Plzeň – Kladno 3:5 (kon.) | Sokol Poruba – Letohrad 1:6 (kon.) | Kladno – Letohrad 4:2 (kon.)
Plzeň – Sokol Poruba 12:2 (kon.)
HBC Kladno
4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
SK Hokejbal Letohrad
Sobota 01.06.2019, 17:00Kvalifikační turnaj Extraligy dorostu

Třetí duel je za námi!

O vítězi tohoto utkání rozhodovala až poslední třetina, jelikož po 30 minutách byl stav vyrovnaný 2:2. Vítězný gól kladenského celku vsítil ve 36. minutě de Fin a vítězství v poslední minutě potvrdil Filip Šimek.

Kladno bude po dnešním hracím dni jako jediný celek stoprocentní. (18:38:31)

44:34
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kladenští definitivně potvrzují výhru a na turnaji zůstávají stoprocentní. FILIP ŠIMEK vystřelil krátce po buly, míček skončil až za zády Netušila. Bez asistence.

44:29
    Vyloučení v týmu SK Hokejbal Letohrad (Macháček – 10 minut osobní trest, nesportovní chování).

44:29
    Netušil se musí vrátit do branky, jelikož se jeho spoluhráči proviňují zakázaným uvolněním.

43:53
    Oba celky už jsou v plném počtu a letohradský gólman míří na střídačku, Letohrad hraje v šesti.

43:01
    Do konce zápasu zbývá 120 vteřin, udržený Kladno těsný náskok, nebo Letohrad ještě stačí vyrovnat?

42:32
    Oba týmu hrají ve čtyřech hráčích.

41:53
    Vyloučení v týmu SK Hokejbal Letohrad (Hubálek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HBC ALPIQ Kladno (Říha – 2 min., hrubost).

41:19
    Velice aktivní Hubálek vyhrál v boji o kotouč, poslal ho na modrou čáru Macháčkovi, ten ho nasměroval na bránu, kde ale neskončil.

40:38
    Icing kladenské celku, hra se vrátí před Křemenáka.

40:10
    Šimek je na hřišti, Kladno hraje v plném počtu.

39:50
    Macháčkovi se otevřela dálnice a z pravé strany se rychle dostal až ke kladenské kleci, ovšem na Křemenáka si nepřišel.

39:03
    Letohradští jsou znovu v obranném pásmu. Teď v přesilové hře mají možnost na vyrovnání. Podaří se jim to?

38:29
    Kladenští posílají míček do útočné třetiny.

38:10
    Vyloučení v týmu HBC ALPIQ Kladno (Šimek – 2 min., napadení).

38:10
    Kladno bude hrát další oslabení, Letohrad ve výhodě, Netušil je na střídačce.

37:07
    Frolík už skoro běžel sám na Netušila, ale letohradský obránce ho stačil zbrzdil a obrat o míček.

36:33
    Macháček nebezpečně dorážel z předbrankového prostoru, ale na několikrát neuspěl.

35:26
    Kladenští se ujímají vedení! NICOLAS DE FIN dostat přihrávku do prostoru mezi kruhy, kdy byl sám a krásně zavěsil do horního rohu letohradské svatyně. Asistence: Vojtěch Rychlý.

35:00
    Hubálek z nebezpečného brejku střílel z osy hřiště, kladenský gólman nadále drží své barvy.

34:28
    Balonek je opět mimo hrací plochu, hra je přerušena.

33:31
    Letohrad se pokouší o zvrácení skóre na svou stranu, z levého pálil Hubálek, kladenský gólman tentokrát zasahovat nemusel, hrací předmět skočil v ochranné síti.

33:10
    Zakázané uvolnění Letohradu, Letohradští rychle střídají a už se staví na vhazování po levici Netušila.

32:44
    Kladno hraje v plném počtu.

31:50
    Přihrávka na Macháčka, který stál pravém kruhu, minula cíl a skončila až u mantinelu.

31:00
    Kladenští posílají míček až k Netušilovi, tam si přebírá Letohrad a už je opět nastartovaný do útoku.

30:44
    Vyloučení v týmu HBC ALPIQ Kladno (Drechsler – 2 min., nedovolené bránění).

30:38
    Nyní se jim ho podařilo vyhodit jen na zakázané uvolnění.

30:20
    Letohradští drží balonek na hokejkách v obranném pásmu a mají problémy jít do útoku.

30:01

Prostřední část je u konce!

Ve druhé třetině nejprve stav zápasu srovnával na 1:1 Lux, poté si vedení vzalo zpět Kladno, zařídil to Procházka, ale v poslední minutě této třetiny viděli diváci v plzeňské hale znovu vyrovnání, když se prosadil Macháček.

Poslední třetina začíná přibližně v 18:04.

30:00

29:35
    Letohrad právě vstřelil branku!
    Letohradští dávají gól do šatny! MICHAL MACHÁČEK z pravé strany podruhé v tomto utkání překonává kladenského gólmana a vyrovnává stav na 2:2. Bez asistence.

29:01
    Před námi je poslední minuta druhé patnáctiminutovky.

28:04
    Letohradští jsou v pěti hráčích na hřišti, toto oslabení zvládli.

27:23
    Frolík z pravé strany zkoušel navýšit skóre svých barev, ale Netušil opět úspěšně zasáhl.

26:36
    Rychlý vyslal první přesilovkovou střelu od modré čáry, jeho rána byla dost rychlá, přesto do klece neprosvištěla.

26:04
    Vyloučení v týmu SK Hokejbal Letohrad (Hubálek – 2 min., vražení na hrazení).

25:34
    De Fin se pokoušel obkroužil letohradskou svatyni a něco vymyslet, ale o míček byl okraden.

24:04
    Kladenští si berou své vedení zpět! VIKTOR PROCHÁZKA se zmocnil balonku v předbrankovém prostoru, odkud do doklepl za záda Netušila. Asistence: Filip Šimek a Filip Barták.

23:11
    Říha je zpět ve hře, letohradská přesilovka skončila.

22:53
    Macháčkova střela od modré skončila na zadním mantinelu, tentokrát nemusel tedy kladenský muž s maskou zasahovat.

21:56
    Macháček v další skvělé možnosti Letohradu, ale z pravého kruhu neuspěl, Křemenák jeho střelu vyrazil.

21:11
    Vyloučení v týmu HBC ALPIQ Kladno (Říha – 2 min., hákování).

21:11
    Rozhodčí má zvednutou pravou ruku, kladenský hráč se provinil nedovoleným zákrokem a půjde si odpočinout na trestnou lavici.

19:46
    Tak přeci se letohradští hokejbalisté dočkávají vyrovnání. Celou akci začal Michal Macháček, který nahazoval na klec od modré, nakonec se z gólu raduje KRYŠTOF LUX. Asistence: Michal Macháček.

19:28
    Letohradští ostřelují kladenskou klec, ani žádný zatím v bráně neskončil.

18:15
    Vyloučení v týmu HBC ALPIQ Kladno (Šimek – 2 min., nedovolené bránění).

18:15
    Šimek z prostoru mezi kruhy ani nadvakrát neuspěl nad letohradským gólmanem, po něm to zkoušel ještě Filip Šimek, ale ani on se z branky neraduje.

17:25
    Kalousek z levého kruhu na druhé straně netrefuje zařízení, jeho pokus mířil několik centimetrů mimo bránu.

16:35
    Filip Šimek se odhodlal ke střele z levé strany, letohradský gólman zasahuje.

15:55
    Michal Drechsler v dobré šanci na vrcholu pravého kruhu, Netušil se překonat nenechal.

15:12
    Letohradští střelili míček do ochranné sítě, hra se po 12 vteřinách přerušuje.

15:01

Skončila první perioda!

Sledujeme duel se šancemi na obou stranách. Na góly zatím vede Letohrad 1:0, v osmé minutě byl přesný kladenský Filip Šimek, další branku zatím nikdo nepřidal. Nechme se překvapit, jak toto utkání bude pokračovat. Máme se určitě na co těšit, protože ani jeden z celků nic nebude chtít darovat zadarmo.

Prostření část začne přibližně v 17:32.

15:00

14:23
    Kladno si hledá cestu k Netušilovi, zatím se mu to příliš nedaří, letohradští hokejbalisté ho dobře napadají.

13:58
    Hrací předmět se ocitl mimo hřiště, hra je přerušena.

13:40
    Macháček se vrací z trestné lavice, Letohradští jsou v plném počtu.

13:18
    Do návratu Macháčka zbývá už jen pár vteřin, Kladno se nachází s míčkem daleko od letohradské klece.

12:52
    Letohrad vyhazuje balonek až k Křemenákovi.

11:54
    Kladenští se zatím k vážné šanci v přesilové hře nedostali.

11:35
    Vyloučení v týmu SK Hokejbal Letohrad (Macháček – 2 min., nedovolené bránění).

10:58
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

10:03
    Vyloučení v týmu HBC ALPIQ Kladno (Rychlý – 2 min., vysoká hůl).
    Vyloučení v týmu SK Hokejbal Letohrad (S. Vacek – 2 min., vysoká hůl).

10:01
    Halbrštátová tvrdě střílela z pravého kruhu, kladenský muž s maskou vše viděl a stále drží čisté konto.

09:12
    Letohradští po buly hned pálili, Křemenák byl v pohotovosti.

08:28
    Icing kladenských hráčů.

8:06

07:30
    Kladenští se dostávají do vedení ve vlastním oslabení! Kladno se v přesilové hře soupeře nejen osvobodilo, ale dostalo i do gólové příležitosti, kterou využil FILIP ŠIMEK. Bez asistence.

06:46
    Letohradští jsou usazeni v útočném pásmu, zatím mají jen skvělé přihrávky.

06:06
    Vyloučení v týmu HBC ALPIQ Kladno (Procházka – 2 min., nedovolené bránění).

05:49
    Gutwald nahazoval od modré čáry na letohradskou klec, Netušil vyrazil míček k mantinelu.

05:11
    Na útoční výlet se teď vydali Kladenští, ale bránu soupeře příliš neohrozili.

04:08
    Letohrad byl v dobré příležitosti v prostoru mezi kruhy, Křemenák pohotově zasahuje.

03:34
    Zakázané uvolnění kladenských hráčů, hra se stěhuje do útočného pásma Letohradu.

02:43
    Letohradští jsou nastěhovaní před kladenským mužem s maskou a kombinují.

01:52
    Šimek se z obranné třetiny prokličkoval až na druhou stranu, z pravého kruhu ale Netušila nepropálil.

01:22
    Míček skončil na kladenské střídačce, buly ve středním pásmu.

00:47
    Do útočného pásma se ale nedostali, balonek je na hokejkách hráčů v bílých dresech.

00:32
    Úvodní vhazování vyhráli Kladenští a zakládají první útok.

00:01

Oba týmy už jsou nachystané na svých střídačkách, zápas začne co nevidět.

Kladenští budou v tomto duelu nastupovat v tmavě modrých dresech, Letohrad obleče bílou variantu.

HBC ALPIQ Kladno: Křemenák – Rychlý, Michael Drechsler, Matouš Drechsler, Lacina, Gutwald – de Fin, Frolík, Barták, Procházka, Šimek, Říha, Beran (C), Svoboda

SK Hokejbal Letohrad: Netušil (D. Vacek) – Bečka, Fišer, Halbrštátová, Hubálek (A), Hyksa, Kalousek – Lux, Macháček (C), Netušil, Šimek, Tomeš, S. Vacek (A), Valíček

Rozhodčí: Vilém Jonák, Lukáš Daněk.

Kladno i Letohrad jsou na tom na kvalifikačním turnaji Extraligy dorostu stejně, oba mají na kontě jednu výhru. ALPIQ dokázal porazil mečouny, Letohradští se radovali s Porubou. Před námi je nyní třetí duel turnaje, kdo z nich bude po dnešním dni stoprocentní?

1. zápas: HBC Plzeň – HBC ALPIQ Kladno 3:5

Branky a nahrávky: 22. Miksan (Rejda, Horažďovský), 26. Rejda (Horažďovský), 43. Deja (Miksan, Svoboda) – 4. Frolík (Barták), 6. Procházka (Šimek, Lacina), 9. Fin (Šimek, Lacina), 14. Procházka (Šimek), 44. Říha (Procházka)

2. zápas: TJ Sokol Poruba – SK Hokejbal Letohrad 1:6

Branky a nahrávky: 24. Dostál – 3. Hubálek (Macháček), 19. Macháček (Hubálek, Lux), 21. Macháček (Hubálek, Lux), 22. Hyksa, 23. Macháček, 43. Lux (Macháček)

2.2.2019 12:30 HBC ALPIQ Kladno – TJ Sokol Poruba

Krásné sobotní odpoledne! Vítám vás u dalšího duelu kvalifikačního turnaje Extraligy dorostu. Dnes se na západě Čech už na hrací ploše představili všichni účastnici boje o poslední vstupenku na finálový turnaj, nyní si jen vymění soupeře. V tomto online přenosu budeme podrobněji sledovat duel mezi HBC ALPIQ Kladno a SK Hokejbal Letohrad.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Markéta Peclová

Branky a nahrávky: 8. Šimek, 25. Procházka (Šimek, Barták), 36. Fin (Rychlý), 45. Šimek – 20. Lux (Hubálek, Macháček), 30. Macháček

HBC Kladno: Křemenák – Rychlý, Michael Drechsler, Matouš Drechsler, Lacina, Gutwald – de Fin, Frolík, Barták, Procházka, Šimek, Říha, Beran (C), Svoboda

Rozhodčí: Vilém Jonák, Lukáš Daněk