Litva – Maďarsko 1:4 (kon.) | Bělorusko – Slovinsko 4:1 (kon.) | J. Korea – Kazachstán 1:4 (kon.)
Jižní Korea
1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Kazachstán
Čtvrtek 02.05.2019, 15:30 • Barys Arena, Nur-Sultan • Mistrovství světa - I. A Divize • 3. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (17:40:05)

Dnešní utkání sledovalo 5766 diváků.

I třetí zápas tohoto hracího dne končí výsledkem 4:1, tentokrát se z výhry raduje Kazachstán. Ten v každé třetině skóroval a inkasoval jen v jedné, takže se zaslouženě raduje ze tří bodů. Kazaši také udělali skvělý krok směrem k postupu, protože se posouvají na druhou příčku za Bělorusko, které má stejně bodů. Naopak Jižní Koreji se postup pomalu oddaluje, na Bělorusko a Kazachstán ztrácí tři body, takže pokud chce ještě postoupit mezi elitu, musí bezpodmínečně porazit Bělorusko.

59:13
    Jižní Korea má kotouč ve své třetiny. Nakonec se ještě vydává dopředu, ale ke gólu už chybí motivace.

58:56
    Dalton musí předvádět ještě jeden zákrok, takže se zase bude vhazovat před ním.

58:15
    Jihokorejci nakonec oslabení zvládli a ještě se vydávají dopředu, kde se zkouší prosadit.

57:18
    Jižní Korea už na vyrovnání nedosáhne, ale rozhodně už nechce inkasovat a do obrany proto vkládá všechny své síly.

56:34
    Kazaši zatím hrají celou přesilovku v útočném pásmu, ale k zakončení se už nikterak netlačí.

55:44
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Kisung Kim – 2 min., vysoká hůl).

55:43
    Dalton ještě musí předvádět jeden důležitý zákrok. Bude tak následovat vhazování před ním.

55:16
    Kazachstán už nechce nic riskovat a všechny kotouče proto raději vyhazuje ze své třetiny.

54:28
    Po nahození Jihokorejci chvíli hráli v útočném pásmu, ale nakonec tam kotouč celkem lacině ztratili.

53:56
    Jižní Korea se stále snaží ještě něco vymyslet, ale pomalu to začíná být beznadějné.
    52:30 Nikita KLEŠENKO - 1:4

52:30
    Kazachstán právě vstřelil branku!
    Kazaši si pojišťují dnešní výhru! Po vhazování se kotouče chopil NIKITA KLEŠENKO, který se s ním z levé strany dostal až do mezikruží, odkud bekhendem zakončil přesně do pravé šibenice. Bez asistence.

52:16
    Kazachstán mohl potvrdit výhru třetím gólem, protože se dostal do úniku, který však skvěle zneškodnil jihokorejský obránce.

51:48
    Kazaši vyhrávají vhazování a následně drží hru co nejdál od vlastní branky.

51:13
    Kazachstán si pomáhá zakázaným uvolněním a vhazovat se tak bude před kazašským brankářem.
    50:13 Sangwoo ŠIN - 1:3

50:13
    Jižní Korea právě vstřelila branku!
    Jihokorejci ještě vykřesávají naději na vyrovnání! Hyonsoo Kim zkusil nahodit na branku od modré čáry. Z trestné lavice se právě vrátil SANGWOO ŠIN, který jeho nahození tečoval mimo dosah Karlssona.. Asistence: Hyunsoo Kim.

49:24
    Hra čtyři na čtyři zatím více sedí více Jihokorejcům, kteří jsou většinu času u puku.

48:00
    Vyloučení v týmu Kazachstán (Martin St-Pierre – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Sanghoon Šin – 2 min., nebezpečná výstroj).

47:52
    Jižní Korea se stále snaží s výsledkem cokoliv udělat, ale čas na vyrovnání se každým okamžitě nemilosrdně krátí.

46:44
    Také Jižní Korea to zkoušela pomocí nahození, ale podobně jako u Kazachů je to neúspěšné.

46:12
    Kazachstán spěchal dopředu po vyhraném vhazování pomocí nahození, ale u puku byl jako první jihokorejský hráč.

45:56
    Jižní Korea se zase zasekla ve středním pásmu, kde po souboji opět ztratila puk.

45:18
    Kazaši v útočném pásmu také kotouč rychle ztrácí a musí rychle spěchat zpátky.

44:48
    Jihokorejci se nakonec celkem rychle osvobozují, ale kotouč zase moc dlouho v útoku nepodrželi.

44:13
    Naopak Kazaši se ihned dostali až do útočné třetiny, kde už se spíše snaží získat co nejvíce času.

43:40
    Jižní Korea tentokrát obranu bez problémů zvládla a vzápětí zakládá útok, ale s pukem se moc daleko nedostala.

43:06
    Aktivní napadání se nakonec Kazachstánu vyplatilo, ten se totiž usadil v útočném pásmu.

42:37
    Kazaši bez problémů zvládli oslabení. Puk však stále nezískávají.

41:46
    Jihokorejci se nakonec do útoku dostali, ale po krátké kombinaci kotouč jenom ztrácí.

41:06
    Jižní Korea pokračuje v přesilové hře za závěru druhé části, ale zatím se nemůže dostat ani do útočného pásma.

40:01

Kazachstán zvládá lépe i druhé dějství. Tentokrát sice vstřelil jen jednu branku, ale to vůbec nevadí, protože stále neinkasoval a drží tak tříbrankové vedení. Jižní Korea začala pořádně útočit až na závěr třetiny v přesilovce. Tam sice strávila většinu času v útočném pásmu, ale střelu na branku nevyprodukovala. Stále tak ztrácí tři góly.

Další třetina začne přibližně v 17:07.

40:00

40:00
    Vyloučení v týmu Kazachstán (Arkadi Šestakov – 2 min., sekání).

39:16
    Kazachstán se osvobozuje a oba týmy tak střídají. Jihokorejcům mezitím pomalu dochází čas.

38:50
    Jižní Korea se stále drží v útočné třetiny, ale zatím stále nemůže vymyslet střelu.

38:16
    Jihokorejci se ihned usazují v útočném pásmu, kde se snaží vymyslet svou první branku v zápase.

37:50
    Vyloučení v týmu Kazachstán (Valeri Ořechov – 2 min., nedovolené bránění).

37:33
    Jižní Korea už začíná vyhlížet druhou siréna a všechny kotouče proto vyhazuje ze své třetiny. Ale nyní se proti ní píská zakázané uvolnění.

37:06
    Kazachstán co nejrychleji vyváží kotouč ze své třetiny v útoku prověřuje pozorost Daltona.

36:24
    Rychlý protiútok Jižní Koreje přinesl velmi nepřehlednou situaci před Karlssonem, ale kotouč nakonc skončil mimo kazašskou branku.

35:38
    Jihokorejci se zatím bez problémů brání, ale stále nemohou kotouč dostat od své branky.

35:03
    Kazaši to nakonec zkouší pomocí nahození, což se vyplací, protože se dostali do útočné třetiny.

34:38
    Kazachstán vyhrává buly ve vlastní třetině a uklidňuje hru, nechce nic riskovat rychlou rozehrou.

34:05
    Jižní Korea se po hodně dlouhé době usadila v útočném pásmu, ale Karlsson bez větších problémů kryje střelu od modré čáry.

33:20
    Kazaši už se zase usazují v útoku, protože by velmi rádi přidali čtvrtou branku.

32:43
    Jižní Korea spěchala rychle do útoku, ale po přechodu útočné modré puk velmi rychle ztratila.

32:04
    Rychlý protiútok Kazachů přinesl další dvě nebezpečné střely, ale obě šly do středu branky a tak Dalton dokázal zasáhnout.

31:26
    Jihokorejci se sotva dostávají ze své třetiny a poté už kotouč zase ztrácí. Proti nim se totiž píská zakázané uvolnění.

30:56
    Naopak Kazachstán si připisuje další střelu do statistik, ale Dalton tentokrát zvládá reagovat na tvrdou ránu od modré.

30:20
    Kazaši jsou stále většinu času u puku. Jižní Korea ve druhé třetině snad zatím ani nevystřelila.
    29:45 Dmitri ŠEVČENKO - 0:3

29:45
    Kazaši dávají třetí gól a jsou velmi blízko výhře! Kazachstán předvedl naprosto ukázkovou kombinaci, na jejímž konci byl DMITRI ŠEVČENKO, který lehkou bekhendovou tečí překonal Daltona. Asistence: Talgat Zhajlauov a Darren Dietz.

29:13
    Kazachstán to dopředu zkouší také pomocí nahození, ale kotouč končí jen u jihokorejských hráčů.

28:53
    Jižní Korea získává kotouč pod plnou kontrolu a s rozehrou hodně váhá, ale nakonec puk vyhazuje až na zakázané uvolnění.

28:09
    Kazachstán sice v útoku nepřesně kombinuje, ale diky špatnému vyhození Jihokorejců v útočném pásmu ještě zůstává.

27:26
    Jižní Korea se po vhazování osvobozuje vyhozením. Kazachstán na nic nečeká a okamžitě míří do útoku.

27:04
    Kazaši se stále drží v útočném pásmu, ale Dalton zatím potřetí neinkasuje a připisuje si zákrok lapačkou.

26:20
    Napadání nakonec přináší zisk kotouč a možnost útoku, ze kterého prozatím vzešla jen nepřesná střela.

25:43
    Kazachstán se raději osvobozuje pomocí vyhození a následně zdržuje jihokorejskou rozehru napadáním.

24:56
    Rychlý protiútok Kazachů musel likvidovat jihokorejský brankář, který okamžitě posílá své spoluhráče do protiútoku.

24:18
    Jižní Korea je po dlouhé době usazená v útočné třetiny, ale vzápětí je vytlačena do středního pásma.

23:51
    Dalton si připisuje další zákrok a stále tak drží jihokorejské naděje.

23:05
    Kazašský obránce nezachytil tvrdou přihrávku na modrou čáru a musí tak spěchat do vlastního pásma.

22:50
    Kazaši jsou stále mnohem aktivnější a pomalu směřují ke třetímu vstřelenému gólu.

21:43
    Jižní Korea jde do prvního protiútoku druhé třetiny, ale Karlsson nahození v klidu poslal mimo nebezpečí.

21:14
    Střela přišla až teď, ale rána od modré čáry končí mimo branku.

20:40
    Kazachstán je aktivnější i na začátku druhého dějství, ale ke střele se zatím nedostal.

20:01

Po první třetině vede Kazachstán o dvě branky a to naprosto zaslouženě. Kazaši byli ve všech ohledech lepší, nebezpečně bránili na druhé straně se také skvěle bránili. Jižní Korea se nedostala do jediné velké šance a pokud chce pomýšlet na výhru, měla by začít více střílet.

Další třetina začne přibližně v 16:16.

20:00

19:48
    Kazaši ještě chvíli kombinovali v útočné třetině, ale střela už asi nestihnou vymyslet.

19:08
    Kazachstán se ještě něco snaží vymyslet v útočném pásmu, ale tam naráží jen na jihokorejskou obranu.

17:56
    První třetina už se v klidu dohrává. Kazaši drží kotouč ve svém pásmu a Jihokorejci ani moc nenapadají.
    16:46 Leonid METALNIKOV - 0:2

16:46
    Kazaši jdou krátce před první sirénou do dvoubrankového vedení! LEONID METALNIKOV se po přihrávce Michajlise napřáhl u modré čáry. Rána mu sedla narámně, protože skončila pod horní tyčkou a Dalton nedokázal zareagovat. Asistence: Nikita Michajlis a Brandon Bochenski.

16:33
    Jihokorejské vyhození zachycuje kazašský hráč ještě v útočném pásmu, takže Dalton musel po delší době zasáhnout.

15:55
    Až teď jdou Kazaši dopředu. Po nahození se v útoku pomalu začínají usazovat.

15:23
    Hra je velmi klidná, většinu času drží Kazachstán kotouč ve svém pásmu, nemá totiž kam spěchat.

14:14
    Kazaši sice vyhrávají vhazování, ale s rozehrou mají velké problémy, což nakonec vyústilo ke ztrátě puku.

13:18
    Nepřesná rozehra Kazachstánu končí až na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude před Karlssonem.

13:03
    Střela od modré je nebezpečně tečována, ale Dalton i přesto zvládá reagovat.

12:05
    Jižní Korea začíná aktivně napadat, ale Kazaši i tak úspěšně rozehrávají.

11:26
    Kazaši nemají kam spěchat a po vyhození Jižní Korey v klidu rozehrávají.

10:36
    Kazachstán se do útočné třetiny opravdu rychle vrátil. Tam se zase usazuje a na soupeře vyvíjí tlak.

10:04
    Souboj v obranném pásmu Jižní Korey dopadl lépe pro Jihokorejce, kteří se osvobodili vyhozením.

09:18
    Jihokorejci měli dobře našlápnuto do úniku, ale přihrávka na poslední chvíli vypíchla kazašská hokejka.

08:26
    Kazachstán se při následném protiútoku dostává do dalšího zakončení, ale Dalton si dobře pokryl pravou tyčku a puk mu neprošel do branky.

07:50
    Po delší době v útoku hraje také Jižní Korea, ale ta vymyslela jen zblokovanou střelu.

07:09
    Kazaši se postupně prokombinovali až do útočného pásma, kde se opět usadili, ale tentokrát se střelecky neprosadili.

06:28
    Kazachstán je stále aktivnějším týmem, Jihokorejci už dlouho u puku nebyli.
    03:57 Pavel AKOLZIN - 0:1

03:57
    Kazaši jdou do vedení! Tvrdou střelu od modré tečoval PAVEL AKOLZIN, který poslal kotouč přesně mezi Daltonovi betony. Asistence: Alexej Maklyjukov a Leonid Metalnikov.

03:07
    Jihokorejci jsou nyní velmi aktivní. V útoku však kotouč většinou rychle ztratí.

01:38
    Kazaši vyhrávají vhazování před vlastním brankářem a ve svém pásmu uklidňují hru.

01:05
    Nyní už útočí také Jižní Korea a Karlsson musel poprvé zasahovat lapačkou.

00:24
    Utkání začíná lépe Kazachstán, který chvíli hrál v útočném pásmu, ale střelu nevymyslel.

00:01

Jižní Korea: Dalton (Lee) – Plante, W. Kim, D. Lee, Regan, H. Kim, H. Song, Čoi – Ahn, K. Kim, S. Kim – Sangwoo Šin, M. Čo, Sanghoon Šin – Č. Lee, J. Jeon, Park – Hyungkyeum Kim, S.J. Park, Y. Lee – W. Kim.

Kazachstán: Karlsson (Kudryjavtsev) – Maklyjukov, Metalnikov, Dietz, Ořechov, Šalapov, Klešenko, Semjonov – Michajlis, St-Pierre, Bochenski – Nekryjach, Boyd, Ševčenko – Zhajlauov, Sagadejev, Akolzin – Asetov, Rymarev, Šestakov – Peťuchov.

Rozhodčí: Oskirko, Vikman – Constantineau, Vyleta.

Jižní Korea
    Jižní Korea měla vydařený vstup do turnaje a to když porazila Maďarsko 5:1 a následně také Slovinsko poměrem 5:3. Nyní už však na řadu přicházejí nejdůležitější duely, protože Kazachstán také hraje o postup, takže dnešní zápas může rozhodnout o tom, kdo postoupí a kdo ne.

Všechna utkání na turnaji
    Jižní Korea vs. Slovinsko – 5:3
    Maďarsko vs. Jižní Korea – 1:5

Kazachstán
    Kazachstán také vyhrál své první dva zápasy na turnaji, ačkoliv to měl složitější než Jižní Korea. Slovinsko nakonec jen tak tak přetlačil 3:2 a výhru nad momentálně poslední Litvou museli Kazaši upevňovat až gólem do prázdné branky. Domácí tým dnes čeká zatím nejtěžší soupeř, takže bude rozhodně co sledovat a určitě se můžeme těšit na hodně branek.

Kazachstán vs. Litva – 3:1
    Slovinsko vs. Kazachstán – 2:3

Zdravím všechny fanoušky mezinárodního hokeje. Dnes se V Nur-Sultanu odehraje jedno z nejdůležitějších utkání celého turnaje. Dnešní souboj Jižní Korey a Kazachstánu budet dost pravděpodobně rozhodovat o tom, kdo postoupí do elitní skupiny MS. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 51. Sangwoo Šin (H. Kim) – 4. Akolzin (Maklyjukov, Metalnikov), 17. Metalnikov (Michajlis, Bochenski), 30. Ševčenko (Zhajlauov, Dietz), 53. Klešenko

Rozhodčí: Oskirko, Vikman – Constantineau, Vyleta