Lestienne – Horanský 1:2 (kon.) | Molčan – Bagnis 2:0 (kon.)
2
6 3 7
sk Pátek 05.07.2019, 13:07Challenger Ludwigshafen (antuka) • Čtvrtfinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Constant Lestienne a Filip Horanský. Predbežný začiatok je naplánovaný na 13:00.

Zraky tenisových fanúšikov sa síce v týchto dňoch sústreďujú na Wimbledon, ale prebiehajú aj challengerové turnaje. Jeden z nich momentálne prebieha aj v Nemecku, ktorého súčasťou sú ešte aj dvaja slovenský tenisti, jedným z nich je Filip Horanský, ktorý je dvanástym nasadením hráčom tohto turnaja.

V štvrťfinále sa mu do cesty postaví francúzsky tenista Constant Lestienne, ktorý sa v rebríčku ATP nachádza len o pár miest nižšie, takže sa očakáva vyrovnané stretnutie. Lestienne ešte doposiaľ nestratil ani jeden set a hladko tak prechádza celým turnajom. Filip Horanský stratil jeden set hneď v prvom zápase, potom to bolo bez straty setu no a v treťom kole mu napokon súper vzdal. Filip prehrával 0:1 na sety s Ottem, ale v druhom sete napokon Otte musel skrečovať. Uvidíme, kto sa dnes napokon bude radovať s postupu do semifinále.

Prajem príjemné sviatočné popoludnie všetkým fanúšikom tenisu! Challengerový turnaj Ludwigshafen sa presúva do štvrťfinále a medzi osmičkou najlepších sú aj dvaja slovenský tenisti. Ako prvý sa na kurt dostane Filip Horanský, ktorého čaká súboj proti francúzskemu tenistovi Lestiennovi. Rozdiel v rebríčku je minimálny, uvidíme, kto sa napokon bude radovať z postupu do semifinále.

Obaja tenisti sú už prítomní na kurte, ako prvý začne na servise Constant Lestienne.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

0-15
    Constant Lestienne zahral skrátený úder, Filip Horanský stihol dobehnúť na sieť a prasiatkom získava svoj úvodný fiftín tohto stretnutia.

15-15
    Francúz si pomáha priamym bodom a je to po 15 na oboch stranách.

15-30
    Prvá dlhšia výmena tohto stretnutia, Lestienne zahral dlhý úder do autu a znova tak na svojom podaní prehráva o jeden fiftín.

15-40
    Filip Horanský výborne skrátil hru a hneď v úvode stretnutia získava dva brejkbaly!

30-40
    Constant Lestienne priamym bodom odvrátil prvú hrozbu.

0:1
    Filip Horanský však už druhý brejkbal využíva a tak berie úvodné podanie svojho súpera v tomto zápase! Uvidíme, či sa slovenskému tenistovi podarí potvrdiť brejk.

0-15
    Sledovali sme dlhšiu výmenu, ktorú Filip Horanský zakončil presným volejom a úspešne tak odštartoval cestu za potvrdením brejku.

15-15
    Potom sa však previnil prvou dvojchybou tohto stretnutia, po 15.

15-30
    Slovenský tenista opäť vedie o jeden fiftín, keď jeho súper zahral úder do autu.

15-40
    Situácia sa zopakovala a tak Filip Horanský získava dva gembaly na potvrdenie brejku.

0:2
    Filip Horanský musel cez druhé podanie, ale zvládol to a jeho súper poslal loptičku len do pásky. Slovenský tenista tak potvrdil brejk a vyhráva v prvom sete 2:0!

15-0
    Constant Lestienne úspešne odštartoval toto podanie, keď poslal úder do protipohybu nášho tenistu.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Filip Horanský sa prezentoval presným returnom.

30-15
    Francúz si pomáha kvalitným servisom a znova tak vedie o jeden fiftín.

40-15
    Aut z rakety slovenského tenistu, jeho súper získava dva gembaly.

1:2
    Constant Lestienne priamym bodom ukončil tento gem a znižuje stav prvého setu na 1:2 z jeho pohľadu!

1:2
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

1:2
    Koniec prestávky, podávať bude Filip Horanský.

15-0
    Slovenský tenista nedostal loptičku cez pásku na druhú stranu, toto podanie tak nezačal úspešne.

15-15
    Po 15, Filip Horanský vytiahol víťazný forhend.

15-30
    Druhý fiftín v rade pre Horanského po priamom bode.

30-30
    Constant Lestienne dokázal obhodiť slovenského tenistu, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Je tu gembal pre Filipa Horanského.

1:3
    Slovenský tenista ukončil tento gem priamym bodom a vyhráva tak v prvom sete 3:1!

0-15
    Filip Horanský vyťahuje presný return a pripisuje si tak úvodný fiftín tejto hry.

0-30
    Aut z rakety podávajúceho tenistu, Filip Horanský vedie pri podaní súpera o dva fiftíny.

15-30
    Loptu získava Lestienne.

30-30
    Constant Lestienne sa presunul k sieti, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Nízky bekhend slovenského tenistu zastavuje páska, Lestienne získava gembal.

2:3
    Francúzsky tensita donútil tohto nášho chybovať a znižuje tak stav prvého setu na 2:3! Stále tu je tak rozdiel jedného brejku v prospech Filipa Horanského.

2:3

2:3

15-0
    Slovenský tenista nedoštartoval toto podanie úspešne, Lestienne vytiahol presný forhendový return.

15-15
    Filip Horanský po priamom bode vyrovnáva na 15:15.

15-30
    Od siete poslal Lestienne svoj úder len do autu, slovenský tenista získava druhý fiftín v rade.

15-40
    Filip Horanský vytiahol kvalitné druhé podanie a získava dva gembaly.

30-40
    Je tu druhá dvojchyba slovenského tenistu v tomto zápase, stráca tak prvý gembal.

2:4
    Dlhý úder od Lestiennea skončil v aute, druhý gembal tak už Filip Horanský využíva a vyhráva v prvom sete 4:2!

15-0
    Francúz bol teraz na sieti veľmi dôrazný a ziskom fiftínu odštartoval toto svoje podanie.

30-0

40-0
    Aut z rakety slovenského tenistu, Constant Lestienne získava dva gembaly.

3:4
    Francúzsky tenista si pripisuje prvú čistú hru tohto stretnutia, po priamom bode znižuje stav prvého setu na 3:4 z jeho pohľadu!

3:4

3:4

15-0
    Constant Lestienne vyťahuje presný return a tak náš tenista neodštartoval tento servis úspešne.

30-0
    Druhý fiftín v rade pre Francúza, vyzerá to na prvé problémy Horanského na svojom servise.

30-15
    Loptu získava Horanský.

30-30
    Dva fiftíny v rade si pripisuje aj Horanský, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Constant Lestienne zahral vynikajúci stopball a získava svoj prvý brejkbal v tomto zápase!

40-40
    Filip Horanský skvelo obhodil svojho dnešného súpera a odvrátil tak túto hrozbu! Prvýkrát pôjdeme cez zhodu 40:40.

40-A
    Po druhom fiftíne v rade získava Filip Horanský gembal.

3:5
    Slovenský tenista gembal využíva a tak vyhráva v prvom sete 5:3! Constant Lestienne pôjde podávať na udržanie sa v úvodnej sade hry.

15-0
    Dôležité podanie zahájil Francúz úspešne.

30-0
    Druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu.

30-15

40-15
    Filip Horanský posiela svoj úder do pásky, Constant Lestienne získava gembal na udržanie sa v prvom sete.

4:5
    Využíva ho zásluhou priameho bodu a znižuje tak na 4:5! Filip Horanský má servis na víťazstvo v prvom sete.

4:5

4:5

15-0
    Constant Lestienne sa úspešne presunul na sieť a tak získava prvý fiftín tejto hry.

15-15
    Po 15, dlhý úder Francúza končí v aute.

15-30
    Pokus o víťazný úder Lestiennemu nevyšiel, podávajúci tenista získava druhý fiftín v rade.

30-30
    Francúz si pomohol returnom, po 30. Tak, príde setbal či brejkbal?

30-40
    Filip Horanský získava svoj úvodný setbal v tomto zápase!

40-40
    Nepodarilo sa mu ho však využiť, keďže zahral dlhý forhend do autu. Prvý set sa teda ešte predlžuje.

40-A
    Druhý setbal pre slovenského tenistu!

4:6
    Filip Horanský priamym bodom ukončil prvý set, ktorý vyhráva pomerom 6:4! Dôležité bolo, že slovenský tenista v úvodnom sete nestratil svoje podanie a tak je pred druhým setom v lepšej pozícii.

0:0

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Constant Lestienne.

15-0
    Constant Lestienne odštartoval prvé podanie v druhom sete úspešne.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, slovenský tenista sa prezentoval presným returnom.

15-30
    Filip Horanský získava druhý fiftín v rade po presne umiestnenej loptičke.

15-40
    Tak ako aj v prvom sete, aj teraz získava slovenský tenista hneď v úvode dva brejkbaly!

0:1
    Constant Lestienne sa previnil dvojchybou a tak stráca hneď prvé podanie v druhom sete! Filip Horanský vyhráva 1:0 a čaká ho servis na potvrdenie brejku.

15-0
    Cestu za potvrdením brejku neodštartoval Horanský úspešne, súper presne returnoval.

30-0
    Francúz získava druhý fiftín v rade a môže tak zabojovať o ribrejk.

30-15

40-15
    Francúz získava dva brejkbaly!

40-30
    Slovenský tenista presným úderom odvracia prvú hrozbu.

1:1
    Filip Horanský stráca prvýkrát podanie v tomto stretnutí! Constant Lestienne výborne reagoval na dropšot nášho tenistu a berie si tak späť stratený servis – 1:1 v druhom sete!

0-15
    Ani Francúz neodštartoval cestu za potvrdením brejku úspešne.

15-15
    Lestienne teraz predvádza úspešnú hru na sieti, po 15.

30-15
    Čo teraz opäť potvrdil a získava tak druhý fiftín v rade.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Filip Horanský vyťahuje presný volej a tak uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Constant Lestienne zahral krásny stopball a získava gembal na potvrdenie brejku.

40-40
    Nepodarilo sa mu ho však využiť, v tretej hre druhého setu tak pôjdeme cez zhodu.

A-40
    Lestienne získava druhý gembal na potvrdenie brejku.

2:1
    Francúzsky tenista už teraz nezaváhal, ukončil tento gem priamym bodom a po potvrdení brejku ide do vedenia 2:1 v druhom sete!

2:1

2:1

15-0
    Slovenský tenista neodštartoval toto podanie úspešne, súper zahral presný return.

30-0
    Filip Horanský s problémami na tomto servise, prehráva o dva fiftíny.

30-15

30-30
    Je tu úvodné eso tohto stretnutia, po 30 na oboch stranách.

40-30
    Ale prichádza ďalší brejkbal pre francúzskeho tenistu, keďže aj tento jeho return bol správne umiestnený!

40-40
    Dlhšiu výmenu zvládol teraz lepšie slovenský tenista, ktorý tak odvrátil túto hrozbu a pôjdeme vo štvrtom geme druhého setu cez zhodu.

40-A
    Víťazný úder z rakety slovenského tenistu, ktorý tak získava gembal.

40-40
    Nepodarilo sa mu ho využiť, ďalší presný return od jeho súpera.

A-40
    Constant Lestienne získava po správnom prechode na sieť ďalší brejkbal!

40-40

40-A
    Po ďalšom odvrátenom brejkbale získava slovenský tenista gembal.

40-40
    Filip Horanský sa previnil dvojchybou a tak ešte v tomto geme nekončíme.

40-A

2:2
    Veľmi náročný gem napokon slovenský tenista zvládol, s problémami si servis udržal a vyrovnáva na 2:2 v druhom sete!

15-0
    Constant Lestienne odštartoval tento servis priamym bodom.

30-0
    Po úspešnom prechode na sieť vyhráva o dva fiftíny.

30-15

40-15
    Dlhý úder slovenského tenistu končí v aute, jeho súper tak získava dva gembaly.

3:2
    Constant Lestienne ukončil tento gem priamym bodom a vyhráva v druhom sete 3:2!

3:2

3:2

15-0
    Filip Horanský musel cez druhé podanie, čo nezvládol a tak fiftín získava jeho dnešný súper.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, tento servis slovenského tenisu bol už kvalitný.

30-15

30-30
    Úspešný volej od Horanského, po 30 na oboch stranách.

40-30
    Tesný aut z rakety nášho tenistu, takže súper získava brejkbal!

4:2
    Filip Horanský napálil loptičku do siete a tak stráca toto svoje podanie! Constant Lestienne vyhráva v prvom sete 4:2 a zatiaľ to teda vyzerá, že sa bude o všetkom rozhodovať v treťom sete.

0-15
    Cestu za potvrdením brejku Francúz nezačal úspešne, aj v tomto prípade to bol veľmi tesný aut.

15-15
    Lestienne si pomáha priamym bodom, po 15.

30-15
    Potom pridáva svoje prvé eso a získava tak druhý fiftín v rade.

30-30
    Filip Horanský s víťazným úderom, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Víťazný úder teraz predviedol aj Lestienne, ktorý tak získava gembal na potvrdenie brejku.

5:2
    Po úspešnom prechode na sieť Francúz brejk potvrdil a vyhráva v druhom sete 5:2! Filip Horanský tak musí podávať na udržanie sa v druhej sade hry.

5:2

5:2

0-15
    Filip Horanský zahájil dôležité podanie úspešne.

15-15
    Presný return z rakety Francúza, po 15.

15-30

15-40
    Filip Horanský získava dva gembaly na udržanie sa v druhom sete.

5:3
    Esom ukončil slovenský tenista tento gem, čím znížil stav druhého setu na 3:5 z jeho pohľadu a zatiaľ sa tak v druhom sete udržal!

0-15
    Constant Lestienne nezahájil cestu za víťazstvom v druhom sete úspešne.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

30-15

40-15
    Constant Lestienne získava svoje prvé dva setbaly v tomto stretnutí!

6:3
    Francúzsky tenista priamym bodom ukončil tento gem a tak vyhráva druhý set pomerom 6:3! O osude tohto stretnutia tak bude musieť rozhodnúť tretie dejstvo, ktoré určí postupujúceho do semifinále.

0:0

0:0

15-0
    Constant Lestienne na úvod tretieho setu vytiahol presný return a tak získava fiftín na svoje konto.

15-15
    Prvý fiftín v treťom sete aj pre slovenského tenistu, po 15.

15-30
    Druhé eso v zápase na konto slovenského tenistu.

15-40

0:1
    Filip Horanský si napokon udržal prvé podanie tretieho setu a tak ide do vedenia 1:0!

0-15
    Constant Lestienne odštartoval svoje prvé podanie v treťom sete dvojchybou.

0-30
    Filip Horanský získava druhý fiftín v rade pri podaní súpera.

15-30
    Lestienne zahnal slovenského tenistu do rohu dvorca a odtiaľ už prišiel len úder do pásky.

30-30
    Priamy bod pre Francúza, po 30.

40-30
    Lestienne získava po presnom údere na čiaru gembal.

40-40
    Ktorý sa mu však nepodarilo využiť, keďže na sieti hral teraz lepšie náš tenista.

A-40
    Filip Horanský sa pokúsil o dropšot, ale ten končí len na páske.

40-40
    Situácia sa teraz zopakovala, ale vymenili sa úlohy. Druhý gem tretieho setu tak ešte bude pokračovať.

A-40
    Priamy bod a tak tretí gembal pre Francúza.

40-40
    Vynikajúci smeč na sieti od slovenského tenistu, zhoda.

A-40

1:1
    Na štvrtý pokus bol už Lestienne úspešný a tak vyrovnáva stav tretieho setu na 1:1!

15-0
    Úvod tohto podania nášmu tenistovi nevyšiel, keď súper zahral víťazný forhend.

15-15
    Priamy bod, po 15 na oboch stranách.

30-15
    Nevynútená chyba od slovenského tenistu, ktorý tak pri svojom podaní znova prehráva o jeden fiftín.

40-15
    Filip Horanský napálil svoj forhend len do siete a tak súper získava dva brejkbaly!

2:1
    Constant Lestienne využíva hneď prvú možnosť vziať podanie nášmu tenistovi a tak sa ujíma vedenia 2:1 v treťom a rozhodujúcom sete!

2:1

2:1

0-15
    Prechod na sieť teraz Francúz nezvládol, fiftín pre slovenského tenistu.

0-30
    Víťazný úder z rakety Horanského, ktorý tak vedie na podaní súpera o dva fiftíny a môže tak zabojovať o ribrejk.

15-30

30-30
    Druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Constant Lestienne získava gembal na potvrdenie brejku.

3:1
    Aut z rakety slovenského tenistu, takže Constant Lestienne úspešne potvrdil brejk a vyhráva tak v rozhodujúcom treťom sete 3:1!

0-15
    Filip Horanský odštartoval tento servis priamym bodom.

15-15

30-15

40-15
    Constant Lestienne získava druhý fiftín v rade a tak aj dva brejkbaly!

40-30
    Kvalitným servisom slovenský tenista odvrátil prvú hrozbu.

40-40
    So šťastím, ale predsa odvrátil Horanský aj tento brejkbal.

40-A
    Po dvoch odvrátených brejkbaloch získava Filip Horanský gembal.

3:2
    Priamym bodom ukončil slovenský tenista tento gem, v ktorom musel odvracať dva brejkbaly súpera. Filip Horanský znižuje stav tretieho setu na 2:3 z jeho pohľadu.

3:2

3:2

0-15
    Filip Horanský vytiahol presný return a tak získava prvý fiftín tejto hry.

0-30
    Dlhšiu výmenu zvládol teraz lepšie slovenský tenista, ktorý tak vedie na podaní súpera o dva fiftíny.

15-30

15-40
    Filip Horanský získava dva brejkbaly!

30-40
    Prvú hrozbu sa podarilo Francúzovi odvrátiť.

40-40
    Po priamom bode napokon aj tú druhú a tak pôjdeme cez zhodu.

A-40
    Constant Lestienne získava gembal.

40-40
    Pokus o lob francúzskemu tenistovi nevyšiel, putujeme späť na zhodu.

A-40
    Ďalší gembal pre Lestienneho.

40-40
    Filip Horanský zahral viťazný úder a tak ešte predĺžil šiesty gem tretieho setu.

40-A
    Po chybe súpera získava slovenský tenista brejkbal!

40-40
    Constant Lestienne však odvrátil priamym bodom.

40-A
    Po náročnej výmene získava Horanský ďalší brejkbal!

40-40
    Aj v tomto prípade si však Francúz pomohol kvalitným servisom.

A-40

40-40
    Najdlhší gem tohto stretnutia však ešte pokračuje, Filip Horanský si pomohol presným returnom.