Benchetrit – Pavlásek 0:2 (kon.) | Forejtek – Ignatik 0:2 (kon.)
Šafránek – Moutet 2:1 (kon.) | Kližan – Gerch 2:0 (kon.)
Lucas Gerch
Lucas Gerch
0
4 5
sk Středa 19.06.2019, 18:09 • Bratislava (Slovensko) • Challenger Bratislava (antuka) • 2. kolo

7:5
    GEM, SET, ZÁPAS Martin Kližan! Napokon sa slovenský tenista musel v druhom sete poriadne natrápiť, ale zrejme sa v rozhodujúcich momentoch ukázala jeho väčšia kvalita a podľa predpokladov postupuje do ďalšieho kola na domácom turnaji.

40-0
    Martin Kližan získava tri mečbaly!

6:5
    Druhý pokus jednotky turnaja už bol úspešný, Lucas Gerch tak stráca toto podanie a Martin Kližan vyhráva v druhom sete 6:5! Slovenský tenista bude teda podávať na víťazstvo v tomto zápase.

40-15
    Martin Kližan získava dva brejkbaly!

5:5
    Druhý pokus nášho tenistu je už úspešný, vyrovnáva na 5:5 v druhom sete a tak sa druha sada hry ešte predĺži!

4:5
    Druhý pokus už nemecký tenista využíva, úspešne potvrdil brejk a vyhráva tak 5:4 v druhom sete! Martin Kližan teda bude podávať na udržanie sa v druhom sete.

4:4
    Kližanov dlhý forhend končí v aute, takže brejk sa mu potvrdiť nepodarilo a Lucas Gerch tak vyrovnal stav druhého setu na 4:4!

0-40
    Lucas Gerch získava tri brejkbaly!

4:3
    Ponúknutú možnosť Martin Kližan využil a tak vedie v druhom sete 4:3! Je to štvrtý gem v rade pre slovenského tenistu, to ho môže priblížiť k celkovému víťazstvu v tomto stretnutí.

40-30
    Víťazný forhend z rakety slovenského tenistu, ktorý tak získava brejkbal!

3:3
    Čista hra to napokon nebola, ale predsa len slovenský tenista obhájil brejk a vyrovnáva tak stav v druhom sete 3:3, začíname odznova!

2:3
    Následne však Martin Kližan úspešne returnoval a tak si berie toto podanie svojho súpera. Znižuje teda stav druhého setu na 2:3 z jeho pohľadu!

40-0
    Martin Kližan získava tri brejkbaly!

1:3
    Tento gembal slovenský tenista premieňa a získava tak svoj prvý gem v druhom sete, čím znižuje na 1:3 z jeho pohľadu!

0:3
    Nemecký tenista bol aj v tomto prípade na sieti úspešný, potvrdil teda brejk a vyhráva v druhom sete 3:0! Martin Kližan ma tak pred sebou náročnú úlohu, ak sa chce vyhnúť prípadnému tretiemu setu.

0:2
    No a hneď ten prvý aj využíva, čím teda berie podanie nášmu tenistovi a ujíma sa vedenia 2:0 v druhom sete! Zrejme takýto úvod druhého setu čakal málokto.

15-40
    Martin Kližan napálil loptičku len do pásky, Lucas Gerch získava svoje prvé dva brejkbaly v tomto stretnutí!

0:1
    Lucas Gerch mal napokon menšie problémy ku koncu tohto podania, ale napokon si ho udržal a vyhráva tak v druhom sete 1:0!

6:4
    Druhý pokus je však už úspešný a tak Martin Kližan vyhráva prvý set pomerom 6:4! Zatiaľ nijak výrazne nie je vidieť ten obrovský rozdiel v rebríčku, Lucas Gerch úspešne vzdoruje, rozhodla len jedna strata podania. Uvidíme, čo nám ponúkne druhý set.

40-15
    Martin Kližan získava dva setbaly!

5:4
    Lucas Gerch úspešne zapracoval na sieti, gembal teda využíva a tak znižuje stav v prvom sete na 4:5 z jeho pohľadu! Martin Kližan bude podávať na víťazstvo v prvom sete.

5:3
    Ktorý dokázal premeniť po chybe súpera a tak vyhráva v prvom sete 5:3! Lucas Gerch tak bude musieť podávať na udržanie sa v prvom sete.

4:3
    Nemecký tenista ukončil tento gem esom a čistou hrou tak znižuje stav v prvom sete na 3:4 z jeho pohľadu!

4:2
    Lucas Gerch zahral dlhý úder len do autu, Martin Kližan vyhráva v prvom sete 4:2!

3:2
    Hneď ten prvý aj využíva a tak znižuje stav v prvom sete na 2:3 z jeho pohľadu!

3:1
    Slovenský tenista úspešne potvrdil brejk a vyhráva tak v prvom sete 3:1!

2:1
    Slovenský tenista už bol na druhý pokus úspešný a tak berie prvé podanie svojho súpera v tomto zápase, čím sa ujíma vedenia 2:1 v prvom sete!

40-0

1:1
    Martin Kližan sa úspešne presunul na sieť a vyrovnáva stav prvého setu na 1:1!

0:1
    Martin Kližan zahral loptičku do autu, takže si Lucas Gerch svoje úvodné podanie udržal a ujíma sa vedenia 1:0!