25 25 14 25
Imoco Volley Conegliano
1
18 17 25 22
Sobota 18.05.2019, 16:00 • Max-Schmeling-Halle, Berlín (GER) • Liga mistryň • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Diváci v Berlíně uvidí ryze italské finále volejbalové Ligy mistryň, v němž se proti sobě postaví Novara a Conegliano. Oba celky v semifinále vyřadily turecké soupeřky z Istanbulu a dobře se znají z domácí soutěže, která v posledních čtyřech letech nezná jiné vítězky. Třikrát se radovaly hráčky týmu Imoco Volley Conegliano z Trevisa a to včetně letošního ročníku, v roce 2017 vyhrála Novara.

Liga mistryň bude mít znovu po třech letech italské vítězky a pro obě družstva by jednalo a premiérový triumf, neboť zatím jen Novara hrála finále v roce 2005.

Igor Gorgonzola Novara: Carliniová, Stufiová, Cameraová, Plaková, Nizetichová, Piacentiniová, Chirichellaová, Sansonnaová, Piccininiová, Biciová, Bartsch-Hackleyová, Zannoniová, Veljkovićová, Egonuová.
    Trenér: Massimo Barbolini.

Imoco Volley Conegliano: Bechisová, De Kruijfová, Folieová, Fersinová, Loweová, De Gennarová, Danesiová, Fabrisová, Woloszová, Hillová, Tirozziová, Syllaová, Morettová.
    Trenér: Daniele Santareli.

Rozhodčí: Rodriguez Jativaová (Španělsko), Simonovská (Černá Hora).

0:0

1:0
    První bod si připisuje díky vytlučeným blokům Novara.

2:0
    Novara získává i druhý bod.

3:0
    Novara pokračuje ve vynikajícím začátku a vede už o tři body.

4:0
    Další bod pro Novaru.

5:0
    Neskutečná série v úvodu duelu pokračuje. Novara získává i pátý bod v utkání a trenére Conegliana si bere oddechový čas.

6:0
    Další vytlučené bloky a Novara stále nedovolila soupeřkám bod.

6:1
    Conegliano se díky úspěšné smeči z hlavního kůlu konečně prosadilo.

7:1
    Jenže Novara si nechce připustit žádné komplikace a znovu boduje.

8:1
    Úspěšná zalívka znamená osmý bod pro Novaru.

9:1
    Hillová byla zablokována na hlavním kůlu.

9:2
    Podání Bartsch-Hackleyové šlo do autu, takže druhý bod pro Conegliano.

9:3
    Novara to zkoušela středem, jenže tam byl pozorný trojblok Conegliana.

10:3
    Ovšem Novara nepřipouští žádnou bodovou sérii soupeřek, k čemuž nyní pomohlo i video, které ukázalo, že smeč Novary šla do pole.

10:4
    Pole Novary sice smeč vybralo, ale to bylo vše.

10:5
    De Kruijfová smečovala úspěšně z protějšího kůlu a snižuje.

11:5
    Jenže Egonuová vytloukla na hlavním kůlu bloky a Novara přerušuje sérii soupeřek.

11:6
    Hillová úspěšně smečovala z hlavního kůlu.

11:7
    Piccininiová nepropálila dvojblok Conegliana a máme opět trochu sníženo.

11:7
    Technický time-out.

12:7
    Hillová podala do autu.

12:8
    De Kruijfová proti sobě měla nekompaktní dvojblok a procedila míč mezi dvěma soupeřkami.

13:8
    Zatím nejdelší výměnu zápasu zakončila přesná diagonála Egonuové, což potvrdilo i video.

13:9
    Teď zvolila Egonuová útok podél postranní čáry, ale od hlavního kůlu úspěšná nebyla. Míč skončil v autu.

14:9
    Podání Conegliana doplachtilo až za zadní čáru.

14:10
    Danesiová zúročila rychlík a připsala desátý bod týmu z Trevisa.

15:10
    Egonuová propálila soupeřky silou.

16:10
    Piccininiová zahrála přesnou smeč do rohu zadního pole. Soupeřky byly bez šance.

16:10
    Oddechový čas pro Conegliano.

17:10
    Smeč za záklonu neměla moc šancí na úspěch a skončila v autu. Další bod pro Novaru.

18:10
    Egonuová drtí soupeřky neuvěřitelnou silou. Pole Conegliana si sice na míč sáhlo, ale ve hře ho neudrželo.

18:11
    Teď předvedla nekompromisní bombu Hillová a uťala sérii Novary.

19:11
    Znovu byla v akci Egonuová. Tentokrát míč nenapálila s takovou razancí, ale opakoval se scénář z předchozího okamžiku. Pole míč zasáhlo, ale neudrželo ve hře.

19:12
    Hillová snižuje úspěšnou smečí.

20:12
    Teď to v podání Novary nebyla bomba jako z děla, ale chytrý úder, který o blok Conegliana skončil míč v autu.

21:12
    Úspěšný blok Novary po bombě Egonuové z podání.

21:13
    Egonuová útočila u hlavního kůlu ze zadní linie, ale nebodovala. Blok ji zastavil a míč dopadl na druhé straně přesně na čáru.

21:14
    Egonuová pálila podle rozhodčích do autu, jenže trenérovi Novary se zdálo, že se blok dotkl sítě, což video po dlouhém zkoumání nepotvrdilo, takže bod pro tým z Trevisa.

21:15
    Další úspěšná smeč Conegliana.

22:15
    Egonuová byla od hlavního kůlu opět nekompromisní.

22:16
    Nečistá hra Novary znamená bod pro Conegliano.

23:16
    Přetlačovanou nad středem sítě vyhrála Novara a blíží se vítězství v prvním setu.

24:16
    Setbol vybojovala pro Novaru Carliniová úspěšnou smečí z protějšího kůlu.

24:17
    Povedená ulívka ještě oddálila konec setu.

24:18
    Úspěšný blok Danesiové udržel Conegliano ve hře.

25:18
    Teď už je ovšem konec. Carliniová útočila diagonálně, míč se od bloku odrazil podél sítě do autu.

Novara vyhrála první set za 28 minut a to hlavně díky skvělému úvodu, kdy si vypracovala jasný náskok, který následně bez problémů udržovala.

0:0
    Začal druhý set.

0:1
    Conegliano začíná mnohem lépe než v první setu a ujímá se vydení poté, co chytrý úder o blok skončil v autu.

0:2
    Úspešný blok a Conegliano vede o dva body.

1:2
    Novara zastavuje sérii soupeřek.

2:2
    Máme vyrovnáno poté, co nahrávačka Conegliana zahrála na druhou přes, ale dotkla se sítě.

2:3
    Conegliano se znovu jímá vedení.

3:3
    Tohle podání Conegliana bylo příliš dlouhé.

4:3
    Po čase opět delší výměna, kterou vyhrála Novara díky úspěšnému útoku od hlavního kůlu.

5:3
    Egonuová napoprvé ještě neuspěla, ale druhý pokus už jí vyšel parádně, takže Novara odskakuje na rozdíl dvou bodů.

5:4
    Egonuová smečovala do anténky, takže Conegliano snižuje.

6:4
    Hillová pálila přesně ze zadní pozice středem, jenže přešlápla, takže bod má Novara.

6:5
    Conegliano ale rychle snižuje.

7:5
    Výměnu, v níž dobře pracovala obě pole, ukončila diagonála Egonuové přesně na čáru.

7:6
    Znovu Hillová ze zadní pozice, ale tentokrát už bylo vše v pořádku.

8:6
    Carliniová byla úspěšná po rychlíku středem sítě.

8:7
    Egonuové nevyšlo podání a chybovala na něm.

9:7
    Jenže Egonuová si vše vynahradila bombou ze zadní pozice a vytlučeným dvojblokem.

10:7
    Další úspěšný útok Novary, která už vede o tři body.

11:7
    Znovu bylo v akci video, které zkoumalo, zda se hráčka Novary dotkla sítě či nikoliv. Vše bylo v pořádku, což se ale nelíbilo trenéru Santarelimu, který byl tak vehementní, až si vykoledoval žlutou kartu.

11:7
    Aby Santareli zklidnil emoce a vlastně i sám sebe, vzal si oddechový čas.

11:8
    Rychlík středem sítě v podání Danesiové byl úspěšný.

12:8
    Bartsch-Hackleyová předvedla parádní smeč diagonálně a hned otáčí podání.

12:9
    Hillová také použila útok diagonálně a na síti byla úspěšná.

13:9
    Bartsch-Hackleyová se do míče opřela o blok ho nadrazila natolik, že pole Conegliana nemělo šanci zasáhnout.

14:9
    Egonuová je i nadále téměř k nezastavení. Teď proti době měla dvojblok, ale jako kdyby tam nebyl.

14:10
    De Kruijfová nachytala pole Novary v nedbalkách a trefila „náměstí“ za bloky.

15:10
    Proti Hillové vyrostl dvojblok, takže to hráčka Conegliana zkusila za zadní pozice technicky přes blok, ale ten si oblouček pohlídal.

15:11
    Conegliano snižuje.

16:11
    Egonuová snad poprvé v utkání nedala do míče ránu, ale jen lehce ho posunula na druhou stranu a trefila přesně místo v poli soupeřek.

16:12
    Syllaová se teď předvedla ve velmi dobré světle a nekompromisní bombou snížila.

16:13
    Další snížení Conegliana po úspěšné diagonální bombě od hlavního kůlu. Tentokrát v podání Loweové.

16:14
    Že by drama poté, co Egonuová napálila míč do autu?

17:14
    No úplně to nevypadá. Egonuová dostala rychle důvěru znovu a tentokrát se nemýlila.

17:15
    Egonuová do třetice v akci, tentokrát špatně podala.

18:15
    Už chytrý úder Egonuové vypadal bodově, ale pole na druhé straně ještě udrželo míč ve hře, jenže Loweová byla na středu sítě zablokována.

19:15
    Hillová smečovala od hlavního kůlu do zámezí.

20:15
    Už je to ohraná písnička, jenže ono to pořád funguje. Rozehrávačka Novary opět našla Egonuovou a ta ukončila výměnu.

20:15
    Oddechový čas pro Imoco Volley Conegliano.

20:16
    Piccininiová podala do autu.

21:16
    Nizetichová zahrála přes hlavu na druhou přes a byla úspěšná.

22:16
    Jméno bodující hráčky Novary už asi nikoho nepřekvapí – Egonuová.

22:17
    Tentokrát úspěšná smeč také na druhé straně.

23:17
    Jenže Veljkovićová byla rovněž nekompromisní.

24:17
    Setbol pro Novaru a hádejte, kdo ho vybojoval... Ano, byla to opět Egonuová.

25:17
    Druhý set minulostí po tvrdém podání Carliniové, které sice pole vybralo, jenže De Gennarová zahrála od reklam za zadní čárou do anténky.

Přestože začátek druhého setu byl vyrovnaný, končí ještě vyšším vítězstvím Novary, která na něj potřebovala tentokrát jen 26 minut a jediný set ji dělí od premiérového triumfu v Lize mistryň.

0:0
    Začal třetí set.

1:0
    Bartsch-Hackleyová na to nešla vyloženě silou, ale uspěla.

1:1
    Loweová vytloukla dvojblok a vyrovnala.

2:1
    Tak tohle se nepovedlo. Smeč Novary nebyla tak prudká, aby prolétla mezi rukama jedné z hráček Conegliana v poli.

2:2
    A máme vyrovnáno.

2:3
    Smeč Egonuové byla tentokrát příliš dalekonosná a skončila daleko za základní čárou.

3:3
    Veljkovićová procedila míč skrz dvojblok.

4:3
    De Kruijfová smečovala od hlavního kůlu bez teče do autu.

4:4
    Loweová vyrovnala.

4:5
    Smeč Piccininiové byla příliš dlouhá.

5:5
    Jenže podání celku z Trevisa zastavila síť.

5:6
    Woloszová zahrála na středu sítě na druhou přes a nachytala pole Novary.

5:7
    Nepřesná smeč Novary a Conegliano vede o dva body.

5:8
    Teď si pole Novary neporadilo s podáním De Kruijfové, takže už je to o tři body.

5:8
    Bodová šňůra soupeřek donutila trenéra Novary Barboliniho z oddechovému času.

6:8
    Egonuová vytloukla bloky a zastavila sérii soupeřek.

7:8
    Smeč Egonuové skončila v autu, jenže se tak stalo o blok, takže už je to jen o bod.

7:9
    Piccininiová podala jen do pásky.

7:10
    Další povedená smeč Loweové do zadního pole. Nebyla to bomba, ale byla přesná.

8:10
    Smeč Novary byla tečována blokem, navíc spadla do pole. Tady nebylo o bloku pochyb.

8:11
    Syllaová byla po čáře hodně důrazná a udržuje pro Conegliano pohodlné vedení.

8:12
    to se ještě navyšuje po úspěšném bloku.

8:13
    Egonuová smečovala opět do autu a vypadá to na rozhodující trhák třetího setu.

8:13
    Není divu, že si Massimo Barbolini bere podruhé ve třetí setu oddechový čas. Novaře se teď moc nedaří.

8:14
    A nezměnil to ani oddechový čas. Další úspěšný blok Conegliana.

8:15
    Ani pokus o rychlík Novaře nevyšel.

8:16
    Vida! Vida! Teď si na obrozeném bloku Conegliana vylámala zuby na hlavním kůlu také Egonuová.

8:17
    Conegliano se dostalo do pohody a má i štěstí. Danesiová napálila pásku, od které se míč překulil a druhou stranu na palubovku.

9:17
    Syllaová podala do autu.

9:18
    Hillová vytloukla bloky.

9:19
    Egonuová neodhadla let míče a skočila po přihrávce od reklamních panelů naprázdno.

10:19
    Čárová rozhodčí nahlásila při podání Conegliana chybu nohou.

10:20
    Loweová si našla cestu kolem dvojbloku a vypadá to, že se dočkáme čtvrtého setu.

11:20
    Hráčky Conegliana se dotkly sítě, přestože příjem Novary nebyl vůbec dobrý.

11:21
    Jenže Veljkovićová podala do autu.

11:22
    Hillová ze zadní pozice smečovala do soupeřky v poli, do níž se míč odrazil mimo dosah dalších hráček Novary.

11:23
    Syllaová teď uspěla na bloku a Conegliano je blízko snížení.

12:23
    Setbol se ještě odkládá. Syllaová nepropálila dvojblok.

12:24
    Tak tohle zamrzí. Podání Novary šlo do sítě, takže Conegliano má setbol.

13:24
    První setbol odvrácen poté, co se smeč ze zadní pozice dotkla obou hráče v bloku a míč dopadl na palubovku.

14:24
    Stále není konec, o čemž rozhodlo i video, které si vyžádal trenéry týmu z Trevisa.

14:25
    Plaková podala do autu, čímž ukončila třetí set, který vyhrálo Conegliano.

Tak to vypadá, že se nám sety budou zkracovat a měnit v jasnější a jasnější záležitost. Conegliano se bod hrozbou konce zápasu neskutečně zvedlo a za 20 minut si vynutilo čtvrtý set.

0:0
    Začal čtvrtý set.

1:0
    Piccininiová měla i trochu štěstí, když její zalívka tečovaná blokem dopadla mimo dosah hráček v poli.

2:0
    Syllaová smečovala do autu.

2:1
    Jenže Loweová byla středem sítě ze zadní pozice úspěšná.

3:1
    De Kruijfová sice zasáhla v poli smeč, jenže míč skončil daleko v hledišti.

4:1
    Tak začátek čtvrté setu vychází Novaře i díky další nepovedené smeči.

4:2
    Danesiová využila rychlík středem sítě a snížila.

5:2
    Vypadá to, že Egonuová nachází formu z prvních dvou setů. Teď si bez problémů poradila s dvojblokem.

5:3
    Danesiová znovu úspěšná smečí na středu u sítě.

5:4
    A opět Danesiová! Tentokrát jako blokařka.

6:4
    Egonuová zvolila útok po čáře a posadila míč přesně k zadní čáře.

7:4
    Egonuová se opět rozjela. Trefila snad úplně stejné místo jako před malou chvílí.

8:4
    Novara utíká do čtyřbodového trháku po úspěšném úder podél sítě v podání Piccininiové.

8:4
    Ano, tohle je logická reakce trenéra Daniele Santareliho na bodovou šňůru Novary. Oddechový čas pro Conegliano.

9:4
    Hillová byla zablokována.

9:5
    Pole Novary bojovalo, ale míč na druhou stranu po smeči Loweové nedostalo.

9:6
    Hillová trefila blok, od nějž se míč odrazil podél sítě a dopadl na palubovku.

9:7
    Carliniová zasmečovala do autu a už to máme jen o dva body.

9:7
    Také Massimo Barbolini se snaží zastavit bodovou sérii soupeřek, takže oddechový čas pro Novaru.

9:8
    Loweové diagonála od hlavního kůlu dopadla před čáru a už je to je o bod.

9:9
    A je srovnáno. Oddechový čas Novaře nepomohl. Egonuová smečovala tentokrát do autu.

10:9
    Až Bartsch-Hackleyovázastavila sérii Conegliana.

10:10
    De Kruijfová dostala míč na druhou stranu a ten už se nevrátil.

10:11
    Egonuová opět nepřesná. Míč skončil v autu za základní čárou.

10:12
    Loweová trefila přesně nepokrytý střed pole Novary a je to o dva body.

11:12
    Další bomba Novary od hlavního kůlu byla přesná.

12:12
    Egonuová zúročila dobrou práci pole nekompromisní smečí nad dvojblokem. To tedy byla výška!

12:13
    Hillová poslala míč o blok do autu.

12:14
    Bartsch-Hackleyová se při smeči dotkla sítě.

13:14
    Syllaová útočila podél pomezní čáry, ale míč skončil v autu.

14:14
    Sansonnaová řádila jako libero v poli, Egonuová zase ukázala, že umí blokovat, když zastavila Syllaovou a máme vyrovnáno.

14:15
    Na druhou přes zkrátka platí, když to soupeř nečeká. Teď se o tom přesvědčila Novara.

14:16
    Danesiová zablokovala rychlík na středu sítě a Conegliano odskakuje na rozdíl dvou bodů.

15:16
    De Kruijfová podala až do autu.

16:16
    Piccininiová zastavila útok Loweové a znovu je srovnáno.

17:16
    Hillové útok ze zadní pozice skončil až za základní čarou a bod Novary potvrdilo i video, které dotek bloku neprokázalo.

17:17
    Po smeči Loweové se pole Novary nedohodlo, takže rozehrávčka musela míč udeřit v pádu a poslal ho jen nad síť, kde přišla nekompromisní smeč Conegliana.

18:17
    Egonuová opět úspěšná na smeči.

18:18
    Jenže hned vzápětí zamířilo podání Egonuové do autu.

18:19
    Nepřesný příjem Sansonnaové potrestala Loweová.

19:19
    Egonuová se vykoupila z předchozího malého hříchu na podání úspěšným útokem středem sítě ze zadní pozice.

20:19
    Bartsch-Hackleyová smečovala podle sudích do autu, jenže video ukázalo, že míč byl dobrý, takže Novara jde do vedení.

21:19
    Už jde o hodně, což ukázala i dlouhá výměna s dobrými zásahy v poli. Vše ukončila Bartsch-Hackleyová smečí od hlavního kůlu podél postranní čáry.

21:19
    Trenér Conegliana ví, že Novara má nyní důležité vedení o dva body, proto si vzal oddechový čas.

21:20
    Úspěšný blok Conegliana se rovná snížení.

22:20
    Výbornou práci pole zúročila Bartsch-Hackleyová dalším úspěšným útokem od hlavního kůlu po čáře.

22:21
    Egonuová byla nyní zablokována a i přes snahu pole Novary skončil míč na palubovce na polovině Novary.

23:21
    Bartsch-Hackleyová teď od hlavního kůlu vytloukla blok, bude se hrát o mečbol.

24:21
    A Novara ho má! Fabrisová smečovala do autu.

24:22
    Loweová ještě odvrátila konec zápasu útokem středem sítě za zadní pozice. Pole Novary míč zasáhlo, ale ne druhou stranu ho nedostalo.

25:22
    Je konec! Poslední bod si úderem od hlavního kůlu připsala trochu symbolicky Egonuová, byť to tentokrát nebyla její obvyklá bomba.

Konec zápasu

Italské finále Ligy mistryň pro sebe za hodinu a 42 minut uzmula Novara, která prestižní evropskou soutěže vyhrává poprvé v klubové historii. Conegliano zaspalo vstup do utkání, což se ukázalo jako klíčové, protože rychle ztratilo první dva sety. Velcí soupeři z domácích soutěží si tak letos trofeje rozdělí poměrem 2:1 ve prospěch Novary, která kromě Ligy mistryň vyhrála také italský pohár.