NY Rangers – Ottawa 1:4 (kon.) | Chicago – St. Louis 4:3 (1:0 po s.n.) | Anaheim – Calgary 3:1 (kon.)
po s.n. (1:0)
Chicago Blackhawks
4:3 (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
St. Louis Blues
Čtvrtek 04.04.2019, 02:00 • United Center, Chicago • NHL
    Jonathan TOEWS - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Chicago Blackhawks.
    Jediným hráče, který uspěl v nájezdech je domácí JONATHAN TOEWS. Ten rozhoduje o výhře svého celku.
    59:21 Robert BORTUZZO - 3:3

59:21
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno a tento zápas půjde do prodloužení. V brankovišti se dobře zorientoval a kotouč do branky dostal ROBERT BORTUZZO. O nedovolené bránění brankáři nešlo. Asistence: Patrick Maroon a Colton Parayko.
    52:23 David PERRON - 3:2

52:23
    Blues proměnili přesilovku, a tak je znovu zaděláno na drama. DAVID PERRON se dostal v přesilovce ke střele z předbrankového prostoru a kotouč poněkud nešťastně propadl domácímu brankáři. Asistence: Alex Pietrangelo a Vladimir Tarasenko.

51:59
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Dylan Strome – 2 min., hákování).
    51:39 Patrick KANE - 3:1

51:39
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Z ničeho nic se prosazuje domácí celek, který tak navyšuje své vedení. Blues špatně střídali, toho využil PATRICK KANE. Dostal se do brejku a bekhendovou ránou poslal kotouč pod horní tyčku.Asistence: Dylan Strome a Duncan Keith.

41:34
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Dominik Kahun – 2 min., hákování).

37:09
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Tyler Bozak – 2 min., podrážení).
    33:20 Arťom ANISIMOV - 2:1

33:20
    Dominik Kahun pálil od modré čáry, jeho projektil výborně před brankou tečoval, pro gólmana nechytatelně, ARŤOM ANISIMOV. Jeho patnáctý gól v sezóně. Asistence: Dominik Kahun a Brandon Saad.

22:56
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Brayden Schenn – 2 min., podrážení).
    20:26 Vladimir TARASENKO - 1:1

20:26
    Hned v první minutě druhé třetiny dokázal hostující celek vyrovnat. VLADIMIR TARASENKO získal kotouč ve středním pásmu, dostal se do útoku a střelou do vzdálenějšího horního růžku vyrovnává. Asistence: Brayden Schenn a Colton Parayko.

18:40
    Brent Seabrook posílal kotouč před branku na teč. Akce pokračovala dál, pálil Alex DeBrincat a jeho projektil Allen jemně tečoval na horní tyčku. Dobrá šance Chicaga.
    16:26 Jonathan TOEWS - 1:0

16:26
    Chicago vybojovalo puk ve středním pásmu, rychle otočilo směr hry, a pak po Kaneově pasu skvěle do protipohybu brankáře Blues poslal kotouč JONATHAN TOEWS. Asistence: Patrick Kane a Drake Caggiula.

03:37
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Dennis Gilbert – 2 min., držení hole).

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 17. J. Toews (P. Kane, Caggiula), 34. Anisimov (Kahun, Saad), 52. P. Kane (D. Strome, Keith), rozh. náj. J. Toews – 21. Tarasenko (B. Schenn, Parayko), 53. Perron (Pietrangelo, Tarasenko), 60. Bortuzzo (Maroon, Parayko)