Česko
7:3 (0:1, 5:1, 2:1)
Slovensko
Pátek 10.05.2019, 18:00 • Kanada - Halifax • Mistrovství světa juniorů

Slováci odehráli skvěle první třetinu a začátek druhé třetiny. Avšak po kontaktní brance soupeře začala jejich hra dostávat značné trhliny. Dopustili otočení vývoje zápasu v jejich neprospěch a nakonec se na letošním šampionátu loučí v základní skupině. Nicméně zanechali zde lepší dojem, než na šampionátu před dvěma lety, kdy ve skupině neuhráli ani jedno vítězství.
    Češi naopak po třech výhrách postupují z prvního místa a to znamená, že narazí na soupeře z druhého místa z vedlejší skupiny. Nejpravděpodobnější scénář se jeví, že narazí v semifinále na Švýcarsko. Nicméně ve vedlejší skupině se budou ještě odehrávat závěrečné zápasy. (19:57:04)

58:29
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je PETER HRABČÁK. Asistence: Roman Faith.

58:00
    Dvě minuty do konce zápasu a o vítězi a postupujícím je již jasno.

55:54
    Česko právě vstřelilo branku!
    DALIBOR ŠVÉDA se rozběhl do otevřené obrany soupeře a z pravé strany nedal brankáři žádnou šanci. Asistence: Matěj Havlas.

55:07
    Češi dávají pojišťující branku a postup do vyřazovací fáze šampionátu by už je neměl minout! Slováci nedokázali od mantinelu dostat míček z vlastní poloviny. Češi jej vybojovali zpět. Forman pěkně zpoza branky našel na středu JAKUBA BURŠÍKA,který se trefuje pod břevno. Asistence: Filip Forman.

53:20
    Švéda dostal míček zpoza branky, ale jeho rána nakonec končí za brankou mimo palubovku.

52:31
    Češi zvládají tohle oslabení na výbornou a stále si drží svůj nadějný tří brankový rozdíl!

52:06
    Němec se pokoušel o první střelu z dálky, ale napálil nejbližšího protihráče.

51:38
    Slováci si spíše přihrávají a zatím nestřílí, což je pro naši defenzívu dobrá zpráva.

50:29
    Nicméně došlo přitom k faulu a Koláčný je prvním vyloučeným hráčem českého celku.

50:29
    Tři hráči Slovenska se pokoušeli zaútočit, ale všech pět hráčů na straně Česka se dokázalo vrátit a znemožnit jejich postup.

50:00
    Posledních deset minut zápasu. Dokáží naši sousedé ještě nějakým způsobem dramatizovat tento duel?

48:57
    Čas ubíhá a Češi v poklidu zvládají zatím třetí třetinu bez nějakých šancí na své straně. Stejně tak i jejich soupeř, jehož hra začíná být hodně křečovitá.

45:46
    Nyní probíhá boj o míček za brankou Slovenska. Kohút přitisknut ke své levé tyčce bedlivě sleduje, jak se celá situace vyvine.

44:36
    Slováci mají velké problémy něco vymyslet směrem dopředu a soupeř k nim skvěle a pohotově přistupuje.

42:47
    Eremiáš statečně bojoval v pravého rohu palubovky, ale nakonec byl ubráněn. Nicméně soupeř se nedostává po zisku míčku do útočné akce.

41:26
    Češi si toho jsou vědomi a také od úvodu mají míček pod svou kontrolou.

40:36
    Český celek je celou jednu třetinu vzdálen od postupu do semifinále.

40:01

Češi už další branku nepřidali. Začátek druhé třetiny se však ještě pro ně nevyvíjel vůbec dobře. Slováci dali svou druhou branku. Nicméně Čechům se velmi brzy podařilo dostat na kontakt a ten zapříčinil obrat v českém národním týmu. Neboť od té doby byli Češi jasně lepším mužstvem a do třetí třetiny budou vstupovat s pěkným tří brankovým rozdílem!

40:00

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny. Dokáží se Češi ještě prosadit a využít přesilovku?

38:33
    Čtvrté vyloučení na straně Slováků a podruhé na trestnou usedá Roman Faith.

38:05
    Branka do šatny a český celek dává definitivně zapomenout na špatnou první a úvod druhé třetiny. Po velmi rychlé kombinaci se prosazuje FILIP FORMAN. Asistence: Matyáš Šindler.

36:57
    Pokus o střelu z dálky, která byla taky úspěšně sražená. Češi stále pokračují ve svém zlepšeném výkonu.

36:40
    Boček vedl další ofenzívu svého celku, ale jeho pobídka před branku byla sražená mimo hřiště.

34:52
    Volný úder Česka nakonec nepřinesl nic významného. Spíše rozehráli míček do kombinace a proti následnému zakončení zakročil Kohút.

34:03
    Slováci měli dobrý vstup do druhé třetiny, ale od kontaktní branky Čechů už hraje jen jejich soupeř, kterému daná kontaktní branka výrazně pomohla a nyní už si hlídá dobré vedení!

32:40
    Češi nakonec využívají až třetí nabídnutou přesilovku a odskakují svému soupeři ve skóre. JONÁŠ KREYSA střílel z pravé strany. Asistence: Filip Forman.

32:35
    I proti dalšímu zakončení byl úspěšný a drží Slováky na rozdíl jednoho manka.

32:08
    Češi drží míček a již se dostali k jedné střele, kterou Kohút dokázal eliminovat.

31:13
    Faith je třetím vyloučeným hráčem Slováků.

31:03
    Zápas se nám překlopil do své druhé poloviny a český celek dokázal otočit stav utkání z 0:2 a nyní zaslouženě vede, neboť výrazně zlepšil hru v době, kdy se Slovensko dostalo na dvou brankový rozdíl.

29:31
    A je tu vedení Čechů! Obrana Slovenska nyní neuhlídala trmu vrmu před brankou a důrazný MATYÁŠ ŠINDLER dotlačil míček za záda Kohúta. Asistence: Dominik Beneš.

28:56
    Češi jsou svými dvěma brankami povzbuzeni a nyní mají lepší pohyb než jejich soupeř, který najednou ztratil pevnou půdu pod nohami.

27:47
    Český celek svou druhou brankou vyrovnává stav utkání a hned to pro český výběr vypadá lépe. Nyní se začíná od znova. MATYÁŠ ŠINDLER byl tím hráčem, který se prosazuje střelou z pravé strany. Asistence: Filip Forman.

26:42
    Nahození až z vlastní poloviny a nyní se Slováci pokoušeli o rychlý přechod do útoku. Česká defenzíva pokryla tuto situaci.

25:09
    Češi vzápětí dávají kontaktní branku a obrovská radost na straně českého výběru, který se potřebuje nutně něčeho chytnout.Autorem branky je JAKUB BURŠÍK. Asistence: Filip Forman.

24:30
    Slováci se prosazují podruhé v zápase a zatím jejich opatrná taktika směrem odzadu vychází na výbornou. Autorem branky je ROMAN FAITH. Asistence: Samuel Virga.

23:37
    Slováci jsou v plném počtu a i druhé oslabení zvládají bez úhony.

23:02
    Řezáč se pokoušel technicky dostat míček k pravé tyčce, ale minul branku Kohúta.

22:30
    První povedená střela a Kohút vyráží míček za výrazného křiku spoluhráčů z lavičky.

22:14
    Češi umístěni před brankou soupeře, ale zatím se jim nedaří dostat do střeleckých možností.

21:36
    Následně se sám Gašparík dopouští faulu a je tu druhá přesilovka pro Čechy.

21:30
    Gašparík se pokoušel vystřelit z první, ale minul míček.

21:07
    Slovensko začíná s kombinací i na úvod druhé třetiny a opatrně se snaží dostat k brance soupeře.

20:01

V první třetině jsme viděli opatrnou hru. Slováci drželi míček více pod svou kontrolou, ale příliš se do šancí nedostávali. Češi sázeli na rychlé brejky, ze kterých si moc nebezpečných situací nevytvořili. K úvodní brance jim nepomohla ani přesilová hra a tak udeřil soupeř, který zaslouženě vede po první třetině 1:0!

20:00

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:09
    Češi opět už viděli míček za brankovou čarou, ale dle rozhodčího míček neprošel celým objemem a rozhodčí rozpažil.

17:22
    Češi tedy poprvé na šampionátu prohrávají a uvidíme, jak se s novou situací dokáží poprat.

16:31
    Naopak se radují Slováci, kteří nyní zrychlili svou kombinaci a TOMÁŠ KVASNICA vyslal střelu ze středu a raduje se z dnešní první branky. Asistence: Samuel Jančo.

15:36
    Češi se již radovali z branky, ale rozhodčí ihned odpískal nedovolená zákrok na brankáře a radost je předčasná.

14:18
    Forman vyslal dlouhý pas na Šindlera, ale ten u pravé tyčky neměl dostatek času a prostoru k povedenějšímu zakončení.

13:12
    Nakonec se jim nepodařilo dostat na půlku soupeře a ten opět rychle postupoval po pravé straně. Nicméně Kohút nemusel čelit žádnému zakončení.

12:47
    Další slovenský pomalý a postupný útok. Zatím si přihrávají na polovině.

11:28
    Slováci po ubráněné přesilovce se opět snaží více kombinovat. Nicméně nyní museli čelit dalšímu rychlému útoku soupeře.

09:34
    Jelikož Švédi vyhráli ve svém třetím vystoupení nad Dánskem 15:5, tak Slováci dnes musí zvítězit, aby mohli postoupit!

08:23
    Slovensko zvládá své první oslabení a stále čekáme na úvodní branku tohoto třetího utkání ve skupině.

08:03
    Český celek to zatím zkouší ze střední vzdálenosti, ale zatím se nedokáží trefit přesně mezi tři tyče.

07:38
    Nyní se dostali ke dvěma střelám, ale pokaždé mířili mimo tři tyče.

07:04
    Začátek přesilovky zvládá jejich soupeř na výbornou a daří se jim vyhodit míček. Češi začínají nový útok.

06:23
    Němec je prvním vyloučeným hráčem a Češi mají k dispozici první přesilovku.

05:25
    Češi zatím vstoupili do utkání pasivněji a spíše vyčkávají co předvede jejich soupeř. Ale již měli dva dobré protiútoky, ze kterých nevytěžili úvodní branku.

04:00
    Kohút má lehčí střelu ve své náruči a rychle rozehrál vysoký a daleký míček na svého spoluhráče, nicméně ten nedokázal vytěžit z této situace nic zásadního.

03:06
    Rychlý protiútok Čechů, který končí lehčím zákrokem Kohúta.

02:26
    Slováci pokračují v držení míčku a úvodu zápasu zvládají aktivněji. Haleš však nemusel ještě vytahovat nějaký těžký zákrok.

01:44
    Slováci se drží na míčku, ale kombinují spíše na vlastní polovině palubovky.

01:00
    V první minutě se oba celky seznámily s míčkem, oba se dostaly do útoku, ale ani jeden nedokázal ideálně vystřelit.

00:01

Česko: Haleš (Kříž) – Kreysa, Juha, Šebek, Sládeček, Sádlo – Forman, Beneš, Šindler, Buršík, Malina – Doubek, Koláčný, Havlas, Švéda, Boček, – Eremiáš, Řezáč, Langer

Slovensko: Kohút (Dinka) – Bučko, Grich, Nota, Hrabčák, Tomčo – Gašparík, Kazimír, Jančo, Bezeg, Gajdoš – Faith, Němec, Kelemen, Hatala, Kvasnica – Virga, Machovič, Šmajda

Rozhodčí: D. Geiser a H. Nilsson.

Česko zvládlo své první dva duely na výbornou. Nejprve porazili favorizované Švédy 5:1 a ve druhém zápase si smlsli na Dánech, které deklasovali 12:2. O čtyři branky svého celku se zasloužil Matěj Havlas. V zápase byl vidět i Jakub Boček, který si připsal tři asistence nebo Josef Juha s Jakubem Buršíkem, kteří dali shodně po dvou brankách.

Slovensko má na svém kontě jedno vítězství (8:2 nad Dánskem) a jednu vysokou prohru, když nestačili na Švédsko, které po neúspěchu s Čechy muselo nutně zabrat. Slovensko porazilo vysokým výsledkem 14:4! Touto porážkou se Slovákům komplikuje cesta za postupem do semifinále. Slovensko, pokud chce pomýšlet na postup, musí dnes zvítězit nad Čechy. Češi mají však dobře rozehraný turnaj a vidinu postupu z prvního místa, určitě nebudou chtít pustit. Za určitých konstelací mohou do semifinále postoupit jak Češi, tak i Slováci. Nicméně by muselo dojít k tomu, že Dánsko ve svém posledním zápase ve skupině porazí Švédsko, což se jeví jako nereálný fakt. Nicméně ve sportu je možné všechno...

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 26. Buršík (Forman), 28. Šindler (Forman), 30. Šindler (Beneš), 33. Kreysa (Forman), 39. Forman (Šindler), 56. Buršík (Forman), 56. D. (Havlas) – 17. Kvasnica (Jančo), 25. Faith (Virga), 59. Hrabčák (Faith)

Rozhodčí: D. Geiser a H. Nilsson