Cibulková – Alvesová 2:0 (kon.) | Muchová – Marinová 2:0 (kon.)
Hrunčáková – Haddad Maiová 2:0 (kon.) | Vondroušová – Fernandezová 2:0 (kon.)
6 6
Beatriz Haddad Maiová
0
3 3
sk Sobota 20.04.2019, 14:45 • NTC Bratislava (Slovensko) • Pohár Billie Jean Kingové • 2. kolo

To je teda z dnešného programu stretnutia medzi Slovenskom a Brazíliou všetko, za pozornosť vám ďakuje Miroslav Revaj a prajem vám ešte pekný zvyšok sviatočného dňa. Dočítania pri ďalších prenosoch. (16:20:54)

Viktória Kužmová získava pre Slovensko druhý bod! Po prvom hracom dni tak Slovensko vyhráva nad Brazíliou 2:0 a už zajtra môže Dominika Cibulková v súboji tímových jednotiek a pri svojej rozlúčke spečatiť našu účasť v II. svetovej skupine!

Koniec zápasu

6:3
    GEM, SET, ZÁPAS Viktória Kužmová! Aj naša tímová dvojka napokon zvládla svoje stretnutie, aj keď sa víťazstvo nerodilo až tak ľahko ako sa zdá. Druhý set ovládla Viky rovnakým pomerom 6:3 a tak nedovolila brazílskej jednotke získať žiadny set.

A-40
    Štvrtý mečbal pre slovenskú tenistku!

40-40
    Viky odvracia gembal súperky a tak vo veľmi dlhom geme pokračuje ďalej.

40-A
    Priamy bod z podania a brazílska jednotka tak získava gembal na udržanie sa v tomto zápase.

40-40
    Do tretice všetko dobre teraz neplatilo, Beatriz Haddadová Maiaová sa stále drží v tomto zápase.

A-40
    Tretí mečbal pre Viktóriu Kužmovú!

40-40
    Viky siahla opäť po skrátení hry, čo jej vyšlo a sme späť na zhode.

40-A
    Hra na sieti teraz našej tenistke nevyšla, Beatriz Haddadová Maiaová tak získava gembal na udržanie sa v tomto zápase.

40-40
    Opäť zhoda, ťažší úder teraz našej tímovej dvojke nevyšiel a tak nevyužila ani druhý mečbal.

A-40
    Nevynútená chyba z rakety brazílskej jednotky, druhý mečbal pre slovenskú reprezentantku!

40-40
    Svoj prvý mečbal Viky nevyužila, loptička končí z ťažkého uhla v aute.

A-40
    Mečbal pre Viktóriu Kužmovú!

40-40
    Zhoda.

40-A
    Výhoda pre brazílsku tenistku, ktorá tak získava druhý gembal.

40-40
    Nepodarilo sa jej ho však využiť, Viky vytiahla dnes svoju najväčšiu zbraň, ktorou je úspešné skrátenie hry!

30-40
    Platí druhá možnosť, Beatriz Haddadová Maiaová má tak šancu sa ešte udržať v tomto zápase.

30-30
    Podobnej chyby sa teraz dopustila aj naša tenistka, po 30 na oboch stranách. Tak, príde mečbal či gembal?

30-15
    Dlhý forhend v aute z rakety podávajúcej tenistky, Viky teda znova vedie o jeden fiftín.

15-15
    Druhé eso v tomto zápase na konto brazílskej tenistky.

15-0
    Veľmi dôležité podanie však Haddadová Maiaová nezačala úspešne, fiftín pre našu tenistku.

5:3
    Ten už je využitý! Toto trocha brazílska tenistka pokazila, ale to nič nemení na tom, že Viktória Kužmová vyhráva v druhom sete 5:3 a jej súperka tak musí podávať na udržanie sa v tomto zápase!

A-40
    Potom nasledoval víťazný bekhend presne na čiaru a tak má Viky k dispozícii gembal.

40-40
    Najlepšia možná odpoveď od našej tenistky – eso!

40-A
    Máme tu tretí fiftín v rade pre brazílsku tenistku, ktorá tak získava druhý brejkbal v tomto zápase!

40-40
    No a putuje na zhodu! Viky zahrala svoj úder len do pásky a tak ešte bude naša tenistka musieť bojovať o tento gem.

40-30
    Tento úder však našej tímovej dvojke nevyšiel, takže stráca prvý gembal.

40-15
    Nevynútená chyba z rakety brazílskej jednotky, Viky získava dva gembaly.

30-15
    Loptu získava Haddadová Maiaová.

30-0
    Aut z rakety brazílskej tenistky, slovenská reprezentantka vyhráva na podaní o dve loptičky.

15-0
    Viktória Kužmová odštartovala toto podanie priamym bodom.

4:3
    Koniec prestávky, podávať bude Viktória Kužmová.

4:3
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:3
    Beatriz Haddadová Maiaová hneď ten prvý aj využíva a tak znižuje stav v druhom sete na 4:3! Stále je tak lepšie na tom Viky Kužmová, ktorá ešte nestratila svoje podanie.

15-40
    Dva gemaly pre podávajúcu hráčku.

15-30
    Ďalší výborný prvý servis od Haddadovej Maiaovej, ktorá tak znova vedie o jeden fiftín.

15-15
    Loptu získava Kužmová.

0-15
    Toto podanie odštartovala brazílska tenistka priamym bodom.

4:2
    Viktória Kužmová odvrátila brejkbal a potom potvrdila brejk! Slovenská tenistka sa tak vysporiadala s veľmi náročnou situáciou a vyhráva v druhom sete 4:2!

A-40
    Nevynútená chyba brazílskej jednotky a tak tu máme gembal na potvrdenie brejku.

40-40
    Ťažkú výmenu však teraz Viky zvládla a tak doťahuje tento gem na zhodu pri vlastnom podaní.

30-40
    Nuž, veľmi dlhý úder ďaleko za základnú čiaru prináša brejkbal pre brazílsku tenistku!

30-30
    Po 30, presný return od Haddadovej Maiaovej. Uvidíme, čo bude teda nasledovať ďalej.

30-15
    Veľký nápor našej tenistky nemohla jej súperka ustáť, Viky znova vedie o jeden fiftín.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

15-0
    Skvelé skrátenie hry od našej tenistky, ktorá tak úspešne odštartovala cestu za potvrdením brejku.

3:2

3:2

3:2
    Situácia sa zopakovala! Viktória Kužmová tak veľkým štýlom končí tento gem a berie prvé podanie súperky v druhom sete. Slovenská tímová dvojka tak v tejto sade hry vyhráva 3:2 a čaká ju servis na potvrdenie brejku!

40-15
    Dve šance na brejk pre slovenskú tenistku po presnom returne!

30-15

15-15
    Aut z rakety našej tenistky, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Brazílčanka musela cez druhý servis, ktorý jej nevyšiel a tak tu je fiftín pre našu tímovú dvojku.

2:2
    Presný forhend našej tenistky, ktorým teda ukončila tento gem a vyrovnáva stav druhého setu na 2:2! Zatiaľ teda čakáme na prvý brejk tohto dejstva.

40-30
    Empajrový rozhodca potvrdil tentokrát aut z rakety brazílskej tenistky. Viktória Kužmová má tak teda k dispozícii gembal.

30-30
    Aut z rakety našej tenistky, po 30 na oboch stranách.

30-15
    Potom nasledovala aj presná hra po čiare a tak Viky získava druhý fiftín v rade.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, ďalšie presné skrátenie hry od našej tímovej dvojky.

0-15
    Slovenská tenistka neodštartovala tento servis úspešne, fiftín pre jej súperku.

1:2

1:2

1:2
    Ten Beatriz Haddadová Maiaová využíva priamym bodom z podania a tak vyhráva v druhom sete 2:1!

40-A
    Po odvrátenom brejkbale je tu gembal pre brazílsku hráčku.

40-40
    Ostal však nevyužitý, Haddadová Maiaová razantným úderom posiela tento gem na zhodu.

40-30
    Prvý brejkbal v druhom sete pre slovenskú tenistku!

30-30

30-15
    Výborný úder pod nohy od našej tenistky, ktorá tak získava druhý fiftín v rade.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, toto bol už víťazný forhend našej hráčky.

0-15
    Toto bol riskantnejší úder, ktorý našej hráčke nevyšiel. Fiftín pre jej súperku.

1:1
    Esom ukončila Viktória Kužmová tento gem. Slovenská tímová dvojka sa teda poriadne natrápila pri úvodnom podaní druhého setu, ktoré však napokon zvládla a vyrovnáva na 1:1!

A-40
    Výhoda Slovensko po ďalšom výbornom servise našej tenistky.

40-40
    Nuž, ale Haddadová Maiaová ho presným úderom odvracia a tak druhý gem druhého setu ešte bude mať pokračovanie.

A-40
    Skvelo zvládnuté prvé podanie našej tenistky, ktorá má tak k dispozícii ďalší gembal.

40-40
    Ostane však rovnako nevyužitý, ideme naspäť na zhodu.

A-40
    Opäť presný dropšot našej tenistky, ktorá tak získava tretí gembal v tejto hre.

40-40
    Zhoda.

A-40
    Na brejkbal si však ešte brazílska tenistka musí počkať, výhoda pre Kužmovú.

40-40
    Neskutočný return od Haddadovej Maiaovej, ktorá tak odvrátila gembal našej tenistky a tak prvýkrát v tomto stretnutí putujeme na zhodu 40:40.

40-30
    Bekhend od brazílskej tenistky končí za základnou čiarou, gembal pre Viktóriu Kužmovú.

30-30
    Nasledoval presný return brazílskej tímovej jednotky a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Priamy bod z podania pre našu tenistku, ktorá sa tak vracia do vedenia o jeden fiftín.

15-15

15-0
    Skvelé skrátenie hry od našej tenistky po dlhej prestrelke.

0:1
    Ten brazílska tenistka aj využíva, keď Viky napálila loptičku len do pásky a tak Beatriz Haddadová Maiaová vyhráva v druhom sete 1:0!

30-40
    Škoda tejto loptičky, ktorá končí v aute a to z rakety našej tenistky. Gembal pre Haddadovú Maiaovú.

30-30
    Po 30 na oboch stranách, Viky si rozpohybovala svoju súperku a potom umiestnila loptičku do odkrytého priestoru.

15-30

0-30
    Druhý fiftín v rade pre podávajúcu hráčku, bekhend našej tímovej dvojky putoval do autu.

0-15
    Brazílska tenistka zahájila druhý set priamym bodom.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Beatriz Haddadová Maiaová.

0:0
    Dvorec je už na druhý set pripravený, ale Beatriz Haddadová Maiaová odišla do šatne.

0:0

6:3
    Viky potom musela cez druhý servis, ktorý jej našťastie vyšiel a tak ukončuje prvý set pomerom 6:3! Naša tímová dvojka zapojila hlavne úspešné prvé podanie a prakticky nepustila súperku do ničoho, zobrala jej podanie a to napokon rozhodlo o osude prvého setu. Uvidíme, čo nám o malú chvíľu ponúkne druhý set.

40-30
    Eso našej reprezentantky a tak tu máme setbal!

30-30
    Našťastie jej potom vyšiel tento bekhend a je to po 30 na oboch stranách. Tak, príde setbal či brejkbal?

15-30
    Tento úder jej však nevyšiel, troška zbytočne ho naša tímová dvojka pokazila a tak opäť prehráva na podaní o jeden fiftín.

15-15
    Od siete prišlo výborné skrátenie hry našej tenistky, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Viky však neodštartovala servis úspešne, zahrala loptičku po dlhšej výmene len do autu.

5:3
    Loptička v aute z rakety našej tenistky, takže Beatriz Haddadová Maiaová znižuje na 3:5 v prvom sete a tak sa ešte udržala v prvej sade hry. Viktória Kužmová však bude podávať na víťazstvo v prvom sete!

30-40

15-40
    Presne umiestnená loptička na čiaru od brazílskej tenistky, ktorá tak získava dva gembaly na udržanie sa v prvom sete.

15-30
    Teraz jej však nevyšiel pokus o víťazný forhend a tak Haddadová Maiaová znova vedie o jeden fiftín.

15-15
    Agresívna hra našej tenistky, rýchlo sa presunula na sieť a vyrovnáva na 15:15.

0-15
    Haddadová Maiaová zahájila dôležité podanie prvého setu priamym bodom.

5:2

5:2

5:2
    Esom na záver a hlavne čistou hrou potvrdila Viktória Kužmová získaný brejk a vyhráva tak v prvom sete už 5:2! Beatriz Haddadová Maiaová tak ide podávať na udržanie sa v prvom sete.

40-0

30-0
    Aj túto loptičku zahrala Viky veľmi dobre a tak získava druhý fiftín v rade.

15-0
    Cestu za potvrdením brejku zahájila naša tímová dvojka úspešne a na svoje konto tak získava fiftín.

4:2
    Beatriz Haddadová Maiaová sa previnila dvojchybou a tak tu máme prvý brejk tohto zápasu, ktorý ide v prospech našej reprezentantky! Viktória Kužmová teda vyhráva v prvom sete 4:2!

40-15

40-0
    Nevynútená chyba podávajúcej hráčky a tak Viktória Kužmová získava tri brejkbaly!

30-0
    Haddadová Maiaová pod tlakom zahrala loptičku len do pásky a tak prehráva na svojom podaní o dva fiftíny.

15-0
    Úvod tohto podania brazílskej tenistke nevyšiel, Viky dobre returnovala a tak získava fiftín na svoje konto.

3:2

3:2

3:2
    Esom zakončila slovenská tenistka tento gem, takže takisto zaznamenáva čistú hru a vyhráva v prvom sete 3:2!

40-0
    Ďalší priamy bod z podania a tak Viky získava šancu na čistú hru.

30-0
    Presné skrátenie hry od našej tenistky, ktorá tak na podaní vedie o dva fiftíny.

15-0
    Viktória Kužmová odštartovala svoj tretí servis v tomto zápase priamym bodom.

2:2
    Presný forhend na čiaru od brazílskej tenistky, ktorá si tak na svoje konto môže pripísať čistú hru a vyrovnáva stav prvého setu na 2:2!

0-40
    Nepresný return našej tenistku a tak Haddadová Maiaová má šancu na čistú hru.

0-30
    Druhý fiftín v rade pre podávajúcu hráčku po zvládnutom prvom servise.

0-15
    Brazílska tenistka zahájila toto podanie úspešne, keď naša hráčka zahrala loptičku len do pásky.

2:1

2:1

2:1
    Aut z rakety Haddadovej Maiaovej, takže slovenská tenistka si udržala aj svoj druhý servis a vyhráva v prvom sete 2:1!

40-15
    Dva gembaly pre podávajúcu tenistku.

30-15
    Potom však nasledoval presný return od brazílskej reprezentantky, ktorá tak znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

30-0
    Vynikajúco zvládnutý víťazný úder našej tenistky presne na čiaru, Viky teda vedie pri svojom podaní o dva fiftíny.

15-0
    Slovenská reprezentantka odštartovala toto podanie priamym bodom.

1:1
    Máme tu vôbec prvé eso dnešného hracieho dňa! Postarala sa oň Beatriz Haddadová Maiaová a tak vyrovnáva stav v prvom sete na 1:1!

15-40
    Viktória Kužmová chcela skrátiť hru, čo jej však nevyšlo a tak jej súperka získava dva gembaly na 1:1.

15-30
    Vynikajúci prechod na sieť od našej tenistky, nasledoval presný forhend a tak znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

0-30
    Aut z rakety slovenskej reprezentantky, Haddadová Maiaová tak vedie na podaní o dva fiftíny.

0-15
    Beatriz Haddadová Maiaová musela na úvod svojho prvého servisu cez druhé podanie, čo však zvládla a tak si pripisuje fiftín na svoje konto.

1:0
    Viktória Kužmová však už tretí pokus využíva a presným forhendom po čiare sa ujíma vedenia 1:0 v prvom sete!

40-30
    Druhý fiftín v rade pre brazílsku reprezentantku, ktorá dostáva našu tenistku pod menší tlak.

40-15
    Čistá hra to pre našu tenistku nebude, na forhend po čiare reagovala len úderom do pásky.

40-0
    Na presný úder k čiare nemala Haddadová Maiaová žiadnu nárok a tak Viktória Kužmová získava tri gembaly v úvode stretnutia.

30-0
    Slovenská tímová dvojka potom musela ísť cez druhé podanie, čo však zvládla a na svoje konto získava aj druhý fiftín.

15-0
    Viktória Kužmová odštartovala svoje úvodné podanie úspešne a tak získava svoj prvý fiftín v tomto zápase.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

Obe tenistky sú už na kurte a venujú sa svojej rozcvičke pred zápasom. Ako prvá potom začne na servise slovenská tenistka Viktória Kužmová. Prajem vám teda všetkým príjemný športový zážitok!

Viktória Kužmová je našou tímovou dvojkou a čaká ju súboj proti brazílskej jednotke Haddadovej Maiaovej. Treba zrejme povedať, že teraz to nebude mať naša tenistka také ľahké a neočakáva sa tak hladký priebeh ako v zápase Dominiky Cibulkovej. Práve na Haddadovej Maiaovej stojí brazílska šanca niečo v Bratislave uhrať, ale my verme, že Viktória Kužmová, ktorá je predsa len favoritkou tohto stretnutia podá spoľahlivý výkon a vybojuje pre naše farby druhý bod.

Ešte raz teda prajem príjemnú sviatočnú sobotu všetkým fanúšikom slovenského tenisu! Dnes a zajtra sú na programe stretnutia Fed Cupu o účasť v II. svetovej skupine medzi Slovenskom a Brazíliou. Úvodný zápas dopadol v prospech našej tímovej jednotky Dominiky Cibulkovej, ktorá porazila Alvesovú 2:0 na sety po hrách 6:1 a 6:1 a tak má Slovensko prvý bod!

Dominika Cibulková vybojovala pre Slovensko prvý bod a tak sa v súboji s Brazíliou ujímame vedenia 1:0!

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Viktória Kužmová a Beatriz Haddad Maia. Začiatok zápasu je naplánovaný na 14:30!

Sviatočný víkend sa bude niesť v znamení tenisu, na programe je Fed Cup. Slovensko čaká baráž o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie. Žreb našim dievčatám pridelil za súpera Brazíliu, ktorá má len jednu hráčku aspoň v druhej dvestovke svetového rebríčka.

JASNÝM FAVORITOM SLOVENSKO
    Podľa postavenia v rebríčku sú jasným favoritom tohto zápolenia naše dievčatá. Brazília má v kádri len jednu známejšiu tenistku, Beatriz Haddad Maia bude plniť úlohu tímovej jednotky. Momentálne jej vo svetovom rebríčku patrí 124. miesto, ale na posledných turnajoch sa prezentovala veľmi dobrými výsledkami a bude tak určite najväčšiu zbraňou nášho súpera. To na druhej strane mal náš nehrajúci kapitán Matej Lipták po dlhšej dobe aj šťastie, pretože nedostal ani jednu ospravedlnenku a všetky oslovené hráčky sú tak k dispozícii. V dvojhrách by sa tak mali predstaviť Dominika Cibulková a Viktória Kužmová. Do štvorhry sú potom nominované Magdaléna Cibulková a Viktória Kužmová. Ďalej budú pripravené naskočiť do stretnutia ešte Rebecca Šrámková a Anna Karolína Schmiedlová, ktorá má však menšie problémy s kolenom.

JEDNOZNAČNÝ CIEĽ SLOVENSKA
    Tým je záchrana v II. svetovej skupine. Naposledy sme z nej vypadli ešte v roku 2005 po prehre 1:4 v Thajsku. Posledné stretnutie našej fedcupovej reprezentácii nevyšlo, keď sme prehrali v Lotyšsku s domácou reprezentáciou 4:0. Vtedy bol náš tím však výrazne oslabený, Matej Lipták mal k dispozícii mladú štvoricu Viktória Kužmová (tá napokon pre pľuzgier na ruke ani nenastúpila), Karolína Schmiedlová, Rebecca Šramková a Terézia Mihalíková. Bola to však aspoň dobrá škola pre naše talentované tenistky. Brazília si zabezpečila účasť v baráži o II. svetovú skupinu na turnaji americkej zóny, keď vo finále zvíťazila nad Paraguajom 2:0.