Brisbane Roar – Adelaide 3:5 (kon.)
Brisbane Roar FC
3:5 (2:1)
Adelaide United
Čtvrtek 25.04.2019, 06:10 • Suncorp Stadium, Brisbane • Australská A-League • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 06:00.

Brisbane Roar FC: Young – Leck, Pepper, Tongyik, Powell – Duncan, Lopez, McKay (C) – Wenzel-Halls, D'Agostino, Bautheac
    Náhradníci: White – Caletti, Lokolingoy, Mikkelsen, Reardon

Adelaide United: Izzo – Galloway, Marrone, Jakobsen, Kitto – Isaias (C), Boland – Mileušnič, Blackwood, Goodwin – Halloran
    Náhradníci: Margush – Baba, Elsey, Lia, Stamatelopoulos

Rozhodčí: Evans S..

1

1
    Domácí si vytvořili příležitost ke střele, která nakonec přišla, ale letěla pouze vedle hostující svatyně.

2
    Duncan obdržel už ve druhé minutě žlutou kartu. Momentálně není úplně upřesněno za co.

3
    Brisbane je zatím od úvodního výkopu o něco aktivnějším týmem a nyní získalo autové vhazování na polovině soupeře.

4
    Adelaide právě vstřelilo branku!
    A máme tady první branku dnešního utkání, kterou dává hostující celek! Kitto poslal z levé strany parádní míč do vápna, který podskočil domácí hráč a následně tak z hranice malého vápna zakončil hlavou do poloprázdné svatyně NIKOLA MILEUŠNIČ.
    4. Nikola MILEUŠNIČ - 0:1

6
    Opět to byl Adelaide United, který se snažil něco vymyslet, ale hosté o míč přišli a dopředu tak jde Brisbane.

8
    Hostující hráč Marrone se dopustil pouze nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy.

9
    Adelaide zkoušela něco vymyslet na levé straně a nakonec získalo autové vhazování.

11
    Nákop hostujícího celku skončil pouze v moci domácího hráče.

12
    Posléze přišel centr hostů z pravé strany, ale ten domácí obrana odkopla do bezpečí.

14
    Brisbane se zkoušelo něco vymyslet, ale Lopezova přihrávka nikoho nenašla a následuje tak odkop od hostující brány.

16
    V dnešním utkání už takřka o nic nejde, jelikož Adelaide má jistý postup do playoff, zatímco Brisbane končí sezóna po základní části.

18
    U míče je stále hostující mužstvo, které jej drží především ve středu hrací plochy.

20
    Momentálně se toho na hrací ploše moc neděje a Adelaide se stále snaží držet míč.

21
    Posléze sice přišla ztráta, kterou mohlo Brisbane potrestat, ovšem to byl centr D'Agostina nesměl skončit pouze v moci brankáře Izza.

23
    Boland poslal svým skluzem soupeře k zemi a uviděl tak žlutou kartu.

24
    Domácí si poradili s centrem z levé strany a Adelaide tak zůstane u míče v podobě autového vhazování.

26
    Hosté dál pokračují v dobývaní domácí brány a nyní získali rohový kop z pravé strany, jelikož byl centr zblokován do zámezí.

27
    Ovšem s následným centrem z rohu si Brisbane poradilo bez nějakého problému, ale u míče jsou opět hosté.

28
    A následně se Halloran dostal do velké šance, ovšem domácího brankáře nepřekonal!

30
    Třicet minut je za námi a Adelaide stále vede na půdě Brisbane 1:0, díky brance Mileušniče.

32
    Bautheac tvrdým skluzem sejmul hostujícího obránce a uviděl žlutou kartu.

34
    Hosté poslali centr do vápna z levé strany, ale domácí obrana si s ním poradila a následuje rohový kop.

35
    Brisbane Roar právě vstřelilo branku!
    A je srovnáno na 1:1! Po rohovém kopu Adelaide se domácí dostali do rychlého protiútoku, který byl zakončen střelou McKayho, toho sice Izzo vychytal, ale na dorážku DYLANA WENZEL-HALLSE už nedosáhl.
    35. Dylan WENZEL-HALLS - 1:1

37
    Nyní se uprostřed hrací plochy srazili dva hráči a hra je přerušena. Jelikož ten hostující zůstal ležet na trávníku.

39
    Hra opět pokračuje a u míče tak je hostující celek, který zkouší něco vymyslet po levé straně.

41
    Pokus hostujícího hráče zpoza vápna skončil těsně vedle levé tyče a následuje tak odkop od domácí brány.

43
    Už to vypadalo, že se domácí hráč dostane do slibného zakončení, ale z voleje nakonec minul míč.

45
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

45+1
    Míč skončil pouze vedle domácí svatyně a dopředu tak může jít Brisbane.

45+2
    Opět se hostující hráč dostal do zakončení hlavou, ale přestřelil.

45+3
    Jakobsen tvrdým zákrokem poslal soupeře k zemi a uviděl tak žlutou kartu.

45+4
    Posléze skončila střela domácího hráče sražená do zámezí a následuje ještě rohový kop.

45+5
    Domácí dávají gól těsně před odchodem do šaten a otáčejí tak zápas na 2:1! Po rohovém kopu přišel ještě centr Bautheaca z pravé strany, který skončil na hlavě NICHOLASE D'AGOSTINA a ten zakončil k levé tyči.
    45+5. Nicholas D'AGOSTINO - 2:1

45+5

První poločas je u konce a Brisbane vede nad Adelaide 2:1. Už ve 4. minutě sice poslal hosty do vedení Mileušnič, ale ve 35. minutě srovnal Wenzel-Halls a v nastaveném čase poslal domácí mužstvo do vedení D'Agostino. Druhá půle tak bude ještě hodně zajímavá.

Druhý poločas začne přibližně v 07:15.

46

47
    Hosté získali rohový kop z pravé strany, ale ten nic velkého nepřinesl, ovšem následuje další roh.

48
    Domácí hráč se provinil faulem a Adelaide tak získalo volný kop z pravé strany, který byl nebezpečný, ale skončil jen vedle levé tyče.

50
    Centr domácích z levé strany nic velkého nepřinesl, jelikož byl sražen a skončil pouze v moci hostujícího brankáře.

51
    A je srovnáno na 2:2! Goodwin se dostal po levé straně do vápna, kde posunul míč na GEORGE BLACKWOODA a ten z bezprostřední blízkosti zakončil do poloprázdné svatyně.
    51. George BLACKWOOD - 2:2

53
    Nyní Brisbane zkoušelo něco vymyslet směrem dopředu, ovšem to se domácím moc nepodařilo.

55
    Domácí to zkouší po pravé straně, ovšem tam je přes sebe nepustili hosté.

57
    Hosté se sice dostali do vápna soupeře, ovšem tam posléze přišla jen nepřesná přihrávka.

59
    Byla nařízena penalta pro Brisbane. Domácí útočník se dostal do velké šance, ale brankář Izzo, který vyběhl proti němu ho poslal k zemi.

61
    K pokutovému kopu se postavil ERIC BAUTHEAC, který si brankáře hodně vychutnal, když se sice pravděpodobně pokusil o panenku, která mu nevyšla, jelikož mu míč sklouzl z kopačky, ale nakonec z toho byl spíše potupný gól, kdy se balón sotva dostal za čáru v pravé části branky, zatímco gólman Izzo šel na druhou stranu. Brisbane tak vede 3:2!
    61. Eric BAUTHEAC - 3:2

63
    Adelaide chtělo odpovědět, ale útok po levé straně nic velkého nepřinesl.

65
    Střídání v týmu Adelaide United: ze hřiště odchází Jakobsen, přichází Elsey.

66
    Hosté se opět provinili faulem a Brisbane tak získalo přímý kop.

68
    Brisbane dnes předvádí solidní výkon a opět se dostalo ke střele, ovšem ta skončila jen v moci gólmana.

69
    Střídání v týmu Adelaide United: ze hřiště odchází Mileušnič, přichází Baba.

70
    A je znovu srovnáno, tentokrát už na 3:3! CRAIG GOODWIN se dostal s míčem do vápna, kde si udělal místo kolem obránce a vypálil parádní střelu k pravé tyči.
    70. Craig GOODWIN - 3:3

72
    A opět se hosté dostali dopředu a nakonec získali volný kop z pravé strany.

73
    Nyní Adelaide získalo rohový kop z pravé strany a může tak zvrátit vedení zpět na svou stranu.

74
    Střídání v týmu Brisbane Roar FC: ze hřiště odchází D'Agostino, přichází Mikkelsen.

75
    Hosté jdou opět do vedení a je to už 4:3! BABA DIAWARA dostal fantastickou přihrávku z pravé strany do vápna, kde pohodlně zakončil.
    75. Baba DIAWARA - 3:4

77
    Střídání v týmu Adelaide United: ze hřiště odchází Boland, přichází Lia.

80
    Střídání v týmu Brisbane Roar FC: ze hřiště odchází Duncan, přichází Lokolingoy.

81
    Domácí se ocitli v dobré šanci, ovšem s tou si poradil hostující brankář Izzo.

83
    Domácí hráč se provinil faulem a u míče tak bude Adelaide.

86
    Pravděpodobně je rozhodnuto, jelikož gólostroj hostů pokračuje a jdou do vedení 5:3! Domácí si nejprve poradili s centrem z rohu, ovšem posléze se k míči dostal ISAIAS, který se se štěstím prodral přes obránce a následně vypálil přesně k pravé tyči.
    86. ISAIAS - 3:5

88
    Powell se nyní dopustil faulu, když stáhl soupeře k zemi a uviděl žlutou kartu.

89
    Domácí už se radovali, ale střela skončila pouze v boční síti.

90
    Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

90+1
    Brisbane sice mělo k dispozici rohový kop, ale ten nic vážnějšího nepřinesl.

90+2
    Střídání v týmu Brisbane Roar FC: ze hřiště odchází McKay, přichází Caletti.

90+3
    Baba uviděl žlutou kartu, jelikož v souboji udeřil loktem soupeře.

90+5

Máme tady konec skvělého gólového zápasu, který nám přinesl hned osm branek a nakonec se radují hosté, jelikož zvítězili 5:3.
    Už ve 4. minutě sice poslal hosty do vedení Mileušnič, ale ve 35. minutě srovnal Wenzel-Halls a v nastaveném čase poslal domácí mužstvo do vedení D'Agostino.
    Tak jak skončil první poločas, tak začal druhý, protože v 51. minutě srovnal na 2:2 Blackwood. Ovšem v 61. minutě domácí získali penaltu, se kterou si Bautheac poradil a Brisbane šlo zpět do vedení. Posléze už to byli ale pouze hosté, kteří dávali gól. Nejprve o deset minut později srovnal na 3:3 Goodwin a v 75. minutě otočil utkání Baba. Pět minut před koncem ještě pojistil výhru Isaias.

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 1:3. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 15:10.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (08:11:02)

Michal Raška

Branky: 35. Wenzel-Halls, 45+5. D'Agostino, 61. Bautheac (pen.) – 4. Mileušnič, 51. Blackwood, 70. Goodwin, 75. Diawara, 86. Isaias

Karty:   2. Duncan (BRR), 32. Bautheac (BRR), 88. Powell (BRR) – 23. Boland (ADE), 45+3. Jakobsen (ADE), 90+3. Diawara (ADE)

Brisbane Roar FC: Young – Leck, Pepper, Tongyik, Powell – Duncan (80. Lokolingoy), Lopez, McKay (C) (90+2. Caletti) – Wenzel-Halls, D'Agostino (74. Mikkelsen), Bautheac

Adelaide United: Izzo – Galloway, Marrone, Jakobsen (65. Elsey), Kitto – Isaias (C), Boland (77. Lia) – Mileušnič (69. Baba), Blackwood, Goodwin – Halloran

Rozhodčí: Evans S.