Česko U15 – Velká Británie 5:1 (kon.) | Kanada East – Kanada West 2:3 (kon.) | Velká Británie – Slovensko 0:11 (kon.)
Kanada West – Česko U16 11:4 (kon.) | Česko U15 – Kanada East 2:9 (kon.)
konec
Česko U15
5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Velká Británie
Sobota 29.06.2019, 08:00 • Zimní Stadion Česká Třebová • Světový pohár - junioři U16
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.
   
  Dobrý den všem fanouškům a fanynkám hokejbalu! Dnes jsou na programu poslední zápasy skupin a my se podíváme na zápas Česko U15 – Velká Británie. Český tým bude muset vyhrát, tudíž budou favorité.
   
  Česko U15 bude chtít tento zápas vyhrát, už jen kvůli tomu, že všechny předešlé zápasy prohráli. Dnes je čeká výběr Británie, tedy nejslabší tým na turnaji. Svěřenci Martina Ebla, budou chtít dát do zápasu vše. Utkání se odehraje už v 8 ráno, tudíž na hráčích bude znát zřejmě unáva, jak se s tím ale poperou, to se dozvíme po osmé hodině.
   
  Velká Británie bude v tomto zápase outsider. Předposlední zápas skupin bude velmi napínavý, jelikož se proti sobě postaví dva týmy bez výhry. Británii se podařilo vstřelit první branku na turnaji a to právě proti českému týmu do šestnácti let. Utkání sice skončilo 11:1 pro Česko, ovšem jedinou trefu Britů přidal Alister Rae, který byl následně zvolen hráčem utkání. Jak na Brity dolehne brzký čas zápasu, to uvidíme chvilku po úvodním hvizdu.
   
  Úvodní sestavy:

  Česko U15: Keprt (Kuryviál) – De Fin, Král, Krejčí, Popek, Dufek, Bolek, Randis, Neumaier, Korf, Ehrlich – Mendel, Nistor (C), Slezák, Wróbel, Černý, Petráš, Bláha, Šmíd, Myškovský, Malý

  Velká Británie: McGrellis (Rae) -Jackson (C), Anderson, Waters, Edge, Howie, Woodcock, Rudkin – Cox, Bolstridge, Rae, Harrison, Wilson, Holicka, Jewitt, Bonewell, Caims, Dennis, Boune, Blavo

  Rozhodčí: Martina Zedníková, Jevgenij Danylec.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  00:17
  Úvodní buly bylo vhozeno, dopředu se ihned dostali Britové. Po levé straně se skvěle dostal Alister Rae v mezu kruží však našel Jacksona, branka ale nepadla.
   
  01:34
  Ještě že to neskončilo gólem! Dylan Holicka prošel kolem dvou obránců Česka a z pravé strany dokázal zakončit, jeho nebezpečnou střelu však vychytal Keprt!
   
  02:33
  Český tým toho zatím moc nepředvedl. Jakub Wróbel ztratil v útočném pásmu a Britové se díky tomu dostali do protiútoku. Od modré následně pálil Luke Rudkin, Keprt byl připraven!
   
  03:18
  Z velké dálky se o nahození pokusil Adam Bolek, míček však došel až na brankáře, který ho pouze vyrazil. Na dorážku dobíhal rychlý Černý, jenže obránci byli blíže.
   
  04:25
  Skvělá kombinace Česka měla i své zakončení. Myškovský senzačně našel úplně volného Korfa, ten se poté dostal před brankáře, ten mu však zavřel všechny škvíry a doslova ho nešlo prostřelit!
   
  05:17
  Pět minut za námi a musím říct, že sledujeme velmi vyrovnané utkání. Pokud se nic nestane, utkání by mohlo skončit malým výsledkem.
   
  06:01
  Alister Rae, je postrach obrany Česka, jelikož je to jediný Britský střelec na turnaji. Rae bojoval na levé straně, přitom ho atakovali dva obránci, i přesto dokázal vystřelit, Keprt byl však u tyče připravený.
   
  06:07
  Vyloučení v týmu Velká Británie (Rae – 2 min., vysoká hůl).
   
  06:15
  Tým CZE U15 právě vstřelil branku! Blesková využítá přesilová hra! Hráči kombinovali u modré čáry, odtamtud to poté zkusil pomocí nápřahu JAKUB MYŠKOVSKÝ a míček propadl za záda Grellise.
  06:15 MYŠKOVSKÝ - 1:0
   
  07:02
  Po úvodní brance je na Britech znát nervozita a hráči začínají poměrně dost faulovat, nebo dělat naschvály, uvidíme jak to bude v průběhu dále.
   
  08:14
  Keprt! Jakub Wróbel ztratil ve středovém pásmu a míček si převzal rychlý Alister Rae. Rae se dostal až před brankáře, jenže v brance Česka stojí Keprt a ten ho senzačně vychytal.
   
  08:20
  Vyloučení v týmu Česko U15 (Randis – 2 min., vysoká hůl).
   
  08:56
  Český tým bude pod velkým tlakem. Britové poměrně dobře kombinují, hráči se budou muset ubránit. No pozor! Od modré čáry vypálil z nápřahu dělovku Anderson, tu ale vychytal opět Keprt!
   
  09:58
  U Britské branky nastalo vhazování, které český tým vyhrál. Míček poté putoval na modrou čáru, kde byl již připravený Adam Bolek. Jeho pokus nakonec do brank nezavítál, páč byl zblokovaný obráncem.
   
  10:14
  Vyloučení v týmu Velká Británie (Rae – 2 min., vražení na hrazení).
   
  11:09
  Tým CZE U15 právě vstřelil branku! Český tým využívá i druhou přesilovku!! Šmíd si hrál s míčkem na levé straně, poté však senzačně našel DAVIDA SLEZÁKA, a ten už si poradil.
  11:09 SLEZÁK - 2:0
   
  11:51
  Vyloučení v týmu Česko U15 (Král – 2 min., nedovolené bránění).
   
  12:26
  Britové sice mají přesilovou hru, ovšem u Keprtové branky nastala poměrně velká potyčka mezi Wróbelem a Watersem, rozhodčí jde udělovat tresty.
   
  12:26
  Vyloučení v týmu Velká Británie (Waters – 2 min., hrubost).
  Vyloučení v týmu Česko U15 (Wróbel – 2 min., hrubost).
   
  13:20
  V posledních minutách nastaly menší komplikace, ovšem vše je vyřešené a hra pokračuje. Do útočného pásma se přesunuli Britové, Trim Blavo hledal na levé straně Jewitta, přihrávku mu ale zblokoval Petráš.
   
  14:00
  Domácí v plném počtu.
   
  14:35
  Britové jsou též v plném počtu a rovnou se tlačili dopředu. Blavo poslal po mantinelu Coxe, tomu ale míček od hokejky pouze odlétl.
   
  15:00
  První třetina skončila.
   
  První třetina je u konce. Český tým hrál v úvodu poměrně špatně, Britové se tlačili více dopředu, poté ale přišly přesilovky, které Češi využily. V průběhu hry nastala i menší potyčka, rozhodčí musel dávat vzájemné tresty.
   
  15:01
  Začala druhá třetina.
   
  15:05
  Úvodní buly třetiny opět patřilo britskému týmu. Následně se vhazovalo na levé straně, buly též vyhráli Britové a do střely z nápřahu se opřel Jamie Wilson, tu ale vyrazil Keprt.
   
  15:47
  Vyloučení v týmu Velká Británie (Rae – 2 min., podražení).
   
  16:37
  Pro Česko je tu další přesilová hra, uvidíme zda jim do třetice vyjde. Český celek se drží v útočném pásmu, všem pokusům však odolová McGrellis.
   
  18:41
  Kombinace pokračovaly. Popek mohl střílet, ten se ale rozhodl pro opětovnou přihrávku na Černého, jeho rána ale skončila pouze na Grellisově výstroji. Vzápětí na, to se dopředu dostal i Alister Rae, ovšem míček se mu zamotal mezi nohy a bylo po akci.
   
  19:44
  Vyloučení v týmu Česko U15 (Mendel – 2 min., sekání).
   
  20:00
  I přesto, že je Česko v oslabení, tak jsou hráči více v útoku jak Británie. McGrellis je ovšem v druhé části skvělý a hráči neví jak ho prostřelit.
   
  20:53
  Tým CZE U15 právě vstřelil branku! Tak toto bylo skvělé! Anderson špatně vystřelil zpoza modré čáry, v tu chvíli skončil ONDŘEJI MENDELOVI trest, ten dostal výtečnou přihrávku a v situaci 1 na 1 uspěl.
  20:53 MENDEL - 3:0
   
  21:24
  Moc času neubylo a Češi měli opět šanci! Od modré nahazoval Dufek, jeho nához se dostal až na branku, míček dokonce trefil tyč. Do dorážky se nikdo nedostal.
   
  23:16
  Český celek si v poslední minutě vytvořil nespočet šancí. Nejdříve to zkoušel Mendel, vzápětí na to Král, ani jeden však brankáře neprostřelil. Do třetice to pak z poměrně velké blízkosti zkusil De Fin, jenže ani jeho stahovačka ke gólu nepomohla.
   
  24:25
  Tým CZE U15 právě vstřelil branku! A je tu čtvrtá branka! českému týmu ty kombinace dnes velmi jdou a nyní to akorát potvrdil Neumaier společně s Mendelem. Na jejich pas si poté seběhl MARTIN PETRÁŠ, který s přehledem skóroval.
  24:25 PETRÁŠ - 4:0
   
  25:45
  Po čtvrté brance se do útoku začali tlačit i Britové. Po levé straně běžel sám Dennis, na druhé straně mu ale sbíhal Bolstrdige. Mladý Dennis však nezvedl hlavu a jeho přihrávka na slepo, šla pouze na hokejku Korfa.
   
  26:55
  Hra je opravdu rychlá, oba celky jsou nahoře a dole. Nyní se z mezi kruží pokusil o střelu Ehrlich, jenže v brance mu vystavil stopku McGrellis.
   
  27:48
  V první třetině si Keprt poměrně zachytal. V té druhé už moc ne. Britové se nedostali do mnoha šancí, všechny pokusy spíše létají vedle brány.
   
  28:56
  Vyloučení v týmu Velká Británie (Wilson – 2 min., sekání).
   
  29:07
  Poslední minuta druhé třetiny, pro Česko je tu ještě přesilová hra, uvidíme zda se před sirénou dočkáme gólu, nebo si to hráči nechají na třetí třetinu.
   
  30:00
  Druhá třetina skončila.
   
  Druhá třetina je u konce. I v této třetině byly k vidění dvě branky do sítě Britů a i agresivita hostů ustála. Domácí hrají senzačně, pokud se již nic nestane, tak tento zápas dovedou do vítězného konce.
   
  30:01
  Začala třetí třetina.
   
  31:00
  Buly poprvé vyhrálo Česko a rovnou z toho byla šance. Od modré čáry to předloktím zkusil Bolek, jeho pokus ale McGrellis vychytal.
   
  31:45
  Hosté v plném počtu.
   
  32:00
  Michal Neumaier získal míček na středu hřiště, následně se pokoušel projít kolem dvou obránců, ti mu ale vystavili stopku.
   
  32:05
  Vyloučení v týmu Česko U15 (Neumaier – Osobní trest do konce utkání, sekání + 5 min., sekání). Trest odpyká De Fin.
   
  32:19
  Neumaier po ztrátě míčku naprosto zbytečně zfauloval jednoho z britských hráčů, rozhodčí ho automaticky poslal do sprch. Trest si za něj odpyká Nicolas De Fin.
   
  33:40
  Velká Británie právě vstřelila branku!
  Přesilová hra pět minut Britům pomohla a je tu branka! o teprve druhou branku za celý tým, se po skvělé souhře postaral HADDEN BOLSTRIDGE a na chvilku se stal hrdinou týmu.
  33:40 BOLSTRIDGE - 4:1
   
  34:23
  Přesilová hra stále trvá. Britové mohou vstřelit i druhou branku, obrana však skvěle odolová a to hlavně Keprt v brance!
   
  35:30
  Přesilová hra již Britům nevychází. Česká obrana se pokaždé skvěle osvobodí a vypadá to, že to byla jediná branka britského celku.
   
  36:31
  Zpoza modré lajny vypálil štiplavou a nečekanou střelu Ethan Edge, jeho rána z dálky vša skončila pouze v Keprtově výstroji.
   
  36:49
  Domácí v plném počtu.
   
  36:58
  Vyloučení v týmu Velká Británie (Waters – 2 min., sekání).
   
  37:18
  Tým CZE U15 právě vstřelil branku! Český tým využívá další přesilovou hru. Krejčí posunul míček na pravou stranu, odkud následně vystřelil kapitán DAVID NISTOR a jeho rána byla opravdu exkluzivní. McGrellis neměl šanci.
  37:18 NISTOR - 5:1
   
  38:20
  Oddechový čas pro domácí.
   
  38:20
  Vyloučení v týmu Velká Británie (Anderson – 2 min., hrubost).
   
  39:00
  Toto byla škoda! Martin Petráš našel geniálně v mezu kruží osamoceného Davida Slezáka, tomu však míček prolétl pouze kolem hokejky a rázem bylo po dobré akci.
   
  39:40
  Alister Rae dostal dobrou přihrávku přes celé hřiště. Rae se poté dostal do úniku 1 na 1. Při bekhendu mu nevyšla na poslední chvíli střela a druhý gól Britům unikl mezi prsty.
   
  40:00
  Vyloučení v týmu Velká Británie (Rae – 10 minut osobní trest, nesportovní chování).
   
  41:25
  Do konce zápasu zbývají poslední čtyři minuty. O vítězi je již rozhodnuto. Uvidíme zda se ještě českému týmu povede vstřelit branka.
   
  42:31
  Kombinace dnes mladému výběru velmi jdou. Nyní to opět potvrdil Dan Král společně s Nistorem, kteří na poslední chvíli našli Jakuba Myškovské, který na bránu vyslal velmi dobrou ránu z nápřahu, ta však skončila pouze na brankáři.
   
  43:33
  Vyloučení v týmu Česko U15 (Král – 2 min., vražení na hrazení).
   
  44:11
  Keprt musel zasahovat. Přesilová hra Britů, se odehráva spíše u modré čáry, odkud na podruhé vypálil Wilson. Jak jsem již zmiňoval. Keprt stihl zaklapnout betony a míček mu mezi nohy neprolétl.
   
  Konec zápasu.
   
  Je konec. Český výběr do patnácti let vítězí 5:1 a je jisté, že hráči nebudou poslední. Zápas byl od začátku v jejich rukou, i přesto, že padlo pouze 5 gólů. Brankáři byli na obou strannách velmi dobří, díky tomu je také malé skóre.
   
  Hráčem utkání z týmu Velké Británie, si odnáší hráč s číslem 11. Hadden Bolstridge. Hráč utkání z českého výběru se stává Tadeáš Ehrlich.
   
  To je z mé strany vše, děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (09:41:34)

  Gerard Filip

  Branky a nahrávky: 7. Myškovský (Bláha, Randis), 12. Slezák (Šmíd), 21. Mendel (Randis), 25. Petráš (Mendel, Neumaier), 38. Nistor (Krejčí) – 34. Bolstridge (Anderson)


  Česko U15: Keprt (Kuryviál) – De Fin, Král, Krejčí, Popek, Dufek, Bolek, Randis, Neumaier, Korf, Ehrlich – Mendel, Nistor (C), Slezák, Wróbel, Černý, Petráš, Bláha, Šmíd, Myškovský, Malý
  Velká Británie: McGrellis (Rae) -Jackson (C), Anderson, Waters, Edge, Howie, Woodcock, Rudkin – Cox, Bolstridge, Rae, Harrison, Wilson, Holicka, Jewitt, Bonewell, Caims, Dennis, Boune, Blavo

  Rozhodčí: Martina Zedníková, Jevgenij Danylec
  bahis siteleri