Rakousko
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Slovensko
sk Sobota 20.04.2019, 17:30 • Innsbruck, Rakúsko • Euro Hockey Challenge

Zaznamenali sme druhú výhru v príprave na MS. Dnes sme zdolali Rakúsko 2:1 po samostatných nájazdoch. Najbližšie nás v dvojzápase čakajú Česi. (20:11:01)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Slovensko.

Rozhodujúci samostatný nájazd premenil MARIÁN STUDENIČ.

Samostatné nájazdy začínajú.

Viac priestoru na ľade nám vyhovovalo, v predĺžení sme boli aktívnejší, no gól nepadol a tak nás o malú chvíľu čakajú samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:23
    Rosandič a jeho individuálna akcia, trafil však len do stredu brány.

63:23
    Hofer dostal veľa priestoru a preveril Hudáčka nepríjemnou strelou, no náš gólman si poradil.

63:06
    GÓL NEPLATÍ.

63:06
    Bondra a jeho strela spoza Baumgartnera, naši už dvíhali ruky po tom, čo Buc z dorážky dostal puk do siete, no zrejme to bolo nedovoleným spôsobom, konkrétne vysokou hokejkou. Situácia je posudzovaná videorozhodcom.

62:07
    Prihrávka na Fehérváryho do jazdy, Jakubitzka vytlačil Fehérváryho, ktorý následne vrazil do bránky.

61:48
    Bakoš to skúsil sám, ale bránu minul.

61:25
    Voľný Haudum pred Hudáčkom, aj my sme mali šťastie.

61:14
    Studenič tvrdo vystrelil a ohrozil Kickerta, ktorý zasiahol na dvakrát.

60:10
    Veľkú šancu v úvode predĺženia mal Špirko, no ani jemu sa nepodarilo skórovať.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Kto by to bol povedal, že tento zápas dospeje až do predĺženia. No deje sa tak, o malú chvíľu sa bude pokračovať v hre 3 na 3.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

58:33
    Puliš dobre našiel Svitanu, ktorý strieľal už z veľkého uhla, bránu netrafil, Kickert omylom posunul bránu, takže hra je prerušená.

57:46
    Grman zle trafil puk, Rakúšania získavajú cenné sekundy v našom obrannom pásme.

57:11
    Fehérváry nabil Sersenovi, ktorý strieľal z prvej, Kickert puk vyrazil, pred bránou bol Sukeľ pripravený na dorážku, ale bol aj dobre bránený, takže gól sa nám streliť nepodarilo ani tentokrát.

56:26
    Zbytočne dlho váhame a nestrieľame, Rakúšania už hrajú vo štvorici, vystihli Bakošovu prihrávku a vyhadzujú puk.

55:48
    Bakoš to zobral na seba, ale opäť mal Kickert odkrytý výhľad a puk nevyrazil.

55:13
    Vylúčenie v tíme Rakúsko (Jakubitzka – 2 min., hákovanie).

54:50
    Koch neváhal a strieľal z prvej, pred bránou ale nebol nik na dorážku a Kickert puk vyrazil.

54:14
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Svitana – 2 min., hrubosť).

54:14
    Vylúčenie v tíme Rakúsko (Haudum – 2 min., hrubosť).

54:14
    Prehustili sme priestor pred Kickertom, ale puk je v jeho moci. Následne vznikla drobná šarvátka.

53:52
    Rosandič na útočnom výlete, pretláčal sa až do zakončenia z pravej strany.

52:41
    Maier voľný pri ľavej Hudáčkovej tyčke, smeroval na neho puk, ktorý končí na Hudáčkovi.

51:55
    Vysoké napádanie Rakúšanov nám robí problémy a tak je to z našej strany skôr na náhodu, ako nejaké oku lahodiace kombinácie.

50:36
    Hudáček má čoraz viac práce, čo nevidíme radi. Akoby sme postupom času útočili čoraz menej.

49:56
    Rakúšania sa tlačili pred Hudáčka, puk sa tam poodrážal, no neinkasovali sme, zase až taká nebezpečná situácia tam nevznikla. Zle sa ale pozerá na Ďalogu, ktorý je na ľade a drží sa za chrbát, je pri ňom lekár.

49:05
    Ganahl sa už už dostával do šance, dobre ho vytláčal Fehérváry, takže Ganahl nemal ideálnu príležitosť zakončiť.

48:28
    Prihrávka na Lišku vo vlastnom obrannom pásme nevyšla, čo vytvorilo šancu pre Jakubitzku, Hudáček pozorný, skryl puk v lapačke.

47:28
    Puliš sa snažil prejsť cez posledného brániaceho hráča, napokon vymyslel šikovnú prihrávku na Svitanu do strany, ktorý vyskúšal pozornosť rakúskeho gólmana.

46:23
    Studenič si stiahol puk, pred bránou bol Kytnár na okamih voľný, nepodarilo sa mu prekonať Kickerta.

45:28
    Niečo vyše 5 minút tretej tretiny máme za sebou, zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by sme sa chystali nastrieľať Rakúšanom niekoľko gólov a rozhodnúť.

44:15
    Kickert si zachytal po zakončení Svitanu aj strele Rosandiča.

43:19
    Studenič si hneď po naskočení na ľad pýtal puk, ale bol už z amodrou čiarou, pískal by sa ofsajd, tak volíme radšej prihrávku dozadu.

42:41
    Snažíme sa hrať aktívne a napádať, čo sa nám vcelku darí. Na Hudáčka nesmerovala v tejto presilovke ani jedna strela.

41:43
    Podarilo sa nám vyhodiť puk cez všetky čiary a následne sme zachytili rozohrávku Rakúska už v strednom pásme.

41:12
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Studenič – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

40:40
    Prihrávka na ľavé krídlo na Puliša, ale do šance sme sa nedostali, strácame puk.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Trápime sa, hra z našej strany nie je ideálna. S Rakúšanmi po dvoch tretinách len remizujeme 1:1. Gól v prostrednej časti hry dával v 25. minúte Zwerger. Tréner Craig Ramsay bude mať svojím zverencom počas prestávky čo povedať. Verme, že v tretej tretine predvedieme oveľa lepší výkon a prejaví sa to aj na výsledku.

Tretia tretina sa začne približne o 19:17.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

38:43
    Urobili sme chybu, opäť sme nechali osamoteného hráča súpera korčuľovať na našu bránu, na naše šťastie sme ani tentokrát neinkasovali.

37:46
    Grman nahodil puk na bránu, konečne to skúšame s častejšou streľbou a s následnými dorážkami, no zatiaľ nám tam nič nepadá.

36:48
    Prihrávka medzi kruhy našla len rakúske hokejky, domáci tím to využíva na prechod do našej tretiny, kde sa o puk bojuje pri mantineli.

36:23
    Rosandičova strela nebola prudká, ale skončila na žŕdke!

35:22
    Fehérváry strieľal na bránu, kde bolo husto, Kickert len vyrazil pred seba, kde bol pripravený Kytnár, ale puk do siete nedostal.

34:24
    Čajkovský urobil veľkú chybu na modrej, Zwerger v oslabení korčuľoval sám na našu bránu, trafil na naše šťastie Hudáčkov betón!

33:36
    Vylúčenie v tíme Rakúsko (Jakubitzka – 2 min., podrazenie).

33:25
    Sersen pálil bez prípravy, Kickert mal odkrytý výhľad, napokon ani zasahovať nemusel, keďže strela medzi tri žrde nemierila.

32:46
    Chovan dobre potiahol puk, obkrúžil bránu, prihral Ďalogovi, ktorý mohol strieľať, ale zaváhal, prihrával dozadu Kochovi, ale jeho strela bola zblokovaná. Preváhali sme vhodný moment.

31:41
    Bránime sa, puk je na rakúskych hokejkách. Toto nevidíme radi, snaží sa to zmeniť Puliš, ale cez dvoch hráčov neprešiel.

30:51
    Bondrovi sa po náraze do mantinelu ťažšie vstáva z ľadu, ale bude v poriadku. Nevylučuje sa.

29:56
    Liška dobre zakombinoval s Bakošom, no ani Bakoš, ani následne Rosandič z vrcholu kruhu Kickerta neprekonali!

29:02
    Fehérváry prihrával spoza brány, prihrávku dobre prečítal Ganahl.

28:27
    Studenič bol rýchly, ale aj dobre bránený, nepodarilo sa mu zakončiť.

27:32
    Strela z prvej neprešla, ešte Puliš bojuje pred bránou, opäť strieľame, ale Rakúšania veľmi dobre blokujú strely z našich hokejok.

26:27
    Cingeľ potiahol puk, zbavil sa hráčov a dostal sa do streleckej pozície, ale pálil mimo.

26:00
    Vyrážame dopredu, Bakoš jednoducho nahodil puk na zadný mantinel, kde sme ho však nezískali.

25:02
    Poľavili sme, už nie sme tak aktívni, ako v prvej tretine, dovolili sme Rakúšanom vyrovnať a začína sa odznova. Treba jednoznačne pridať, Rakúšania zistili, že sa s nami dá hrať.

24:18
    Rakúsko dalo gól!
    Hofer vybojoval puk v strednom pásme, prekorčuľoval s ním po pravom krídle a pred bránou pri pravej tyčke našiel voľného DOMINICA ZWERGERA, ktorý trafil medzi Hudáčkov betón a lapačku!

Asistencie: Fabio Hofer

23:42
    Naša štvrtá formácia sa usadila v útočnom pásme. Bondra prevažne clonil pred bránou, Cingeľ zakončoval.

22:59
    Zabojovali sme o puk pri mantineli, následne ho nahadzujeme na bránu. Toto ale nemôže Kickerta ohroziť. Väčšiu šancu sme si v druhej tretine ešte nevypracovali.

21:54
    Grman nahodil puk na bránu, Kickert nevie, kde ho má, hľadá ho vo výstroji, trochu komická situácia, ale puk už sa našiel.

21:36
    Hudáček chytil puk do lapačky po strele Hofera, buly po jeho pravici.

20:52
    Svitana sa poľahky dostal k puku v útočnom pásme, ale nedokázal z toho nič vyťažiť. Opúšťame útočné pásmo. Zatiaľ opatrný úvod druhej tretiny z oboch strán.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Prvú tretinu poznačilo množstvo vylúčení na oboch stranách, gól sme videli len jeden. Strelili ho naši reprezentanti, už v 2. minúte využil presilovku Bakoš. Následne sme dominovali, no žiadnu ďalšiu šancu sme nedokázali pretaviť v gól.

Druhá tretina sa začne približne o 18:25.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

18:45
    Chovan vydoloval puk pri mantineli, prihral na Ďalogu, ktorý bol pred bránou sám, no volil trochu zbytočne ešte prihrávku Fehérvárymu, ktorý so svojou strelou neuspel.

17:51
    Vylúčenie v tíme Rakúsko (Ganahl – 2 min., hrubosť).

17:40
    Musíme si dávať pozor vzadu, hrali sme sa s pukom a takmer sme oň prišli.

17:10
    Akciu Rakúšanov prerušil hvizd rozhodcu, píska sa prihrávka rukou.

16:23
    Prečíslenia 2 na 1, Buc mal na druhej strane Bondru, skúsil to však sám, Kickert zasiahol na dvakrát.

15:32
    Sukeľ na Bakoša, ten pálil z prvej, Kickert chytá.

15:17
    Studenič zadovkou prenechal puk Chovanovi, ktorý zakončil, Kytnár sa už k dorážke nedostal.

14:58
    Dopredu išli Rakúšania, situácia 2 na 2, ale Čajkovský sa stihol vrátiť a situáciu sme si postrážili.

14:05
    Na ľade je náš štvrtý útok, ktorý tiež robí vietor v útočnej tretine. Liška sa od mantinelu natlačil až do zakončenia, Kickert kryje, nasleduje buly.

13:09
    Rosandič nastreľoval puk na bránu, keďže tam clonil Studenič, Kickert však stihol zareagovať a vyráža.

12:22
    Rozobrali sme súperovu defenzívu, ale Čajkovský bránu netrafil. Následne Ďaloga zachytil puk od Lindnera, no Kickerta neprekonal.

11:30
    Vylúčenie v tíme Rakúsko (Matzka – 2 min., sekanie).

11:25
    Výborné striedanie ukázal Špirko, ktorý bol nebezpečný vpredu, vypýtal si faul.

10:56
    Konečne hrajú tímy v plnom počte. Rakúšania majú problém dostať puk z vlastnej tretiny, sme aktívni. Sukeľ si vymieňal puk so Štajnochom, chlapci to neurobili zle, ohrozili Kickerta.

09:40
    Rakúšania hrajú skrátenú presilovku, vypálili od modrej, no Hudáček zasahovať nemusel, Svitana strelu výborne zblokoval.

08:53
    Fehérváry obkrúžil súperovu bránu, poslal puk Studeničovi, ktorého bekhend končí na Kickertovi.

08:40
    Rosandič vypálil, puk skončil na zadnom plexiskle. Na druhej strane musel zasahovať Hudáček, strela ale nebola nijako nebezpečná.

07:49
    Rakúski rozhodcovia dnes pískajú všetko. Ďalší vylúčený hráč...

07:49
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Kytnár – 2 min., držanie).

07:37
    Strelu z pravej strany Kickert kryl.

07:14

06:49
    Haudum vystrelil švihom a Hudáček prerušuje hru. V akcii mal prsty aktívny Hofer.

05:53
    Skvelý Hudáček! Rakúšania mohli vyrovnať, avšak Hofer neuspel zblízka, gól nestrelil ani z následnej dorážky! Horúco bolo pred našou bránou.

05:44
    S vylúčeniami sa roztrhlo vrece, takmer nevidíme hru 5 na 5. Opäť sa bránime.

05:39
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Kytnár – 2 min., podrazenie).

05:05
    Bránime sa bez väčších problémov, napádame Rakúšanov pri rozohrávke.

04:32
    Rakúšania kombinujú v útočnej tretine, strieľať sa im moc nechce, nakoniec sa k strele odhodlal Schlacher, no strela od modrej čiary nebola ničím zložitým pre Hudáčka.

03:56
    Vyskúšame si aj hru v oslabení. Hrá sa pred Hudáčkom.

03:35
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Koch – 2 min., krosček).

03:18
    Prekombinovali sme to v útočnom pásme, vylúčený hráč je už na ľade.

02:35
    Naša presilová hra pokračuje, ale už sa nám až tak nedarí, snažíme sa usadiť pred Kickertom.

01:41
    Slovensko dalo gól! Výbornú prácu odviedol v útočnej tretine Studenič, naznačil strelu, počkal si, zbavil sa brániaceho hráča a naservíroval puk na druhú stranu MARTINOVI BAKOŠOVI, ktorý z uhla trafil odkrytú bránu! Výborný úvod stretnutia pre náš tím.

Asistencia: Marián Studenič

01:30
    Po prihrávke Ďalogu pálil Chovan, zvierame Rakúšanov v ich obrannom pásme.

01:10
    Vylúčenie v tíme Rakúsko (Schlacher – 2 min krosček.).

00:15
    Hneď v úvode zápasu sme dostali možnosť hrať presilovú hru. Šrtajnoch nabil Čajkovskému, ten pálil vedľa, hra je prerušená.

00:08
    Vylúčenie v tíme Rakúsko (Lindner – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Rakúsko: Kickert – Lindner, Maier, Steffler, Schlacher, Jakubitzka, Kernberger, Kragl, Vallant – Ganahl, Baumgartner, Ulmer – Zwerger, Haudum, Hofer – Macierzynski, Gaffal Cijan – Wachter, Maxa

Slovensko: Hudáček – Štajnoch, Čajkovský, Fehérváry, Ďaloga, Grman, Rosandič, Sersen, Koch – Svitana, Špirko, Puliš – Studenič, Kytnár, Chovan – Bakoš, Sukeľ, Liška – Cingel, Buc, Bondra.

Slovenskí hokejoví reprezentanti pokračujú v príprave na majstrovstvá sveta. Za sebou už majú štyri zápasy, pred sebou päť. Nestačili na Švédov, dvakrát podľahli Nemcom. Včera sa im prvýkrát podarilo zvíťaziť. V Salzburgu zdolali domáci tím Rakúska 5:1. Dnes od 17:30 je na programe druhý zápas proti Rakúšanom, tentokrát sa odohrá v Innsbrucku.

Euro Hockey Challenge – Salzburg (Rak.) – piatok:

Rakúsko – Slovensko 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
    Góly: 19. Ganahl (Ulmer) – 3. Studenič (M. Rosandič, M. Bakoš), 14. L. Nagy, 23. Buc (Sersen), 26. Liška (M. Bakoš, M. Sukeľ), 47. Štajnoch (Grman, Buc)

Slovensko: Godla – Štajnoch, Čajkovský, Marek Ďaloga, Fehérváry, Sersen, Koch, Grman, M. Rosandič – Puliš, Špirko, L. Nagy – Studenič, Kytnár, Michal Chovan – P. Svitana, Buc, D. Bondra – M. Bakoš, M. Sukeľ, Liška

Zaujímavosťou je, že až traja slovenskí reprezentanti si otvorili strelecký účet v najcennejšom drese. Konkrétne ide o Mariána Studeniča, Adama Lišku a Martina Štajnocha.

Príprava slovenskej hokejovej reprezentácie bude následne pokračovať dvojzápasom proti Čechom (26. 4. v Trenčíne, 27. 4. v Nitre), v máji nastúpime proti Veľkej Británii (Poprad, 4.5.) a prípravu uzavrieme súbojom s Nórmi (7.5. Michalovce).

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 25. Zwerger (Hofer) – 2. Bakoš (Studenič), rozh. náj. Studenič