Japonsko – Česko 1:3 (kon.) | Finsko – Švýcarsko 6:2 (kon.) | Německo – Francie 2:3 (po pr.)
Kanada – Rusko 5:1 (kon.)
HC Kometa Brno
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0) Stav série: 2:2
Bílí Tygři Liberec
Pondělí 08.04.2019, 19:00 • DRFG arena • Generali play off Tipsport extraligy • Semifinále
    61:22 Karel Plášek ml. - 3:2
    Zdroj: Hokejka TV

61:22
    Kometa právě vstřelila branku!
    KAREL PLÁŠEK po pěkném lobu Jakuba Orsavy unikl hostujícím obráncům a svůj nájezd chladnokrevně zakončil střelou do šibenice! Asistence: Jakub Orsava.

55:15
    Na trestnou lavici odjíždí Libor Hudáček a Martin Zaťovič. Oba inkasují dvě minuty za hrubost.

Dnešní utkání sleduje 7700 diváků (vyprodáno).
    48:56 Tomáš BARTEJS - 2:2

48:56
    DRFG arena je na spadnutí, Brno vyrovnává! TOMÁŠ BARTEJS si stejně jako o chvíli dřív Jan Štencel najel mezi kruhy a střelou do růžku vyrovnává stav utkání! Asistence: Petr Holík, Jan Štencel.

48:38
    Štencel ve velké příležitosti na vyrovnání! Brněnský bek si skvěle najel na přihrávku mezi kruhy, ale ještě než se dostal ke střele tak někdo posunul Willovu branku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

46:02
    Orsava střílel z mezikruží, jeho bombu ale Will skvěle chytá. Liberec se následně osvobozuje.

44:48
    Vondráček se dostával do šance a Michal Birner musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Hákování.

39:51
    Počet hráčů na ledě se vyrovná. Jakub Orsava vyloučen na dvě minuty za sekání.

38:26
    Roman Will nyní neudělal úplně dobře, když se vydal za vlastní bránu a pod tlakem musel rychle puk odehrát. Bohužel pro něj ale poslal kotouč rovnou do ochranné sítě. Přesilová hra pro Kometu. Trest odpyká Lukáš Krenželok.

38:05
    Jeden z hostujících hráčů špatně zpracoval puk u mantinelu ve vlastním pásmu a Plášek z levé strany najížděl sám na Willa, jeho bekhendový pokus ale nepřekvapil Willa.

31:02
    Přesilová hra pro Kometu. Tomáš Hanousek inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění, když musel zastavit Malleta, který by se nejspíš vydal do úniku.
    29:40 Tomáš FILIPPI - 1:2

29:40
    Liberec právě vstřelil branku!
    Sám faulovaný hráč využívá přesilovou hru. TOMÁŠ FILIPPI dostal křižný pas na pravý kruh a střelou bez přípravy propálil domácího gólmana. Asistence: Marek Kvapil, Michal Birner.

29:21
    Tomáš Vondráček fauloval Filippiho v útočném pásmu u mantinelu. Hosté mají k dispozici 33 sekund přesilové hry čtyři na tři.

28:40
    V obrovské šanci Michálek. K brněnskému obránci vyplaval puk mezi kruhy, postavil se mu ale na hranu a Michálek přestřelil Willovu klec.

27:54
    Vyloučení na obou stranách. Bartejs a Lakatoš jsou vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

25:07
    Šmíd vybízel Redenbacha před bránou, ten ale promáchl ve vyložené šanci!

24:57
    Téměř minutu a půl se bude hrát ve čtyřech. Martin Zaťovič je hned po buly ve středním pásmu vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
    24:36 Martin ZAŤOVIČ - 1:1

24:36
    Dvojnásobnou přesilovku domácí rychle využívají! Jakub Orsava poslal puk mezi kruhy přesně na čepel MARTINA ZAŤOVIČE, který si jej zpracoval a poslal ho pod víko hostující branky. Asistence: Jakub Orsava, Petr Holík.

24:21
    Dvojnásobná přesilovka pro Kometu! Martin Ševc hákoval Muellera.

23:18
    Gulaši si ve vlastním pásmu vykoledoval faul. Tyler Redenbach odchází na trestnou lavici, proti čemuž hodně protestuje, rozhodčí ale odmítají debaty. Dvě minuty inkasuje za podrážení.

22:43
    Lakatoš vystřelil zpoza beka a puk se odrazil od zadního mantinelu zpět před bránu, odkud ho hostující útočník dorážel bekhendem, Čiliak se štěstím kryje jeho dorážku!

18:48
    Holík vytvořil dobrou šanci Muellerovi, ten ale netrefil puk ideálně!

17:25
    Také domácí si zahrají přesilovku. Michal Birner podrazil u střídaček soupeře a odjíždí na trestnou lavici. Podrážení.

14:20
    Vlach našel mezi kruhy Jelínka, ten přestřelil Čiliakovu bránu v dobré pozici!
    06:51 Michal BIRNER - 0:1

06:51
    Hosté se ujímají vedení! Libor Hudáček zrychlil ve středním pásmu, dostal se za domácí obránce a předložil ideální pas MICHALU BIRNEROVI, který neměl problém trefit puk do prázdné brány. Asistence: Libor Hudáček, Tomáš Havlín.

03:24
    První přesilovou hru si zahrají hosté. Tomáš Malec podrazil rychlého Zachara ve středním pásmu a už sedí na trestné lavici.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 25. Zaťovič (Orsava, P. Holík), 49. Bartejs (P. Holík, Štencel), 62. Plášek ml. (Orsava) – 7. Birner (L. Hudáček, Havlín), 30. Filippi (M. Kvapil, Birner)

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, Z. Michálek, Malec, Bartejs, Štencel – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Plášek ml., M. Erat, Orsava – Mallet, Kusko, P. Kratochvíl – Dočekal, L. Čermák (C), Vondráček.
    Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Derner, Kolmann, Šmíd (A), T. Hanousek, Ševc, Havlín, Doherty – Birner, L. Hudáček, Ordoš – M. Kvapil, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, Redenbach, Lakatoš.

Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Ondráček, Špůr

Diváci: 7700 (vyprodáno)