Česko – Švédsko 71:64 (kon.) | Černá Hora – Francie 53:88 (kon.) | Slovinsko – Turecko 62:55 (kon.)
Lotyšsko – Ukrajina 82:74 (kon.) | Belgie – Bělorusko 61:69 (kon.) | Itálie – Maďarsko 51:59 (kon.)
Španělsko – V. Británie 67:59 (kon.) | Srbsko – Rusko 77:63 (kon.)
Belgie
61:69 (19:21, 37:35, 52:53)
Bělorusko
Pátek 28.06.2019, 17:45Mistrovství Evropy žen • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.

Krásný páteční podvečer všem basketbalovým fanynkám a fanouškům! Vítám vás při sledování zápasu mistrovství Evropy žen, v němž se proti sobě postaví Belgie a Bělorusko.

Belgie

Basketbalistky Belgie půjdou do utkání v roli mírného favorita. Na Mistrovství Evropy v Lotyšsku se kvalifikovaly ze skupiny G z druhého místa, kdy skončily za Českou republikou. Jelikož ale byly nejlepším celkem, co se týká druhých míst, tak ani je účast na šampionátu neminula. V úvodním zápase skupiny si Belgičanky vedly výborně, poměrem 67:54 zdolaly výběr Ruska.

Bělorusko

Bělorusky se, podobně jako Belgičanky, na šampionát kvalifikovaly až z druhého místa. V minitabulce druhých celků ovšem byly druhé, takže i ony postoupily bez nějakých vážnějších problémů. Bělorusky svoje první vystoupení na turnaji na rozdíl od soupeřek nezvládly, ve velmi těsné bitvě prohrály o dva body se Srbkami.

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

01:32
    První koš zápasu zaznamenává po minutě a půl hry Maryia Popovová. (0:2)

01:45
    Linskensová ale okamžitě vyrovnává stav. (2:2)

02:55
    Antonia Delaereová poprvé převrací stav zápasu na stranu Belgičanek. (2:2)

03:15
    Dlouho jim ovšem vedení nevydrželo, za Bělorusky vyrovnává Viktoryia Hasperová. (2:2)

03:58
    První trojka zápasu, postarala se o ni Kim Mestdaghová. (7:4)

04:40
    První trojka i na druhé straně, o obroučku se trefila Alexandria Bentleyová. (7:7)

06:01
    Po faulu Alemandové se házely dva trestné hody, Papovová proměnila oba. (7:9)

06:04
    A o pouhé tři vteřiny později se prosadila ze hry její spoluhráčka Bentleyová. (7:11)

06:20
    Kim Mestdaghová trefuje druhou trojku v zápase. (10:11)

07:16
    Alemandová napravuje faul z před malé chvíle košem za dva body. (12:11)

07:24
    První body v zápase zapisuje Snytsinová. (12:13)

08:19
    Druhou trojku Bělorusek trefuje z velmi těžké pozice Yuliya Rytsikavová. (12:16)

08:28
    A další trojka Bělorusek! Ty se rázem dostávají do sedmibodového vedení. (12:19)

08:35
    Ihned po belgickém timeoutu snižuje přesným hodem z podkoše Vanloová. (14:19)

08:46
    Po přihrávce Tarasavové vrací Běloruskám sedmibodové vedení Verameyenková. (14:21)

09:23
    První body v zápase zapisuje i Emma Meessemanová. (16:21)

09:57
    Těsně předkoncem úvodní čtvrtiny trefuje důležitou trojku Emma Meessemanová, který tak zaznemenává druhý koš v krátkém časovém rozmezí. (19:21)

10:00
    První čtvrtina skončila. (19:21)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (19:21)

11:18
    Druhá čtvrtina začíná trojkou Hasperové. (19:24)

11:32
    Emma Meessemanová zaznamenává třetí koš v Belgičanek v řadě. (21:24)

12:08
    Tarasovová vrací Běloruskám pěti bodové vedení. (21:24)

12:24
    Tarasovová vrací Běloruskám pěti bodové vedení. (21:26)

13:47
    Kim Mestdaghová snižuje na rozdíl pouhých dvou bodů, Belgičanky se drží soupeřek jako klíště. (24:26)

14:54
    A máme vyrovnáno! Trefuje se znovu v posledních minutách ve skvělé formě hrající Meessemanová. (26:26)

14:54
    Meessemanová navíc byla při úspěšném koši faulovaná. Trestný hod proměnila. (27:26)

15:32
    Vynikající Meesemanová posílá Belgičanky do tříbodového vedení! (29:26)

16:04
    Kim Mestdaghová trefuje trojku a svůj celek posílá do šestibodového vedení. V posledních minutách se karty zcela obrátily. (32:26)

16:25
    Lichtarovičová trefuje dvojku a drží Bělorusky na dostřel. (32:28)

17:16
    Antonia Delaereová ale vrací Belgičankám vydřený šestibodový náskok. (34:28)

17:41
    Který už je osmibodový, neboť se z pod koše trefila Carpreauxová. (34:28)

18:09
    Verameyenková z nařízených trestných hodů proměnila jediný. (34:29)

18:37
    Další trestné hody Bělorusek, avšak i Rytsikavaová trefuje pouze jeden. (36:30)

18:58
    Alexandria Bentleyová minutu před koncem druhé čtvrtiny snižuje na rozdíl pěti bodů. (37:32)

20:00
    Se sirénou se za tři body trefuje Bentleyová, druhá polovina zápasu slibuje velmi dramatickou podívanou. (37:35)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (37:35)

Favorizované Belgičanky po polovině zápasu vedou nad Běloruskami o pouhé dva body, 37:35. Bělorusky měly lepší začátek utkání, avšak soupeřky se v průběhu zápasu osmělily a dokázaly převrátit výboj zápasu na svou stranu. Druhá polovina zápasu slibuje zajímavou podívanou.

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (37:35)

20:32
    Druhou polovinu zápasu startuje trojkou Kim Mestdaghová. (40:35)

22:36
    Stejnou mincí oplácí na druhé straně Katsiaryna Snytsinová. (40:38)

24:13
    Dlouho se hraje bez bodu. Nezměnila to ani Mestdaghová, jež minula pokus za tři body. (40:38)

24:23
    Až teď se trefuje Julie Allemandová. Belgie se dostává do mírného náskoku. (42:38)

24:40
    Avšak na odpověď Bělorusek jsme nemuseli čekat příliš dlouho, prosadila se Verameyenková. (42:40)

24:40
    Koš byl dosažen s faulem, nařízený trestný hod Verameyenková trefila. (42:41)

25:07
    Po faulu Hasperové házela Ann Wautersová dva trestné hody. A trefila oba. (43:41)

25:19
    Bentleyová trefuje trojku a převrací vedení na stranu Bělorusek! (43:44)

26:14
    Vzápětí se navíc trefuje Papovová a vedení Bělorusek je tak tříbodové. (43:46)

27:34
    Další dva trestné hody se stoprocentní úspěšností. Tentokrát házela Mestdaghová. (45:46)

28:05
    Vedení je opět na straně Belgičanek. Po delší odmlce na sebe strhla pozornost Meessemanová. (47:46)

28:45
    Hanne Mestdaghová v těžké pozici zaznamenává střelu za tři body! (50:46)

29:03
    Hasperová ale drží Bělorusky na dostřel. (50:48)

29:11
    Verameyenková se trefuje z pod koše, je srovnáno po padesáti. (50:50)

29:22
    Po faulu Hasperové proměnila Allemandová oba trestné hody. (52:50)

29:28
    Půl minuty před koncem třetí čtvrtiny se prosazuje střelou za tři body Tarasavová, Bělorusky vedou. (52:53)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (52:53)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (52:53)

30:17
    První, ale velmi důležité body zaznamenává v tomto zápase Ziuzkovová. (52:55)

30:41
    O malou chvíli později se ovšem trefuje Meessemanová. (54:55)

31:09
    Z pod koše se díky dravosti prosadila Anastasiya Verameyenková. (54:57)

32:03
    Bělorusky se přibližují senzačnímu vítězství, trojku trefuje Bentleyová! (54:60)

32:46
    Další koš přidává Verameyenková, náskok už má hodnotu osmi bodů. (54:62)

34:24
    Po faulu Wautersové proměnila Snytsinová oba trestné hody. Opět tak o malý krůček přiblížila svůj tým vítězství. (54:64)

34:35
    Snytsinová opět úřaduje! Bělorusky jsou už ve dvanáctibodovém vedení, to vypadá velmi nadějně! (54:66)

37:13
    Malou jiskřičku ještě vykřesává úspěšnou trefou Emma Meessemanová. (56:66)

38:08
    Bentleyová trefuje další trojku, tohle už Bělorusky určitě nepustí! (56:69)

38:22
    Pěkná individuální akce Meessemanové už zřejmě na vítězi zápasu nic nezmění. (58:69)

39:29
    Po faulu Bentleyové proměnila Meessemanová pouze jeden trestný hod. (59:69)

39:54
    Nejspíše poslední koš zápasu zaznamenává Meessemanová, na vítězství Bělorusek to už ovšem nic nezmění. (61:69)

Konec zápasu. (61:69)

Máme za sebou druhý zápas mistrovství Evropy žen skupiny D, v němž Bělorusko senzačně porazilo Belgii, a tak výrazně zamotalo průběh ve skupině. Bělorusky a Belgičanky totiž mají po třech bodech, třetí Srbky ale mohou v případě výhry nad Ruskami poskočit do čela tabulky. Nicméně je jisté, že o postupujících do další fáze se bude rozhodovat až v závěrečných zápasech.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (19:25:42)

Milan Huppert

Belgie: Allemandová, Delaereová, Linskensová, Meessemanová, K. Mestdaghová, Carpreauxová, Geldofová, H. Mestdaghová, Nauwelaersová, Ramanová, Vanloová, Wautersová
    Bělorusko: Bentleyová, Hasperová, Lichtarovičová, Papovaová, Snytsinová, Brychová, Inkinaová, Masková, Rytsikavaová, Tarasavaová, Verameyenkaová, Ziuzkovaová
    Čtvrtiny: 19:21, 18:14, 15:18, 9:16