Valladolid – Getafe 2:2 (kon.) | Ath. Bilbao – Rayo Vallecano 3:2 (kon.) | Real Sociedad – Eibar 1:1 (kon.)
Girona – Villarreal 0:1 (kon.) | Valencia – Levante 3:1 (kon.)
Real Sociedad San Sebastian
1:1 (1:0)
SD Eibar
Neděle 14.04.2019, 16:15Španělská LaLiga • 32. kolo

Dnes jsme viděli značně nevyvážený zápas, u kterého se ale nakonec zrodila remíza 1:1 a následná dělba bodů. Paradoxně dnes horší tým se už v první minutě ujal vedení. Jenže následně k zápasu přistoupil laxně a nezodpovědně a než se vzpamatoval, Eibar je držel pod tlakem. Střelám Eibaru chyběl vždy jen kousíček. Nakonec ale přece jen hosté skórovali po hezké střele Jordana z přímého kopu. Celkem domácí přestřílel 17 ku třem. Jediná statistika, ve které dnes kralovali domácí byly ofsajdy – 7:0.

Dnes se s vámi loučím u tohoto přenosu. Můžu vás ještě pozvat na zápas Frosinone – Inter, který zde budu komentovat od 20:30. (18:12:30)

90+4

90+4
    Nyní jsme mohli vidět nádherný LAST MINUTE WINNER, tedy gól, který v poslední minutce vyhraje zápas. Skóroval ho po krásném úniku Mikel Oyarzabal. Už slavil, ale následně zjistil, že praporek rozhodčího je nahoře. Gól je tedy neuznaný kvůli ofsajdu.

90+3
    V poslední minutě se sice Real Sociedad ještě dostával dopředu, ale tam si spíš přihrával kousek za půlkou.

90+2
    První dvě minutky byly celé promarněny jen bojemi o míč u poloviny. Hodně míčů tam oba týmy ztratily, ale i obdržely.

90+1
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty nad standardní hrací dobu zápasu.

90
    Real Sociedad ještě střídá, možná už jen z taktických důvodů na pozdržení času. Igor Zubeldia dnes dohrál a Jon Bautista si přichází zakopat.

89
    Jednu velkou šanci měl nyní Rubén Pardo! Dostal míč zprava přímo do vápna, ale chtěl ho odrazit z první a branku hodně přestřelil.

88
    Rubén Pardo si v závěru zápasu ještě taky vyslouží žlutou kartu. Eibar sice rozehrává, ale až od středového kruhu.

87
    Eibar je po rozehrávce hladový po dalším gólu a chce ještě vítězství dnes urvat na svou stranu. Další možnost se rýsuje.
    85. Joan JORDÁN - 1:1

85
    Eibar právě vstřelil branku!
    Autorem branky je JOAN JORDÁN. A je tomu tak! K přímému kopu se postavil JORDAN a nekompromisně vstřelil míč přímo do svatyně Rulliho. Krásný gól!

84
    Kousek před vápnem nyní byl spáchán faul a jednu z dalších příležitostí na skórování budou mít hosté z přímého kopu.

83
    Na poslední minuty hra ještě Pedro Leon vystřídá Coteho.

81
    V posledních minutách se sice domácí začali mnohem více snažit, jak při odebírání míčů, tak směrem dopředu, k ničemu jim to ale zatím nepomohlo.

80
    Deset minut zbývá do konce poločasu, a pokud to bude probíhat jako nyní, nebude se ani moc nastavovat. Real Sociedad stále vede gólem z první minuty, a Eibar, přestože je mnohem lepší a aktivnější směrem dopředu, zůstává zatím bez bodů.

79
    Domácí se nyní dostali do velké šance až do vápna, jenže Juanmi nedokázal projít přes protihráče a tak ho strčil k zemi. Akce tedy končí.

78
    Je tomu tak. Cardona, který dnes hrál dobře a měl několik možností ke skórování se nakonec ze hřiště poroučí na úkor Charlese Díase.

77
    Nyní si přímý kop zahrají domácí. Ještě před rozehráním se ale pravděpodobně bude střídat.

76
    Nyní se jeden z hostů začal hádat s hlavním arbitrem, ale když viděl, že sudí dává ruku směrem k náprsní kapse, raději toho nechal.

75
    Jenže domácí se opět daleko nedostali. Ještě nebyli ani u půlky, když je Eibar opět okradl o míč a opět se tlačí do předu.

74
    Centr z přímého kopu byl hezky nasměrovaný a zatočený, sice s problémy, ale nakonec ho odebrala domácí obrana, který vyrazila dopředu.

73
    Domácí opět faulovali blízko svého vápna a Eibar si kopne další přímý kop. Na přímé ohrožení branky to asi není.

72
    Domácí se zase nemůžou vymanit ze spárů Eibaru, který je drží na jejich obranné polovině a nechce je vypustit ven.

71
    V obrovské šanci se ocitl jeden z domácích, který utíkal sám na gólmana, toho si obešel, ale byl v ofsajdovém postavení, takže nakonec ani nestřílel.

70
    Cucarella v další velké příležitosti! Nyní dostal ve vápně míč a chtěl přelobovat vysunutého brankáře. Do míče ale kopl moc a ten šel nad břevno.

69
    Přímý kop nyní Eibar chtěl zužitkovat rovnou, a tak z něj šla přímo střela. Tu si v klidu pokryl Rulli.

67
    Ramirez si nabíhal a vypadalo to, že si naběhne do samostatného úniku, jenže míč si ideálně nezpracoval a utekl mu od nohy.

66
    Dmitrovič se nyní musel hodně vysouvat z branky, dokonce snad takových 7 metrů za vápno, aby si přebral míč, ke kterému sprintovali útočníci.

65
    Pardo nyní vystřídal Sangalliho a pokusí se zlepšit záložné řady.

63
    Hosté dostávají tým Realu Socided pod obrovský tlak! Ten se nemůže dostat a osvobodit ze svého vápna, případně předvápnového prostoru.

62
    A do třetice všeho dobrého to zkoušel Orellana, který se k míči dostal ve středu vápna a okamžitě ho vystřelil, pouze však těsně vedle tyčky.
    61. Střela Enricha

61
    Další krásná šance! Opět hlavním aktérem Enrich! Ten napřáhl a vyslal dělovku, se kterou si neporadil Rulli, ale zachránila ho tyčka!

59
    Další velká šance hostů! Po vypadnutí míče gómanovi Rullimu se z bezprostřední blízkosti snažil dorážet Sergio Enrich. Ten ale branku minul.

58
    Po šanci Eibaru, který míč spíš zahodil, rozehrával Rulli. Ten ale svým nepřesným výkopem míč opět daroval hostům.

57
    Hosté zahráli hezkou kombinaci, která vyústila až před vápnem tvrdou, ale nepřesnou střelou Jordana.

56
    Dvaceti tříletý Sandro nyní nastoupí do svého 23 zápasu za Real Sociedad. Místo něj na lavičku putuje Barrenetxea.

55
    Následný volný kop domácí vůbec nezužitkovali a jen míč poslali za čáru, takže Dmitrovič bude vykopávat od branky.

54
    Jordan nyní poslal k zemi svého protihráče a je druhým plejerem svého týmu, který si zasloužil kartu žlutou.

53
    Po velmi hezké kombinaci Cucurella poslal velmi hezký pas, který byl daleko od brankáře Rulliho, ale taky od Cardony. Ten se ho však snažil dorazit skluzem, ale míč těsně minul.

52
    Po vhazování v útočné části hřiště pro Eibar se hosté sami vyhnali zpět za půlící čáru. Nyní to zkouší odzadu.

51
    Po následné šanci domácího týmu následoval jimi zaviněný ofsajd a akce skončila. Na míči je nyní opět hostující Eibar.

50
    Další hlavička nyní byla až moc daleko od branky a míč přijel jen k brankáři Rullimu, který si ho pohodlně zvedl ze země.

49
    De Blasis z pravého křídla poslal hezký centr a Cardona pohotově hlavičkoval. Následně míč přeletěl branku.

48
    Eibar prochází hladce přes záložné řady, ale přes ty obranné se mu cestičku najít nedaří. Míč ale stále drží.

47
    Úvodní výkop samozřejmě zahráli hosté. Ti se také aktivněji pustili do hry.

46

V prvním poločase jsme viděli velmi rychlou branku. Ta padla už okolo 47. sekundy. Od té doby už byl ale paradoxně lepší Eibar a několikrát na dlouho sevřel domácí u jejich vápna. Ke konci si ještě domácí vybojovali velkou šanci, a to bylo v prvním poločase cca vše.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Oyarzabal byl opět faulován a po následném centru z přímého kopu ve vápně hlavičkoval nebezpečně jeden z jeho spoluhráčů. Dmitrovič ale míč chytil do náručí.

45
    Čtvrtý rozhodčí právě ukázal, že se k poločasu nastaví ještě jedna minutka.

44
    Na hranici vápna se střeskli 2 hráči, ale rozhodčí celou situaci neposoudil jako faulovou a nechává hru jít dále.

42
    Tvrdá pozemní střela Jordana vypadala dobře, ale v chumlu hráčů se od někoho odrazila a směřovala ze země vysoko nad branku.
    41. Faul na Oyarzabala

41
    De Blais si zahrává! V souboji loktem sestřelil Oyarzabala do hlavy a krku. Oyarzabal nyní leží na trávníku, ale sudí si toho nevšiml a hra pokračuje.

40
    Diego Llorente nyní taky okusí, jaké je to hrát se žlutou kartou. Tu mu za jeho faul právě nyní uděluje sudí.

39
    Jejich další akce končí opět v autu, už po několikáté. Eibar se to totiž často snaží tahat po křídlech, a pak to takhle dopadne.

38
    Jinak už zase útočí hostující celek. Stále ale platí, že opravdu velkou šanci na ohrožení branky si ještě nevypracovali.
    36. Velká šance Sociedadu

36
    Do velké šance se nyní dostali domácí. Hráče poslali jejich zadáci do samostatného úniku, ale brankář hostů byl velmi ve předu a míč od kopaček chtěl vyrazit. Netrefil ho, ale zbytek už pohlídala obrana.

35
    Hosté se dostali do další hezké akce, z které pak vznikla velká šance na ohrožení branky. Centr mířil do vápna, kde ho nalezl jeden z hráčů a hlavičkoval. Míč šel vedle tyčky.

34
    Po rozehrávce z faulové situace se k míči ihned zase dostává Eibar.

33
    De Blasis nyní fauloval protihráče a rozhodčí měl nachystané obě karty, v každé ruce jednu. Blasis se ale omluvil a s rozhodčím se nepřehadoval. On tedy tasil tu žlutou.

32
    Domácí drží cca minutu míč, a to je nejdéle co měli míč na svých kopačkách v druhém poločase. Nesnaží se s ním ale zatím projít a jen přihrávají v obraně.

31
    Přímý kop nebyl kopnutý rovně na branku, ale centrován. Míč hlavičkovali hosté těsně mimo branku.

30
    Nyní se ve vzdušeném souboji o míč utkali 2 hráči, a ten domácí fauloval. Dokonce loktem bouchl soupeře do hlavy, ale nechtěně. Přímý kop.

28
    Sociedad se vydal po hodně minutách do první útočné šance. To jim ale moc dlouho nevydrželo. Míč odebrali hosté.

27
    Další útočný pokus Eibaru vypadal velice zajímavě, ale hráči nakonec míč ztratili. Další ohrožení tedy zatím nepřijde.

26
    Real Sociedad už se celých pět minut jen brání a nic nevymýšlí. Do útoku se nedostal ještě déle.

25
    Krátkou prodlevu v útočení nyní zaznamenal hostující tým, který se zatáhl, ale i tak nepouštěl domácí fotbalisty na svou polovinu. Nyní už zase útočí.

23
    Míč sice z hezky střeleného rohového kopu hlavičkoval jeden z hostů, jenže nemířil tak moc přesně a poslal ho nad branku domácího celku.

22
    Rohový kop si nyní vybojovali hosté a budeme čekat, jestli z něho přijde první velké ohrožení branky.

21
    Cardona nyní v souboji u rohového praporku fauloval protihráče, který se snažil krýt míč. Chvíli se hádal s rozhodčím, ale ten na to neměl náladu a Cardona to raději vzdal.

20
    Asi největší ohrožení branky přinesla nyní střela zpoza vápna, která měla dobrou výšku i směr, ale tečovala obránce a od něj se odrazila malinko nad břevno.

19
    Eibar pomaličku polehoučku začíná na soupeře vyvíjet tlak. Sociedad se vůbec nemůže osvobozovat a nedokáže ani odebírat míče.

18
    Následující útoku hostujícího celku končí pouze ofsajdovým postavením jednoho z hráčů. Real Sociedad tak může využít odevzdaný míč.

17
    Eibar se po kratší odmlce opět pustil do útoku, jenže zase z toho nevzešla střela, a nakonec ani žádná šance.

16
    Další možnost domácích nakonec končí jen pomalou střelou po zemi, která neudělala Dmitrovičovi opravdu žádné potíže.

15
    Ve vápně se jeden z hráčů domácích skácel k zemi, ale pravděpodobně bez zavinění protihráče, takže se penalta nepíská.

14
    Nyní to vypadalo na další samostatný únik, do kterého spoluhráči vyslali svého kolegu a Sociedad by tak měl další možnost ke skórování. Precizní práce posledního obránce, který do přihrávky na poslední chvíli strčil nohu to ale nedovolila.

13
    Další útočná snaha hostů opět končí jen autem, tentokrát ho ale oni vhazují. Následně se usazují před pokutovým územím.

11
    Následně ale hosté opět vybojovali míč a opět se snaží zaútočit. Vypadá to, že už ani nevnímají že prohrávají a snaží se vstřelit branku za každou cenu.

10
    Eibar se pokoušel o nějaký útok, ale následně se od jejich hráče odrazil míč za čáru a bylo po akci.

9
    Poslední minutku se hra nese v duchu těžkého boje o míč u půlící čáry. Oba týmy ho zde už několikrát ztratily, ale i získaly.

7
    Sangali byl u poloviny faulován a míč se tak dostává k domácím. Ti si můžou vymyslet další nějakou akci, která by se jim teď po těch minutách obrany hodila.

6
    Krátká kombinace Sociedadu za půlkou vyústila jen ve ztrátu míče. Po dlouhé době se sice domácí dostali za půlku, jejich akce neměla ale dlouhého trvání.

5
    Real Sociedad San Sebastian se brání, ale nedaří se jim ukořistit míč. I proto je na útočné polovině už několik minut hostující celek.

4
    Po tom co se k míči dostal krátce domácí tým už opět Eibar kombinuje na útočné polovině a pomalu se dostává k vápnu.

3
    Už se opět hraje. Eibar nevypadá opařen rychlým gólem a útočí. Zatím vybojoval jen autové vhazování.
    1. JUANMI - 1:0

1
    Real Sociedad právě vstřelil branku!
    Autorem branky je JUANMI. Krátce po výkopu nakopl Sociedad míč dopředu a zde po krátké kombinaci se jeden z hráčů uvolnil a posílá rychle domácí do vedení.

1

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – Zaldúa, A. Elustondo, D. Llorente, Muñoz – Merino, Zubeldia, Sangalli, Oyarzabal – Juanmi, Barrenetxea Muguruza.
    Náhradníci: Moyà – Hernández, Bautista, Navas, Pardo, Sandro Ramírez.

SD Eibar: Dmitrović – De Blasis, S. Álvarez, P. Oliveira, Cote – Orellana, Escalante, Jordán, Cucurella – Cardona, Enrich.
    Náhradníci: Riesgo – Charles, Kike García, León, Milla..

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

SD EIBAR

I Eibar není nijak ztracený. O vyváženosti v polovině tabulky svědčí i to, že o 2 místa horší Eibar má jeden bod méně, takže taky bojuje o poháry. Zároveň ale není ani zachráněn od sestupu, stejně jako Real Sociedad. Tím pádem dnes můžeme očekávat extrémně vyrovnanou bitvu.

REAL SOCIEDAD SAN SEBASTIAN

Real Sociedad San Sebastian se nachází v tabulce na jedenáctém místě místě. I přes zdánlivě ne nějak dobré umístění tým reálně bojuje o poháry. Poslední místo, které zaručuje postup do kvalifikace o Evropskou Ligu, tedy to sedmé, které nyní okupuje Alaves, je nyní vzdálené jen 5 bodů. A to ještě s konstatováním, že má Alavés o zápas více. Tohle by tedy mohla být extrémní motivace pro San Sebastian, aby bodoval naplno.

Absence: Willian Jose (červená karta)

Forma: P – V – R – R – P

Celta Vigo – Real Sociedad 3:1
    Real Sociedad – Betis 2:0
    Valladolid – Real Sociedad1:1

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.

Jiří Polášek

Branky: 1. Juanmi – 85. Jordán

Karty:   40. D. Llorente (RSC), 88. Pardo (RSC) – 33. De Blasis (EIB), 54. Jordán (EIB)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 1:12. Rohy: 0:3. Ofsajdy: 7:0. Fauly: 15:18.
    Real Sociedad San Sebastian: Rulli – Zaldúa, A. Elustondo, D. Llorente, Muñoz – Merino, Zubeldia (90. Bautista), Sangalli (65. Pardo), Oyarzabal – Juanmi, Barrenetxea Muguruza (56. Sandro Ramírez).

SD Eibar: Dmitrović – De Blasis, S. Álvarez, P. Oliveira, Cote (83. León) – Orellana, Escalante, Jordán, Cucurella – Cardona (78. Charles), Enrich.
    Náhradníci: Riesgo – Charles, Kike García, León, Milla.