Moravskoslezský kraj – Praha 2:7 (kon.)
Moravskoslezský kraj
2:7 (2:4, 0:3)
Praha
Čtvrtek 27.06.2019, 11:30 • HOME CREDIT Arena, Liberec • Olympiáda dětí a mládeže • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Moravskoslezský kraj: Hradil (Glogar) – Zubek, Krmášek, Jankovský, Bartoš, Richtár, Chatrný, Peterek, Palčinský, Mikoláš, Gattnar, Stolárik, Galia

Praha: Týc (Vladař) – Eliáš, Bílek, Kafka, Petrák, Kučera, Moudrý, Vavroušek, Pluhař, Hrbáček, Jambor, Hejda, Votava

Rozhodčí: Šulc, Pekánek.

00:01

00:10
    První buly vyhrál Moravskoslezský kraj, který hned hodil své síly do útoku.

00:33
    Faul u střídačky Prahy přisuzuje balonek Moravskoslezskému kraji. Ten ale rozehrál dozadu.

00:53
    Praha se moc nedostala v úvodu zápasu na balonek. Před chvílí mohla i inkasovat, Gattnar ale na dlouhý míček těsně nedosáhl.

01:44
    Moravskoslezský kraj právě vstřelil branku!
    Naprosto po zásluze jde Moravskoslezský kraj do vedení! Praha se v úvodu vůbec nedostala do tempa, v obraně jí navíc vznikla mezera a byl z toho brejk 2 na 1. Gattnar posunul vedle sebe na ADAMA PALČINSKÉHO, který prostřelil gólmana – 1:0! Asistence: Martin Gattnar.

01:52
    Mohlo to být skoro o dvě branky! Z dalšího přečíslení ale cinkla pouze pravá tyč pražské branky.

02:39
    Praha právě vstřelila branku!
    Máme ale rychle srovnáno, obrana Moravskoslezského kraje si toto za rámeček určitě nedá! Rozehrávka faulu u mantinelu nabídla rychlé přistrčení od Petráka na LUKÁŠE KAFKU, který prostřelil přes obránce gólmana Hradila z větší vzdálenosti – 1:1! Asistence: Jaroslav Petrák.

03:00
    Neuplynulo ani půl minuty a Praha otáčí vývoj zápasu! Vavroušek přihrál na osu hřiště pro JAKUBA PLUHAŘE, jehož tvrdá bomba prolétla okolo pravé tyče – 1:2! Asistence: Šimon Vavroušek.

03:58
    Hra se o hodně vyrovnala, už to není ten úvodní nápor Moravskoslezského kraje. Ten navíc teď musí hrát dopředu, Praha se po druhém gólu moc do útoku nepouští.

04:38
    Lehkou střelu z úhlu od Galii Týc bez problémů pokryl v rukavici a rychle rozehrál vpřed. Zhruba na půlce si došli hráči hlavního města pro faul.

05:03
    Krmášek získal hrací předmět a poslal jej do běhu na Galiu, který běžel po levém křídle a střílel, na pražského gólmana ale nevyzrál.

05:46
    Pluhař se podél mantinelu protáhl a zabíhal do rohu hřiště, nakonec z toho byl útočný faul a hra se otáčí.

06:11
    Moravskoslezský kraj vymýšlí za svojí brankou, jak vyzrát na celoplošnou obranu Prahy. Mezi fanouškovskými tábory probíhá klasické špičkování, tradiční pokřiky jako: „Není vás slyšet!“ nebo „My máme metro, co máte vy?“ jsou velmi časté.

06:50
    První přesilovka finále přichází pro Moravskoslezský kraj. Za sekání si jde odpočinout na trestnou lavici Bílek.

06:52
    Tak to bylo hodně rychlé, po dvou sekundách se Eliáš vrací do pole. Gattnar jednoduše přiťuknul na ADAMA MIKOLÁŠE, jehož střela propadla přes obránce a gólmana až za brankovou čáru – 2:2! Asistence: Martin Gattnar.

07:40
    Rozehrávka faulu spočívala ve střele od Víta Hrbáčka, míček šel však o dost vedle.

08:07
    Důležitý zákrok předvedl Hradil proti těžké střele osamoceného hráče Prahy z hranice brankoviště!

08:16
    Eliáš protečoval balonek dále na útočnou polovinu, zde si jej ale převzali hráči z pohraničního kraje a zavezli jej na druhou stranu hřiště.

09:01
    Praha jde znovu do vedení po pohledné akci! Tomáš Týc po lapnutí balonku bleskově našel na pravém křídle volného LUKÁŠE KAFKU, který prakticky z voleje napálil míček přímo na branku, a také přesně k levé tyči! – 2:3. Asistence: Tomáš Týc.

09:31
    Krmášek se přihrávkou snažil kohokoliv najít před brankou, ale tam žádné spoluhráče neměl.

10:03
    Otevíráme poslední pětiminutovku první půle, ve které útočí Moravskoslezský kraj na brzké vyrovnání stavu.

10:32
    Adam Palčinský z ostrého úhlu napálil míček přímo na branku a rozezněl tím levou tyčku! Tohle byla prakticky šance z ničeho.

10:58
    Vavroušek při kličce nezvládl udržet míček na holi a papírově domácí kraj mašíroval před branku, ale nepovedlo se mu prosadit se.

11:48
    Podle tvrzení kotle Moravskoslezského kraje není pražské fanoušky slyšet, ale ze své pozice to vidím trochu jinak. Skoro neslyším moravskoslezské fanoušky.

12:24
    Praha se zatáhla do obrany a nechává lehce tvořit hru svého soupeře. Nyní jim ale „pomohl“ Stolárik útočným faulem a hlavní město může tvořit hru před Hradilem.

13:19
    Gattnar se dopustil sekání a Praha má velice zajímavou rozehrávku faulu pár metrů od branky.

13:31
    Z vlastní rozehry se ale dostala k brance, kterou stráží jejich spoluhráč. Tohle se opravdu moc nepovedlo...

14:00
    Teď už opravdu není fanoušky Moravskoslezského kraje slyšet! Praha se totiž přesně minutu před koncem dostává do dvougólového vedení! Z otočky na pravém křídle přesně nad Hradilovo rameno střílel MATĚJ JAMBOR – 2:4! Asistence: David Moudrý

15:00

První poločas finálového utkání ODM je za námi! Padlo v něm celkem šest gólů, čtyři vstřelili hráči z Prahy, kteří lehce zaskočili favorita celého turnaje. Za necelé dvě minuty začíná druhý poločas, který se hraje patnáct minut, v případě remízy budou rozhodovat přímo nájezdy!

15:01

15:09
    Začíná druhý poločas, Praha vyhrála buly a čeká na vlastní polovině, s čím přijde její soupeř. Ten okamžitě napadal rozehrávku, přesto je ale vstup od obou týmů velmi vlažný.

15:51
    Střela Palčinského z rozehry šla o hodně vedle, nepochodil ani Zubek, který v rychlém útoku z otočky vystřelil vedle levé tyčky.

16:29
    Faul od Krmáška značí rozehrávku pražského výběru někde v hloubi pole. Praha z toho však nic nevytěžila a Moravskoslezský kraj se tlačí před branku soupeře.

17:18
    I na lidové písně došlo. Na stadionu se zpívá Vysoký jalovec, zatímco z křižné přihrávky napálil Adam Palčinský pouze pravou štangli!

18:01
    Hra je přerušena kvůli rozebranému mantinelu v rohu hřiště. Po drobné opravě bude následovat buly.

18:17
    Hradil nyní neměl zrovna nejlepší rozehrávku a využít toho mohl Kafka, který ale z osy hřiště poslal míče nad branku.

18:54
    Votava si kličkou stáhl míček z křídla na střed, tvrdá střela ale postrádala větší přesnost. Moravskoslezský kraj dostává nyní povolenou podporu od svých fanoušků.

19:45
    Hejda získal v klinči míček a zajel s ním za branku. Odtud rozehrával dopředu, ale nulový pohyb pražských hráčů způsobil, že je soupeř Prahy zpátky před její brankou.

20:30
    Bartoš zadovkou našel Jankovského, jehož střelu zastavil Týc maskou. Od ní se míček odrazil skoro na půlku, Týcovi spoluhráči nakonec vytlačili Moravskoslezský kraj z útočné půlky.

21:36
    Teď cinkla po střele jednoho z moravskoslezských hráčů tyčka!

22:01
    Hejda si nezpracoval nahrávku od Hrbáčka zcela přesně, a proto zakončení netrefilo ani prostor mezi třemi tyčemi.

22:25
    Tohle si už ale cestu do branky našlo a Praha je blízko zlaté medaili! Střelu z větší vzdálenosti od Kučery vyrazil Hradil pouze před sebe na LUKÁŠE KAFKU, který dorazil do odkryté branky a zkompletoval tím hattrick – 2:5! Asistence: Adam Kučera.

23:36
    Poslední minuta nebyla prakticky ničím zajímavá. Praha dostala nyní míček po faulu, ale s rozehrávkou naložila mizerně.

24:35
    Moravskoslezský kraj to bude mít nyní pekelně těžké! Votava se od mantinelu prosmýkl až na střed hřiště, kde posunul míček pro JAKUBA PLUHAŘE, který střelou do horní části branky nedal Hradilovi žádnou šanci – 2:6! Asistence: Antonín Votava.

25:38
    Pražský kotel si najmul do svých služeb speakra a ke konci zápasu atmosféra snese již přísné měřítko v rámci ODM. V přerušení hry došlo k debatě rozhodčího s lavičkou Moravskoslezského kraje, který si bere oddechový čas.

25:46
    Hrbáček po zisku hracího předmětu jednoduše nahodil do útočného pásma. Tím dal šanci Moravskoslezskému kraji hrát bez gólmana!

26:46
    Střela od Peterka mířila do sítě za mantinelem a Praha je již hodně blízko výhře.

27:23
    Hejda měl možnost poslat míček do prázdné branky, ale těsně ji minul.

27:47
    Podruhé byl Hejda faulován a Moravskoslezský kraj už lehce rezignoval na výsledek finále.

28:25
    Je hotovo, olympijské zlato putuje do Prahy! Opuštěnou klec trefil naprosto přesně z úhlu VÍT HRBÁČEK a výsledkově už to je trochu debakl – 2:7! Asistence: Vojtěch Bílek.

29:03
    Posledních 57 sekund turnaje chlapců na ODM. Moravskoslezský kraj se ani nemůže dostat do útoku, Praha dohrává závěr zápasu zcela koncentrovaně.

29:35
    Na lavičce hlavního města se již slaví. Teď se zápas dohrává jenom z povinnosti.

Florbalový turnaj chlapců na olympiádě opanovala Praha!

Teď už je to definitivní! Praha ve druhé půli po dvougólovém vedení z první přidala ještě další tři góly a vyhrála poměrem 7:2, což lehce odpovídá tomu, co se na hřišti dělo. Na straně Prahy se blýskl hattrickem Lukáš Kafka. Nyní bude následovat vyhlášení výsledků, já vám osobně děkuji za pozornost a z Liberce se s přáním pěkných prázdnin, potažmo léta, loučím! (12:30:33)

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 2. Palčinský (Gattnar), 7. Mikoláš (Gattnar) – 3. Kafka (Petrák), 3. Pluhař (Vavroušek), 10. Kafka (Týc), 14. Jambor (Moudrý), 23. Kafka (Kučera), 25. Pluhař (Votava), 29. Hrbáček (Bílek)

Rozhodčí: Šulc, Pekánek