Pjunik – Jablonec 2:1 (kon.) | Ventspils – Gżira 4:0 (kon.) | Gabala – Dinamo Tbilisi 0:2 (kon.)
Partizani Tirana – Šeriff Tiraspol 0:1 (kon.) | Larnaka – Levski 3:0 (kon.) | Utrecht – Zrinjski Mostar 1:1 (kon.)
Čichura – Aberdeen 1:1 (kon.) | Honvéd – Universitatea Craiova 0:0 (kon.) | Salihorsk – Esbjerg 2:0 (kon.)
Alaškert – FCSB 0:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Ordabasy 1:1 (kon.) | Molde – Čukarički 0:0 (kon.)
Flora – Frankfurt 1:2 (kon.) | Yeni Malatyaspor – Olimpija Lublaň 2:2 (kon.) | Gdańsk – Brøndby 2:1 (kon.)
Haugesund – Sturm Graz 2:0 (kon.) | Arsenal Tula – Neftçi Baku 0:1 (kon.) | Connah's Quay – Partizan Bělehrad 0:1 (kon.)
Lokomotiv Plovdiv – Trnava 2:0 (kon.) | CSKA Sofia – Osijek 1:0 (kon.) | Beer Ševa – Kajrat 2:0 (kon.)
Piast Gliwice – Riga FC 3:2 (kon.) | Fehérvár – Vaduz 1:0 (kon.) | Norrköping – FK Liepāja 2:0 (kon.)
Luzern – KÍ Klaksvík 1:0 (kon.) | Jeunesse Esch – Guimarães 0:1 (kon.) | Aris Soluň – AEL Limassol 0:0 (kon.)
Alkmaar – Häcken 0:0 (kon.) | Gent – Constanta 6:3 (kon.) | Dunajská Streda – Atromitos 1:2 (kon.)
Wolverhampton – Crusaders 2:0 (kon.) | Štrasburk – Maccabi Haifa 3:1 (kon.) | Rangers – Niederkorn 2:0 (kon.)
Budućnost Podgorica – Zorja Luhansk 1:3 (kon.) | Domžale – Malmö 2:2 (kon.) | Valur – Ludogorec 1:1 (kon.)
Shamrock – Apollon Limassol 2:1 (kon.) | Turín – Debrecín 3:0 (kon.) | Legia – KuPS 1:0 (kon.)
Espanyol – Stjarnan 4:0 (kon.)
FK Ventspils
4:0 (1:0)
Gżira United
Čtvrtek 25.07.2019, 16:45 • Ventspils Olimpiskais Centrs, Ventspils • Evropská liga (předkola) • 2. předkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.

Ve 2. předkole Evropské ligy se proti sobě utkají týmy FK Ventspils a Gżiira United FC. Tato mužstva se spolu ještě neutkala a čeká je tak premiéra. Hrát se bude na Ventspils Olimpiskais Centrs, Ventspils. Tento stadion nabídne kapacitu pro 3 200 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Dimitar Meckarovski a jeho asistenti Dejan Nedelkoski a Goce Petreski (vš. MKD). Úvodní výkop je naplánován na 16:45.

Ventspils narazil v 1. předkole na Teutu. Už po prvním zápase bylo takřka rozhodnuto, jelikož lotyšský tým zvítězil jasně 3:0. V odvetě sice Ventspils prohrál, ovšem pouze 0:1 a zajistil si tak postup do další fáze.

Gżira United narazila v 1. předkole na velmi silného soupeře, kterým byl Hajduk Split. První zápas se hrál na Maltě, kde Hajduk vyhrál s přehledem 2:0. V odvetě to nevypadalo jinak a chorvatský tým vedl po poločase 1:0. Ovšem následně přišlo něco naprosto nečekaného a hostům se podařilo vstřelit branku hned třikrát, přičemž tu rozhodující dal v 90+6. minutě Koné. Celkový výsledek byl 3:3 a dál postoupila Gżira United, díky lepšímu skóre z venkovního utkání.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FK Ventspils: Machnovsky – Alcenat, Monteiro, Mamah, Mtčedlišvili – Palavandišvili, Villela, Kazacoks (C) – Ajegun, Svarups, Sergijčuk
    Náhradníci: Kudrjavcevs – Alijev, Litvinskis, Osipov, Stuglis, Talbergs, Tidenbergs

Gżira United FC: Haber – Muscat, Scerri, Conti, Fernando Barbosa – Corbolan, Soares, Kone – Jefferson, Cohen (C), Henrique
    Náhradníci: Borg J. – Baldacchino, Borg S., Brincat, Sakyi, Samb, Sammut

Rozhodčí: Dimitar Meckarovski – Dejan Nedelkoski, Goce Petreski (vš. MKD).

1

2
    Míč skončil pouze za bránou hostujícího celku a Haber tak má odkop od své svatyně.

3
    Posléze se hostující hráč Soares dopustil nedovoleného zákroku na své polovině a Ventspils tak bude mít k dispozici volný kop.

4
    Následná standardní situace ovšem byla rozehrána nakrátko a posléze zavítal míč pouze do zámezí. Máme tady tak autové vhazování pro Gżiru.

5
    Ovšem ani hosté nedokázali směrem dopředu nic velkého vymyslet a auty si vyzkouší také domácí mužstvo.

6
    Gżira United to tentokrát zkoušela po pravé straně, ovšem obránce Mtchedlišvili si se soupeřem dokázal poradit.

7
    Po nákopu brankáře Machnovskeho přišel jen další nedovolený zákrok ze strany hostů.

8
    Domácí hráč Monteiro se málem dopustil fatální chyby, když poslal malou domů, ale ta neměla skoro žádnou razanci a Jefferson se tak hnal za míčem, ovšem gólman Machnovsky situaci správně vyhodnotil a včas vyběhl z brány, aby odkopl balón.

9
    Kone si nedokázal zpracovat balón v souboji s obráncem a následuje tak opět jen odkop od brány.

10
    Ajegunovi byl odpískán nedovolený zákrok, když si rukama pomohl v souboji s protihráčem, což hlavní sudí Dimitar Meckarovski viděl a odpískal.

11
    Následně to Gżira United opět zkusila nákopem na hranici vápna, ale tam míč doskákal, až do náruče brankáře Machnovského.

12
    Ani z další akce hostů nic nebude, jelikož se Jefferson nachytal pouze v ofsajdovém postavení.

13
    Obraz hry se nyní trochu změnil, jelikož je to spíše hostující celek, který se snaží něco vymyslet, ale jeho nákopy jsou zatím hodně nepřesné.

14
    Mamah stáhl k zemi Jeffersona a Gżira United tak má k dispozici volný kop z pravé strany.

15
    Nakonec z toho byla střela Koného, ovšem ta byla hodně nepřesná a letěla několik metrů vedle pravé tyče domácí svatyně.

16
    Domácí si chtěli vymodlit faul, ovšem únik domácího hráče po pravé straně byl podle rozhodčího zastaven čistým zákrokem.

17
    Posléze se do protiútoku vrhla Gżira United, ale centr z levé strany nakonec skončil po menších problémech v rukou gólmana Machnovského.

18
    Hosté to tentokrát zkoušeli po levé straně, ale domácí se skvěle dokázali ubránit a vyrážejí do protiútoku.

19
    Z následného rychlého útoku vybojoval Ventspils rohový kop, který bude rozehrán z pravé strany.

20
    První větší šance se nám naskytla ve dvacáté minutě! Centr z rohového kopu letěl na zadní tyč. Tam se po chvíli dostal k míči domácí hráč, jenž vypálil, ale jeho pokus ještě tečoval Sergijčuk, ovšem Haber předvedl velice důležitý zákrok!
    20. Haber si poradil se ztečovanou střelou.

21
    Domácí najednou ožili a opět se dostali dopředu, ovšem tentokrát nákop nepřinesl nic nebezpečného.

22
    Ventspils je nyní v menším tlaku a zkouší něco vymyslet směrem dopředu.

24
    Posléze se ovšem dopustil faulu hostující hráč Corbolan a uviděl žlutou kartu. Domácí mužstvo navíc může ohrozit bránu soupeře z volného kopu.

25
    Následný centr sice letěl do vápna hostujícího celku, ale tam nezpůsobil žádnou neplechu.

26
    Hra je nyní přerušena, jelikož hostující hráč Jefferson zůstal ležet na hrací ploše, ale vypadá to, že bude moct pokračovat.

27
    Haber musel jít z brány, aby byl u přihrávky do běhu jako první a přerušil tím tak akci soupeře.

28
    Hra je opět přerušená, když přišel faul Mamaha, což se sice hostujícímu hráči Cohenovi nelíbí, jelikož chtěl rychle rozehrát.

29
    Corbolan to zkusil z dálky, ale jeho pokus byl hodně nepřesný a skončil tak daleko vedle tyče domácí svatyně.

30
    První poločas je u svého konce a branky jsme se zatím nedočkali. Domácí tým Ventspils je sice lehkým favoritem tohoto zápasu, ovšem hra je zatím velice vyrovnaná.

31
    Mtčedlišvili sice poslal soupeře k zemi, za což byl odpískaný faul, ovšem následnou žlutou kartu vidí za řeči vůči rozhodčímu, který si to nenechá líbit.

32
    Už to vypadalo, že se po centru z levé strany dostane hostující útočník Jefferson do zakončení hlavou, ale nakonec je mu pouze odpískán faul.

33
    Ventspils se zkoušel dostat dopředu po pravé straně a nakonec získal autové vhazování.

34
    Posléze se dostal ke střele Ajegun, ale jeho pokus letěl rovněž vedle.

35
    Tak tohle byla hodně netradiční situace. Jefferson šel k zemi uvnitř vápna, ovšem následně ukázal rozhodčí, že se jednalo o ofsajd a následně ukázal hostujícímu hráči žlutou kartu za simulování, kdy si chtěl vymodlit penaltu.

36
    Villela si po ťukanci se spoluhráčem vytvořil příležitost pro střelu, ale tu poslal jen nad bránu soupeře.

37
    Domácí se už sice dostali do vápna soupeře, ale nakonec z toho byl jen faul Villely.

38
    A opět je hra přerušena, když se tentokrát dopustil faulu hostující útočník.

39
    Mamah se dopustil nedovoleného zákroku na své polovině a Gżira United tak získala volný kop.

41
    Ventspils právě vstřelilo branku!
    Nakonec tady máme první gól v úvodním poločase! Hosté sice získali volný kop, ovšem posléze se domácí dostali do rychlého protiútoku, kdy běžel s míčem po levé straně Ajegun a po jeho následném centru zakončil s pomocí horní tyče KASPARS SVARUPS.
    41. Kaspars SVARUPS - 1:0

42
    Opět se domácí dostali dopředu, ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího.

43
    Tentokrát si Ventspils vypracovalo velkou šanci, ve které se ocitl Sergijčuk, ale jeho pokus letěl pouze brankáři do obličeje!

44
    Hostující gólman je tak momentálně ošetřován a hra je přerušena.

45
    Rozhodčí nastavil dvě minuty navíc.

45+1
    Muscat to zkusil z dálky, ale jeho nepřesný pokus končí hodně vedle domácí brány.

45+2
    Palavandišvili dostal v souboji se soupeřem naloženo, ale vypadá to, že bude moct pokračovat i bez ošetření.

45+3
    Svarups už se natahoval na přihrávku z levé strany, ale nakonec míč vyrazil brankář Haber.

45+3

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je u svého konce a Ventspils vede nad Gżirou United 1:0. Začátek utkání byl hodně pozvolný a první vážnější šance jsme se dočkali ve 20. minutě, kdy ovšem hostující brankář Haber předvedl skvělý zákrok. Už to vypadalo, že se v první půli gólu nedočkáme, ale nakonec se ve 41. minutě prosadil Svarups.

Druhý poločas začne přibližně v 17:47.

46

47
    Domácí se nyní dopustili faulu a následuje tak volný kop hostujícího celku.

48
    Ovšem centr z kopačky Koného skončil daleko vedle brány Ventspils.

50
    Domácí vstupují do druhého poločasu skvěle a vedou už 2:0! Centr Svarupse z volného kopu proletěl vápnem na zadní tyč, kde se dostal do zakončení osamocený HELLO MONTEIRO a z bezprostřední blízkosti neměl problém umístit míč hlavou do sítě soupeře.
    50. Hello MONTEIRO - 2:0

51
    Opět to je tým Ventspils, který se snaží něco vymyslet, ale po pravé straně jim to tentokrát nevyšlo.

52
    Tentokrát se už domácí dostali dopředu po pravé straně, ale následný centr nepřinesl nic velkého.

53
    Tentokrát se domácí hráč provinil faulem na své polovině a dopředu se tak může vydat hostující mužstvo.

54
    A málem to bylo 3:0! Ovšem to by nesměl Kazacoks svou střelu poslat pouze do tyče!

55
    Ve druhé půli je na hrací ploše zatím pouze jeden celek a hosté jsou ve velkých problémech.

56
    Nyní se navíc dopustil faulu Cohen a u míče tak bude opět Ventspils.

58
    Hosté se pokoušeli něco vymyslet na levé straně, ovšem následný centr skončil jen v zámezí za bránou domácího mužstva.

59
    Opět je hra přerušená, jelikož domácí hráč potřebuje ošetření po souboji se soupeřem.

60
    Hodina hry je u svého konce a Ventspils stále vede nad maltským soupeřem 2:0. Domácí tak potvrzují roli favorita v tomto zápase.

61
    Nyní už se opět pokračuje a domácí mají k dispozici volný kop.

62
    A opět se domácí mužstvo dostalo do dobré šance, když se dostal ke střele ze střední vzdálenosti Palavandišvili, ale jeho pokus chytil gólman Haber!

63
    Tentokrát musel být ve střehu ovšem také domácí brankář Machnovsky, jenž si poradil s pokusem Muscata.

64
    Hra se nám nyní rozpohybovala a pro změnu se do příležitosti dostali domácí hráči, ovšem Sergijčuk neprostřelil Habera.

64
    Tady není o čem diskutovat, jelikož Soares v dobré šanci poslal soupeře k zemi a uviděl tak kartu žluté barvy.

65
    Ovšem následný pokus z přímého kopu končí pouze ve zdi, ale Ventspils je v tlaku a bude chtít přidat třetí branku.

66
    Gżira United se posléze sice vydala do rychlého útoku na levé straně, ale přes zkoncentrovanou obranu domácích neprošla.

67
    Posléze skončil míč v zámezí za bránou hostů a následuje tak odkop brankáře Habera.

69
    Villelův pokus byl ztečován do zámezí a domácí mužstvo tak má k dispozici další rohový kop.

70
    Fernando Barbosa ještě uviděl žlutou kartu, když se požduchoval s hráčem ve vápně.

71
    Po rohu se do rychlého protiútoku dostali hosté, ale Machnovsky si skvěle poradil se zakončením Koného.

72
    Nyní přišel jen další faul z hostující strany a následuje tak volný kop Ventspils.

73
    Střídání v týmu FK Ventspils: ze hřiště odchází Svarups, přichází Osipov.

75
    Hosté mají hodně otevřená zadní vrátka a to málem potrestal domácí útočník, ovšem Haber si připisuje jen další zákrok.

76
    A další zákrok Habera, který má nyní spousta práce, ovšem drží svůj tým alespoň na dvou obdržených gólech!
    76. Haber si připsal další úspěšný zákrok.

77
    Z následného rohu domácího celku už nepřišlo nic vážnějšího a balón tak skončil v moci gólmana Habera.

78
    Jefferson si naběhl do vápna soupeře, ovšem nakonec skončil centr pouze za bránou.

79
    Střídání v týmu FK Ventspils: ze hřiště odchází Kazacoks, přichází Stuglis.

80
    Střídání v týmu Gżira United FC: ze hřiště odchází Scerri, přichází Sakyi.

82
    Cohen se tentokrát dopustil faulu a domácí tým tak má k dispozici volný kop.

83
    Domácí jdou už do tříbrankového vedení! Centr Villely z levé strany letěl do pokutového území, kde se dostal do zakončení hlavou INGARS STUGLIS a míč zavěsil nechytatelně k pravé tyči.
    83. Ingars STUGLIS - 3:0

84
    Hosté ale nic nevzdávají a budou tak chtít skórovat z následného volného kopu.

85
    Ovšem centr z pravé strany nic nepřinesl a domácí si s ním poradili.

86
    Posléze se Muscat dopustil tvrdého zákroku, za který dostal žlutou kartu.

87
    Dnes je to v lotyšském týmu Ventspils parádní den, jelikož domácí vedou už 4:0 a do odvety tak jedou s luxusním náskokem! Sergijčuk se ocitl ve velké šanci, ovšem nezachoval se jako sólista, nýbrž posunul míč pod sebe, kde byl osamocený TOSIN AIYEGUN a ten zakončil do prázdné svatyně.
    87. Tosin AIYEGUN - 4:0

88
    Posléze ještě uviděl Aiyegun žlutou kartu, jelikož si vysvlékl při své oslavě gólu dres.

89
    Střídání v týmu FK Ventspils: ze hřiště odchází Sergijčuk, přichází Alijev.

90
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90+1
    Hosté se snažili něco vymyslet na levé straně, ale dnes se jim prostě nedaří.

90+2
    Následně ještě přišla střela, která byla zblokována do zámezí a budeme svědky rohového kopu hostujícího celku.

90+3
    Ovšem domácí si poradili s nebezpečným centrem a odkopli balón do bezpečí.

90+3

Je konec. FK Ventspils potvrdil roli favorita a naprosto rozdrtil Gżiru United FC poměrem 4:0.
    Druhá půle ovšem patřila pouze domácímu týmu. Už v 50. minutě poslal Ventspils do dvoubrankového vedení Monteiro. Posléze byly k vidění šance, ovšem ne góly. To ale napravil v 83. minutě Stuglis a o čtyři minuty později se trefil také Aiyegun.

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 5:3. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 19:17.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (18:39:19)