana, ve finální fázi své akce ale uklouzl a přenechal míč svému spoluhráči Cabadajovi, který z tutové pozice trefil pouze levou tyč slavistické branky.

36:20
    Hostující hráči kombinují na vlastní polovině, Mnoho podstatného se toho ve zbytku utkání už asi nestane.

35:45
    Slavia právě vstřelila branku!
    Tak tohle bylo par excellence. Záruba v úniku 2 na 0 poslal míč na úplně osamoceného MARKA RADOVANOVIČE, který poslal míč do odkryté hostující branky. Asistence: Radim Záruba.

35:18
    Záruba svou nerozvážnou střelu, která poslal hostující hráče do úniku na osamoceného Karpiaka, odčinil obětavým sprintem do obrany a ukázkovým obranným zákrokem.

34:43
    Mělničtí futsalisté zatlačili Slavii na vlastní polovinu, sešívaní se do nějakých útočník výpadů dostávají poměrně složitě.

33:59
    UROŠ KRASNIČ dostal míč na osu hřiště, otočil se směrem k mělnické brance a nechytatelnou střelou k levé tyči zřejmě rozhodl dnešní vypjaté utkání. Bez asistence.

33:19
    Rusak nezaváhal a míč letící okolo jeho branky uklidil v rukavicích.

33:07
    Pršič několikrát šikovně naznačil střelu, z poměrně volné pozice pak ale nedokázal svou trefu poslat mezi tři tyče mělnické branky.

31:58
    Jošt se se štěstím dostal do střelecké pozice z nějakých pěti metrů. Z těžké pozice ale nezamířil přesně mezi tři tyče.

31:32
    Dvě zajímavé mělnické šance. Karpiak se dvakrát musel hodně snažit, aby letící míč usměrnil mimo tři tyče sešívané branky.

31:27
    Nečas se prokličkoval až ke třetímu slavistickému akumulovanému faulu.

30:27
    Do zajímavé střelecké pozice se prokličkoval Směřička, jeho trefa letěla těsně nad břevno branky Olympiku.

29:59
    Daniel Hájek z nadějné pozice nedokázal z otočky usměrnit míč mezi tři tyče mělnické branky.

29:47
    Další dva akumulované fauly pro Slavii. Záruba si navíc za nevybíravou mluvu vysloužil žluté mravní ohodnocení.

29:03
    Leovski si parádním způsobem obešel dva mělnické obránce jako kužely, jeho pokus z velkého úhlu ale bez problémů pokryl Rusak.

28:39
    Nepřesná mělnická dělovka letí vysoko nad domácí branku. Slavia bude rozehrávat z vlastního brankoviště.

27:53
    Do zajímavé střelecké pozice se dostal Leovski, zamířil ale pouze do vnější sítě mělnické branky.

27:25
    Tak tohle je nepříjemné. Nejenže si Vokoun za držení vysloužil žlutou kartu, navíc je tohle už pátý akumulovaný faul pro Mělník. Každý další nedovolený zákrok hráčů v modré tak bude znamenat penaltu.

27:17
    Domácí hráči teď se štěstím vybojovali roh.

26:20
    Několik obrovských šancí pro futsalisty z Mělníku! Domácí obránci by se už nejraději viděli v šatně, další gól rozjetého Mělníku už je jenom otázkou času.

25:47
    Člen realizačního týmu Pánek je za nepřiměřené chování vyloučen na tribunu.

25:47
    Gabčo se štěstím využil zaváhání v domácí obraně, našel úplně volného TOMÁŠE VOBOŘILA, který trefou do poloprázdné branky snižuje domácí vedení na dvoubrankový dostřel! Asistence: Josef Gabčo.

25:09
    Mažári na polovině hřiště tvrdě zfauloval svého protihráče, za což si u rozhodčího nekompromisně vysloužil žlutou kartu.

24:32
    Pršič našel volného DANIELA KLÍMU, který razantní střelou k levé tyči navyšuje domácí vedení na tříbrankové. Asistence: Marko Pršič.

24:12
    Nečas si za nevhodně barevné termoprádlo vysloužil žlutou kartu.

24:07
    Další akumulovaný faul pro hostující hráče, tentokrát se ho mělničtí futsalisté dopustili při vlastní útočné akci. Tohle je navíc už třetí akumulovaný faul pro hostující hráče.

23:39
    Další nepřesná mělnická kombinace. Ani jeden celek se teď nemůže dostat do větší šance.

22:38
    Mělník se v útoku moc dlouho neohřál, po nepřesné kombinaci se do útoku opět podívají sešívaní.

22:33
    Cabadaj si šikovně došel pro faul. Na sčítání faulů je to teď tak vyrovnané po jednom zákroku.

22:07
    Nepřesná sešívaná kombinace končí v zámezí. Slavia už není tak dominantní jako v prvním poločase.

22:00
    Hostující Gabčo dostal žlutou kartu, nejsem ale zřejmě jediný, kdo opravdu netuší, z jakého důvodu mu byla udělena.

21:55
    Rusak pohotově vyběhl z branky a vyboxoval přihrávku mířící okolo brankoviště domácí branky.

21:19
    Zajímavou kombinaci sehráli domácí fotbalisté, vedlo to ale pouze ke Krasničově střele mimo tři tyče mělnické branky.

21:17
    Po podivném faulu si Mělník připisuje první akumulovaný faul.Sešivaní navíc budou kopat zajímavou standardní situaci.

20:37
    Gabčo se málem procpal až ke střele na domácí branku. Do trajektorie mu na poslední chvilku zasáhla noha jednoho ze sešívaných obránců.

20:04
    Úvodní rozehrávku druhé poloviny dnešního mače mají na starost domácí hráči, ti ale po pokažené přihrávce odevzdávají míč soupeřům z Mělníku.

20:01

První poločas je za námi. Slavia vlétla do utkání jako uragán, který ale postupně ubral na své síle. Z poměrně jednoznačného stavu 6:1, se nakonec hostující hráči i pomocí penalty dostali až na dvoubrankový dostřel.

20:00

19:56
    Na závěr prvního poločasu to ještě Vokoun zkusil z dálky. Mezi tři tyče ale jeho razantní trefa nemířila.

19:11
    Cabadaj v přečíslení dva na jednoho profesorky poslal patičkou míč na volného DOMINIKA ŠUPA, který nezaváhal a razantní střelou k tyči poslal Mělník na dvoubrankový dostřel! Asistence: Tomáš Cabadaj.

18:49
    Krasnič poslal míč někam mezi Rusaka a Klímu, u míče byl jako první slavistický útočník, který ale nepřipravenou střelou poslal míč puze někam do reklam za mělnickou brankou.

18:37
    Klíma se dostal ke střele ze střední vzdálenosti. Rusak tvrdý pokus vyrazil mimo tři tyče mělnické branky.

18:17
    Cabadajovu střelu vytěsnil z branky dobrým zákrokem domácí gólman Karpiak.

17:45
    Mělničtí fotbalisté se snaží dostat k další penaltě. Domácí hráči si zatím na své zákroky ale dávají pozor.

17:25

17:25
    JOSEF GABČO z penaltového fleku nezaváhal a nekompromisně zakončil do šibenice domácí branky. Mělník se postupně dostává na dostřel domácího týmu. Bez asistence.

17:25
    Pršič zezadu kopl do svého soupeře. Šestý faul a penalta pro Mělník,. Kopat ji bude Gabčo.

16:47
    Tak tohle ještě může být zajímavé. V útoku si Slavia poměrně zbytečně připisuje už pátý akumulovaný faul, další nedovolený zákrok v sešívaném podání tak bude nekompromisně znamenat penaltový kop.

16:06
    Do zajímavé střelecké pozice se dostal domácí Radim Záruba. Po kličce u levé lajny se dostal ke střele, která nakonec skončila v rukavicích hostujícího gólmana Pavla Rusaka.

15:39
    Mažáriho vysoký pas na druhou stranu hřiště skončil v zámezí.

14:07
    Po slávistickém faulu a zároveň už čtvrtém akumulovaném faulu se k přímému kopu postavil DOMINIK ŠUP, který se zabijáckou přesností poslal míč po víko domácí branky. Bez asistence.

13:49
    Směřička vybojoval pro domácí hráče roh, do žádné větší příležitosti se ale domácí hráči po rohu nedostali.

13:38
    Nečas to zkusil z dálky. Jeho razantní střela ale letěla vysoko nad .

13:15
    Leovski šlapákem zfauloval svého soupeře. Třetí akumulovaný faul pro Slavii.

13:03
    Rozhodčí na chvíli přerušuje míč kvůli strkanici dvou hráčů. Hostujícím hráčům se podle všeho výkony sudích příliš nezamlouvají.

13:03
    Cabadaj strčil do svého soupeře. Vysloužil si za to žlutou kartu a další volný kop pro sešívané.

12:17
    Demolice Mělníku pokračuje! Pršič z velkého úhlu střelou k bližší tyči přidává další branku. Mělník si opravdu už neví rady, co s domácím útokem. Bez asistence.

12:07
    Leovski se i přes pohlednou kličku ke střele nakonec nedostal. Slavisté přesto své soupeře velmi dobře zavřeli v obraně.

11:45
    Pršič si povedenou kličkou vynutil druhý akumulovaný faul pro hosty a zajímavou standardní situaci pro sešívané.

11:27
    Na domácí polovině se se štěstím dostal ke střele Vobořil, z otočky těsně minul pravou domácí tyč.

10:46
    Pršičova střela se se štěstím odrazila k volnému MARKOVI RADOVANOVIČOVI, který se štěstím z otočky překonal Rusaka. Slavia přímo demoluje tým z Mělníka. Asistence: Marko Pršič.

10:39
    Do dělovky z dálky se opřel Gabčo, nezamířil ale přesně mezi tři tyče.

10:27
    Pršič si nedokázal zpracovat ze vzduchu těžký balon, který nakonec skončil v zámezí za mělnickou brankou.

09:27
    Další parádní trefa. Pršič našel na pravém křídle volného DANIELA KLÍMU, který z nadějné pozice nezaváhal a takzvaně zarval míč přímo do mělnické šibenice. Asistence: Marko Pršič.

09:18
    Hostující hráči si v útoku vůbec nerozuměli. Míč končí v zámezí.

08:43
    Trajman nepřesnou přihrávkou nastartoval hostující brejk. Cabadaj ve velké rychlosti ale nestihl poslat míč na stranu na volného spoluhráče. Nadějné mělnická akce tak končí fiaskem.

08:17
    Hostující hráči se nakonec prokombinovali až do zámezí.

07:51
    Tomáš Vobořil se proletěl přímo ke stolku časoměřičů, Slavia si připisuje druhý akumulovaný faul.

07:30
    Obrovskou hrubku v hostující rozehrávce trestá parádní trefou do šibenice kapitán domácích JAN HOMOLA. Hráči z Mělníka se teď musí chytat za vlasy, co to v té obraně vlastně provedli. Bez asistence.

07:15
    Homola se pokusil Rusaka přelobovat, jeho střelecký pokus skončil nad hostující brankou.

06:31
    Tak tohle je nešťastné. Vokoun si po parádní trefě sám po střele ze střední vzdálenosti srazil míč do vlastní branky. Slavia se opět ujímá vedení. Bez asistence.

05:57
    Parádní akce umí i hráči z Mělníka. Kapitán Olympiku JIŘÍ VOKOUN prošel domácí obranou jak nůž máslem, pomyslnou třešničku navíc celé akci nasadil parádní trefou v levé tyči. Bez asistence.

05:45
    Dlouhý pas na volného Radovanoviče skončil v zámezí, rychlý brejk domácích končí velmi rychle.

05:29
    Hosté se pokouší najít skulinku v domácí obraně, jejich snažení je dosud marné.

03:36
    Tentokrát to už bylo lepší! Klíma razantní střelou po zemi do středu donutil Rusaka k dalšímu reflexnímu zákroku.

03:16
    Nepřesná Klímova přihrávka před branku skončila v náručí mělnického brankáře.

02:47
    Vobořil se do toho opřel z opravdu velké dálky, jeho razantní střela nakonec lízla levou spojnici slávistické branky.

02:35
    K zakončení po rohu se nakonec dostal Záruba, svůj pokus ale nezamířil mezi tři tyče hostující branky.

02:13
    Další šance pro Slavii. Směřička nakonec tvrdou střelou ze střední vzdálenosti donutil Rusaka k dobrému zákroku. Navíc vybojoval pro domácí hráče roh.

02:00
    Kapitán hostů Vokoun to vzal na sebe, nakonec ale poslal míč mimo tři tyče sešívané branky.

01:53
    Volný kop nakonec z brankoviště se štěstím vytěsnil Rusak.

01:42
    Netrvalo dlouho a Mělník si připisuje první akumulovaný faul. Slavia navíc bude rozehrávat zajímavý volný kop.

01:31
    První větší šance domácích. Šup ale na přihrávku mířící na zadní tyč nedosáhl.

00:46
    Takhle to vypadá tak jednoduše! RADIM ZÁRUBA si vzal míč na vlastní polovině, prokličkoval se ke střele ze střední vzdálenosti a nemilosrdně zakončil po zemi k levé tyči. Bez asistence.

00:07
    Netrvalo dlouho a Slavie si připisuje první střelu. Na úrovni basketbalové trojky se do míče opřel Radim Záruba, jeho volej po vysokém balónu z levé strany ale mířil přímo do náruče připraveného Rusaka.

00:04
    Úvodní výkop mají na starost hosté z Mělníka, záhy však ztrácí míč v zámezí.

00:00

Hráči už jsou nastoupení na hrací plochu, Slavie nastoupí v legendárních sešívaných dresech, hosté z Mělníka přijeli ve tmavě modré barvě.

SK Slavia Praha: Karpiak – Klíma, Směřička, Trajman, Jošt, Pršič, Leovski, Trojan, Radovanovič, Krasnič, Homola (C), Záruba, Hájek, Vondráček

SK Olympik Mělník: Rusak (Jenč) – Vobořil, Gabčo, Vokoun (C), Mažári, Šub, Cabadaj, Babovák, Lehner, Šup, Nečas

Rozhodčí: Tomáš Vaněk, David Lafek.

Ivan Božovič, trenér červenobílého souboru, bude postrádat v sestavě dvojici Zdeněk SitaJan Žežulka, kteří tento týden bojují v Rusku v dresu české reprezentace U19 o postup na UEFA EURO.

„Bude to podobné utkání jako to poslední proti Uherskému Hradišti. Dostali jsme v něm řadu zbytečných branek, budeme muset bránit mnohem zodpovědněji,“ řekl před utkáním slávista Daniel Klíma.

V posledním vzájemném zápase se oba týmy střetli v polovině prosince minulého kalendářního roku. V mělnické hale slávisté úřadovali a po dobrém výkonu si odvezli tři body za výhru 8:4.

SK Slavia Praha se před dvěma týdny utkala na domácí ploše s Bazookou. V utkání, ve kterém dostali i velkou porci hracího času mladíci sešívaných, se Pražané prosadili a zvítězili 8:5. Dobrým výkonem ke třem bodům přispěli zejména čtyřbodový Klíma a Radovanovič, který nastřílel hattrick.

SK Olympik Mělník se v posledním odehraném zápase představil na Podvinném mlýně. Utkání se Spartou se ale Středočechům nevydařilo a hosté podlehli celku Bena Simitčiho drtivě 5:22. Porážku mírnili pouze dvakrát skórující Vobořil a jednobrankoví Lehner, Vokoun a Nečas.

Dobrý den z pražského Edenu! V posledním kole základní části VARTA futsal ligy přivítá domácí Slavia hostující Olympik Mělník, pro kterého to je v tomto týdnu již druhý výlet do hlavního města.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Libor Kokoška

Branky: 1. Záruba, 7. Vokoun (vla.), 8. Homola, 10. Klíma (Pršič), 11. Radovanovič (Pršič), 13. Pršič, 25. Klíma (Pršič), 34. Krasnič, 36. Radovanovič (Záruba) – 6. Vokoun, 15. Šup, 18. Gabčo (pen.), 20. Šup (Cabadaj), 26. Vobořil (Gabčo), 40. Šup (Cabadaj)

Karty:   30. Záruba (SLA) – 14. Cabdaj (MEL), 22. Gabčo (MEL), 25. Nečas (MEL), 26. Mažári (MEL), 28. Vokoun (MEL)

SK Slavia Praha: Karpiak (Vondráček) – Klíma, Směřička, Trajman, Jošt, Pršič, Leovski, Trojan, Radovanovič, Krasnič, Homola (C), Záruba, Hájek

Rozhodčí: Tomáš Vaněk, David Lafek