Bulharsko – Česko 89:93 (po pr.)
Bulharsko
89:93 (23:21, 43:47, 54:65, 79:79)
Česko
Středa 17.07.2019, 17:00 • Matosinhos, Pavilhao Municipal de Custoias • ME do 20 let – muži (divize B) • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezké středeční odpoledne přeji všem příznivcům basketbalu. V rámci Mistrovství Evropy divize B hráčů do dvaceti let budeme sledovat duel mezi týmy Bulharska a Česka.

Češi jsou v tabulce na prvním místě se ziskem šesti bodů. Zatím tak neztratili ani bod. To samé také Bulhaři, kteří jsou na druhé pozici jen díky horšímu skóre.

Oba celky tak mají jistý postup do čtvrtfinále, dnes mezi sebou svedou přímý souboj o prvenství ve skupině. Uvidíme, kdo se bude radovat z výhry a projde tak skupinovou fází bez ztráty kytičky.

Čeká nás tak zajímavý souboj, který si nenechte ujít. Přeji příjemnou počtenou.

Bulharsko: Davitkov, Dimitrov, Serafimov, Pešov, Vasilev, Mihajlov, Mladenov, Marinov, Černokojev, Matušev, Antonov, Lazarov

Česko: Novotný, Snopek, Štafl, Borovka, Sychra, Krejčí, Kovář, Lukáč, Žídek, Welsch, Slavík, Karlovský

Rozhodčí: Zaščuk (Ukrajina), Mendozaová Holdagová (Španělsko), Van Hoye (Belgie).

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:41
    Černokojev přesnou střelou za dva body otevírá účet tohoto zápasu a Bulharsko jde do vedení. (2:0)

01:08
    Matušev v další bulharské šanci byl faulován a házel dva trestné hody, avšak proměnit dokázal pouze jediný. (3:0)

01:23
    Na druhé straně odpovídá dvěma body Slavík. (3:2)

01:45
    Další česká střela končí v koši Bulharska. Za dva body se také prosadil Krejčí a Češi otáčejí stav zápasu na svou stranu. (3:4)

02:14
    Další dobrý pokus Černokojeva a tentokráte zase vede Bulharsko. (5:4)

03:40
    Bulhaři se dostali k další volné střele a navyšují své vedení, které je v tuto chvíli o tři body. (7:4)

03:59
    Luboš Kovář se neúspěšně snažil zakončit pod bulharským košem a Češi nejen, že nebodují, ale také ztrácejí balon. (7:4)

04:53
    Na druhé straně přichází přesná trojka Černokojeva a Česko ztrácí šest bodů. Nyní jde útočit. (10:4)

05:37
    V rychlém sledu po sobě napadaly body na obou stranách, Čechům se povedlo snížit na rozdíl jediného bodu. (11:10)

05:58
    Dva trestné hody házel Černokojev a byl úspěšný v obou případech. (13:10)

06:53
    Nejprve skórovali Češi, po nich hned také bulharský tým. Skóre se tak na obou stranách pohnulo o dva body. (15:12)

07:10
    Dva trestné hody Welsche byly přesné a je to znovu o jeden jediný bod. (15:14)

07:31
    Na druhé straně ovšem trojkou odpovídá Davitkov. (18:14)

07:46
    Krejčí to vzal na sebe a posílá do koše soupeře další dva body. (18:16)

08:09
    Karlovský se taktéž trefuje za dva body a je vyrovnáno! Náskok Bulharska se tak rozplynul. (18:18)

08:34
    Už to ale znovu neplatí, zásluhou Mladenova strhávají vedení zase na svou stranu právě hráči Bulharska. (20:18)

08:45
    Filip Novotný byl faulován a házel dva trestné hody. Prosadit se ale dokázal pouze v jednom případě. (20:19)

09:07
    Matušev dostal přihrávku na trojkovou vzdálenost a ihned se trefuje za další tři body. (23:19)

09:30
    Krejčí však hned reaguje a přidává další dva body pro český celek. (23:21)

10:00
    První čtvrtina skončila. (23:21)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (23:21)

10:35
    Novotný s Karlovským se trefili za tři body a rázem tak vede český tým. Co na to Bulhaři? (23:27)

11:56
    A Bulhaři taktéž dvakrát po sobě skórovali a je vyrovnáno. (27:27)

11:56
    Oddechový čas si bere lavička českého týmu. (27:27)

12:46
    Marek Welsch využívá další český útok a přidává po svém úspěšném dvoubodovém pokusu další dva body. (27:29)

13:21
    Bulhaři sice stihli zase vyrovnat, avšak Welsch se poté trefil za tři body. Skóre se mění jako na houpačce a Češi jsou zase ve vedení. (29:32)

13:47
    Mihajlov koriguje skóre a jeho tým ztrácí jeden bod. (31:32)

14:08
    Černokojev se trefil z trestných hodů a do vedení jdou tentokráte zase hráči bulharského týmu. (33:32)

14:38
    Trojka Marka Welsche překlápí zase vedení na českou stranu. (33:35)

14:59
    Mladenov byl faulován při trojkovém pokusu a byly nařízeny tři trestné hody. Poté je dokázal všechny proměnit a Bulharsko strhává vedení na svou stranu. (36:35)

15:17
    Lavička Bulharska si bere oddechový čas. (36:35)

15:41
    Po krátké pauze se za dva body trefil Štafl a český národní tým je zase o bod napřed. (36:37)

16:04
    Další dva rychlé koše na obou stranách. (38:39)

16:28
    Jeden proměněný trestný hod Černokojeva znamená další srovnání stavu v tomto duelu. (39:39)

17:25
    Luboš Kovář se trefil za dva body, na druhé straně pak Mladenov proměnil jeden ze dvou trestných hodů. Češi jsou ale stále ve vedení. (40:41)

17:51
    Také Luboš Kovář byl faulován a proměnil pouze jeden trestný hod. (40:42)

18:08
    Na druhé straně neúspěšné za tři body Marinov a do akce jdou hráči českého týmu. Podaří se jim útok proměnit? (40:42)

18:23
    Ano. Miroslav Štafl se prosazuje za dva body a nyní se pokusí Bulhaři o odpověď na druhé straně. (40:44)

19:12
    Mihajlovovi se to povedlo, je to o jediný koš. (42:44)

19:14
    Lavička českého národního týmu si ještě bere oddechový čas. (42:44)

19:32
    Po něm se hned za dva body prosazuje Luboš Kovář. (42:46)

19:34
    A nyní ještě timeout pro Bulharsko. (42:46)

19:50
    Lazarov se pokusil o střelu za tři body, míč ale v českém koši neskončil. Do akce se tak naposledy vydávají Češi. (42:46)

19:53
    Marek Welsch byl faulován a poté proměnil jeden ze dvou trestných hodů. (42:47)

19:58
    Ještě faul na české straně a jeden trestný hod Lazarovova. Tím končí první poločas. (43:47)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (43:47)

První poločas zápasu mezi Bulharskem a Českem je za námi. V něm se skóre měnilo jako na houpačce. Chvíli vedli Bulhaři, chvíli zase Češi. Po dvou čtvrtinách jsou ve vedení hráči českého týmu, jenž mají náskok o čtyři body. Kdo nakonec vyhraje tento boj o prvenství ve skupině? Třetí třetina začne přibližně v 18:00.

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (43:47)

21:09
    Luboš Kovář se jako první zapisuje do listiny střelců ve třetí čtvrtině. (43:49)

21:38
    A hned po něm byl za dva body přesný také Vít Krejčí. (43:51)

22:35
    Také dva body Černokojeva a ten snižuje na rozdíl šesti bodů. (45:51)

23:08
    Dimitrov přidal na bulharskou stranu jeden bod. Po faulu na svou osobu proměnil jeden ze dvou trestných hodů. (46:51)

23:46
    Miroslav Štafl na druhé straně zužitkoval přesnou přihrávku svého spoluhráče a navyšuje tak vedení českého týmu o další dva body. (46:53)

24:37
    A hned na to přicházejí další dva body od stejného hráče. (46:55)

24:38
    Oddechový čas pro bulharskou lavičku. (46:55)

25:45
    Poté se do útoku dostali Bulhaři a Matušev se dokázal trefit. Jeho koš má hodnotu dvou bodů. (48:55)

25:45
    A jelikož byl faulován, házel ještě jeden trestný hod a i nyní byl úspěšný. Na konto Bulharska tak putují tři body. (49:55)

26:01
    Karlovský ale na druhé straně odpovídá dobrou střelou za dva body. (49:57)

26:44
    Černokojev to vzal na sebe a prosazuje se za tři body! (52:57)

27:21
    Na opačném konci palubovky skóruje za dva body Marek Welsch. Ten tak dává českému týmu zase o něco vyšší náskok. (52:59)

28:10
    Slavík házel dva trestné hody a proměnil jeden. (52:60)

28:47
    Matušev byl taktéž faulován, ten ale proměnil oba nařízené trestné hody. Snižuje tak bulharskou ztrátu o dva body. (54:60)

29:23
    Češi odpovídají dvěma rychlými koši po sobě. (54:64)

29:23
    A ještě Welsch proměnil jeden trestný hod, neboť byl při střele faulován. (54:65)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (54:65)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (54:65)

30:40
    Opět rychlé koše na obou stranách. (56:67)

31:08
    Za dva body se prosazuje Černokojev. Snížil tak zase o něco český náskok. (58:67)

31:30
    Další dva body na bulharskou stranu přidal Marinov. Bulhaři tak čtvrtou čtvrtinu začali velmi dobře. (60:67)

31:48
    Česko si bere oddechový čas. (60:67)

32:02
    Hned po něm se za tři body trefuje Marek Welsch. (60:70)

32:35
    Pak přišly další dva rychlé body na obou stranách. (62:72)

32:53
    Mihajlov proměnil jeden technický trestný hod. (63:72)

33:51
    Filip Novotný byl faulován a poté proměnil jeden ze dvou trestných hodů. Češi drží desetibodový náskok. (63:73)

34:37
    Bulhaři se nevzdávají a další dvojkou a trojkou snižují svou ztrátu. (68:73)

35:10
    A další dva body pro bulharský tým. Češi ztratili desetibodový náskok a vedou už jen o tři body. Berou si oddechový čas. (70:73)

36:44
    Černokojev dostává svůj tým tomu českému na dostřel jediného bodu. (72:73)

37:18
    Oddechový čas si bere bulharská lavička. (72:73)

37:55
    Černokojev dvěma body strhává vedení na stranu Bulharska. (74:73)

38:33
    Welsch ale odpovídá stejnou měrou a vedou zase Češi. (74:75)

39:13
    Další dvojka Welsche. Český tým v závěru čtvrté čtvrtiny vede rozdílem tří bodů. (74:77)

39:14
    Oddechový čas pro Bulharsko. (74:77)

39:25
    Dva trestné hody proměnil Černokojev. (76:77)

39:50
    V závěru čtvrté čtvrtiny se prosadili Bulhaři za tři body a je vyrovnáno. Zápas tak dojde do prodloužení. (79:79)

40:00
    Čtvrtá čtvrtina skončila. (79:79)

40:01
    Začalo prodloužení. (79:79)

40:13
    Žídek se hned na začátku prodloužení prosadil za tři body. (79:82)

41:03
    Další dva body přidal Štafl a Češi jdou do pětibodového náskoku. (79:84)

41:39
    Matušev přidal další dva body pro Bulharsko. (81:84)

41:39
    Welsch na druhé straně odpovídá stejnou měrou. Vrací tak českému týmu náskok o pět bodů. (81:86)

42:51
    Štafl házel dva trestné hody a proměnil jeden. O něco zase navýšil náskok českých barev. (81:87)

42:51
    Oddechový čas si bere Bulharsko. (81:87)

43:27
    Trojka jednoho z Bulharů snižuje náskok českého celku na tři body. (84:87)

43:59
    A Matušev přidává další dva body. Je to o jediný bod. Že bychom se dočkali druhého prodloužení? (86:87)

44:07
    Welsche faulovali Bulhaři a ten házel dva trestné hody. Oba poté poslal do bulharského koše. (86:89)

44:20
    Lazarov ale dvěma body znovu dostává Bulhary na dostřel českému týmu. (88:89)

44:30
    Welsch znovu přesný v trestných hodech, proměnil oba. (88:91)

44:39
    Na druhé straně se Černokojev prosadil jen v jednom trestném hodu. (89:91)

44:44
    Češi si ještě berou oddechový čas. (89:91)

44:46
    Žídek poslal do koše Bulharska jeden ze dvou trestných hodů. (89:92)

44:58
    Welsch taktéž úspěšný jen s jednou šestkou. (89:93)

Konec zápasu. (89:93)

Je dobojováno. Nakonec zápas došel do prodloužení, ve kterém Češi rozhodli o vítězství a končí tak ve skupině na prvním místě. Do čtvrtfinále tak půjdou z lepší pozice.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek středečního večera a u dalších online přenosů z basketbalu se budu těšit zase na shledanou. (19:06:37)