Petra Kvitová
Petra Kvitová (3)
2
6 6
Středa 24.04.2019, 20:47 • Centrální kurt, Stuttgart (GER) • WTA Stuttgart - Porsche Tennis Grand Prix (krytá antuka) • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Petra Kvitová se po dvou turnajích v Americe opět představí na kurtu. Tam se jí příliš nedařilo. V Indians Wells vypadla hned v prvním kole na raketě V. Williamsové. Následný turnaj v Miami už byl pro Kvitovou podařenější, když se dostala až do čtvrtfinále, kde prohrála s australskou tenistkou A. Bartyovou. Pro Kvitovou to nyní bude první zápas na antuce a proti belgické tenistce je výraznou favoritkou.
    Avšak těžko říci, jak se bude zápas vyvíjet, obě hráčky se ještě na okruhu nepotkaly. Pro Minnenovou bude hrát roli fakt, že již odehrála zápasy na antuce.

Belgická tenistka, které patří až 192. místo žebříčku WTA, musela do hlavního části pavouka přes kvalifikaci. V ní porazila dvě ruské tenistky – Samsonovou a známější Blinkovou. Ve finále kvalifikace si pak poradila s Gatto – Monticone. V prvním kole si vyšlápla na favoritku ze Slovenska a to Dominiku Cibulkovou, která startovala ve Stuttgartu na divokou kartu.

0:0

0-15
    Kvitová poslal podání na kříž, returnovaný míček následně zabíjí do rohu kurtu.

15-15
    Delší výměna, která nakonec končí nevynucenou chybou české hráčky.

15-30
    Další podání na kříž a Minnenová returnuje za základní čáru.

15-40
    Tentokrát varianta podání ven z kurtu a soupeřka nedokázala adekvátně poslat míček zpět do kurtu.

30-40
    Kvitová chtěla po returnu ihned zakončit, ale svou ránu napálila do sítě.

0:1
    Tenhle míček musel posvětit rozhodčí, který ukazuje, že míček byl správný a Petra Kvitová zvládá svůj první servis.

0-15
    Kvitová se snažila trpělivě vracet údery své soupeřky a vyčkala si na její dlouhý míček.

0-30
    Další míček, který jde na konto české hráčky a Minnenová nezačíná na servisu nejlépe.

0-40
    Pěkný úder Kvitové křížem na pravou boční lajnu a ten byl základem úspěchu. Tři brejkboly pro Kvitovou!

15-40
    Minnenová odvrací první brejkbol a získává první míček při svém servisu.

0:2
    Následný míček už však nezískává a Petra Kvitová ihned v úvodu zápasu proráží servis své soupeřky.

0-15
    Petra Kvitová a její dobrý první servis.

15-15
    Česká hráčka musela přes druhý servis a došlo k delší výměně, která končí chybou Kvitové, která poslala míček do těsného autu.

30-15
    Vzápětí přichází další nevynucená chyba a šance pro Minnenovou se dostat k potenciálním brejkbolům.

30-30
    Tuhle možnost však Kvitová rázem odvrací a srovnává stav třetího gemu.

40-30
    Výměna byla zpočátku hodně opatrná od obou tenistek. Nakonec se Kvitová rozhodla zakončit kratší míček, ale trefuje jen síť.

1:2
    Minnenová si bere ihned zpět své ztracené podání! A to díky první dvojchybě ze strany Petry Kvitové.

1:2
    Následuje přestávka a výměna stran.

1:2
    Konec přestávky, podávat bude Greetje Minnenová.

0-15
    Kvitová nejprve vyslala dva tvrdé forhendové údery a následně poslala bekhend po čáře, který už Minnenová nedokázala vrátit zpět.

15-15
    Minnenová srovnává stav gemu po patnácti.

15-30
    Pěkný prohoz české hráčky od základní lajny a je tu její další vedeni v tomto gemu!

15-40
    Trpělivá hra a ta nyní přináší další bod pro Kvitovou.

30-40
    Minnenová odvrací hrozbu další ztráty podání, dobrým prvním servisem!

40-40
    A i při druhém brejkbolu v tomto gemu se dokázala zkoncentrovat a slaví úspěch prvním servisem.

40-A
    Míček letí za základní čáru a je tu třetí brejkbol pro českou hráčku v tomto gemu.

40-40
    Minnenová opět odpovídá stejně a opět dokázala vyslat dobrý první servis, který Kvitová odvrací za základní čáru.

40-A
    Vzápětí je tu čtvrtý brejkbol...

1:3
    A ten už Kvitová proměňuje, když vyslala křižný úder a Minnenová trefuje jen síť.

0-15
    Servis ven z kurtu a důležitý první bod v tomto gemu.

0-30
    Kvitová sice musela nyní zahrávat druhý servis, ale i tak zvládá tuto situaci.

0-40
    Další netrefený první servis české hráčky, přesto je tu pohodlné vedení 40:0! Minnenová již poněkolikáté v krátké době trefuje jen síť.

1:4
    Kvitová si tentokrát drží podání bez větších problémů a ujímá se vedení 4:1!

1:4

1:4

0-15
    Minnenové se nedaří zakončit míček. Buď jej trefí do sítě nebo za základní čáru, jako v tomto případě.

15-15
    Teď si však dokázala rychlé naběhnout k síti a výborně zkrátit míček.

15-30
    Forhendový úder křížem končí v síti.

30-30
    Obdobně i forhendový return od Kvitové, který končí za boční lajnou.

40-30
    Minnenová nyní nepouští svou soupeřku k brejkbolům.

40-40
    Avšak po její další nevynucené chybě je tu shoda a možná se dočkáme dalších brejkbolů.

40-A
    Je to tak. Aut a velká šance pro českou hráčku, jak se dostat velmi blízko k zisku první sady.

1:5
    Minnenová a její první dvojchyba, která přichází v nejhorší možný moment!

0-15
    Petra Kvitová bere důležitý první míček v sedmém gemu.

0-30
    Kvitová si naběhla na střed kurtu a zakončuje krátký míček od své soupeřky. Avšak trefuje přesně pásku sítě. Velké štěstí pro českou hráčku, že se míček odrazil přesně na lajnu.

0-40
    Tři setboly pro Kvitovou!

15-40
    Druhý servis a perfektní return, který Belgičanka hrála na úplné riziko, ale míček zapadl k boční lajně.

30-40
    Kvitová si komplikuje ukončení první sady a nezvládá proměnit ani tento druhý setbol.

40-40
    Kvitová se již potřetí nemůže trefit do svého prvního servisu a další vítězný míček pro Minnenovou, která se snaží udržet v první sadě.

40-A
    Kvitová a její čtvrtý setbol...tak bude proměněn nyní?

1:6
    Ano! Nyní Petře Kvitové sedl první servis ven z kurtu a s náběhem k síti již neměla problémy a zakončuje míček do zcela odkrytého kurtu!
    0:1; 1:6 - Petra Kvitová

15-0
    Minnenová zvládá tuto výměnu i přes druhý servis a počkala si na nevynucenou chybu své soupeřky.

30-0
    Další nevynucená chyba od Kvitové.

30-15
    Teď už však přichází vítězný míček a snížení stavu prvního gemu ve druhé sadě.

40-15
    Minnenová zahrála dobrý bekhend, který se snažila umístit co nejvíce k levé boční lajně a to se ji podařilo.

1:0
    Minnenová si snad poprvé v zápase drží servis bez větších problémů a ujímá se vedení ve druhém setu.

0-15
    Druhý servis na tělo soupeřky, která posílá míček za základní čáru.

0-30
    Premiérové eso pro Kvitovou.

0-40
    Ani nyní nebyla k vidění dlouhá výměna a return prvního servisu končí za základní čarou.

15-40
    Minnenová rozkmitala své nohy a doběhla zkrácený míček. A co víc...dokázala jej sama zkrátit a tak šikovně, že českou hráčku doslova překvapila.

30-40
    Minnenová svým dalším vítězným míčkem komplikuje život Kvitové.

1:1
    Kvitová i přes druhý servis nakonec zvládá uzavřít druhý gem a srovnává stav druhého setu.

15-0
    Razantní return bezprostředně po prvním servisu, končí za základní čarou.

30-0
    Kvitová to opět zkoušela ihned zakončit, ale netrefuje se do kurtu.

40-0
    Minnenová zlepšila svůj servis a jde to na její hře poznat.

40-15
    Avšak jakmile se dostane do delší výměny, tak má český hráčka navrch, která se snaží ihned zatlouct míček.

2:1
    Minnenová si však drží i tento servis ve druhém setu a zatím nedovoluje své soupeřce další odskok ve skóre.

2:1

2:1
    Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.

0-15
    Pěkný první servis a špatný return od hráčky z Belgie.

0-30
    Minnenová returnuje forhend hodně vysoko a míček končí daleko za základní čarou.

0-40
    Nyní dobrý servis ven z kurtu a míček z rakety Minnenové nedoputoval ani k síti.

15-40
    Čistá hra to nebude ani tentokrát, neboť se Kvitová dopouští nevynucené chyby.

2:2
    Na to odpovídá dobře umístěným prvním servisem a ve druhém setu jsme zatím nebyli svědky žádného brejkbolu!

0-15
    Minnenová nyní musela zahrávat druhý servis a je z toho první menší komplikace, kdy úvodní míček tohoto gemu získává Kvitová.

15-15
    Delší výměna, nakonec se Kvitová rozhodla o ukončení, ale její forhend byl až moc přestřelený.

15-30
    To ji však nyní nemusí mrzet, protože má na svém kontě další míček a tento gem již začíná být zajímavější.

15-40
    A ještě bude zajímavější více! Míček od Kvitové dopadl přesně na základní čáru a Minnenová nedokázala v záklonu přesně returnovat.

2:3
    Kvitová returnuje druhý servis a donutila soupeřku k dalšímu úderu a ten byl poslán do sítě. Kvitová využívá svou první šanci ve druhém setu a je z toho vedení!

2:3

2:3

15-0
    České hráčce nesedl první servis a ani ten druhý nebyl nikterak dobrý a je tu první míček na konto soupeřky.

15-15
    Minnenová prováhala další možnost se dostat do výměny po druhém servisu, ale její return byl příliš dlouhý.

30-15
    Minnenová zkrátila míček, který její soupeřka bez problémů doběhla. Avšak následně zachovala chladnou hlavu a lobem prohazuje Kvitovou, která stála u sítě. Pěkný tenisový moment!

40-15
    Druhá dvojchyba Kvitové, která nyní nepřichází v nejlepší dobu.

40-30
    Kvitová i přes druhý servis odvrací první brejkbol...

40-40
    ...úderem do protipohybu je odvrácena i druhá brejkbolová hrozba a je srovnáno.

A-40
    Belgičanka si však nyní trpělivě počkala na nevynucenou chybu Kvitové.

3:3
    A dobrým returnem na základní čáru k rohu kurtu si nakonec bere zpět své podání a Petra Kvitová nakonec nedokázala potvrdit brejk!

15-0
    Minnenová povzbuzena získává první míček sedmého gemu.

30-0
    Nyní bravurně zkrátila hru, Kvitová vrací, ale Minnenová viděla otevřenou levou polovinu krutu a prohazuje svou soupeřku!

40-0
    Teď si pomáhá prvním servisem a rázem je tu její útok na čistou hru.

4:3
    Minnenová se vrací do boje o druhý set! Kvitová si nyní na returnu příliš nezahrála.

4:3

4:3

0-15
    Kvitová se však, zdá se, nenechala nikterak rozhodit a přesně umístěným míčkem k boční lajně bere tento míček na svou stranu.

0-30
    Rázem i druhý...

0-40
    ...další winner na stranu české hráčky a útok na čistou hru?

15-40
    Čistá hra to nebude... Minnenová se trefuje se svým returnem do kurtu a Kvitová naopak nikoliv.

4:4
    Nakonec žádné drama v osmém gemu druhého setu nebude a máme opět srovnaný stav.

0-15
    Kvitová si to nyní uběhala. Minnenová vyslala celkem tři údery od sítě, ale ani jeden nedokázala zakončit. Nakonec Kvitová, i díky pomalejšímu odskoku míčku, zahrává vítězný míček.

0-30
    Kvitová povzbuzena a získává další míček!

0-40
    No a najednou jsou tu tři brejkboly!

15-40
    Minnenová utíná kratší vítěznou sérii Kvitové a odvrací první brejkbol.

30-40
    I druhý brejkbol je smazán, tak uvidíme, jaké nervy ukáže nyní?

40-40
    Kvitová nyní chtěla až moc rychle zakončit výměnu a Minnenová utíká hrobníkovi z lopaty, alespoň pro tuto chvíli.

40-A
    Nyní byly obě hráčky hodně trpělivé a po několika úderech přichází nevynucená chyba Belgičanky.

40-40
    Opět to byla opatrnější výměna a tentokrát nevynucená chyba z rakety Petry Kvitové, která nevyužívá ani čtvrtou možnost v tomto gemu.

40-A
    Aut za základní čarou a je tu pátá šance...

40-40
    Kvitová se ihned opřela do returnu, ale míček jí trefil nejspíše rám rakety, neboť se hodně divně odrazil do hlediště.

A-40
    První šance pro Minnenovou, jak ukončit tento gem...

40-40
    ... Minnenová trefuje aut a o tento důležitý gem se bude ještě nějakou dobu bojovat!

A-40
    Minnenová těží z nevynucené chyby své soupeřky, která zamířila míček do sítě.

40-40
    Boj pokračuje, neboť je tu další shoda. Rozhodně nejdelší gem zápasu.

40-A
    Míček byl dlouhý a po delší době je tu další možnost pro Kvitovou!

4:5
    Perfektní doběhnutí míčku od české hráčky. Ta na poslední chvíli ještě stačila křížem vrátit míček těsně za síť a tohle Minnenová nemohla doběhnout! Nyní bude Kvitovou čekat hodně důležitý servis a pokud jej zvládne, tak se může radovat z postupu do dalšího kola.

4:5

4:5

0-15
    Pěkný úder křížem a pro psychickou pohodu důležitý první míček získává Petra Kvitová.

0-30
    Nyní slaví úspěch úderem do protipohybu!

0-40
    Minnenová returnuje první servis do autu a nabízí své soupeřce pohodlné tři mečboly!

4:6
    Kvitová vyslal první servis a další return od kvalifikantky míří do autu.
    0:2; 4:6 - Petra Kvitová

Konec zápasu

První set byl jednoznačný a to pro Kvitovou, která dokázala celkem třikrát vzít své soupeřce podání. Sama jedno ztratila, ale i tak se mohla po půl hodině hry radovat ze zisku prvního setu.

Druhý set už byl o něco vyrovnanější. Minnenová zlepšila svůj servis a první čtyři gemy si obě tenistky držely servis bez jediné brejkbolové možnosti. Menší zlom nastal v pátém gemu, kdy se Kvitová ujala vedení 3:2, avšak její soupeřka si ztracený servis ihned dokázala vzít zpět. Následně otočila vývoj skóre čistou hrou při svém dalším servisu a vypadalo to, že Minnenová odvrátila počínající krizi a bude nás čekat zajímavé vyvrcholení druhého setu. Nicméně jako zlomový se ukázal devátý gem druhé sady. V něm Kvitová proměnila až šestý brejkbol a mohla jít podávat na vítězství. Kvitová odservírovala bez problémů a čistou hrou uzavřela tento zápas.

Petra Kvitová se v dalším kole utká buď s turnajovou sedmičkou A. Sevastovou nebo L. Siegemundovou. Jejich zápasy se budou hrát zítra. (22:09:02)