Ankaragücü – Rizespor 2:2 (kon.) | BB Erzurumspor – Bursaspor 2:0 (kon.) | Kasımpaşa – Fenerbahce 1:3 (kon.)
Kasımpaşa SK
1:3 (1:1)
Fenerbahce Istanbul
Sobota 04.05.2019, 18:00Turecká Superliga • 31. kolo

To už je z mé strany vše. Někdy zase na počtenou! (20:13:44)

Sledovali jsme hodně dlouhý zápas, který byl v součtu obou poločasů nastaven o 17 minut. Rozhodčí totiž musel hned několikrát použít systém VAR a ztracený čas pak musel nastavit.

Domácí vstoupili do utkání lépe. Ve 13. minutě si dal brankář Fenerbahce Harun Tekin kuriózní vlastní gól, když propustil pod nohou lehkou malou domů spoluhráče Neustädtera. Ve 20. minutě však vyrovnal Eljif Elmaz a ve druhém poločase si už lépe vedli hosté. Ty v 72. minutě nasměroval z přímého kopu do vedení Mathieu Valbuena a jen o dvě minuty později pečetil skóre Roberto Soldado. V obou těchto situacích sehrál důležitou roli již zmíněný VAR. V prvním případě přiznal Fenerbahce trestný kop a ve druhém opravil pomezního, který hostům mával ofsajd.

90+10

90+8
    Obrovskou šanci nevyužil Victor Moses, který po přihrávce Isly nedokázal dopravit z malého vápna míč do prázdné brány Kasımpaşy! Následná dorážka Ayewa už přišla z ofsajdu.

90+6
    Koita posílal míč za obranu, kam mu nabíhal Perica. Pro hosty vše vyřešil brankář Tekin ve spolupráci s obráncem Serdarem Azizem.

90+5
    Přihrávku Koity zachytil Isla. Hosté se tak ujímají míče a nemusejí s ním nikam pospíchat.

90+4
    Žlutou kartu dostává Loret Sadiku (Kasımpaşa SK).

90+4
    Domácí akci přerušil praporek pomezního. Pískal se ofsajd.

90+3
    Ayew se domáhal odpískání rohového kopu, ale podle sudího šel míč do zámezí od něj.

90+3
    Nějaký problém má také hostující Mehmet Ekici, který je odváděn do zámezí.

90+2
    André Ayew fauloval Josuého Sá a domácí hráč navíc bude muset být ošetřen.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě devět minut! To je důsledek využití systému VAR.

89
    Nepříjemný centr z rohového kopu, který se stáčel na zadní tyč, vyboxoval do zámezí Tekin. Další roh pro Kasımpaşu.

89
    Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Nabíl Dirár, přichází André Ayew.

88
    Centrovaný míč v pohodě lapil Tekin. Hostující brankář udělal v úvodu zápasu obrovskou chybu, která ho ale nakonec tolik trápit nemusí. Fenerbahce zřejmě vyhraje i tak.

86
    Střídání v týmu Kasımpaşa SK: ze hřiště odchází David Pavelka, přichází Haris Hajradinovič.

85
    Odražený míč napálil vysoko nad hostující bránu Strahil Popov.

83
    Žlutou kartu dostává Olivier Veigneau (Kasımpaşa SK).
    82. Trézéguet hlavičkoval do tyče.

82
    Teď měli domácí obrovskou smůlu! Nejprve hlavičkoval do tyče Trézéguet a o chvíli později přilétl před bránu Fenerbahce další centr, který Tekin vyrazil jen k Popovovi. Ten balón nabízel Koitovi, jenž ho před odkrytou bránou prmáchl!

80
    Hosté nadále hrají s chutí a snaží se přidat i další gól. Kasımpaşa už herně nestačí.

78
    Hosté směřují k důležitým třem bodům, které by je měly už hodně přiblížit k jistotě záchrany v Superlize.

76
    Střídání v týmu Kasımpaşa SK: ze hřiště odchází Tarkan Serbest, přichází Karim Hafez.
    74. Roberto SOLDADO - 1:3

74
    Fenerbahce právě vstřelilo branku!
    Tak pozor! Gól ROBERTA SOLDADA nakonec platí! Mehmet Ekici, ke kterému Scuffet míč vyrazil, totiž v době střely Topala v ofsajdu nebyl. Soldado sice ano, ale ve chvíli, kdy mu Ekici nahrával před odkrytou bránu, už bylo vše podle pravidel – 1:3.

Opět tu ale ještě máme konzultaci s videem...

74
    Mohlo to být už 1:3, ale tahle trefa nebude platit pro ofsajd. Brankář Scuffet nejprve výtečně vyrazil střelu Mehmeta Topala a poté už hosté těžili z ofsajdového postavení. Soldado se tak radoval předčasně.

73
    Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Mathieu Valbuena, přichází Mehmet Ekici.
    72. Mathieu VALBUENA - 1:2

72
    A přímý kop hosté zužitkovali! Hráči Fenerbahce chytře prodloužili domácí zeď, ze které těsně před kopem poodstoupil Jailson. Roberto Soldado se pak střele MATHIEUA VALBUENY vyhnul a míč zapadl k pravé tyči z pohledu Scuffeta – 1:2.

70
    Sudí si prohlédl situaci na videu a udílí Veyselovi Sarimu žlutou kartu! Beru tedy zpět svá slova o tom, že se jednalo o nevinný střed. Domácí hráč tak nastavil Soldadovi tělo schválně. Navíc je z toho zajímavý přímý kop Fenerbahce.

69
    Rozhodčí si ještě půjde něco prohlédnout na monitor systému VAR!

68
    Soldado je v pořádku. U Sariho zatím nevíme, jak je zranění vážné.

67
    Na trávníku zůstávají ležet Roberto Soldado a Veysel Sari. Oba hráči se nešťastně srazili, ani z jedné strany se nejednalo o úmysl. Bude se ošetřovat.

65
    Po kombinaci s Valbuenou centroval z levé strany Hasan Ali Kaldırım. Balón ale skončil jen v rukavicích gólmana Kasımpaşy.

64
    Z rohového kopu už hosté nic nevytěžili.
    63. Dirárovu střelu vytáhl výtečný Scuffet.

63
    Tohle byl parádní moment! Nabíl Dirár vyslal na domácí bránu tak z 20 metrů technický pokus, který směřoval skoro do šibenice. Simone Scuffet se prolétl vzduchem a skvělým zákrokem balón vytáhl na roh!

63
    Za obranu si zabíhal Isla, kterého také hledal Jailsonův pas. Dobře se však vrátil Trézéguet, který míč odehrál do bezpečí.

62
    Rohový kop hostujícího Valbueny vyboxoval brankář Scuffet.

61
    Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Eljif Elmaz, přichází Victor Moses.

61
    Žlutou kartu za ostrý zákrok ve středu hřiště obdržel domácí záložník David Pavelka.

59
    Po šlapáku na Islu zahrávali hosté standardní situaci. Míč však skončil v rukavicích brankáře Scuffeta.

58
    Sotva jsem trochu zkritizoval hostující hru ve středu hřiště, přebrali hráči Fenerbahce iniciativu. Teď obléhají prostor před šestnáctkou soupeře.

56
    Výborný centr poslal před bránu Mauricio Isla. Zadní tyč zavíral Elmaz, který před odkrytou domácí svatyní na balón o kousek nedosáhl!

55
    Domácí ve druhém poločase poměrně snadno procházejí středem hřiště. Na to si musejí dávat hráči Fenerbahce pozor.

53
    Po přihrávce Trézégueta běžel sám na brankáře Tekina Stipe Perica. Neprostřelil ho a veškeré vzrušení bylo navíc stejně zbytečné. Máván byl totiž ofsajd.

51
    Hostující obraně pláchl Trézéguet! Při zakončení ho ale zřejmě rozhodil skluz Neustädtera a tak zamířil vedle brány.

51
    Koita se po ošetření vrátil do hry, což je dobrá zpráva pro domácí.

50
    Utkání pokračuje. Odražený míč napálil tak 25 metrů od brány Loret Sadiku, který zamířil nad břevno.

49
    Aziz je už na nohou a vypadá to, že bude v pořádku. To Bengali-Fodé Koita je stále v péči lékařského týmu.

48
    Serdar Aziz vystoupil z obranné linie proti rozběhnutému Koitovi a oba hráči se nepříjemně srazili. Máme tu další ošetřování, tentokrát na obou stranách.

48
    Hra pokračuje. Zdá se, že se brazilský záložník vrátí na hřiště.

47
    Loret Sadiku přišlápl nohu Jailsonovi a hostující záložník bude muset být ošetřen. Zřejmě to odnesl kotník.

46

První poločas přinesl řadu zajímavých situací. První přišla už ve 13. minutě, kdy udělal komickou chybu hostující brankář Tekin. Tomu totiž prošla pod nohou Neustädterova malá domů a na světě byl kuriózní vlastní gól. Hráče Fenerbahce to ale nezlomilo a ve 20. minutě zařídil vyrovnání přesnou hlavičkou Eljif Elmaz. Pomezní sice signalizoval ofsajd, ovšem po konzultaci se systémem VAR byl nakonec gól uznán. Podruhé šlo video do akce ve 40. minutě, kdy skóroval hostující Isla. Tentokrát byl gól naopak odvolán kvůli ofsajdu Soldada, jenž na svého spoluhráče pouštěl míč.

45+7

45+7
    David Pavelka narazil míč Trézéguetovi, který z levé strany poslal před bránu dobrý centr. Nabíhající Bengali-Fodé Koita však míč jen lehce lízl a neusměrnil ho tak mezi tyče.

45+6
    Míč měl v šestnáctce Mauricio Isla. Ten se ho ještě snažil patičkou předat Mathieuovi Valbuenovi, ale to už bylo moc. Domácí obrana balón dostává do bezpečí.

45+5
    Hosté zase drží balón na své útočné polovině a snaží se strhnout vedení na jejich stranu.

45+3
    A byla z toho zajímavá akce! Z pravé strany centroval Trézéguet a hlavičku Stipeho Perici lapil s drobnými problémy Harun Tekin.

45+2
    Dirár se snažil přenést hru na Valbuenu, ale situaci dobře přečetl bránící hráč, který proti míči vystoupil. Kasımpaşa tak může zaútočit. Rozhodčí nastaví poločas o sedm minut!

45+1
    Informaci o délce nastavení jsme zatím nedostali. Každopádně se nadále hraje.

45
    Dá se očekávat, že rozhodčí nastaví první poločas o několik minut. Kvůli VARu se dlouho nehrálo.
    43. neuznaný gól Isly.

43
    Gól nakonec neplatí! Soldado byl v ofsajdu a podle rozhodnutí sudího ovlivnil hru. Stále tak platí skóre 1:1!

Rozhodčí ale ještě bude řešit celou situaci u monitoru systému VAR! Soldado, který míč k Islovi pouštěl, byl možná v ofsajdu.

40
    Hosté otáčejí průběh zápasu! Nabídku Mathieua Valbueny doklepl na zadní tyči do odkryté brány Mauricio Isla.

40
    Hosté začínají být aktivnější. Mathieu Valbuena s míčem kouzlil na levém křídle. Nakonec přihrál Jailsonovi, který si marně hledal pozici pro střelu zpoza šestnáctky.

39
    Kaldırım si dělal prostor na levé straně, ale domácí ho o balón obrali.

38
    Teď byli na míči domácí, ale dlouho ho neudrželi. Další útok zakládají fotbalisté Fenerbahce.

37
    Spolupráce Dirála a Mauricia Isly hostům vynesla centr druhého jmenovaného. Před nabíhajícím Soldadem zakročil jeden z domácích stoperů.

36
    Perica snad ale bude v pořádku. Už se opět hraje.

35
    Domácím se však zranil další hráč! Na zemi zůstal ležet Stipe Perica a sudí raději přerušuje hru.

35
    Ze střední vzdálenosti vyzkoušel hostujícího gólmana Loret Sadiku. Tekin další kiks neudělal, míč nadvakrát v rukavicích zkrotil.

35
    Střídání v týmu Kasımpaşa SK: ze hřiště odchází Abdul Khalili, přichází Veysel Sari.

34
    Domácí zatím hrají v deseti. I tak ale drží míč na svých kopačkách.

33
    Vypadá to na svalové zranění. U lavičky Kasımpaşy se už chystá jeden z náhradníků.

32
    Hra je přerušena. Ošetřován je totiž domácí Abdul Khalili.

31
    Míč vytáhl středem hřiště dopředu Jailson. Ten pak hledal ještě Nabíla Dirára, který posílal přízemní centr na nabíhajícího Soldada. Obránce, který tam zbyl proti španělskému hroťákovi sám, to nakonec zvládl.

28
    Po ní se dostával do zakončení Bengali-Fodé Koita. Dvojice obránců Fenerbahce mu ho ale zablokovala.

28
    Tarkan Serbest byl faulován v hlavičkovém souboji. Domácí tak budou zahrávat standardní situaci.

27
    Fotbal je to nyní vyrovnaný a nerozhodné skóre obrazu hry určitě odpovídá.

25
    Pro hosty z Istanbulu už to vypadá přeci jen veseleji. Jistě si oddychl i brankář Tekin.

23
    Kvůli VARu se nehrálo zhruba tři minuty. Sudí jistě započítá ztracený čas k nastavení prvního poločasu.
    20. Eljif ELMAZ - 1:1

20
    Hosté dali gól, který nebyl nejprve uznán pro ofsajd, ale po konzultaci s kolegou u systému VAR nakonec sudí Özkahya mění své rozhodnutí! Z levé strany odcentroval Valbuena a na hlavičku ELJIFA ELMAZE brankář Scuffet nedosáhl. Problémem pro pomezního bylo, že po balónu se nohou natahoval ještě Nabíl Dirár, jenž se podle něj nacházel v ofsajdové pozici a gólmanovi při zákroku vadil. Nakonec je ale vše jinak.

18
    Žlutočerní zahrávali rohový kop. Domácí se však ubránili v pohodě.

15
    Hosté ukazují, že tahle sezóna pro ně není šťastná. I kvůli takovým chybám, kterou před pár minutami předvedl brankář Tekin, se v tabulce nacházejí jen těsně nad sestupem.
    13. Roman NEUSTÄDTER - 1:0

13
    Kasımpaşa právě vstřelila branku!
    Neskutečné chyby se dopustil hostující brankář HARUN TEKIN! Roman Neustädter mu adresoval lehkou malou domů, ale gólmanovi Fenerbahce prošel míč pod nohou a dokutálel se až za brankovou čáru. Skluz Tekina už přišel pozdě. Balón vykopával z brány již za čarou.

12
    Teď ale zaútočili domácí. Ti kombinovali na levé straně, kde se k centru nakonec dostal Olivier Veigneau. Na míč si před bránou naskočil Trézéguet, který zamířil nad.

11
    Hráči Fenerbahce se po lehce opatrnějším začátku postupně osmělili a přebírají iniciativu.
    9. Soldado nastřelil po úniku tyč.

9
    Nabíl Dirár nalezl nádherným pasem za obranu nabíhajícího Roberta Soldada. Ten udělal kličku brankáři a nastřelil tyč!

7
    Na druhé straně se dostal po zpětné přihrávce k míči Soldado. Ten ještě chtěl hledat Mauricia Islu, jehož centr už nabíhající hráče neoslovil.

5
    Domácí začali aktivněji. Tentokrát to zkusili zleva a přišla i hlavička nabíhajícího hráče. Ta ale skončila mimo.

2
    Domácí zahrozili po pravé straně. Strahil Popov posílal před bránu ostrý míč, který hosté odvrátili k Trézéguetovi. Akce tak ještě pokračovala přenesením hry opět na Popova. Ten byl tentokrát v ofsajdu.

1

Před utkáním aktéři zápasu a diváci uctili památku tragicky zesnulého českého reprezentanta Josefa Šurala. Ten zemřel na následky nehody klubového minibusu jeho Alanyasporu, kterým se se spoluhráči vracel z nedělního ligového zápasu.

Kasımpaşa SK: Scuffet – S. Popov, Sadiku, Josué Sá, Veigneau – Koita, Khalili, Pavelka, Serbest, Trézéguet – Perica.
    Náhradníci: Birniçan – Bilal, Yazgili, Toptik, Sari, Çek, Kurukalip, Hafez, Depe, Hajradinovič.

Fenerbahce Istanbul: Tekin – Isla, Neustädter, Aziz, Kaldırım – Topal, Jailson – Dirár, Elmaz, Valbuena – Soldado.
    Náhradníci: Özer – Özbayraklı, A. Ayew, Ekici, Moses, Kadioglu, Köybaşı, Arslan, Potuk, Zajc.

Rozhodčí: Özkahya – Yılmaz, Taşçıoğlu.

Kasımpaşa SK (10. místo, 11 – 5 – 14, skóre 48:53, 38 bodů)
    Kasımpaşa se drží na pozicích ve středu tabulky. Na záchranu má k dobru relativně luxusních 8 bodů. Z posledních tří zápasů si hráči tohoto klubu připsali jediný bod, takže by se jim bodový zisk z duelu proti Fenerbahce už určitě hodil. Na domácím hřišti patří Kasımpaşa k průměru soutěže s bilancí 7 – 2 – 6.

Posledních 5 zápasů Kasımpaşy:
    Akhisarspor – Kasimpaşa 2:3
    Kasimpaşa – Erzurumspor 2:1
    Antalyaspor – Kasimpaşa 1:0
    Kasimpaşa – Bursaspor 1:1
    Y. Malatyaspor – Kasimpaşa 2:1

Fenerbahce Istanbul (14. místo, 7 – 13 – 10, skóre 35:41, 34 bodů)
    Fenerbahce prožívá hororovou sezónu. Istanbulský celek patří k turecké elitě, ale letos se mu vůbec nedaří a v tabulce se nachází až na čtrnáctém místě, navíc jen čtyři body od sestupového pásma. Z posledních čtyř duelů vytěžili žlutí kanárci tři body za remízy. Kádr přitom není na pohled úplně špatný. Najdeme v něm známá jména jako Roberto Soldado, Mauricio Isla, André Ayew nebo Martin Škrtel.

Posledních 5 zápasů Fenerbahce:
    Fenerbahce – Sivasspor 2:1
    Ankaragücü – Fenerbahce 1:1
    Fenerbahçe – Galatasaray 1:1
    Alanyaspor – Fenerbahce 1:0
    Fenerbahçe – Trabzonspor 1:1

Vítám tu všechny příznivce fotbalu! V rámci sobotního programu 31. kola turecké Superligy přivítá desátá Kasimpaşa čtrnácté Fenerbahçe. Postavení hostujícího celku je velkým zklamáním. Fenerbahce jsme byli zvyklí vídat na nejvyšších příčkách a ne téměř v boji o záchranu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martin Augustin

Branky: 13. Tekin (vla.) – 20. Elmaz (Valbuena), 72. Valbuena, 74. Soldado (Ekici)

Karty:   61. Pavelka (KSK), 70. Sari (KSK), 83. Veigneau (KSK), 90+4. Sadiku (KSK)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 6:4. Rohy: 5:9.
    Kasımpaşa SK: Scuffet – S. Popov, Sadiku, Josué Sá, Veigneau – Koita, Khalili (35. Sari), Pavelka (86. Hajradinovič), Serbest (76. Hafez), Trézéguet – Perica.

Fenerbahce Istanbul: Tekin – Isla, Neustädter, Aziz, Kaldırım – Topal, Jailson – Dirár (89. A. Ayew), Elmaz (61. Moses), Valbuena (73. Ekici) – Soldado.

Rozhodčí: Özkahya – Yılmaz, Taşçıoğlu