Alavés – Leganés 1:1 (kon.) | Getafe – Ath. Bilbao 1:0 (kon.) | Valladolid – Sevilla 0:2 (kon.)
Celta Vigo – Real Sociedad 3:1 (kon.) | Levante – Huesca 2:2 (kon.) | Real Betis – Villarreal 2:1 (kon.)
Celta de Vigo
3:1 (0:1)
Real Sociedad San Sebastian
Neděle 07.04.2019, 18:30 • Estadio Balaídos • Španělská LaLiga • 31. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

San Sebastian nemusí řešit záchranné operace, naopak má lepší vyhlídky. Aktuálně drží devátou příčku se 40 body a reálně může atakovat první šestici týmů a vybojovat si účast v evropských pohárech. Hosty po odehraných 30. kolech LaLigy, zdobí zajímavá rarita a to pohledem na jejich vyrovnanou bilanci – 10-10-10!
    V minulém zápase se utkali s Betisem a San Sebastian po zápase mohl slavit výhru po výsledku 2:1!

Real Club Celta de Vigo

Vigo nyní potřebuje jakékoliv body, neboť se nachází v pásmu sestupu. V minulém kole hrálo proti Huesce, taktéž zachraňujícímu se celku LaLigy a bylo se na co dívat. Zápas skončil hokejovým výsledkem 3:3! Vigo se prosadilo v prvním poločase a na začátku druhého poločasu se jim podařilo vsítit druhou branku a vše nasvědčovalo, že Vigo si jde pro tři důležité body. Nicméně pak přišlo hvězdných deset minut soupeře, který třemi brankami otočil vývoj utkání! Vigo se pak už jen zmohlo na vyrovnání a mohli být rádi za jeden bod! A to ještě Huesca neproměnila velkou příležitost v nastaveném čase, kdy podruhé mohla zvrátit vedení na svou stranu.

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Olaza, N. Araujo, Cabral, Mallo (C) – Lobotka, Yokuşlu, Jozabed – Boufal, Gómez, Aspas.
    Náhradníci: S. Álvarez – Beltrán, Boudebouz, Costas, Hjulsager, Mor, Sisto.

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – Zaldúa, A. Elustondo, Navas, Hernández – Merino, Zubeldia, Pardo, Oyarzabal (C) – Sandro Ramírez, José.
    Náhradníci: Moyà – Barrenetxea Muguruza, Juanmi, Bautista, D. Llorente, Muñoz, Sangalli..

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

3
    Theo Hernández se dostal do prvního vážnějšího zakončení, které pohotově vyrazil Rubén Blanco.

4
    Další pokus hostů již nebyl tak přesný a míč jde nad branku.

5
    San Sebastian se i nadále drží na polovině soupeře a mají od začátku zápasu tlak na svého soupeře.

7
    Avšak zatím další zakončení neevidujeme a spíše se hostující celek připravuje svou kombinací.

8
    Po ní již přichází pěkná střela v podání Igora Zubeldia, který nechal vyniknout brankáře Viga, který vyráží míč na roh!
    8. Zubeldia se ukázal s pěkným zakončením!

8
    Roh Celta ubránila v klidu a dostává míč na půlku hřiště.

9
    Vigo však jen na krátkou chvíli podrželo míč na půlce a ihned jej ztrácí. Zatím je to jednostranná záležitost v podání San Sebastianu.

10
    Úvodních deset minut je pryč. Real Sociedad drží neustále míč a bude jen otázkou času, kdy se jim podaří poprvé prosadit.

11
    Pěkná střela ze střední vzdálenosti, která končí mimo levou tyč!

12
    Ani při dalším odkopu od své branky se Vigu nepodařilo na nějakou dobu udržet na míči.

13
    Po třinácti minutách hry se Vigu daří dostat před branku soupeře! A hned z toho byl nebezpečný centr, který nedokázali nabíhající hráči lépe zpracovat.

14
    Vypadá to, že domácí trochu pookřáli a nyní měli další nadějný náznak šance zajímavého útoku. Ten nakonec končí útočným faulem.

16
    Hráč Viga táhl míč po pravé lajně, ale zanechal za sebou míč.

20
    Dvacet minut hry zápasu je minulostí. Vigu se daří v posledních pěti minutách vyrovnávat hru a již to není tak jednostranné jako v úvodních deseti minutách zápasu.

21
    Vysoký centr v podání Celty, míč se nakonec odráží na hlavičky hostujících obránců, kteří dostávají míč mimo pokutové území.

22
    Real se do útočné akce nedostal a na polovině hřiště zahájil kombinaci.

23
    Útok Viga byl zastaven na půlce faulem a po své rozehrávce budou moci pokračovat ve svém útočném snažení.

24
    Celta nakonec volí dlouhý centr do vápna, na který si pohotově naběhl Gerónimo Rulli.

25
    Rohový kop pro domácí celek...dočkáme se nyní úvodní branky zápasu?

26
    Centr před branku úspěšně odražen, následně se míč ocitá v zázemí a Sebastian bude vhazovat aut.

28
    Pěkná útočná akce Viga! Hráč si na levé straně udělal „dobrý den“ z bránícího hráče a odcentroval na zadní pravou tyč. Iago Aspas se zde snažil tečovat míč, který nakonec poslal mimo branku!

29
    Penalta pro Real Sociedad San Sebastian!

30
    Mikel Oyarzabal se snažil na hranici šestnáctky zpracovat míč a byl kontaktován obráncem.
    30. Penaltový zákrok.

32
    Real Sociedad právě vstřelil branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je WILLIAN JOSÉ, který se rozvážně rozběhl a technickou ranou poslal míč pod horní tyčku do středu branky.
    32. Willian JOSÉ - 0:1

33
    Maxi Gómez vystřelil a jeho dobře mířenou ránu vyrazil Gerónimo Rulli!

34
    Nyní mnoho nechybělo, aby se domácí dostali do rychlého vyrovnání.

36
    Centr z levé strany se dostal do pokutového území, avšak míč skončil rovnou na kopačce hostujícího obránce.

37
    Hodně úsměvný moment! Že na hřiště vběhne nezvaný zvířecí tvor, to se již několikrát stalo. Ale tentokrát si někdo z diváků nepohlídal deštník, který se ve větru válel po hřišti.

38
    Deštník hráči odklidili a hráč Viga se dokázal dostat do šance a jen díky brankáři hostí není vyrovnáno!
    38. Neposedný deštník přerušil na krátkou chvíli hru.

40
    Posledních pět minut prvního poločasu. Hráči domácího celku na míči a určitě by rádi do poločasového hvizdu stihli vyrovnat.

42
    Faul, kterým se provinil hostující celek a domácí tým má nyní možnost standardní situace.

43
    Ta nakonec nevedla k přímému ohrožení branky Sebastianu.

44
    Hosté nyní drží míč a nejspíše to bude z prvního poločasu vše podstatné.

45
    Hlavní rozhodčí sice ještě nastavuje dvě minuty, nicméně hostující celek má hru pod kontrolou.

45+1
    Nakonec se odhodlal ještě k zakončení a míč putuje jen kousek od pravé tyče!

45+2
    Sandro Ramírez v další šanci. Takže i nastavený čas nám přináší nebezpečné situace. Nyní brankář Viga zabránil druhé brance soupeře!

45+2

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas přinesl úvodní tlak hostů, kteří po celých třináct minut drželi míč a snažili se o úvodní zásah. Až po třinácti minutách hry se Vigo poprvé dostalo pořádně před branku svého soupeře. Následně se jim dařilo vyrovnávat hru a také se dostávat do zakončení. Nicméně po prvním poločase vedou hosté a to díky penaltě.

46

46
    To je začátek! Domácí hráč se dostal do úniku a vybíhající brankář vůbec nehrál míč a podrazil soupeře. Jasná penalta pro domácí celek!
    46. Penaltový zákrok.

46
    Žlutou kartu dostává Gerónimo Rulli (Real Sociedad San Sebastian).

47
    Gerónimo Rulli se při svém faulu sám zranil a nyní je ošetřován. Až pak bude moci čelit penaltě domácího celku.

49
    Hráč Viga i nadále čeká až bude brankář soupeře připraven. V tomhle dešti to není žádná radost vyčkávat a poskakovat na trávníku.

50
    Kopat penaltu půjde sám faulovaný Aspas!

51
    Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je IAGO ASPAS, který ustál tlak a poslal míč přesně k pravé tyči.
    51. Iago ASPAS - 1:1

52
    Takže máme vyrovnáno, obě branky padly z pokutových kopů. Uvidíme, jestli se ve zbývajícím utkání dočkáme i branky ze hry.

53
    Počasí není vůbec fotbalové a na hřiště se snáší hustý déšť.

55
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Rubén Pardo, přichází Luca Sangalli.

56
    Domácí celek se jeví o něco aktivnějším celkem.

57
    Willian José neudržel nervy a postrčil svého soupeře, v době kdy už byl míč zcela mimo hru. Hosté si komplikují druhý poločas!
    57. Červená karta

59
    Delší dobu trvalo, než se začalo opět hrát. Rozhodčí celou situaci ještě probíral nejspíše s videem, neboť v inkriminovaný okamžik byl zády k celé situaci.

61
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Juanmi.

62
    Oficiálně byl hostující hráč vyloučen za úder loktem.

63
    Uvidíme, jestli Vigo dokáže využít tuhle příležitost, kdy má jednoho muže navíc.

65
    Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Jozabed, přichází Ryad Boudebouz.

66
    Žlutou kartu dostává Okay Yokuşlu (Real Club Celta de Vigo).

67
    Po standardní situaci se hosté ukázali dlouhým centrem, který nakonec nedokázali v pokutovém území ideálně zpracovat.

68
    Zatím to vůbec nevypadá, že by hosté hráli bez jednoho svého hráče. Domácí se sice snaží, ale jejich tlak je spíše platonického rázu.

69
    Střela z větší vzdálenosti a Gerónimo Rulli bez větších problémů chytá míč.

70
    Nádherná branka v podání IAGA ASPASE, který si naběhl na pěkný centr z pravé strany, zavěsil se do vzduchu a hlavičkou poslal míč do sítě. Pro Aspase je to dnes druhá branka v dnešním duelu.
    70. Iago ASPAS - 2:1

72
    Domácímu celku se povedlo otočit vývoj zápasu a má na dosah tři veledůležité body ke své záchraně.

73
    Na hrací ploše je již dostatek vody, nyní to bylo dobře vidět na levé straně poblíž branky Viga.

75
    Luca Sangalli se zničehonic dostal k míči a z pokutového území jej poslal z první nad branku. Rubén Blanco musel konečky prstů vyrazit míč nad svou branku.
    75. Sangalli nebyl daleko od vyrovnání.

76
    Vzhledem k tomu, že se nezahrával rohový kop, tak brankář domácích nakonec na míč nedosáhl a ten šel skutečně jen kousek nad horní tyčku.

77
    Hosté budou bezpochyby otevírat svou hru a pokoušet se o vyrovnání. Což bude voda na mlýn pro domácí celek.

79
    Igor Zubeldia prověřil brankáře Viga a ten musel ukázat dobrý zákrok. No, domácí si zahrávají se svým vedením.

80
    Další dobrá šance Sebastianu a nyní dobrý blok obránce domácího celku, který lehl do střely z pravého úhlu!

81
    Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Sofiane Boufal, přichází Andrew Hjulsager.

81
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Igor Zubeldia, přichází Jon Bautista.

83
    Hosté bez větších obtíží odvrátili rohový kop soupeře.

84
    Blíží se nám závěr zápasu a domácí celek už by se určitě nejraději viděl v zázemí stadionu.

85
    Avšak ještě několik minut bude muset bránit své vybojované dnešní vedení.

86
    Gerónimo Rulli se natáhl po centrovaném míči a dokázal jej odrazit mimo vápno. Avšak utrpěl nějaký krvavý šrám na hlavě a nyní probíhá jeho ošetřování. Těžko říci, jestli si neobnovil zranění ze zákroku na začátku poločasu, po kterém byla odpískána penalta.

88
    Již přes dvě minuty se nehraje a určitě nás čeká větší nastavení. Neboť těchto prodlev bylo ve druhém poločase více.

89
    Gerónimo Rulli a jeho hlava byla zabandážována a může snad dohrát závěr zápasu.

90
    Sedm minut se nastavuje!

90+1
    Dobrá šance domácích, ale hráč hlavičkuje povedený centr kousek nad branku!

90+2
    Další útočná akce Viga už končí oslavou třetí branky. Ryad Boudebouz perfektně přihrál před branku, kde byl MAXI GÓMEZ a ten pohodově doráží míč do branky. Vigo bude brát důležité body do tabulky. Asistence: Ryad Boudebouz.
    90+2. Maxi GÓMEZ - 3:1

90+3
    Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Fran Beltrán.

90+5
    Sebastian už neklade žádný odpor a domácí celek už jen kontroluje závěr zápasu.

90+7

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 5:5. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:11.

Druhý poločas byl notně ovlivněn faulem hostujícího brankáře, který ihned po pár vteřinách hry druhého poločasu zavinil pokutový kop. Ten domácí proměnili a bylo vyrovnáno. Další důležitým mezníkem a důvodem prohry hostí, bylo vyloučení Josého za úder loktem. Sebastian si sice dokázal vytvářet šance i v deseti hráčích, ale nedokázal je proměnit, zatímco soupeř trestal jejich chyby v obraně. Vigo zaslouženě nakonec vítězí a bere si důležité tři body, které jim notně pomohou k záchraně v LaLize pro další ročník. (20:28:02)

Adam Dořák

Branky: 51. Aspas (pen.), 70. Aspas (Mallo), 90+2. Gómez (Boudebouz) – 32. José (pen.)

Karty:   66. Yokuşlu (CVG) – 46. Rulli (RSC)   57. José (RSC)

Celta de Vigo: Blanco – Olaza, N. Araujo, Cabral, Mallo (C) – Lobotka, Yokuşlu, Jozabed (65. Boudebouz) – Boufal (81. Hjulsager), Gómez, Aspas (90+3. Beltrán).

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – Zaldúa, A. Elustondo, Navas, Hernández – Merino, Zubeldia (81. Bautista), Pardo (55. Sangalli), Oyarzabal (C) – Sandro Ramírez (61. Juanmi), José.

Rozhodčí: M. Lopez