Norsko – Francie 2:3 (po pr.) | Švýcarsko – Japonsko 2:3 (kon.) | Maďarsko – Německo 1:7 (kon.)
Česko – Rakousko 3:1 (kon.) | Finsko – Rusko 0:3 (kon.)
Švýcarsko
2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Japonsko
Pondělí 29.04.2019, 11:30 • Zimní stadion Příbram • Evropský pohár žen do 16 let • O 7. - 8. místo

Dalším zápasem, který bude následovat bude ve 14 hodin zápas mezi celky Maďarska a Německa. (13:04:36)

Následuje vyhlášení nejlepších hráček. Za Švýcarsko je vyhlášená Gaberellová za Japonky je to Itová. Zápas skončil vítězstvím Japonska, které bylo aktivnějším a lepším týmem v průběhu celého zápasu.

44:59
    Zakázané uvolnění Japonska.

44:45
    Lea Zoggová měla jednu z posledních šancí, ale svou střelou nedokázala trefit branku.

44:20
    Japonky se snaží vyhazovat kotouče za každou cenu a výsledek ubránit.

43:55
    Poslední minuta a šance pro hráčky Švýcarska s výsledkem ještě něco udělat.

43:25
    Japonky konkrétně Kamadaová útočí i v oslabení, ale střelecky úspěšná není.

43:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

42:40
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Kitanová – 2 min., hákování).

42:30
    Harjuová se snažila dostat do samostatného úniku, ale v poslední chvíli byla faulovaná. bude následovat přesilová hra.

41:59
    Japonky se znovu nastěhovaly do útočného pásma a drží kotouč na svých hokejkách.

41:38
    Hra je rozkouskována. Další přerušení následuje po ofsajdu.

41:26
    Další zakázané uvolnění od Švýcarska.

41:20
    Kamadaová se dostávala do další velké šance a jen pohotová lapačka Wágnerová znamená, že se skóre nemění.

41:06
    Zakázané uvolnění Švýcarska.

40:50
    Naopak Švýcarky spíše jen vyhazují kotouče z obraného pásma.

40:10
    Vypadá to, že hráčkám v černých dresech jednobrankové vedení nestačí a snaží se i nadále útočit.

39:49
    Tlak Japonska pokračuje.
    39:11 Minami KAMADAOVÁ - 2:3

39:11
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je MINAMI KAMADAOVÁ. Rychlé využití přesilové hry. Kamadaová se ocitla na levé straně útočného pásma úplně osamocená a dokázala zamířit přesně. Asistence: Itová.

38:54
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Peterová – 2 min., podrážení).

38:45
    Přečíslení dvě na jednu bohužel Švýcarky zakončit úspěšně nedokázaly.

38:06
    Hra je delší čas v útočném pásmu Japonska.

37:20
    Hra je poměrně vyrovnaná, ale větší chuť za vítězstvím aktuálně prokazují Japonky.

37:05
    Postavení mimo hru na straně Japonska.

36:50
    Brankářka Švýcarska je ve větší permanenci a připisuje si další jistý zákrok.

35:40
    Takimotová tečovala střelu sama před brankou, ale puk končí těsně vedle branky Wágnerové.

35:09
    Tlak znovu na straně hráček z Japonska.

34:07
    Kotouč orazítkoval horní část branky poté co Kosugaová nahodila kotouč na branku. Gól z této akce nepadl.

33:33
    Harjuová se probíjela do útočného pásma, ale kotouč ji na poslední chvíli utekl a zakončit nedokázala.

33:29
    Ofsajd Japonska.

32:30
    Brankářka Wágnerová nyní dvakrát podržela svůj celek po střelách do spodní poloviny branky.

32:01
    Úspěšný zákrok si připisuje také Wágnerová v druhé brance.

31:23
    Další zákrok si připisuje brankářka Sasakiová.

30:46
    začátek třetiny je neurovnaný a ani jeden z celků se nemůže dostat do souvislejšího tlaku.

30:06
    Třetí třetinu začínají vyhraným vhazováním Japonky.

30:01

Tato část hry měla naprosto rozdílný průběh. Hráčky ze Švýcarska se dokázaly semknout a celé utkání vyrovnat. Branky vstřelila Harjuová a Zoggová. Třetí třetina tak bude ještě velmi zajímavá.

30:00

29:54
    V závěru druhé třetiny měla velkou šanci Surdezová, když si nabruslila sama před branku soupeře, ale již nedokázala puk umístit přesně.

29:20
    Platonický tlak Japonek žádné nebezpečí nepřináší.

28:37
    Další nadějnou střelu mezi kruhy vyslala Kamadaová, ale ke vstřelení branky byla příliš slabá.

28:10
    Druhá třetina má rychlý spád a již probíhají poslední dvě minuty této třetiny.

27:23
    Polettiová se odhodlala ke střele od modré čáry, ale Sasakiová byla pozorná.

26:55
    Ofsajd od hráček v černých dresech.

26:38
    Znovu vidíme boj v rohu kluziště. Tentokrát v útočném pásmu Japonska.

26:06
    Hra se vyrovnala a z obou družstev je cítit chuť jít si pro vítězství.

25:30
    Po dvou rychlých brankách se do útoku dostalo i Japonsko, ale svou šanci zakončit nedokázalo.
    24:44 Lea ZOGGOVÁ - 2:2

24:44
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je LEA ZOGGOVÁ, která se dokázala rychle otočit a střelou zápěstím prostřelit brankářku Japonska. Asistence: Lisa Polettiová.

24:20
    Tlak Švýcarska pokračuje i v plném počtu.
    23:16 Nora HARJUOVÁ - 1:2

23:16
    Autorem branky je NORA HARJUOVÁ. Švýcarská hráčka dokázala využít přesilovou hru poté co se ocitla úplně sama před brankářkou Japonska. Asistence: Surdezová a Zoggová.

23:00
    Minutu oslabení mají Japonky za sebou.

22:20
    Přesilová hra Švýcarek začíná aktivitou v útočném pásmu. Nadějnou střelu na branku vyslala Nora Harjuová.

22:00
    Vyloučení v týmu Japonsko (Kyoka Cucumiová – 2 min., hákování).

21:51
    Další střela Švýcarska, ale ani tentokrát není příliš nebezpečná.

21:30
    Oba celky nyní bojujují v rohu kluziště. Který bude úspěšnější.

20:50
    Hra se po úvodních minutách vyrovnala a přelévá se ze strany na stranu.

20:30
    Přerušení hry po střele Norovové doprostřed branky.

19:40
    Na druhé straně se do šance dostala střelkyně dvou branek, Itovová, ale tentokrát není úspěšná.

19:10
    Střelu na branku si připisuje také Baechlerová.

18:21
    Aktivita v tomto zápase je více na straně Japonska, ale šance nepřicházejí.

18:02
    Vhazování po pravici japonské brankářky

17:40
    Po úvodním oslabení se hráčky ze Švýcarska dostávají do útočného pásma a mohou si odpočinout.

16:55
    Murakamiová vyslala velmi pěknou střelu, ale skórovat nedokázala.

16:30
    Japonky hrají přesilovou hru, ale šance nepřicházejí.

15:40
    Na modré čáře zachybovala Cucumiová a Švýcarky málem šli v oslabení do přečíslení.

15:05
    Švýcarky vyhrávají úvodní buly druhé třetiny a okamžitě vyhazují.

15:01

První třetina je u konce. Japonky byly lepším týmem a zaslouženě vedou. Dvě branky dokázala vstřelit Itovová, když nejprve se přesně trefila pod horní tyčku a poté dorazila sama před brankářkou. Druhá třetina začne po úpravě ledu zhruba za třináct minut.

15:00

14:59
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Thalmannová – 2 min., vysoká hůl).

14:15
    První třetina se dohrává v útočném pásmu Japonek.

13:55
    Snad poprvé v dnešním zápase dochází k zakázanému uvolnění Japonska.

13:10
    Japonky jsou i nadále v tlaku.

12:20
    Obrovská šance Japonska, kterou na poslední chvíli hasila až Baechlerová, když kotouč vytáhla prakticky z brankové čáry své branky.

11:40
    Hra je v obraném pásmu Švýcarska a hráčky v černém i nadále útočí.

10:07
    Japonky jsou i nadále aktivní.
    10:01 MAKOTO ITOVOVÁ - 0:2

10:01
    Autorem branky je MAKOTO ITOVÁ. Druhá branka v dnešním utkání. Tentokrát Itavová nadvakrát dorazila sama před brankářkou Švýcarska. Asistence: MINAMI KAMADAOVÁ.

09:55
    Již několikáté zakázané uvolnění Švýcarska.

09:20
    Rychlá akce po pravé straně kluziště vypadala nadějně, ale Mina Sugieová padá. Podle rozhodčích se o faul nejednalo.

09:03
    Zakázané uvolnění.

08:10
    Jedna z dalších kvalitních střel ze strany Japonska. Itovová se však nedokázala trefit přesně jako před malou chvílí.

07:07
    I po úvodní brance jsou hráčky z Japonska aktivní a snaží se přidat i druhou branku.
    06:55 Makoto ITOVOVÁ - 0:1

06:55
    Autorem branky je MAKOTO ITOVOVÁ, která si skvěle nabruslila mezi kruhy a pohotovou ranou pod horní tyčku posílá Japonky do vedení.. Asistence: Kamadaová.

06:36
    Švýcarky se opět po delším čase osvobozují, ale jejich akci zastavuje ofsajd.

05:55

05:15
    Japonky se na delší dobu usadily v útočném pásmu, ale tlak je pouze platonický.

04:40
    Šanadaová vyslala nadějné nahození na branku, ale ani jedna ze spoluhráček nedokázala tečovat.

04:25
    Ofsajd Švýcarska.

03:58
    Švýcarky mají v publiku větší podporu, ale na ledě jsou mírně horším celkem.

03:22
    Kamadaová a první ohrožení branky. Střela z mezikruží však směřuje jen do náruče brankářky Švýcarska.

02:55
    Sama před brankou se ocitla Kitanovová, ale zakončit v poslední chvíli nedokázala.

02:39
    Další zakázané uvolnění Švýcarska.

02:20
    Hra se odehrává v útočném pásmu hráček v bílem, ale střely nepřicházejí.

01:35
    Na druhé straně zahrozila Sugieová, ale ani ona brankářku příliš nepotrápila.

01:20
    První zblokovanou střelu na branku vyslala Peterová, ale úspěchu se nedočkala.

00:57
    Zakázané uvolnění hráček ze Švýcarska.

00:30
    Hráčky v černých dresech se také ihned usazují v útočném pásmu, ale chybí střelba na branku.

00:05
    Úvodní buly zápasu dokázaly vybojovat Japonky.

00:01

Oba celky jsou již na ledové ploše a probíhá rozbruslení. Japonky dnes nastoupí v černých dresech. Švýcarky pak mají kombinaci bílo červenou.

Švýcarsko: Wagnerová (Streicherová) – Martiová, Polettiová, Gaberellová, Baechlerová, Kehlová, Bachmannová, Nina Harjuová, Aymonová – Peterová, Zoggová (C), Surdezová, Schmidová, Büchiovám Salzgeberová, Nora Harjuová, Thalmannová, Aschwandenová, Diazová, Schmidtová, Kozuhová.

Japonsko: Sasakiová (Nakonovová) – Nomuraová, Šinodaová, Cucumiová, Tomiuči, Kosugaová, Kitamuraová – Itovová, Kamadaová, Šimomukaiová, Riri Norovová, Rio Norovová, Hayakawaová, Takimotová, Murakamiová, Sugieová, Hatadeová, Kitanovová, Tanabeová

Rozhodčí: Malá – Pipková, Zedníková.

Japonsko: Bilance Japonek na turnaji je čtyři prohry a jedna výhra. Nejlepší zápas předvedly proti Francii kdy jednoznačně zvítězily. Nejvíce bodů v turnaji nasbírala Anju Hayakawaová, která si připsala 3 branky a jednu asistenci.

Švýcarsko: Na turnaji zaznamenala reprezentace žen ze Švýcarska dvě výhry, když si dokázaly poradit s Norkami a Rakušankami. Nejvíce bodující hráčka je kapitánka Lea Zoggová.

Příjemné pondělní dopoledne. Vítám Vás v Příbrami u zápasu Evropského poháru žen do šestnácti let. V zápase o 7-8 místo proti sobě nastoupí reprezentace Švýcarska a Japonska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Martin Pištora

Branky a nahrávky: 24. Harjuová (Surdezová, Zoggová), 25. Zoggová (Polettiová) – 7. Itová (Kamadaová), 11. Itová (Kamadaová), 40. Kamadaová (Itová)

Japonsko: Sasakiová (Nakanová) – Nomuraová, Šinodaová, Cucumiová, Tomiučiová, Kosugaová, Kitamuraová – Itová, Kamadaová, Šimomukaiová, Riri Norová, Rio Norová, Hajakawaová, Takimotová, Murakamiová, Sugieová, Hatadeová, Kitanová, Tanabeová.

Rozhodčí: Malá – Pipková, Zedníková