Hamburg – Aue 1:1 (kon.) | Kiel – Paderborn 1:2 (kon.) | Duisburg – Sandhausen 2:2 (kon.)
Fürth – Union Berlín 1:1 (kon.)
MSV Duisburg
2:2 (0:1)
SV Sandhausen
Sobota 20.04.2019, 13:00 • Schauinsland-Reisen-Arena • 2. německá Bundesliga • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Ve 30. kole 2. německé Bundesligy přivítá poslední Duisburg patnáctý Sandhausen. Pro oba týmy je to veledůležité utkání. Domácí musejí jednoznačně vyhrát, pokud si ještě chtějí uchovat naději alespoň na šestnácté místo, které by znamenalo možnost hájit druholigovou příslušnost v baráži. Body ale potřebují i hosté, kteří se snaží o to, aby se jich možnost baráže nebo přímého sestupu netýkala.

SV Sandhausen (15. místo, 7 – 9 – 13, skóre 35:41, 30 bodů)
    Fotbalisté Sandhausenu se nacházejí tři body od baráže a sedm bodů od přímého sestupu. V jejich prospěch hraje aktuální forma, když si z posledních pěti zápasů připsali čtyři výhry a jednu remízu. Tím si samozřejmě v boji o udržení obrovsky pomohli. Naposledy doma přehráli 3:1 Drážďany.

MSV Duisburg (18. místo, 7 – 9 – 13, skóre 35:41, 30 bodů)
    Fotbalisté Duisburgu se nacházejí už v kritické situaci. Pět kol před koncem ztrácejí sedm bodů na baráž a 10 bodů na přímé se vyhnutí sestupu. V poslední době navíc sbírají body spíše jen po remízách a to je v jejich situaci málo. Naposledy porazili na začátku března 1:0 Magdeburg. Od té doby třikrát remizovali a dvakrát prohráli. V posledních třech utkáních dostal Duisburg vždy čtyři góly. V domácím duelu s Kolínem to stačilo na remízu, ovšem naposledy z toho byla porážka 0:4 v Paderbornu.

MSV Duisburg: Wiedwald – Wiegel, Bomheuer, Nauber, Wolze – Albutat – Cauly, Stoppelkamp, Schnellhardt, Nielsen – Iljutcenko.
    Náhradníci: Mesenhöler – Engin, Tašči, Baffoe, Gyau, Hajri, Verhoek.

SV Sandhausen: Schuhen – Diekmeier, Kister, Žirov, Paqarada – Linsmayer, Zenga, Taffertshofer – Behrens, Wooten, Förster.
    Náhradníci: Lomb – Daghfous, Vollmann, Guédé, Verlaat, Klingmann, Müller.

Rozhodčí: Gerach – Winter, Klein.

1

3
    Vzhledem k tomu, že Duisburg už nemá v podstatě kam uhnout a musí získat tři body, můžeme očekávat asi větší aktivitu domácího celku. Sandhausen nemusí bláznit za každou cenu.

7
    Hosté zahrávali rohový kop, ovšem obrana Duisburgu byla na místě.

8
    Ke střele zpoza šestnáctky napřáhl domácí Oliveira Souza, který nosí na dresu přezdívku Cauly. Jeho pokus prolétl nad bránou.

12
    Hosté rozehrávali standardní situaci. K hlavičce se dostal Tim Kister, ovšem míč nasměroval pouze vedle tyče.

14
    Pokračuje poměrně vyrovnané utkání. Míč teď drží v bílomodrých barvách hrající domácí.

15
    Domácí táhli útočnou akci po pravé straně. Vše ale skončilo nepovedeným centrem Caulyho.

16
    Slyšet jsou oba tábory fanoušků. Teď se ozývají ti domácí.

17
    Na míči jsou trochu aktivnější hosté. Na kopačkách ho mají přeci jen více času.

18
    Zenga roztáhl hru doleva na Diekmeiera. Ten chtěl odcentrovat, ale trefil pouze bránícího domácího hráče.

20
    Zápas je poměrně vyrovnaný. Zatímco hosté drží častěji míč, tak Duisburg zase sází na přímočařejší akce.

22
    Ošetřován je hostující útočník Andrew Wooten. Ten se ocitl v péči lékařů po souboji u postranní čáry.

24
    Wooten by měl být v pořádku, už je opět ve hře.

25
    Rychlý kontr domácích! Obrana Sandhausenu se špatně dohodla s brankářem Schuhenem, který si vybíhal pro míč, ale ten před ním ukopl obránce, který trefil svého spoluhráče. Od něho se balón naštěstí pro hosty odrazil mimo šestnáctku.

26
    Kevin Wolze dalekonosnou střelou pořádně vystrašil hostujícího gólmana! Míč sice směřoval do středu brány, ale snášel se pod břevno a Schuhen ho s problémy přizvedával nad svou svatyni.
    26. Střelu Wolzeho vytáhl Schuhen nad břevno.

27
    Následný domácí roh Sandhausen bez větších problémů přestál.

28
    Sandhausen právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení! ANDREW WOOTEN převzal míč před pokutovým územím, několika rychlými kroky si ho navedl na střed hřiště a střelou k pravé tyči překonal brankáře Wiedwalda, který se natahoval marně.
    28. Andrew Wooten - 0:1

30
    Pro domácí je tohle hodně těžká situace. Pokud by prohráli, tak už by byl jejich osud v podobě sestupu do 3. ligy, asi zpečetěn.

33
    Hra se po hostujícím gólu uklidnila. Hráči Sandhausenu drží míč na svých kopačkách, domácí jsou momentálně dole a potřebují se zvednout.

34
    Mohlo to být o dva góly! Po centru z levé strany se dostával k odraženému míči Kevin Behrens. Těsně před ním ho odklidil do bezpečí domácí obránce!

35
    Na druhé straně to dobře udělal domácí Moritz Stoppelkamp. Ten pronikal dopředu po levém křídle, na rohu šestnáctky obešel protihráče a přehodil si míč na pravačku. Jeho rána ovšem směřovala do středu brány a Schuhen ji pokryl.

37
    Domácí hráči přeci jen přidávají a postupně získávají územní převahu.

39
    Hosté potřebují trochu uklidnit hru a podržet míč. Nyní vhazují na své útočné polovině, což jim vyhovuje.

40
    Zenga zabojoval a míč, který směřoval na rohový kop, posunul alespoň za postranní čáru. Domácí tak pouze vhazují.

42
    Domácí hrozí přes levou stranu, kde operuje Stoppelkamp. Na jeho zajímavou přihrávku nedosáhl v šestnáctce Iljutcenko a po něm se k míči nedostal ani Nielsen.

44
    Blíží se konec prvního poločasu. Hraje se především na polovině Sandhausenu, který ale drží těsné vedení.

45
    Jednu z posledních domácích akcí v prvním poločase zahajuje brankář Wiedwald výhozem na pravého obránce Wiegela.

45+1
    Erik Zenga si ublížil v souboji s Stoppelkampem. Ze země se zvedal těžce, ale nemělo by se jednat o nic vážného.

45+2

Domácí hráče vyprovází do kabin pískot a nadávky. Duisburg dnes potřebuje vyhrát, ale po prvním poločase k tomu mají jeho fotbalisté poměrně daleko. Ve 28. minutě se totiž trefil hostující Andrew Wooten a to je také zatím jediný gól, který jsme viděli. S blížícím se závěrem úvodního dějství si domácí vytvořili územní převahu, ale scházejí tomu šance.

Aktéři utkání se pomalu vracejí zpět na hrací plochu Schauinsland-Reisen-Areny. Za malou chvíli tak začne druhý poločas.

46

46
    Domácí hned po rozehrávce předvedli zajímavou útočnou akci. Míč putoval na levé křídlo, odkud ho Nielsen nastřeloval před bránu. Hosté se ubránili.

47
    Tentokrát to domácí hráči zkusili z druhé strany. Iljutcenko hledal spoluhráče před bránou, ale k těm se balón opět nedostal. O chvíli později ještě pálil z dálky Kevin Wolze, jenž tak o metr minul vzdálenější tyč! Duisburg nastoupil do druhé půle velmi aktivně.

48
    Domácí Moritz Stoppelkamp to nyní přehnal s důrazem a tak vyfasoval žlutou kartu.

50
    Ke střele zpoza šestnáctky se nyní odhodlal Havard Kallevik Nielsen. Přízemní pokus doskákal do rukavic Schuhena.
    50. Nielsenova střela nenadělala Schuhenovi větší starosti.

51
    Domácí Tim Albutat zastavil soupeře skluzem zezadu. Za to musela následovat žlutá karta.

52
    Domácí se snaží vyrovnat, hrají lépe než v prvním poločase. Ránu Moritze Stoppelkampa z levého rohu šestnáctky Schuhen raději vyrážel nad břevno. Měl štěstí, že míč nešel daleko od něj.

53
    Po rohovém kopu se hosté ubránili.

54
    Ze standardní situace zahrozili hosté. Hlavičce Kistera však scházela razance a Wiedwald balón bez problémů lapil.

56
    Philipp Förster přišlápl u postranní čáry Wolzeho a za to vyfasoval žlutou kartu.

57
    Na domácích je vidět velká snaha se zápasem něco udělat. Duisburg ještě chce zabojovat o naději na záchranu.

58
    Na hrot se teď na chvíli vysunul kapitán MSV Gerrit Nauber a nechybělo mnoho, aby vyrovnal! Mířila na něj přihrávka, kterou by Nauber uklízel do sítě z malého vápna, ale v hodině dvanácté mu balón vypíchl obránce!
    58. Skorošance domácího kapitána Naubera.

58
    Střídání v týmu MSV Duisburg: ze hřiště odchází Tim Albutat, přichází Joseph Gyau.

60
    Domácí pokračují ve svém náporu. Obrana Sandhausenu však zatím dokáže akce soupeře zastavovat.

61
    Penalta pro hosty! Bomheuer stáhl v pokutovém území k zemi Förstera!
    61. Penaltová situace.

61
    Žlutou kartu dostává Dustin Bomheuer (MSV Duisburg).

62
    ANDREW WOOTEN penaltu s trochu štěstí proměnil! Na jeho přízemní střelu si Wiedwald sáhl pravou rukou, ale míč v cestě do sítě nezastavil – 0:2.
    62. Andrew WOOTEN - 0:2

62
    Žlutou kartu zřejmě za protesty dostává domácí Kevin Wolze.

64
    Tohle už je pro domácí velká rána. Do druhé půle vstoupili dobře, byli aktivní. Pak ale přišel penaltový zákrok, gól na 0:2 a Duisburg je více než jednou nohou ve 3. lize.

67
    Fanoušci Duisburgu jsou po druhém gólu už velmi opařeni. Příznivci Sandhausenu si naopak vývoj zápasu užívají.

69
    Tlak domácích uvadl. Hráči Duisburgu jsou momentálně psychicky dole.

71
    Duisburg právě vstřelil branku!
    Tak pozor! Ještě gól naděje pro domácí. Z levé strany poslal míč před bránu Joseph Gyau. HÄVARD NIELSEN ho přebral zády k bráně, ale dokázal se s ním otočit a pohotovou střelou překonal Schuhena – 1:2.
    71. Hävard NIELSEN - 1:2

72
    Střídání v týmu MSV Duisburg: ze hřiště odchází Moritz Stoppelkamp, přichází Boris Tašči.

73
    Střídání v týmu MSV Duisburg: ze hřiště odchází Cauly, přichází Ahmed Engin.

73
    Střídání v týmu SV Sandhausen: ze hřiště odchází Leart Paqarada, přichází Felix Müller.

76
    Do konce zápasu zbývá čtvrthodina + nastavení. I bod by byl pro ně za jejich situace asi málo.

77
    Střídající Ahmed Engin měl dobrou příležitost. Domácí fotbalista však nedokázal míč dobře trefit.

80
    Nielsen se ke střele nedostal, ale vybojoval pro zebry alespoň roh.

81
    Taffertshofer opět odvrací míč do zámezí. Další roh pro domácí.

81
    Teď už se hosté definitivně ubránili a navíc míří dopředu.

81
    Protiútok Sandhausenu zastavil taktickým faulem Joseph Gyau. Domácí hráč za něj vidí žlutou kartu.

83
    Další roh pro domácí. Ti šturmují svůj závěrečný nápor.

84
    Ani z toho ale nic nebylo. Domácí stále prohrávají a jejich situace je kritická.

86
    Velkou šanci neproměnil Joseph Gyau. Ten z dobré pozice zamířil mimo.

87
    Penalta pro domácí! Kisterovi spadl v šestnáctce míč na ruku a rozhodčí je nekompromisní.
    87. Po ruce Kistera byla proti hostům nařízena penalta.
    87. Kister (SDH)

88
    Pokutový kop proměnil KEVIN WOLZE! Ten si počkal na pohyb brankáře Schuhena a lehce po zemi poslal míč na druhou stranu. Wolze balón hned bere a domácí se ještě pokusí strhnout vítězství na svou stranu.
    88. Kevin WOLZE - 2:2

90
    Běží už poslední minuta řádné hrací doby. Uvidíme, kolik času sudí ještě nastaví.

90+1
    Tak ještě čtyři minuty.

90+3
    Střídání v týmu SV Sandhausen: ze hřiště odchází Andrew Wooten, přichází Jesper Verlaat.

90+4
    Hosté se v samotném závěru ještě dostali do zakončení. Z 18 metrů střílel nad Linsmayer.

90+5
    Ošetřován je ještě hostující Förster. Zdá se, že bude střídán. Už se hraje nad rámec avizovaného nastavení.

90+5
    Střídání v týmu SV Sandhausen: ze hřiště odchází Philipp Förster, přichází Nejmeddin Daghfous.

90+6

Po utkání popadali zklamaně na trávník hráči obou týmů! Hosté totiž neudrželi dvougólový náskok a pro Duisburg pro změnu nic neřeší ani bod za remízu 2:2. Museli totiž vyhrát, tenhle výsledek je zase více přiblížil sestupu.

Ve 28. minutě otevřel skóre utkání Andrew Wooten. Po změně stran domácí přidali a zatlačili svého soupeře, ovšem v 62. minutě proti nim byla odpískána penalta a Andrew Wooten se nemýlil. Domácí se nevzdali a v 71. minutě jim vrátil naději Hävard Nielsen. Ze závěrečného tlaku pak Duisburg vytěžil penaltu a Kevin Wolze z ní vyrovnal. Vítězný gól už ale domácí fotbalisté vstřelit nedokázali. (14:58:17)

Martin Augustin

Branky: 71. Nielsen, 88. Wolze (pen.) – 28. Wooten, 62. Wooten (pen.)

Karty:   48. Stoppelkamp (DUI), 51. Albutat (DUI), 61. Bomheuer (DUI), 62. Wolze (DUI), 81. Gyau (DUI) – 56. Förster (SDH)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 10:6. Střely mimo: 8:5. Rohy: 12:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 17:11.
    MSV Duisburg: Wiedwald – Wiegel, Bomheuer, Nauber (C), Wolze – Cauly (73. Engin), Schnellhardt, Albutat (58. Gayu), Nielsen – Iljutcenko, Stoppelkamp (72. Tašči).

SV Sandhausen: Schuhen – Diekmeier (C), Kister, Žirov, Paqarada (73. Müller) – Linsmayer, Zenga, Taffertshofer – Förster (90+5 Daghfous) – Behrens, Wooten (90+3 Verlaat).

Rozhodčí: Gerach – Winter, Klein