Michalovce – Bánovce 46:22 (kon.) | Zlín – DHC Plzeň 22:21 (kon.) | Slavia – Poruba 26:24 (po s.h.)
po s.h.
DHC Slavia Praha
26:24 (14:13) Stav série: 1:0
DHC Sokol Poruba
Neděle 28.04.2019, 17:30 • Sportovní hala Eden, Praha 10 - Vršovice • MOL liga žen • Semifinále ČR

Z mé strany je to dnes vše. Děkuji vám za pozornost a budu se někdy příště těšit při házené napočtenou! (19:06:34)

První semifinále mezi Slavií a Porubou napsala svůj konec. Druhý poločas nabídl nesmírně dramatickou podívanou, navrch měla po většinu půlky Slavia, která si vytvořila až čtyřbrankový náskok okolo 45. minuty. Poruba ale postupně náskok umazávala, až se dostala v 58. minutě do vedení 21:20. Mohlo být hotovo půl minuty před koncem, když hosté byli v útoku a mohli definitivně zlomit odpor. Jenže nedali a Slavia srovnala nařízenou sedmičkou po čase. Sedmimetrové hody pak rozhodla čtvrtá série, když Michalíková neproměnila, za Slavii pak rozhodla Eliška Jačková a Pražanky tak berou první bod v sérii po výhře 26:24 v sedmimetrových hodech.

Konec zápasu. (26:24)
    5
    Jačková prostřelila Krebsovou a je hotovo!

Michalíková ale neproměňuje a Slavia může rozhodnout!
    4
    Pokorná těžký moment i podruhé ustála a teď to je na hostujícím týmu!

Poruba ale v klidu srovnává na 24:24!
    3
    Tereza Chovancová přesně k levé tyči otevírá třetí sérii gólem – 3:2!
    Hana Maiwaelderová nad nohu domácí gólmanky srovnává – 2:2!
    2
    Galušková propálila hostující gólmanku – 2:1!
    Polášková taktéž proměňuje!
    1
    Magdaléna Svobodová přesnou střelou do vinglu otvírá skóre – 1:0!

Sedmimetrové hody začínají. (21:21)

Tohle je drama až do konce! Slavia měla druhý poločas navrch, jenže čtyřbrankový náskok byl zlikvidován a jde se tak do sedmimetrových hodů. Poruba ale mohla vyhrát, stačilo proměnit poslední útok půl minuty před koncem. Jenže Pokorná nařízenou sedmičku proměnila a za stavu 21:21 jdeme do sedmiček!

60
    Druhý poločas skončil. (21:21)
    60
    Pokorná těžký moment ustála a posílá zápas do sedmiček! (21:21)

60
    Jačková na středu byla přerušena, jenže pouze za cenu sedmimetrového hodu! (20:21)

60
    Půl minuty do konce domácí gólmanka likviduje střelu z pravé spojky a Slavia může srovnat! 18 sekund před koncem si bere oddechový čas. (20:21)

59
    Tereza Fryčáková z pravého křídla nestihla zakončit přesně a teď může Poruba definitivně potvrdit výhru! (20:21)

Tomáš Kalas

DHC Slavia Praha: Serafimová, Šlejtrová, Hillebrandová – Franková, Večeřová, Jačková, Tulipánová, Pokorná, T. Fryčáková, V. Fryčáková, Svobodová, Chovancová, Galušková, Chlupová, Slabá, Borges Limaová, Novotná.
    DHC Sokol Poruba: Roháčková, Mučková, Krebsová – Mýlková, Konečná, Smetková, Maiwaelderová, Andrýsková, Polášková, Michalíková, Minarčíková, Desortová, Baumbachová, Šmidáková, Revajová, Prašivková.

Rozhodčí: Frieser, Kavulič