Charleroi – Sint-Truiden 2:0 (kon.) | Eupen – Oostende 3:2 (kon.) | Cercle Bruggy – St.Gilloise 2:3 (kon.)
Kortrijk – Waasland-Beveren 2:1 (kon.) | Beerschot – Westerlo 3:2 (kon.)
KAS Eupen
3:2 (1:1)
KV Oostende
Sobota 04.05.2019, 20:00 • Kehrwegstadion, Eupen • Belgická liga • O Evropskou ligu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

KV Oostende

Příměstský klub z Oostende se kvalifikoval do bojů o Evropskou ligu, kde se v současných chvílích drží přibližně ve středu tabulky. Oostende rozhodně není bez šancí na závěrečný boj o evropské poháry, z posledních tří duelů si však odnesl pouhopouhý jeden bod. Šance na odraz k lepším zítřkům přichází proti beznadějně poslednímu Eupenu ze skupiny A.

KAS Eupen

Eupen má stále matematickou šanci na obsazení prvního místa, které by jej poslalo do závěrečných bojů o Evropskou ligu, pravděpodobnost celého scénáře je však více než mizivá. Ani forma hráčů reprezentující malé městečko z východu Belgie nepůsobí příliš oslnivě a nedává jim příliš nadějí na výrazně lepší umístění na konci sezóny.

Forma v posledních 5 utkáních: 0-1-4
    Westerlo – Eupen 1:0
    Eupen – St. Truiden 1:1
    Beerschot Wilrijk – Eupen 2:0
    Eupen – Charleroi 0:1
    Eupen – Westerlo 0:3

KAS Eupen: Van Crombrugge – Castro-Montes, Gnaka, Bushiri, Blondelle – S. Marreh, Mulumba, Lazare Amani – Fall, Tojokawa, Ocansey.
    Náhradníci: Niasse Mbaye – Jocelyn, Essende, Ch. Keita, Molina, Msakni, Schouterden.

KV Oostende: Ondoa – De Bock, Faes, Lombaerts, Milović, Capon – Nkaka, Marquet, Boonen – F. Sakala, De Sutter.
    Náhradníci: Dutoit – Bataille, D'Haese, Guri, Jonckheere, Vanlerberghe, Nastić.

Rozhodčí: Smet.

1

2
    Utkání ještě ani pořádně nezačalo a už se nám poprvé žlutí. Tom De Sutter vidí od hlavního sudího Smeta světlý kartónek po dvou minutách hry.

3
    První minuty zápasu patří domácímu Eupenu. Hra je však prozatím vyrovnaná na obě strany.

5
    Eupen zahrozil dobrou akcí z levé strany, velké zmatky ale před brankářem Onodoou nenapáchal.

7
    Oostende se snažilo oplatit stejnou mincí, ani šance hostí však příliš fotbalové krásy nepřinesla.

9
    Eupen po ojedinělé šanci soupeře pokračuje v náporu před pokutovým územím soupeře.

11
    Oostende se osměluje k útočení. Hra ale nadále nabízí řadu nepřesností na obou stranách.

13
    Faul na polovině hřiště od Mulumby dává příležitost zaútočit opětovně hostům.

14
    Mulumba se snažil kolmicí najít v rychlém protiútoku nabíhající Ocanseye, celou myšlenku ale včas přečetl obránce soupeře.

15
    Eupen má po první čtvrt hodině ze hry výrazně více, k žádné nebezpečné šanci to ale domácí výběr prozatím nepřineslo.

16
    Lazare se dostal do velmi dobré šance z pravé strany pokutového území, jeho dělovka skončila zblokována na rohovém kopu.

17
    Druhý roh domácích v krátkém časovém sledu odvrací obrana hostí na polovinu hřiště, Eupen zůstává v držení balónu.

18
    Z dalšího centru hlavičkoval Bushiri, bohužel pro jeho tým daleko mimo prostor tří tyčí.

19
    Oostende pouze odevzdalo míč soupeři a uzavírá obranný val na své polovině.

20
    Eupen nadále velmi dobře kombinuje na útočné polovině, do pokutového území ale vede cesta trnitá.

21
    Hosté se na pár chvil ocitli taktéž v útoku, jejich snažení ale zastavuje drobný faul Marqueta.

22
    Ani domácím však souhra v posledních momentech příliš neklape. Ke slovu se opět dostávají i hráči soupeře.

23
    Hrubku hostující obrany v rozehrávce jen tak tak nevyužil rychlý Ocansey, který se už řítil směrem na brankáře, na poslední chvíli jej ale o míč obral Milovič skvěle načasovaným skluzem.

24
    Hosté vyrazili do útoku po levé straně hřiště, přes pozornou obranu soupeře si cestu ale razili marně.

25
    I přes neúspěch zůstávají hráči Oostende v držení míče, prozatím s ním však pouze kombinují na své polovině.

26
    Brankář Van Crombrugge zůstává po střetu se Sakalou ležet na trávníku. Vězme, že bude brzy v pořádku a schopen pokračovat ve hře.

27
    Ošetřování brankáře pokračuje a vypadá to, že bude donucen střídat.

28
    Hra pokračuje i s brankářem Eupenu, který byl zralý na střídání. V držení míč jsou hráči Oostende.
    29. Lazare provětral rukavice brankáře soupeře.

30
    Eupenu se nabízí slibná standardka ve formě zkráceného rohového kopu.

30
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Brecht Capon, přichází Jelle Bataille.

31
    Eupen právě vstřelil branku!
    Na tu si nejvýše vyskočil japonský snajpr JUTA TOJOKAWA a přesnou hlavičkou posílá domácí po nenápadném tlaku do vedení. Nutno však uznat, že se jedná o zaslouženou branku za dočasný průběh zápasu.
    Juta Tojokawa - 1:0.

33
    Oostende se ale nenechalo obdrženou brankou položit a naopak se snaží o rychlou odpověď. Tu hostům nabízí faul Mulumby těsně před hranou pokutového území.

34
    Hosté standardku využili k rozehrávce směrem dozadu a dělovka De Suttera pořádně provětrala brankáře domácích.

35
    Eupen se následně vrhl do protiútoku, kde byl k neuvěření všech přítomných naprosto nekompromisně seknut skluzem přímo pod nohy Castro-Montes. Smet nechává celou situaci bez povšimnutí.

36
    Obrana domácích začíná být čím dál více děravá. Oostende se už po několikáté dostalo do šance, která by za běžných okolností vůbec neměla projít přes prvního obránce. Ani tentokrát z toho ale nevznikla žádná vyložená šance.

38
    Oostende opětovně zahrozilo z levé strany postupnou kombinací. Obrana soupeře je pro tentokrát pevná.

39
    Eupen se nadechl k útoku po několik minutách na své polovině, jejich snahy ale ihned zastavuje útočný faul Tojokawy.

40
    I tak se o pár okamžiků dostává k rohovému kopu. Jeho rozehrávku si bere na starost Castro-Montes.

41
    Domácí přenesli hru na pravou stranu, odkud se snaží prodrat do pokutového území. Obrana soupeře jim ale tuto činnosti prozatím dokonale ztěžuje.
    42. Marquet se dobře uvolnil a zkusil pozemní ránu.

43
    Drobný faul domácích udržuje Oostende na útočné polovině. I hosté však první půli pravděpodobně dohrají ve větším klidu.

44
    Vhazování pro Eupen dává šanci domácí obraně k opětovnému seskupení.

45
    Zbytečné držení kvalifikováno jako nedovolené přináší hostům ještě v závěru poločasu slibnou standardku ze slibné vzdálenosti.

45+1
    Její rozehrávka končí mimo prostor tří tyčí mezitím, co se nastavuje jedna minuta nad rámec řádné hrací doby.

45+2
    Oostende právě vstřelilo branku!
    Poslední okamžiky poločasu přináší vyrovnání! TOM DE SUTTER si naběhl naprosto přesně na razantní střílenou nahrávku Sakaly a bleskově ji zametl pod nohy brankáře Eupenu.
    45+2. Tom De Sutter - 1:1.

45+2

První půle přinesla ne příliš oku lahodící fotbal, přesto se diváci dočkali dvou přesných zásahů. Domácí nejprve přesnou hlavičkou poslal do vedení Juta Tojokawa, aby následně v posledních vteřinách prvního poločasu vyrovnal na druhé straně Tom De Sutter.

Do druhé části zápasu tak obě mužstva budou vstupovat za nerozhodného stavu, který pravděpodobně odpovídá celkovému průběhu prvního poločasu.

Druhý poločas začne přibližně v 21:02.

46

47
    Tojokawa začal na straně domácím velmi aktivně hned zkraje druhé půle. Hlavně díky němu přichází pro jeho tým příležitost rohového kopu.

48
    Ten ale Eupenu příliš nevyšel. Do útoku se pro změnu ženou hosté.

49
    Další rohový kop domácích byl o poznání nebezpečnější, i tak si s ním ale hosté znovu poradili a odvrací míč do bezpečí.
    50. Gnaka pálil nebezpečně z hranice pokutového území.

51
    Eupen přebírá čím dál více iniciativu a velmi aktivně obléhá pokutové území soupeře. Prozatím se to ale obchází bez šance na vsítění vedoucí branky.

52
    Dopředu se vydali po pravé straně i hosté, kde Sakala přenesl hru na stranu levou. Z té do pokutového území přiletěl centr, který vcelku bez potíží odvrací stoperská dvojice domácích do bezpečí.

53
    Oostende však zůstává v držení míče na polovině soupeře a hledá pomalu cestu za svou druhou brankou.

54
    Sakala byl jednoznačně zatažen za dres, což ústí v další standardní situaci pro domácí, která si říká o centr do pokutového území.

55
    Eupen se vydal do rychlého protiútoku, vlastní neschopností se ale připravil o moment překvapení.
    56. Gólovku Eupenu zastavuje ofsajd i obrana soupeře.

57
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, v držení míče aktuálně hráči hostí.

58
    To však neplatilo dlouho, do dobré šance se bleskově protlačil Eupen z levé strany hřiště. Centrovaný balón ale proletěl celým pokutovým územím.
    59. Tojokawa pálil tvrdě ranou z první.

60
    Oostende vhazuje na pravé straně hřiště a uklidňuje tempo hry kombinací až se svým brankářem.

61
    Rohový kop Eupenu propadl po teči až na druhou stranu hřiště, následně vrazili do protiútoku hosté, přičemž byl na polovině hřiště zastaven nedovoleně Sakala.

62
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází François Marquet, přichází Jordi Vanlerberghe.

63
    Penalta pro Eupena po jasném podražení Lombaertse!
    63. Penaltový zákrok Lombaertse.

64
    JUTA TOJOKAWA se z penaltového puntíku s ničím nemazal a razantní ranou poslal míč nechytatelně k levé tyči. Eupen se tak po tlaku za celý druhý poločas dočkává vedoucí branky.
    64. Juta Tojokawa - 2:0.

66
    Oostende sympaticky ihned po obdržené brance útočí a snaží se vyrovnat. Jako po celý zápas ale naráží na dobře organizovanou obraunu domácích.

67
    Nyní navíc přemíru snahy doprovodil faul na útočné polovině.

68
    Střídání v týmu KAS Eupen: ze hřiště odchází Eric Ocansey, přichází Youssef Msakni.

69
    Eupen poklidně kombinuje na útočné polovině a hledá cestu do pokutového území soupeře. Třetí branka domácích visí ve vzduchu.

70
    Hosté se osvobozují z úmorného tlaku soupeře a přesouvají své snahy na jeho polovinu hřiště.

71
    Od rohového praporku přiletěl do pokutového území domácích rychlý centr, nenašel ale žádného adresáta v hostujícím dresu.

72
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Aristote Nkaka, přichází Michiel Jonckheere.

73
    De Sutter se hlavního sudího Smeta hodně vzteká, s jeho rozhodnutím přidělit míč soupeři už nic nezmůže.

74
    Smet přerušuje hru pro válejícího se domácího hráče na trávníku.

75
    Situaci z před malé chvíle v pokutovém území domácích ještě posuzuje VAR!

76
    Je z toho penalta pro hosty po ruce Blondella! Ten zároveň dostává žlutou kartu.

77
    Nekompromisní rána k levé tyči stejně jako v prvním případě penalty na druhé straně. Tentokrát je za hosty úspěšným exekutorem JORDI VANLERBERGHE. Stav zápasu je tak opětovně srovnán.
    77. Jordi Vanlerberghe - 2:2.

78
    Tak to je neskutečné! Sotva hosté srovnali, znovu se kope penalta na straně soupeře!
    78. Penaltové zákrok hostující obrany.

79
    YOUSSEF MSAKNI třetím úspěšným exekutorem dnešního zápasu! Tunisan se rozhodl pro zakončení k pravé tyči, tedy tomu opačnému, než bylo zvoleno u předchozích dvou penalt a domácí jsou znovu ve vedení.
    Youssef Msakni - 3:2.

81
    Velmi sympatický přístup. Hosté se ani po psychicky zničujícím průběhu nevzdávají bodového zisku hrnou všechny síly kupředu.

83
    Obrana Eupena ale stojí tentokrát na pevných základech. Centrovaný míč končí na autovém vhazování.

85
    Eupen už pouze odkopává veškeré míče na polovinu soupeře a vypadá to, že se chystá těsný náskok ubránit již do konce utkání.

86
    Přesto domácí zahrozili při rychlém přechodu na útočnou polovinu. Vlastní nesouhra je ale připravila o šanci udělat definitivní tečku za dnešním zápasem.

87
    Oostende přenáší rychle hru na levou stranu a vrhá všechny síly směrem do útoku. Nic jiného už hostům ani nezbývá.

88
    Faul na útočné polovině ale dává Eupenu naspořit cenné vteřinky, čehož domácí samozřejmě dokonale využívají.

89
    Dlouhý výkop brankáře hostí odhlavičkoval Gnaka daleko za polovinu hřiště a Eupen se následně dostává dokonce k rohovému kopu.

90
    Pravý bek Castro-Montes se k jeho rozehrávce nikterak nežene, zcela pochopitelně vzhledem ke stavu duelu.

90+1
    Střídání v týmu KAS Eupen: ze hřiště odchází Mamadou Fall, přichází Cheick Keita.

90+2
    Sakala se tlačil do útoku na pravé straně a vybojoval rohový kop. Mezitím se v Eupenu mohutně rozpršelo.

90+3
    Roh vyrazil i s potížemi daleko od své svatyně Van Crombrugge a tohle už vypadá pro domácí dobře.

90+3

Jak to v první půli příliš nevypadalo, tak druhá půle byla v Eupenu z těch bláznivějších hlavně díky hned třem penaltám. Všechny byly úspěšně proměněny, což znamená jediné – Eupen si z dnešního zápasu odnáší jednobrankové vítězství díky faktu, že měl k dispozici onu jednu penaltu navíc, která rozhodla o celém průběhu duelu.

V případě jakékoliv bodové ztráty Beerschot Wilrijku v právě hraném utkání se tak Eupen odrazí z posledního místa. V opačném případě na něm i přes výhru setrvá, ale alespoň se bodově přiblíží svým soupeřům.

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 14:11. Střely mimo: 4:5. Rohy: 12:2.

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek sobotního večera. (21:55:37)

Daniel Gargulák

Branky: 31. Tojokawa, 64. Tojokawa (pen.), 79. Msakni (pen.) – 45+2. De Sutter, 77. Vanlerberghe (pen.)

Karty:   76. Blondelle (EUP) – 2. De Sutter (OOS)

KAS Eupen: Van Crombrugge – Castro-Montes, Gnaka, Bushiri, Blondelle – S. Marreh, Mulumba, Lazare Amani – Fall (90+1. Ch. Keita), Tojokawa, Ocansey (68. Msakni).

KV Oostende: Ondoa – De Bock, Faes, Lombaerts, Milović, Capon (30. Bataille) – Nkaka (72. Jonckheere), Marquet (62. Vanlerberghe), Boonen – F. Sakala, De Sutter.