Lech Poznaň – Pogoň 3:2 (kon.) | Piast Gliwice – Wisła Pł. 1:0 (kon.) | Legia – Jagiellonia 3:0 (kon.)
Zagłębie S. – Wisla Krakov 4:3 (kon.)
KKS Lech Poznaň
3:2 (2:0)
Pogoň Štětín
Středa 03.04.2019, 18:00 • INEA Stadion, Poznań • Polská Ekstraklasa • 28. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (19:55:54)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 4:10. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:17.

Je konec. Domácí si nakonec vedení uhlídali, no ale závěr byl ještě dramatický. Ve druhém poločase byli jasně lepší domácí. V 54. minutě svým druhým gólem v utkání poslal Poznaň do ještě většího vedení, Jóźwiak. Domácí to už drželi, v závěru však polevili a Štětín se ještě zmohl na dvě branky za 3 minuty, na vyrovnání už ale nestačili. Hráčem utkání byl zvolen střelec dvou branek Kamil Jóźwiak.

Dnešní utkání sleduje 7112 diváků.

90+4

90+4
    Žlutou kartu dostává Kamil Jóźwiak (KKS Lech Poznań).

90+3
    Gajos to poslal rovnou na bránu, jeho pokus ale skončil, těsně vedle pravé tyče.

90+2
    Faul! Domácí budou zahrávat přímý kop z cca 22 metrů.

90+2
    Míč letěl na přední tyč, tam se o to však postaral brankář. Domácí nyní zakládají protiútok.

90+1
    Pro Štětín je tu ještě roh.

90
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty.
    88. Jin Izumisawa (POG) - 3:2

88
    Štětín právě vstřelil branku! No tak to je menší překvapení pro domácí obranu! Ve vápně nastal velký zmatek, míč se odrážel ze všech stran, poté ho obdržel JIN IZUMISAWA a k levé tyči poslal nechytatelnou střelu. Asistence: Tomás Podstawski
    85. Iker Guarrotxena (POG) - 3:1

85
    Štětín právě vstřelil branku! A přece jen se hosté alespoň jedné branky dočkali. IKER GUARROTXENA byl v ten správný čas na správném místě. Ve vápně obdržel přihrávku a na přední tyč vyslal tvrdou pozemní ránu. Asistence: Radosław Majewski

82
    Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Łukasz Trałka, přichází Maciej Gajos.

80
    Gytkjaer velmi touží po gólu. Nyní se uvolnil a prorval se až do vápna, zakončení též nechybělo, bohužel ale nepřesné.

78
    Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Darko Jevtić, přichází Filip Marchwiński.

77
    Velká škoda, že tohle neskončilo gólem! Gytkjaer ve vápně našel volného Jevtiće, ten se s míčem u nohy chvilku otáčel, poté však nečekaně vystřelil. Brankář Załuska byl ale připraven.

Gerard Filip

Branky: 24. Jóźwiak, 45. Vujadinović, 54. Jóźwiak – 85. Guarrotxena, 88. Izumisawa

Karty:   42. Tiba (LPO), 54. Trałka (LPO), 90+4. Jóźwiak (LPO) – 60. Buksa (POG)

KKS Lech Poznaň: Burić – Gumny, Rogne, Vujadinović, Kostewycz – Klupś (55. Makuszewski), Trałka (82. Gajos), Tiba, Jevtić (78. Marchwiński) – Jóźwiak – Gytkjaer.
    Náhradníci: Putnocky – Gajos, Žamaletdinov, Makuszewski, Janicki, Marchwiński, Tomasik.

Pogoň Štětín: Załuska – Stec, Fojut, Malec, Nunes – Podstawski, Majewski – Delev (63. Izumisawa), Kowalczyk (59. Hostikka), Guarrotxena – Buksa (61. Żyro).
    Náhradníci: Bursztyn – Bartkowski, Matynia, Hostikka, Izumisawa, Żyro, Benyamina.

Rozhodčí: P. Raczkowski