Marítimo – Feirense 2:0 (kon.) | Rio Ave – Guimarães 2:1 (kon.) | Boavista – Nacional 1:0 (kon.)
Braga – Tondela 3:0 (kon.) | Benfica – Setúbal 4:2 (kon.)
SC Braga
3:0 (1:0)
CD Tondela
Neděle 14.04.2019, 18:30 • Estádio AXA, Braga (kapacita: 30.286 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 29. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Portugalské Primeira Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí SC Braga a CD Tondela .

CD Tondela odehrála 28 zápasů s bilancí 7-7-14 a získala 28 bodů. V tabulce je na patnácté pozici s bodovým náskokem na sestupující pozice. Z posledních pěti zápasů vyhrála jen ten poslední. Porazila Portimenense 3:2, remizovala se Setubalem 0:0 a Feirense 1:1. Nestačila na Nacional 2:3 a na Benficu 0:1.

SC Braga odehrála 28 zápasů s bilancí 18-4-6 a ziskem 58 bidl. V tabulce je bezpečně na čtvrté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrála tři, poslední dva však prohrála. Nestačila na Portu 2:3 a na Moreirense 0:1. Předtím porazila Rio Ave 2:1, Guimaraes 1:0 a Setubal 1:0.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

SC Braga: T. Sá – Goiano, B. Viana, P. Santos, Murilo – W. Eduardo, Claudemir, Palhinha, R. Horta – Paulinho, Dyego Sousa.
    Náhradníci: Marafona – Esgaio, Fransérgio, Novais, Ricardo, Trincao, Xadas.

CD Tondela: C. Ramos – D. Bruno, João Pedro, J. Fernandes, Joãozinho – Pité, B. Monteiro, Tómané – Delgado, Murillo, A. Xavier.
    Náhradníci: P. Silva – Jaquité, Tembeng Abenego, Patrick, Peña, Moufi, J. Mendes..

1

1
    Domácí hrají v červeném, hosté v zeleném. Zápas začal.

1
    Braga právě vstřelila branku!
    Murilo centroval před branku, tam jeho spoluhráč prodloužil míč na volného WILSONA EDUARDA, jehož rána zapadla přesně do horní části branky. Pro gólmana nechytatelné.
    1. Wilson EDUARDO - 1:0

3
    Jhon Murillo vedl rychlou protiakci, ale hosté se tentokrát do střelecké pozice nedostali.

3
    Další akce už byla lepší, Juan Delgado dosáhl na dlouhý míč, ale nedokázal jej přesněji dostat do brány.

5
    Autové vhazování pro domácí, obstará ho Murilo. Ten rozehrát nakrátko, následně centroval před branku, ale obrana si dokázala poradit.

6
    Po úvodní rychlé domácí trefě pokračuje aktivní hra Bragy. Míč z velké dálky po střele kryje gólman.

6
    Tiago Sá rozehrává od své branky, i gólman se zapojil do rozehrávky.

7
    Nyní se hraje spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže stabilněji do střeleckých pozic propracovat. Tómané zkoušel narušit domácí rozehrávku, míč nezískal.

9
    Cláudio Ramos předvedl dva velmi dobré zákroky. Díky nim stále platí jednobrankové vedení. Hostující mužstvo nyní mělo poněkud štěstí.

10
    Deset minut hry je pryč, sledujeme rychlý fotbal, jehož výsledkem je další střelecký pokus domácích. Paulinho pálil ze střední pozice, míč končí mimo.

11
    Dyego Sousa byl v dobré střelecké pozici před brankou, ale nedokázal zpracovat míč na malém prostoru, a tak obrana Tondely dokázala odehrát míč.

14
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hraje se spíše na polovině hrací plochy a sledujeme tak klidnější část hry.

15
    Cláudio Ramos rozehrává od své branky, založil bleskovou akci, kterou málem zakončoval Juan Delgado. Ten však na míč nedosáhl. Proto mohla snadno hrát už obrana Bragy.

18
    Obrázek hry je nyní hodně podobný jako v úvodu, domácí Braga hraje aktivněji, všechny míče tlačí do předbrankového prostoru. Tondela musí být hodně pozorná ve svém vápně.

20
    Dvacet minut hry je pryč, domácí vymysleli další dobrý centr před branku. Paulinho hlavičkoval po vyšším pasu, takže musel zasahovat brankář Tondely. Cláudio Ramos situaci zvládl.

21
    Wilson Eduardo tleská spoluhráčům za dobrý pas do běhu, jenže domácí hráč byl příliš pomalý, takže vykopávat bude hostující brankář.

22
    Braga pokračuje v aktivní hře, usadila se na polovině soupeře. Domácí také jasně vedou ve statistice držení míče.

24
    Sledujeme pasáž hry, kde se souboje o míč rozehrávají na polovině hrací plochy.

24
    Žlutou kartu dostává António Xavier (CD Tondela).

25
    Tiago Sá rozehrává od své branky, a tak svou aktivní hrou podpořil založení útočné akce.

26
    Bleskově se hra dostala na útočnou polovinu, Paulinho centroval před branku, Murilo však nedokázal jeho akci přetavit v lepší střelu. Následně Dyego Sousa hlavičkoval nad.

27
    Joao Palhinha si na polovině hrací plochy mohl v souboji se soupeřem hodně na hranici faulu, ale sudí nechává hru plynout.

29
    Žlutou kartu dostává Marcelo Goiano (SC Braga).

30
    Dyego Sousa hlavičkoval před brankou v dobré pozici, jeho zakončení však končí nad brankou.

32
    Půlhodina hry je pryč, sledujeme nyní souboje o míč na polovině hrací plochy.

34
    Murilo hledal spoluhráče před brankou, následně se ale akce domácích poněkud zpomalila, hosté k nim dobře přistupovali.

36
    Domácí bleskově přenesli hru před branku, Dyego Sousa to zkoušel individuálně, ale následný centr byl nepovedený.

36
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Juan Delgado, přichází Sergio Peña.

37
    Momentálně hraje lépe hostující celek, který provedl první střídání a hned se Sergio Peña zapojil do kombinace, která vedla k zajímavé střelecké situace. Bruno Monteiro nevypálil.

38
    Dyego Sousa byl znovu v dobré střelecké pozici, domácí tým však druhou branku nepřidává, neboť z dobré pozice před brankou pálil vysoko nad.

40
    Paulinho vedl další velmi dobře vypadající domácí akci, ale do výraznější šance se propracovat nedokázal. Míč získala hostující obrana.

42
    Tondelase nyní po delší dobře prokombinovala před branku, jenže pokus o zakončení byl zblokovaný.

44
    Ricardo Horta nedokázal individuální šanci proměnit a přetavit se výraznější střeleckou pozici. Obrana Tondely si poradila.

45
    Probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

45+1
    Jedna minuta se bude nastavovat.

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Aktivněji hrající domácí celek vede po prvním poločase, jedinou branku zatím vstřelil hned v první minutě Wilson Eduardo.

46

46
    Zdá se, že ani jeden celek neprovedl v poločasové přestávce změnu v sestavě.

47
    Dva hráči se střetli a oba jsou ošetřovaní na hrací ploše.

48
    Domácí Marcelo Goiano je na tom o poznání hůře, bude ještě ošetřovaný mimo hrací plochu.

49
    Rozehrávat budou na své polovině hosté, ti rychle dostali míč na útočnou polovinu, kde kombinují.

51
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Marcelo Goiano, přichází Ricardo Esgaio.

54
    Hraje se zejména na polovině hrací plochy, mnoho šancí momentálně k vidění není.

55
    Domácí se dožadovali odpískání pokutového kopu, ale bude to jen odkop od branky.

56
    João Pedro si počínal nedovoleně v souboji s domácím Joaom Palhinhem

58
    Momentálně sledujeme sice aktivnější hru domácího celku, jenže rána Ricarda Esgaia byla ze střední vzdálenosti, navíc snadní práce pro brankáře.

59
    Domácí se znovu dostávají před branku, Joao Palhinha zkoušel centrovat na spoluhráče, ale vybojoval rohový kop.

60
    Centr se snesl před branku, kde balon získal brankář.

61
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází João Pedro, přichází Patrick.

62
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Ricardo Horta, přichází Fransérgio.

63
    Oba týmy už využily dvě ze tří střídání, a tak už mají oba trenéři možnost jen jediné změny.

65
    Paulinho po pěkné individuální akci dokázal vypálit, jeho rána se od tyče odrazila do těla ležícího brankáře CLÁUDIA RAMOSE, který je tedy označen jako autor vlastní branky.
    65. Cláudio RAMOS - 2:0

67
    Braga dál pokračuje v aktivní hře, Tondela se musí bránit tlaku soupeře.

68
    Patrick pálil z dobré pozice, domácí defenziva mu dala prostor, který dokázal přetavit ve střelu mířící nad branku.

70
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Dyego Sousa, přichází Trincao.

71
    Dvacet minut hry zbývá do konce druhého poločasu, domácí celek vede o dvě branky a míří za výhrou v tomto zápase.

72
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hraje se spíše na polovině hrací plochy, což vyhovuje domácím.

74
    Domácí fotbalisté mají míč nyní pod kontrolou, snaží se něco vymyslet na polovině soupeře. Ve hře budou vinou faulu pokračovat.

75
    Rohový kop pro domácí. Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit. Cláudio Ramos bude vykopávat.

77
    Jhon Murillo a Patrick zkoušeli něco vymyslet před brankou soupeře. Finální přihrávka však byla nepřesná, a tak má míč brankář.

79
    Bruno Monteiro se dostal k zakončení v dobré pozici, následně míč kryje gólman.

80
    Cláudio Ramos byl už překonaný, ale z brankové čáry vykopl míč po střele Murila jeden z hráčů Tondely.

80
    Deset minut hry nás dělí od konce zápasu, domácí celek míří za výhrou v tomto utkání, kontroluje hru a soupeře mnoho šancí nedovoluje.

82
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Pité, přichází Fahd Moufi.

83
    Žlutou kartu dostává Fransérgio (SC Braga).

84
    Žlutou kartu dostává Jorge Fernandes (CD Tondela).

85
    Hostující celek rozehrával volný kop. Centr se snesl před branku, ale obrana Bragy si dokázala poradit.

87
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhém poločase, sledujeme aktivní hru domácího mužstva.

87
    Cláudio Ramos rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop, kterým chtěl založit útočnou akci. Míč mají domácí.

89
    Fahd Moufi centroval před branku, ale pokus zastavila poměrně snadno obrana.

90
    Uvidíme, kolik minut se bude nastavovat nad rámec druhého poločasu.

90+1
    Čtyři minuty uvidíme navíc.

90+2
    Volný kop pro Tondelu. Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit a rychle dostala balon na polovinu hrací plochy.

90+2
    Cláudio Ramos má míč u své branky, situaci dokázala Braga sehrát výborně, bleskově otočila směr hry.

90+3
    Po hodně nepřesné hlavičce hostujícího hráče má míč brankář.

90+4
    Sergio Peña rozehrává na polovině, to se dostáváme do poslední nastavené minuty.

90+6
    Hosté se dožadovali pokutového kopu, nakonec ale sudí po konzultaci s videem penaltu nenařídili. Hra pokračovalal dál a po bleskové akci Paulinha se prosazuje FRANSÉRGIO.
    90+6. FRANSÉRGIO - 3:0

90+7

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 9:4. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:12.

Domácí celek vyhrává tento zápas 3:0, a tak získává další body do tabulky. Hostující celek, Tondela, si nevypracoval ani jednu střelu na branku. Zaslouženě tak bere body Braga. (20:31:42)