0
2 5
sk Středa 03.07.2019, 11:09Challenger Ludwigshafen (tráva) • 2. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Filip Horanský a Daniel Altmaier. Predbežný začiatok je naplánovaný na 11:00.

Zraky tenisových fanúšikov sa síce v týchto dňoch sústreďujú na Wimbledon, ale prebiehajú aj challengerové turnaje. Jeden z nich momentálne prebieha aj v Nemecku, ktorého súčasťou je aj slovenský tenista Filip Horanský, ktorý je dvanástym nasadením hráčom tohto turnaja.

Prvé kolo v Ludwigshafene už má úspešne za sebou, keď si poradil s talianskym súperom Bonadiom 2:1 na sety. V druhom kole bude čeliť domácemu tenistovi Danielovi Altmaierovi, ktorý v prvom kole vyradil Jana Choinskiho 2:0 na sety, čo bolo vzhľadom na rebríčkové postavenie trocha prekvapením. V tomto zápase bude favoritom Filip Horanský, uvidíme, či sa mu podarí postúpiť ďalej.

Prajem príjemné športové dopoludnie všetkým fanúšikom tenisu! Challenger Ludwigshafen dnes pokračuje druhým kolom a o postup do toho ďalšieho zabojuje aj slovenský tenista Filip Horanský. Proti nemu sa postaví Daniel Altmaier, ktorý je domácim tenistom a určite chce v tomto prostredí uspieť. Rozdiel medzi oboma tenistami je však v rebríčku vysoký, Filip Horanský je teda favoritom a očakáva sa jeho postup.

Obaja tenisti sú už na kurte, prvý set sa tak čoskoro začne. Ako prvý začne na servise Daniel Altmaier.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

0-15
    Daniel Altmaier zahájil svoje prvé podanie v tomto stretnutí úspešne a pripisuje si tak fiftín.

15-15
    Svoj prvý fiftín získava aj Horanský, po 15.

15-30
    Daniel Altmaier teraz na servise nezaváhal a opäť vedie o jeden fiftín.

15-40
    Daniel Altmaier umiestnil svoj bekhend presne na čiaru a získava tak dva gembaly.

0:1
    Filip Horanský poslal svoj úder len do pásky a tak si Daniel Altmaier udržal svoje úvodné podanie, čím sa dostáva do vedenia 1:0 v prvom sete!

15-0
    Slovenský tenista odštartoval svoje úvodné podanie v tomto stretnutí esom.

15-15
    Toto je však aut z rakety Horanského, po 15.

30-15
    Dlhý úder domáceho tenistu končí v aute, Filip Horanský tak znova vedie o jeden fiftín.

40-15
    Pridáva svoje druhé eso a získava tak dva gembaly.

1:1
    Aj slovenský tenista premenil hneď svoj úvodný gembal a tak vyrovnáva na 1:1 v prvom sete.

0-15
    Daniel Altmaier zahájil svoj druhý servis priamym bodom.

15-15
    Po 15 na oboch strananách, Altmaierov úder zastavuje páska.

15-30
    Situácia sa opakovala, ale vymenili sa úlohy. Daniel Altmaier znova vedie pri tomto podaní o jeden fiftín.

30-30
    Filip Horanský sa stihol presunúť na sieť a odtiaľ sa prezentoval presným bekehndom. Po 30 na oboch stranách.

40-30
    Vysoký úder domáceho tenistu putoval do autu, slovenský tenista tak získava prvý brejkbal!

2:1
    Tesný aut z rakety Altmaiera, Filip Horanský tak premenil svoj úvodný brejkbal a ujíma sa vedenia 2:1!

2:1
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:1
    Koniec prestávky, podávať bude Filip Horanský.

15-0
    Slovenský tenista zahájil cestu za potvrdením brejku úspešne, keď sa prezentoval víťazným forhendom.

30-0
    Po priamom bode vyhráva o dva fiftíny.

30-15
    Víťazný úder sme teraz videli aj z rakety Altmaiera, ktorý tak znižuje na rozdiel jednej loptičky.

40-15
    Úspešná hra na sieti v podaní slovenského tenistu, ktorý získava dva gembaly na potvrdenie brejku.

40-30
    Ten prvý sa mu využiť nepodarilo, Altmaier umiestnil loptičku presne na čiaru.

3:1
    Priamym bodom zakončil Filip Horanský tento gem, úspešne potvrdil brejk a tak vyhráva v prvom sete 3:1!

0-15
    Dlhšiu výmenu zakončil slovenský tenista úderom do pásky.

0-30
    Daniel Altmaier sa priamym bodom dostáva do vedenia o dva fiftíny.

15-30
    Pokus o víťazný úder z rakety domáceho tenistu nebol úspešný, Filip Horanský znižuje na rozdiel jednej loptičky.

15-40
    Na sieti sa teraz lepšie darilo Altmaierovi, ktorý tak získava dva gembaly.

3:2
    Hneď ten prvý aj využíva a tak znižuje stav v prvom sete na 3:2!

3:2

3:2

0-15
    Toto podanie nezačal slovenský tenista úspešne, jeho úder zastavuje páska.

15-15
    Nízky forhend domáceho tenistu takisto zastavuje páska, po 15.

30-15
    Filip Horanský si pripisuje priamy bod a vedie tak v tejto hre o jeden fiftín.

40-15
    Aj bekhend domáceho tenistu končí na páske, Filip Horanský získava dva gembaly.

40-30
    Po nevynútenej chybe však prvú možnosť stráca, jeden gembal má však ešte k dispozícii.

4:2
    Filip Horanský smečom na sieti ukončil tento gem, v prvom sete vyhráva 4:2!

15-0
    Daniel Altmaier odštartoval siedmy gem prvého setu dvojchybou.

15-15
    Potom sa však prezentoval priamym bodom, po 15.

30-15
    Presný return z rakety slovenského tenistu, ktorý tak opäť pri podaní súpera vedie o jeden fiftín.

40-15
    Razantný volej od slovenského tenistu, Filip Horanský tak získava dva brejkbaly!

5:2
    Náročnú situáciu na sieti zvládol lepšie slovenský tenista, ktorý tak nezaváhal a berie aj toto podanie svojho súpera! Filip Horanský vyhráva v prvom sete 5:2 a ak úspešne potvrdí aj tento brejk, vyhrá celý prvý set.

5:2

5:2

0-15
    Úvod servisu mu však nevychádza, jeho dlhý úder končí v aute.

15-15
    Filip Horanský teraz pekne obhodil súpera, po 15.

30-15
    Altmaierov úder po dlhšej výmene zastavila páska, Filip Horanský získava druhý fiftín v rade.

40-15
    Dlhý úder nemeckého tenistu končí v aute, Filip Horanský získava dva setbaly!

40-30
    Na prvý pokus úspešný nebol, keď svoj forhend poslal len do pásky.

6:2
    Filip Horanský sa úspešne presunul na sieť a donútil tak súpera chybovať. Druhý setbal teda už dokázal premeniť a stáva sa víťazom úvodného setu pomerom 6:2! Slovenský tenista vzal dva podania svojho súpera a to sa napokon ukázalo ako kľúčové. Uvidíme, čo nám ponúkne druhý set.

0:0

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Daniel Altmaier.

15-0
    Filip Horanský odštartoval druhý set presným returnom pri podaní súpera.

30-0
    Najprv pomohla slovenskému tenistovi páska, potom sa mu podarilo úspešne obhodiť súpera a vedie tak pri jeho podaní už o dva fiftíny.

40-0
    Ďalší presný return z rakety Horanského! Slovenský tenista tak získava hneď tri brejkbaly!

40-15
    Vôbec prvýkrát odvrátil Daniel Altmaier brejkbal súpera, podarilo sa mu to úspešným dropšotom. Filip Horanský však má stále dva brejkbaly.

40-30
    Loptu získava Altmaier.

1:0
    Do tretice všetko dobre, Filip Horanský berie úvodný servis súpera v druhom sete a ide tak do vedenia 1:0!

0-15
    Cestu za potvrdením brejku nezačal slovenský tenista úspešne.

15-15
    Nemecký tenista nebol na sieti úspešný, po 15.

15-30

30-30
    Altmaierov úder zastavuje páska, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Filip Horanský správne prešiel na sieť a po tvrdom údere získava gembal na potvrdenie brejku.

2:0
    Filip Horanský úspešne potvrdil brejk a vyhráva tak v druhom sete 2:0!

15-0
    Dlhšiu výmenu zvládol lepšie teraz slovenský tenista a tak si na úvod súperovho podania pripisuje fiftín.

15-15
    Po 15, Altmaier úspešne zahral na sieti.

15-30
    Nemecký tenista si pripisuje priamy bod, získava tak druhý fiftín v rade.

15-40
    Daniel Altmaier získava dva gembaly.

2:1
    Domáci tenista po priamom bode získava svoj prvý gem v druhom sete, čím znižuje na 1:2 z jeho pohľadu!

2:1

2:1

15-0
    Filip Horanský zahájil tento gem priamym bodom.

30-0
    Situácia sa zopakovala a tak vedie o dva fiftíny.

40-0
    Altmaierov úder zastavuje páka, Horanský tak získava tri gembaly.

40-15
    Čistá hra to napokon nebude, dlhý úder slovenského tenistu končí v aute.

3:1
    Na druhý pokus už bol Filip Horanský úspešný, dostáva sa do vedenia 3:1 v druhom sete!

0-15
    Daniel Altmaier zahájil servis priamym bodom.

0-30

0-40
    Tretí fiftín v rade pre domáceho tenistu, ktorý tak má šancu na čistú hru.

3:2
    Je tu vôbec prvá čistá hra tohto stretnutia, postaral sa o ňu Daniel Altmaier, ktorý tak znižuje stav druhého setu na 2:3 z jeho pohľadu!

3:2

3:2

0-15
    Daniel Altmaier vytiahol presný return, slovenský tenista tak neodštartoval tento servis úspešne.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

15-30
    Opäť mal slovenský tenista problémy na podaní a znova tak prehráva o jeden fiftín.

15-40
    Nízky forhend slovenského tenistu zastavuje páska, Daniel Altmaier získava svoje prvé dva brejkbaly v tomto stretnutí!

30-40
    Aut z rakety nemeckého tenistu, Filip Horanský teda odvrátil prvý brejkbal súpera.

3:3
    Daniel Altmaier išiel tvrdo za ziskom brejku a vyplatilo sa! Nemecký tenista získava vôbec prvýkrát v tomto stretnutí podanie nášho tenistu, čím vyrovnáva stav druhého setu na 3:3!

15-0
    Cestu za potvrdením brejku nezačal Altmaier úspešne.

15-15
    Daniel Altmaier sa prezentoval presným úderom na sieti, po 15.

15-30
    Druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu.

30-30
    Po 30 na oboch stranách, Filip Horanský si pomohol returnom.

40-30
    Daniel Altmaier nedostal loptičku cez pásku na druhú stranu, Filip Horanský získava brejkbal!

40-40
    Daniel Altmaier po tretíkrát v tomto stretnutí odvrátil brejkbal súpera a stále je tak v hre, aby potvrdil svoj získaný brejk.

A-40
    Filip Horanský však opäť získava šancu vziať si späť svoje stratené podanie, tento prechod na sieť mu vyšiel výborne!

4:3
    Altmaierov dlhý úder končí v aute, takže Filip Horanský si berie späť svoje stratené podanie a ujíma sa vedenia 4:3 v druhom sete! Tak teraz verme, že slovenský tenista brejk obháji.

4:3

4:3

0-15
    Volej od slovenského tenistu končí za základnou čiarou.

15-15
    Loptu získava Horanský.

15-30
    Daniel Altmaier znova vedie o jeden fiftín, ešte to vyzerá na zaujímavý gem.

15-40
    Filip Horanský sa snažil obhodiť súpera, čo sa mu však nepodarilo a tak Altmaier získava dva brejkbaly!

30-40
    Slovenský tenista odvrátil prvú hrozbu priamym bodom.

4:4
    Filip Horanský ukončil tento gem nevynútenou chybou, takže ani on brejk nepotvrdil, Daniel Altmaier si vzal späť stratené podanie a vyrovnáva stav druhého setu na 4:4!

0-15
    Daniel Altmaier odštartoval cestu za potvrdením brejku priamym bodom.

0-30

0-40
    Nemecký tenista získava tri gembaly na potvrdenie brejku.

4:5
    Tak napokon Daniel Altmaier čistou hrou potvrdil brejk, čím sa ujíma vedenia 5:4 v druhom sete! Filip Horanský tak pôjde podávať na udržanie sa v druhej sade hry.

4:5

4:5

15-0
    Dôležité podanie zahájil Filip Horanský priamym bodom.

15-15
    Po 15, Daniel Altmaier úspešne zahral na sieti.

15-30
    Druhý fiftín v rade pre domáceho tenistu a to sú problémy pre Horanského, ktorý podáva na udržanie sa v druhom sete.

30-30
    Slovenský tenista si opäť pomáha priamym bodom, po 30.

40-30
    Filip Horanský po presnom údere získava gembal na udržanie sa v druhom sete.

5:5
    Tretí priamy bod slovenského tenistu v tomto geme, úspešne sa tak udržal v druhom sete a budeme v ňom pokračovať za stavu 5:5!

15-0
    Na dropšot súpera odpovedal Altmaier len úderom do pásky.

30-0
    Forhend nemeckého tenistu znova končí na páske, Filip Horanský vedie o dva fiftíny.

30-15

40-15
    Druhá dvojchyba nemeckého tenistu v tomto zápase, Filip Horanský získava dva brejkbaly!

6:5
    Altmaierov úder išiel von z dvorca, Filip Horanský si tak berie toto jeho podanie a vyhráva v druhom sete 6:5! Slovenský tensita bude podávať na celkové víťazstvo v tomto stretnutí!

6:5

6:5

0-15
    Prechod na sieť nebol od nášho tenistu úspešný, podanie na víťazstvo tak nezačal úspešne.

15-15
    Na Horanského volej odpovedal Altmaier úderom do autu, po 15.

15-30
    Forhend slovenského tenistu zastavila páska, druhý fiftín v rade pre nemeckého tenistu.

30-30
    Filip Horanský si pomáha priamym bodom, po 30. Tak, príde mečbal?

30-40
    Nuž, napokon to mečbal nie je, Daniel Altmaier získava brejkbal na udržanie sa v tomto zápase!

40-40
    Veľmi náročná výmena dopadla lepšie pre nášho tenistu, keď sa Altmaier dopustil nevynútenej chyby na sieti a tak pôjdeme cez zhodu.

40-A
    Daniel Altmaier získava druhý záchraný brejkbal!

40-40
    Víťazným úderom odvrátil Filip Horanský aj tento brejkbal, pokračujeme ďalej.

A-40
    Priamy bod, mečbal pre slovenského tenistu!

7:5
    GEM, SET, ZÁPAS Filip Horanský! Daniel Altmaier zahral forhend do autu a tak končí na tomto domácom turnaji. Napokon z toho bola v druhom sete poriadna dráma, čo sa po tom vývoji v prvom sete moc neočakávalo. Filip Horanský to však zvládol a môže sa tešiť z postupu do tretieho kola v Ludwigshafene.