Chorvatsko – Belgie 5:2 (kon.) | Austrálie – Španělsko 4:0 (kon.) | Srbsko – Čína 6:5 (kon.)
Austrálie
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Španělsko
Pátek 12.04.2019, 16:30 • Ledena dvorana Pionir, Bělehrad • Mistrovství světa - II. A Divize • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Hezký den s hokejem, vítám Vás u komentování zápasu druhé divize skupiny A mezi Austrálií a Španělskem. Utkání začíná v 16:30 a vy můžete být díky nám u toho!

1. zápas Austrálie na MS

Austrálie – Belgie 3:4 po prodloužení

Branky nahrávky: 2. Rezek (Baclig), 3. Malloy (Rezek), 8. Kubara (Darge, Rezek) – 31. Schepper (Verelst, Kolodziejczyk B.), 31. Verelst (Kolodziejczyk B., Paulus), 41. Verelst (Kolodziejczyk B.), 63. Paulus (Croock)

Austrálii se v utkání nepodařilo udržet vedení 3:0, které si vytvořilo už v první třetině. Belgie postupně vyrovnala na 3:3 a v prodloužení soka přemohla. Rozhodující branku dal Paulus.

2. zápas Austrálie na MS

Austrálie – Srbsko 3:2

Branky a nahrávky: 11. Armstrong (Todd), 15. Virjassov, 27. Woodman (Virjassov) – 4. Dragutinović (Luković), 46. Djumić (Dragović)

Australané sice prohrávali 0:1, ale rychle otočili zápas na 3:1 a pak už si vítězství proti pořadateli MS nenechali protéct mezi prsty. Po druhém hracím dni tak mají ze dvou mačů celkem 4 body.

1. zápas Španělska na MS

Španělsko – Čína 5:3

Branky a nahrávky: 7. Carbonell (Fuentes, Ubieto), 17. Fuentes (Burgos, Ubieto), 28. Lasuen, 54. Baldris, 60. Rubio (Carbonella, Garcia) – 9. Li (Zhang, Cheng), 21. Yang (Ying, Zhang), 44. Zhang (Liang)

Španělsko v utkání ani jednou neprohrávaío a šlo si za vítězstvím. Nicméně nikdy nevedlo více jak o gól, až posledním gólem do prázdné branky stvrdilo konečný výsledek 5:3 a 3 body na svůj účet.

2. zápas Španělska na MS

Belgie – Španělsko 2:4

Branky a nahrávky: 21. Verelst (Kolodziejczyk), 44. Kolodziejczyk (Neven) – 3. Granell (Zaballa), 14. Fuentes, 42. Rubio (Carbonell), 44. Burgos (Betran)

Španělé si i ve druhém utkání hlídali vedení a opět ani jednou v zápase neprohrávali. Hráči z Pyrnejského poloostrova sice soupeře neválcují, avšak utkání dotáhnou vždy do vítězného konce. Zatím mají šest bodů, plný počet a okupují první příčku tabulky MS. Ovšem každá reprezentace ještě hraje tři zápasy. Nic není hotovo.

rok 2015 – 6 .místo sestup do II B

Austrálie: Kimlin (Smart) – McMahon, Malloy, Haselhurst, Baclig, Lindsay, Carpenter, Boyle, Clare – Woodman, Darge, Powell, Todd, Funes, Rezek – Virjassov, Taylor, Webster – Kubara, Wong

Španělsko: Alcaine (Gonzalez) – Torres, Ubieto, Kortabitarte, Betran, Baldris, García, Vicente -Carbonell, Burgos, Rubio – Boronat, Gonzalez, Fuentes – Munnoz, Arraras, Lasuen – Granell, Pantoja, Zaballa – Martínez

Rozhodčí: Sterkens (NED) – Bereseford (VBR), Kanazawa (JPN).

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrála Austrálie.

00:20
    První nebezpečí před brankou Asutrálie, ti ale hru rychle otočili na druhou stranu.

01:08
    Protinožci vybojovali puk v rohu u mantinelu a vydali se na zteč, v útoku ale nbyli vpuštěni do šance.

01:42
    Icing Španělska, hra se stěhuje před branku hostů.

02:08
    Australané kroužili v útoku a chtěli si najít prostor pro zakončení, to se nakonec úplně nepovedlo, při finální fázi ztratili kotouč.

02:30
    Austrálie velmi aktivní na začátku, uvidíme, jak jim to vydrží a do kdy.

02:53
    Pokus Pyrenejců o kolmici, avšak ta byla zblokována.

03:30
    Španělé hrozí, ale puk ztratili a dopředu jdou hosté. Ti se ovšem neprosadili.

04:22
    Pěkná kombinace domácích, ti se dostali i do zakončení, to ale vyrazil levým betonem brankář hostů.

04:57
    Velký závar před brankou australského brankáře. Puk v síti ale nekončí, i když tomu byli Španělé blízko

06:16
    Španělská obrana zafungovala výborně, nedovolila soupeři žádnou šanci.

07:09
    Nepřesnosti na obou stranách, hráči si házeli puk sem a tam.

07:47
    Vyloučení v týmu Španělsko (2 min. – Betran, nedovolené bránění).

07:52
    Pěkná kombinace hráčů ze země klokanů, ti přesilovku hrají hodně suverénně.

08:57
    Stále skvělá kombinace, možná by to chtělo více chodit do koncovky.

09:34
    Španělé vyhodili.

09:47

10:12
    Španělé na puku, zbavují se obránců, to jim moc nejde, o puk se bojuje u mantinelu.

10:50
    Domácí jdou do protiútoku. Ěpanělé se brání dobře, a teď sami mohou zaútočit.

11:27
    Střela od modré na brankáře domácích.

11:52
    Vyloučení v týmu Španělsko (Kortabitarte – 2 min., hákování).

12:14
    Hodně bojovné utkání.

12:24
    Vyloučení v týmu Španělsko (2 min. – Baldris, podrážení).

12:37
    Je vidět, že Australané mají přesilovky nacvičené pěkně, zase hrají skvšle, kombinují, mají pěkné akce.

13:01
    Austrálie právě vstřelila branku!
    Střela od modré, odraz a těsně před brankovištěm dorážel nad lapačku. Využití přesilové hry. WEHEBE DARGE. Asistence: Robert Malloy, Jamie Woodman.
    13:01 DARGE - 1:0

13:59
    Španělsko pod tlakem, Australané zaskočili soupeře a teď z toho těží.

14:34
    Další střela z ostrého úhlu, Alcaine nemusel zasahovat.

15:42
    Španělsko zkouší vyzrát na připravenou defenzívu soupeře.

16:17
    Australané lehce pod tlakem, soupeř je napadá a mají problémy, možná toto je recept na dobře hrající domácí hráče.

17:07
    Nyní se Španělé neprosadili a musí tak odznovu dobýjet protivníkovu obranu.

17:45
    Pyrenejci napadají a to dělá Australanům problém. Že by recept na jejich hru?

17:58
    Vyloučení v týmu Španělsko (Gonzalez – 2 min., krosček).

18:04
    Souboj v rohu pásma Španělska, Australané udrželi pásmo.

18:40
    Střela z nápřahu od modré po přihrávce kolegy beka. Zblokována, bod do "Radegast indexu."

19:56
    Domácí ještě nadělali na konci třetiny vrásky na očích trenérům Španělska, to se nakonec ubránilo.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:17.

První třetina nabídla výborný výkon lehkých outsiderů z Austrálie, Španělé nestíhají, faulují a to je voda na mlýn domácích hráčů. Ti mají přesilovky perfektně secvičené a umějí je. Jednu z nich využili a dostali se od vdení 1:0, vedení mohlo být i větší. Španělsko musí zlepšit disciplínu a najít recept na obranu Austrálie. Austrálie je zatím překvapivě lepší a zaslouženě vede.

Střely na branku po první třetině: 12 – 5

20:01

20:01

20:25
    A první zákrok třetiny si připisuje brankář Austrálie Kimlin.

20:42
    Ofsajd Austrálie.

21:15
    Kimlin má další zákrok, tentokrát v rozkleku proti střele od modré.

21:19
    Výborný Kimlin, vyrazil střelu zápěstím z levého kruhu.

22:10
    Bojovníci z druhé strany zeměkoule hrají skvěle, s nasazením, v tempu, dobrá kombinace a zatím jsou to oni, kdo vládne ledu, překvapivě jsou lepším týmem.

22:59
    Kubara padá v souboji u levého mantinelu, do šance se nedostane.

23:46
    Vyloučení v týmu Austrálie (Clare – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

23:47
    Také Španělsko si zahraje přesilovku.

24:19
    A je v ní nebezpečně, to byly dobré šance, hosté je neproměnili.

25:09
    Taková střela zápěstím, možná zkoušená na teč, ale Kimlin jí kryje v náručí.

25:24
    Alcaine daroval gól soupeři. V rozehrávce za bránou špatně načasoval přihrávku a namazal to hráči Autrálie, která tak vede už 2:0. Obrovská chyba Alcaineho. Autorem branky je JASON BACLIG. Bez asistence.
    25:24 BACLIG - 2:0

27:23
    Vyloučení v týmu Austrálie (Virjassov – 2 min., podrážení).

27:59
    Španělsko zavřelo soka ve třetině, obstřeluje ho jako u Verdunu, ale gól nikde.

28:23
    Teď střídá a musí znovu do útoku, znovu se snažit snížit, dát kontaktní branku.

29:12
    Domácí zahrozili z křídla, střela po kličce a Alcaine měl práci a provedl jí výborně.

29:23

30:10
    Útok založí hosté, poté co se to domácím nepovedlo.

30:51
    Střela levého křídla hostů, ale hodně nad branku.

31:12
    I Australané zkusili projít přes křídlo, povedlo se, ale střela už nebyla tak přesná.

31:43
    Je to spíše přetahovaná než hokej.

32:10
    Protinožci to udělali pěkně, ale zachránil to gólman Alcaine.

32:36
    Vyloučení v týmu Španělsko (Vicente – 2 min., držení).

32:48
    Španělé ujeli v oslabení a vytvořili si pěknou šanci, ale Kimlin chytá.

33:19
    Přesilovka Australanů už není hrána s takovou lehkostí, jako ty vp rvní periodě.

33:32
    Domácí mají problémy s rozehrou.

34:23
    Austrálie už dobyla pásma a rozmístila své šiky v tomto území.

34:36

35:14
    Španělsko pořád bez vstřelené branky a ani nyní to nevedlo k nějaké významné šanci.

35:44
    Kimlin vyráží střelu od modré.

35:48
    Vyloučení v týmu Austrálie (2 min. – hákování).

36:26
    Španělé to hrají dobře, ale chybí přesná, razantní střela, která by rozvlnila síť, chce to překonat Kimlina, který je zatím také výtečný.

37:22
    Střela z mezikruží nad branku, to je obrovská škoda pro Španělsko.

37:48

37:57
    Austrálie nahodí a jde střídat, hráči tam byli dlouho.

38:21
    Ani teď to hostům nevyšlo, Asutrálie je v obraně dnes skoro bezchybná, co neubrání obrana, chytne brankář.

39:08
    Přihrávka z rohu na modrou, z křídla chcete-li a střela zápěstím na pbližší tyč, která Alcainemu prošla u první tyče. Chyby brankáře, to musí mít pokryté, puk nesmí soupeř procedit. Autorem branky je MATTHEW LINDSAY. Asistence: KIeren Webster, Vadim Virjjassov.
    39:08 LINDSAY - 3:0

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:04.

Ani druhá třetina nezastihla Španělsko v dobré formě, to jakoby ztratilo licenci na střílení gólů. Austrálie ho přehrává, bojuje, vyhrává souboje a je prostě lepší. Co přinese třetí třetina? Těšte se, i tu Vám přiblížím.

40:01

40:01
    Úvodní buly vyhráli Australané.

40:32
    Mela i o puk za brankou Kimlina.

41:27
    Trochu zběsilé tempo, Španělé ho nasadili, aby ještě byla šance něco s utkáním udělat.

42:32
    Samostatný únik hráče Austrálie, zkouška blafáku, ale Alcaine tam nechal hůl a blafák přerušil, teď své kolegy neskutečně podržel.

43:27
    Hezký hokej se hraje při tomto podvečerním čase. Oba týmy hrají, jak nejlépe umí, je to pěkný hokej, někdo by se možná divil – AAustrálie vs Španělsko, ale ano i na takovéto úrovni můžeme vidět kvalitní hokej.

44:03
    Vyloučení v týmu Španělsko (Betran – 2 min., držení).

44:52
    Domácí zatím však nenašli cestu k brance hostů. Tato přesilová hra jim nejde tak dobře, jako ty předchozí.

45:34
    Španělsko se osvobodilo.

45:58
    Hosté znovu vyhodili.

46:03

46:40
    Protažení Španělů přes křídlo, nahrávka na modrou na beka, ten pálí, Kimlin vyráží.

47:23
    KImlin vypichuje kotouč motající se u branky.

47:44
    Španělům běží čas, a do konce třetiny už mnoho nezbývá, domácí vedou o tři branky, to bude těžké zvrátit nebo alespoň vyrovnat.

49:05
    Pyrenejci v šanci, vše zvládl skvěle chytající Kimlin, dnes ještě nepřekonaný.

49:21
    Vyloučení v týmu Austrálie (Wong – 2 min., podrážení).

49:56
    Španělé se ani přes extrémní snahu zatím nedočkali branky.

50:40
    Kimlinův perfektní zásah, Španělé to sehráli parádně, ale chyběla větší přesnost, Kimlin dnes chytá bravurně, bezchybně.

51:12
    Vyloučení v týmu Španělsko (Boronat – 2 min., pozdní dohrání).

51:59
    Španělé se rvou, bojují o každý milimetr ledu, je to však málo.

53:12

53:41
    Australané nepouštějí hosty do zakončení, výborná defenzíva, kompaktní, začíná už od útočníků, paráda.

54:54
    Španělsko se odmítá vzdát, ale čas je neúprosný a jim se ještě nepodařilo vstřelit jedinou branku.

55:50
    Gól, který rozhoduje o vítězi utkání. Australané se prosazují počtvrté a je z 99 % jisté, že vyhrají. Přihrávka na střed, klička do bekhednu a zakončení do poloodkryté klece. Autorem branky je VADIM VIRJASSOV. Asistence: Kieren Webster, Beau Taylor.
    55:50 VIRJASSOV - 4:0

58:19
    Velice dobré utkání, na oko pohledné, bojovné. Opravdu šlo o jedno z těch kvalitnějších.

58:49
    Obrana Australanů odebrala hostům puk na své modré. Defenzíva je dnes to, co se na obou stranách lišilo, Austrálie hrála pečlivě, organizovaně, disciplinovaně, kdežto o Španělech se to říci nedá.

59:32
    Ještě jeden brejk domácích, a tak ne. Hosté se ubránili.

Střely na branku: 25 – 36

Trestné minuty: 8 – 14

Nejlepší hráči utkání:

Austrálie. Kimlin, brankář

Španělsko: Kortabitarte, obránce

Austrálie dnes předvedla úctyhodný výkon jak v defenzívě tak v ofenzívě. Španělé jako první inkasovali a i když se tlačili hodně dopředu, gól nedali díky vynikajícímu brankáři KImlinovi, ale také díky skvělé obraně, která fungovala tři třetiny. Australané pak jen přidali góly a utkání poctivě odmakali. Navíc Australané zahráli výborně přesilovky, ty byly opravdu povedené. Tři body berou tedy Australané, Španělsko poprvé na turnaji prohrává zápas.

Já děkuji za pozornost a těším se u dalších přenosů na počtenou. Mějte pohodový víkend. (18:36:33)

Jan Volf

Branky a nahrávky: 14. Darge (Malloy, Woodman), 26. Baclig, 40. Lindsay (Webster, Virjassov), 56. Virjassov (Webster, Taylor)

Rozhodčí: Sterkens (NED) – Bereseford (VBR), Kanazawa (JPN)