Česko U15 – Velká Británie 5:1 (kon.) | Kanada East – Kanada West 2:3 (kon.) | Velká Británie – Slovensko 0:11 (kon.)
Kanada West – Česko U16 11:4 (kon.) | Česko U15 – Kanada East 2:9 (kon.)
konec
Kanada East
2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Kanada West
Sobota 29.06.2019, 10:00 • Zimní stadion, Česká Třebová (kapacita: 1200 míst) • Světový pohár - junioři U16
   
  Kanada West nakonec dokázala díky brance z koncovky uhájit své vedení, když zejména po taktické stránce předváděla kompaktní výkon. Nicméně jinak neměla nad Eastm větší převahu, častokrát rozhodovalo i štěstí. West si díky třem bodům zajistil účast v nedělním finále, East by o něj přišel jen při velké shodě náhod. Ode mě je pro toto chvíli z České Třebové vše, přeji hezký zbytek dne. (11:40:06)
   
  Nejlepší hráči utkání: Aidan Shepard (Kanada East) – Cole Plowman (Kanada West)
   
  Konec zápasu.
   
  44:46
  Kanada West si vyžádala time out!
   
  44:24
  Kanada East zkouší power-play!
   
  40:21
  Cory Svarich (CAW) je nyní vyloučen za hákování, Kanada East tak dostává pořádnou šanci na vyrovnání skóre.
  37:41 ROULETTE - 2:3
   
  37:41
  Tým Kanada West právě vstřelil branku!
  A další obrat! CONNOR ROULETTE se dostal v předbrankovém prostoru k míčku, když přebral bekhendovou přihrávku ze strany, a krásnou ránou do šibenic nedal brankáři Gennaro sebemenší šanci. Bez asistence.
   
  37:23
  Vyloučení v týmu Kanada East (Johnston – 2 min., sekání).
  36:17 PASTERNAK - 2:2
   
  36:17
  Tým Kanada West právě vstřelil branku!
  A máme znovu vyrovnáno! DAWSON PASTERNAK se prodral na ose hřiště k dlouhému voleji z obrany a svou akci zakončil naprosto chladnokrevně. Rána nad rameno Gennara byla přesně cestou za veledůležitým vyrovnáním. Asistence. Tyler Teasdale.
  33:50 SHEPARD - 2:1
   
  33:50
  Tým Kanada East právě vstřelil branku!
  East obrací vývoj utkání! Krásnou individuální akci zakončil excelentní kličkou AIDAN SHEPARD, kterému vyšlo doslova všechno. Zrychlení, naznačení i načasování. Plowman nestačil prostor u tyče vykrýt. Třebovskou halu zaplavuj euforie. Bez asistence.
   
  30:52
  Kanada East dostává k dispozici další přesilovku. Coby Ball (CAW) je tentokrát vylučován za vysokou hůl.
   
  30:01
  Začala třetí třetina.
   
  Druhá třetina přinesla aktivitu Kanady East, který zvládl i vyrovnat. Nicméně West působí relativně klidným dojmem. I nadále tak můžeme čekat bezesporu zajímavou hokejbalovou bitvu.
   
  30:00
  Druhá třetina skončila.
   
  24:32
  Rozhodčí nyní udělují dost neobvyklý trest, Jeremy Hancock (CAW) je vykázán na trestnou lavici kvůli nedovolené výstroji, respektive nedopnutému pásku u helmy.
  15:45 GILLESPIE - 1:1

  Johan Čáp

  Branky a nahrávky: 16. Gillespie (Chambers), 34. Shepard – 12. Ball (Hyland, Roulette), 37. Pasternak (Teasdale), 38. Roulette


  Kanada East: Gennaro (Schoeftner) – Poitras, Smilsky, Chambers, Lindsay (A), Kennedy, Cleary, Leithman, Alexopoulos – Dean (C), Shepard, Johnston, Snedden, Gillespie, Pavis, Greene, Hudon (A), Smith, Phillips, Turcotte, Crane
  Kanada West: Plowman (Willcott) – Neill, Teasdale, Louie, McGowan, Hancock, Ball, Westhaver, Valerio, Roulette (C), Pasternak (A), Hoekstra, Fontaine, Svarich, Waldie (A), Hyland, Sandboe, Bal, Pooni, Goodbranson, Weihs

  Rozhodčí: Antonín Adam (SUI), Petr Ryboň (SUI)
  thejrc.org