Horanský – Šafránek 2:1 (kon.) | Brkić – Pavlásek 1:2 (kon.)
6 4 6
Václav Šafránek
1
3 6 3
Středa 08.05.2019, 11:25 • Campo 5, Řím (ITA) • Challenger Řím (antuka) • 2. kolo

Šafránek začal velmi dobře první set! Nicméně jak dobře začal, tak se mu i přestalo dařit a závěr zcela nezvládl. Druhý set byl vyrovnaný od obou stran, v jehož závěru si slabší chvilku vybral Horanský a bylo srovnáno na 1:1! Ve třetím setu střídal Šafránek světlé momenty se špatnými. Nakonec těch špatných momentů bylo více a Horanský potvrzuje roli favorita v dnešním utkání a nakonec postupuje na turnaji v Římě do dalšího kola. V něm se střetne s turnajovou sedmičkou O. Ottem. (13:12:29)

Konec zápasu

6:3
    Horanský vítězí, ač jeho závěrečný úder šel přes pásku a přepadl na polovinu Šafránka.

40-30
    Vítězný křižný forhend Šafránka a ten donutí soupeře hrát další výměnu.

40-15
    První Šafránek odvrací, respektive může poděkovat soupeři, že vytvořil dvojchybu.

40-0
    Čtvrté eso a jsou tu tři mečboly pro Filipa Horanského!

30-0
    Český hráč zatím nedostává šanci na returnu.

15-0
    Horanský začíná dobrým prvním servisem.

5:3
    Šafránek zvládá udržet svůj servis a snížit skóre. Nyní jej čeká těžší úkol a to uspět na returnu!

15-40
    Pokud českému hráči sedne první servis, tak si dokáže připravit hezký útok, který je většinou vítězný.

15-30
    Nyní mu pomáhá soupeř se svou nevynucenou chybou.

15-15
    Druhá výměna už se mu daří.

15-0
    Šafránek musí získat tento gem, pokud se nechce s turnajem rozloučit.

5:2
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:2
    Sedmý gem zakončuje Filip Horanský esem! Jeho třetí v dnešním duelu.

40-15
    Na dobrý forhend po čáře nedokázal adekvátně reagovat.

30-15
    Náběh na střed kurtu a vítězný forhend do rohu kurtu. Šafránek v dnešním zápase hodně střídá světlé momenty s těmi tmavými.

30-0
    Teď pro změnu trefuje síť.

15-0
    Trpělivá hra od obou hráčů, k jejímž konci se snažil český hráč a vítězný úder, ale míří za základní čáru.

4:2
    Forhendový úder Horanského končí v těsném autu a Šafránek zvládá kritickou situaci. Avšak stále mu chybí jeden servis svého soupeře.

40-A
    Bekhnedový return končí v síti a český hráč má druhý gembol v důležitém gemu.

40-40
    Ten však nepřichází a je tu shoda.

30-40
    Šafránek získává důležitý míček na svou stranu...nyní bude potřebovat ještě další.

30-30
    Nebezpečný stav po třiceti a nyní se bude opět lámat chleba.

15-30
    Třetí míček už to bohužel pro něj nebude.

0-30
    Zatím se mu to daří skvěle a získává druhý míček v řadě za sebou.

0-15
    Šafránek nyní musí získat tento servis, jinak už bude na pokraji vyřazení.

4:1

4:1
    Horanský nakonec zvládá tento důležitý gem a odskakuje soupeři do vedení 4:1!

A-40
    Úder pod nohy soupeře, ale ten je dlouhý, sám hlavní rozhodčí signalizuje, že šlo o aut.

40-40
    Vzápětí i druhou a Šafránek opět promrhal dva brejkboly v řadě za sebou. Stejně jako ve druhém setu!

30-40
    Horanskému se daří smazat první brejkbolovou možnost.

15-40
    ...při další výměně už měl soupeře na raketě a vyslal dobrý úder od sítě, ale jeho soupeř vyslal perfektní úder na základní čáru a sám Horanský tomu nemůže uvěřit!

15-30
    Horanský snižuje...

0-30
    Získává i ten druhý a opět má Horanský problémy potvrdit brejk.

0-15
    Šafránek získává důležitý první míček v důležitém gemu.

3:1
    Bekhend byl ustřelený mimo kurt a Horanský se poprvé ve třetím setu dostává do vedení!

40-0
    Aut, tři brejkbolové možnosti pro slovenského hráče.

30-0
    A opět se nedokázal srovnat na servisu a nadějné vedení pro Horanského.

15-0
    Šafránek dělá chybu na začátku čtvrtého gemu.

2:1
    Konec přestávky, podávat bude Václav Šafránek.

2:1

2:1
    Dobrý úder na základní čáru, Šafránek odvrací hodně mimo kurt.

A-40
    Horanský se dostává z menší krize a vypracovává si další gembol v tomto gemu.

40-40
    Dvojchyba od Horanského a najednou je tu ze stavu 40:15, shoda!

40-30
    Šafránek si naběhl k síti a přesně k základní čáře zahrává vítězný úder.

40-15
    Chyba Šafránka a je tu gembol pro soupeře.

30-15
    ....nicméně nyní měl opět problémy při podání.

30-0
    Horanský dává nejspíše zapomenout na špatný první gem třetího setu...

15-0
    Slovenský tenista nyní rozdával tvrdé forhendy do jedno a následně druhého rohu. Naběhl si k síti a následně zakončuje vítězným zkrácením hry. Šafránek byl hodně daleko za základní čarou.

1:1
    Šafránek dává do svých úderů pořádnou razanci a srovnává na 1:1!

15-40
    Nakonec to čistá hra nebude.

0-40
    Václav Šafránek se nejspíše rozpomenul na dobrý začátek zápasu a útočí na čistou hru.

0-30
    A na servisu se mu daří i nyní.

0-15
    I přes druhý servis se Šafránkovi daří získat tuto výměnu.

1:0
    To je dlouhé od Šafránka a Horanský nakonec zvládá rozpačitý začátek třetího setu.

A-40
    Horanský si třetím míčkem v řadě za sebou vypracovává gembol.

40-40
    Šafránek promarnil solidní šanci, aby se dostal do vedení a je tu shoda.

30-40
    Nyní však českému hráči nevychází úder na riziko.

15-40
    Pěkný vítězný úder od Šafránka, který úderem nad hlavou poslal míček přesně na boční lajnu a má hned v úvodu dva brejkboly.

15-30
    Forhend končí opět v síti a že by komplikace ihned na úvod?

15-15
    Nyní však rozhazuje rukama, poté co nastřelil míček do sítě.

15-0
    Do rozhodujícího setu vstupuje slovenský hráč dobře.

4:6
    Po delší výměně to Šafránek zvládá! V této výměně asi dvakrát zahrál boční lajnu, ale hra na riziko se vyplácí a zápas bude muset rozhodnout závěrečný třetí set!

15-40
    Nyní už jen jeden.

15-30
    Šafránek je dva míčky od zisku druhého setu!

15-15
    Horanský nyní vybíral míček daleko za základní čarou a jeho return neměl potřebnou délku a končí na síti.

15-0
    Dlouhá výměna, kdy oba hráči hráli trpělivě. Nakonec Horanský poslal zkrácený míček, který jeho soupeř nedoběhl.

4:5

4:5
    ...ta však je ukončena špatným úderem do sítě a Šafránek má možnost při svém servisu srovnat vývoj zápasu.

15-40
    Malá jiskřička naděje...

0-40
    Horanský nezvládá závěr druhého setu a zničehonic se druhý set začíná vyvíjet lépe pro českého hráče.

0-30
    A začíná se prohlubovat, neboť Šafránek není daleko od dalších brejkbolů v tomto gemu.

0-15
    Nyní si nejspíše menší krizi vybírá slovenský hráč, tak uvidíme, nakolik se prohloubí.

4:4
    Další dělový servis na střed kurtu, s kterým si soupeř nevěděl rady.

15-40
    Čistá hra to však nyní nebude.

0-40
    Šafránek získává další míček a najednou když jde první servis, jak je hra jednoduchá.

0-30
    Šáfránkovi nyní pomohla síť, nicméně Horanský dokázal vrátit míček. Avšak následný vítězný prohoz od českého hráče.

0-15
    Servis mířící na téčko a return končí v síti.

4:3

4:3

4:3
    Šafránek kazí plány svému soupeři a bere si ztracený servis ihned zpět. Horanský nepotvrzuje brejk.

15-40
    Dostává! Horanský se nyní nemůže trefit do prvního servisu a je najednou v problémech.

15-30
    Bod pro českého hráče, dostane se k brejkbolům?

15-15
    Bekhend přilepený na základní čáru a return od soupeře šel již mimo boční lajnu.

0-15
    Šafránek nyní vystihl zkrácenou hru a po čáře prohazuje soupeře.

4:2
    Výborný prohoz od Horanského, který je nyní na koni a ujímá se vedení 4:2!

40-15
    Šafránek se nyní na sebe hodně zlobí a má proč! Nabízí soupeři hned další dva brejkboly.

30-15
    Horanskému nyní pomáhá páska, od které se míček překulil na stranu soupeře a Šafránek nemohl vůbec nic dělat. Pouze přijmout omluvu svého soupeře.

15-15
    Nyní však přepálil svůj forhend a to po dobře rozehrané výměně.

0-15
    Šafránek se opřel do svého servisu a slaví úspěch.

3:2

3:2

3:2
    Horanský otáčí vývoj ve druhém setu a najednou je to on, který se ujímá vedení 3:2!

40-15
    Horanský má dnes kraťase zmáknuté a opět nadělal problémy soupeři, který trefuje jen síť.

30-15
    Míček získává Horanský.

15-15
    Míček získává Šafránek.

15-0

2:2
    Šafránkovi se nedaří potvrzení brejku a Horanský si bere ztracené podání záhy zpět.

40-0
    A je tu další zvrat v utkání. Šafránek nabízí soupeři hned tři brejkbolové šance!

30-0
    Ani další míček nezvládá a to už začíná být nebezpečné pro českého hráče.

15-0
    Šafránek však s potvrzením brejku nezačíná zrovna nejlépe!

1:2
    Ihned ten první proměňuje a ujímá se vedení ve druhém setu.

15-40
    A ty jsou zničehonic tady! A rovnou dva!

15-30
    Šáfranek získává druhý míček po sobě na returnu a má možnost se dostat k potenciálním brejkbolům.

15-15

15-0

1:1
    V úvodu druhého setu nakonec nenabízí další brejkbol soupeři a srovnává na 1:1!

30-40
    Nakonec je to ta přijatelnější zpráva pro českého hráče, který má možnost srovnat.

30-30
    Nebezpečný stav po třiceti, který může následně znamenat gembol nebo setbol!

15-30
    Český hráč opět odskakuje ve skóre.

15-15
    Ale již to není taková krasojízda jako na začátku zápasu a Horanský srovnává.

0-15
    Václav Šafránek taktéž začíná dobře.

1:0
    Je to tak. Slovenský hráč získává úvodní gemu druhého setu čistou hrou a pokračuje ve své zlepšené hře.

40-0
    Horanský útočí na svou první čistou hru.

30-0
    I jeho další servis jde na jeho stranu.

15-0
    Filip Horanský začíná druhý set na servisu a zvládá první míček.

6:3
    ... a ten už Horanský zvládá a nakonec vítězí v prvním setu. Šafránek začal najednou mít problémy při svém podání a ztrácí dobře rozehraný první set z jeho strany!

A-40
    Vzápětí je tu i čtvrtý setbol...

40-40
    Šafránek a jeho druhý servis, který soupeř returnuje jen do sítě a český hráč odvrací i třetí setbol!

A-40
    Horanský má třetí setbol!

40-40
    Zkrácené hry od Horanského dělají soupeři problémy. Šafránek sice doběhl nepříliš povedené zkrácení, ale následně poslal míček mimo.

40-A
    Horanský nevyužívá slabšího druhého podání Šafránka a jeho forhend končí v autu.

40-40
    Smečí u sítě maže i druhou šanci svého soka a prozatím odvrací konec prvního setu.

40-30
    Úder na boční lajnu skončil kousek mimo a Šafránek smazal první setbol.

40-15
    Filip Horanský má dva setboly při servisu Šafránka!

30-15

30-0
    Nyní zahrává do autu a Šafránek si nyní vybírá první krizi v zápase.

15-0
    Zničehonic nejde českému hráči první servis.

5:3
    Šafránkův bekhend míří kousek boční lajnu a Horanský potvrzuje předchozí brejk!

A-40
    Horanský si následně vypracoval další gembol a navýšení skóre.

40-40
    Po delší výměně nakonec Šafránek získává další míček a srovnává na shodu! Tak přece se jen z jasného začátku gemu vyklube drama.

40-30
    Chyba na straně Horanského a možná naděje pro českého hráče!

40-15
    Horanský odmítá stav po třiceti a vypracoval si gembol.

30-15
    Šafránek a jeho první úspěch na returnu v tomto gemu.

30-0
    Slovenský hráč zatím bez větších problémů míří za potvrzením brejku.

15-0

4:3
    Horanský nakonec proráží servis Šafránka, který neměl doposud na servisu žádné trable a najednou přijde první dvojchyba a je tu vedení slovenského hráče!

A-40
    Horanský a jeho další kraťas, dobrý return, prohoz Horanského šel přímo na raketu soupeře, ale Šafránek to uspěchal a trefuje přímo do sítě.

40-40
    Horanský to opět zkoušel zkrácením hry, ale tentokrát si to jeho soupeř pohlídal. Následný lob nebyl přesný.

40-30
    Je to tak! První brejkbol je na světě, když Horanský zkrátil hru a Šafránek se trochu zapomněl na základní čáře.

30-30
    Dlouhý forhend od Šafránka, který má najednou menší trable...dočkáme se nyní brejkbolu?

15-30
    První dvojchyba českého hráče.

0-30
    Šafránek pokračuje ve svém dobrém výkonu na servisu.

0-15
    Český hráč byl hodně aktivní v této výměně a těží z dlouhého míčku soupeře.

3:3
    Horanský výborně zkrátil hru a drží si svůj další servis. Zatím jsme neviděli žádnou brejkbolovou šanci.

40-30
    Šafránek vystřihl dobrý return a snižuje stav šestého gemu.

40-15
    Zatím si oba tenisté drží servis bez větších problémů a zahlášený aut českého hráče.

30-15
    Horanský však nedovoluje další míček a potenciální náskok soupeři a navyšuje vedení v gemu.

15-15
    Šafránek srovnává po patnácti.

15-0
    Horanský nyní dokázal uspět na síti, ač se jeho soupeř bránil zuby nehty, vybral nepříjemnou smeč, nakonec si však Horanský připisuje vítězný úder.

2:3
    Konec přestávky, podávat bude Filip Horanský.

2:3

2:3
    Míček přistál přesně na boční lajně a opět neměl český hráč žádné problémy při svém servisu.

15-40
    Druhým esem odpovídá na předchozí nezdar.

15-30
    První míček Horanského na returnu, když Šafránek nezvládá těžký prohoz.

0-30
    Horanský nyní dělal vše co mohl, u sítě parádně zkrátil hru, ale jeho soupeř byl dostatečně rychlý a vrací vítězný míček.

0-15
    Dlouhý forhend za základní čáru a Šafránek i přes druhý servis slaví úspěch.

2:2
    Dobrým prvním podáním to také Slovák dělá a srovnává stav na 2:2!

40-15
    Šáfránek nedokázal vrátit výborný forhend a jeho soupeř se dostává k možnosti ukončit gem.

30-15
    Po delší výměně získává míček Horanský, který tak otáčí nepříznivý vývoj v tomto gemu.

15-15
    I nyní musel slovenský hráč přes druhé podání, ale nyní zvládá forhendový vítězný úder po čáře.

0-15
    Český hráč si naběhl na druhé podání soupeře a u sítě zatlouká míček nechytatelným forhendem.

1:2

1:2

1:2
    Nedočká se ani nyní a Šafránek opět ukončuje gem čistou hrou. Výborný vstup českého hráče do dnešního zápasu.

0-40
    Šafránek zatím na servisu stoprocentní a jeho soupeř čeká na první bod při returnu.

0-30
    Výborně Šafránek zkrátil hru a následně provedl šikovný prohoz po pravé boční lajně!

0-15
    Delší výměna, na jejímž konci Horanský trefuje míček z bekhendu do sítě.

1:1
    Horanský zkrátil hru, míček Šafránek doběhl, ale již nedokázal poslat míček přes síť.

40-30
    Šafránek snižuje na rozdíl jedné hry, dokáže dostat gem na shodu?

40-15
    Šafránek se pokoušel překvapit soupeře těsnými údery na boční lajnu, nakonec zvolil úder na základní čáru, ale o kousek se netrefuje.

30-15
    Filip Horanský u sítě a smečí zabíjí míček směrem do kurtu.

15-15
    Nyní se Šafránek dostal do výměny a těží z první nevynucené chyby soupeře.

15-0
    I Horanský vstupuje do svého první gemu výborně zahraným prvním servisem.

0:1
    Václav Šafránek vstoupil do utkání na výbornou a jeho soupeř si na returnu vůbec nezahrál.