Astana – FC Santa Coloma 4:1 (kon.) | Ordabasy – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Kajrat – Beer Ševa 1:1 (kon.)
Constanta – Gent 2:1 (kon.) | Zorja Luhansk – Budućnost Podgorica 1:0 (kon.) | KuPS – Legia 0:0 (kon.)
Universitatea Craiova – Honvéd 0:0 (3:1 po pen.) | Riga FC – Piast Gliwice 2:1 (kon.) | Häcken – Alkmaar 0:3 (kon.)
Debrecín – Turín 1:4 (kon.) | Levski – Larnaka 0:4 (kon.) | Šeriff Tiraspol – Partizani Tirana 1:1 (kon.)
AEL Limassol – Aris Soluň 0:1 (kon.) | Apollon Limassol – Shamrock 3:1 (po pr.) | Maccabi Haifa – Štrasburk 2:1 (kon.)
KÍ Klaksvík – Luzern 0:1 (kon.) | Malmö – Domžale 3:2 (kon.) | Dinamo Tbilisi – Gabala 3:0 (kon.)
Vaduz – Fehérvár 2:0 (po pr.) | Jablonec – Pjunik 0:0 (kon.) | Zrinjski Mostar – Utrecht 2:1 (po pr.)
Atromitos – Dunajská Streda 3:2 (kon.) | Neftçi Baku – Arsenal Tula 3:0 (kon.) | FK Liepāja – Norrköping 0:1 (kon.)
Ludogorec – Valur 4:0 (kon.) | Brøndby – Gdańsk 4:1 (po pr.) | Niederkorn – Rangers 0:0 (kon.)
Esbjerg – Salihorsk 0:0 (kon.) | Gżira – Ventspils 2:2 (kon.) | Olimpija Lublaň – Yeni Malatyaspor 0:1 (kon.)
FCSB – Alaškert 2:3 (kon.) | Frankfurt – Flora 2:1 (kon.) | Sturm Graz – Haugesund 2:1 (kon.)
Linfield – HB Tórshavn 1:0 (kon.) | Trnava – Lokomotiv Plovdiv 3:1 (kon.) | Osijek – CSKA Sofia 1:0 (3:4 po pen.)
Aberdeen – Čichura 5:0 (kon.) | Partizan Bělehrad – Connah's Quay 3:0 (kon.) | Guimarães – Jeunesse Esch 4:0 (kon.)
Crusaders – Wolverhampton 1:4 (kon.) | Stjarnan – Espanyol 1:3 (kon.)
KÍ Klaksvík
0:1 (0:1)
FC Luzern
Čtvrtek 01.08.2019, 19:00 • Toftir • Evropská liga (předkola) • 2. předkolo

Vítám vás u online přenosu z odvetného utkání 2. předkole Evropské ligy, ve kterém se střetnou KÍ Klaksvík a FC Luzern. Favoritem jsou hosté, kteří si se svým soupeřem dokázali doma poradit 1:0. Zápas však skončil mnohem větším rozdílem, jen by švýcarský celek musel proměňovat šance. Duel začíná v 19:00.

FC LUZERN

Hosté si kromě zmíněného duelu s Klaksvíkem dvakrát zahráli v lize. V rámci prvního kola zvítězili 2:0 v St. Gallenu, když se trefili až v závěru (87. Eleke z penalty, 90+5. Schneuwly). V neděli se utkali před vlastními fanoušky s Curychem. Utkání skončilo bezbrankovou remízou.

KÍ KLAKSVÍK

Domácí fotbalisté postoupili jednoznačně v prvním předkole proti týmu ze San Marina – SP Tre Fiori. Po domácím vítězství 5:1 dokázali vyhrát i u soupeře (4:0).

V lize Klaksvík po 14 odehraných zápasech okupuje páté místo z deseti, když nastřádal 32 bodů, na první pozici ztrácí pouhé tři body. Vypadá to tak, že se předkola Evropské ligy (případně Ligy mistrů při vítězství v lize) dočká i v příštím ročníku.

Fauly: 5:9.

KÍ Klaksvík: Joenssen – Danielsen, Brinck, Pavlovič, Simonsen – Sandmael, Hadžibulič, Andreasen, Bjartalid – Klettskaro, Johannesen
    Náhradníci: Dosljak, Grytten, Johannesen, Olsen, Petersen, Turi

FC Luzern: Muller – Schwegler, Lucas, Kneževič, Grether – Schulz, Voca, Ndenge – Schurpf, Eleke, Damhasaj
    Náhradníci: Arnold, Cirkovic, Enzler, Čakabadze, Margiotta, Sidler, Tia

Rozhodčí: Strömbergsson – Hallin, Magnusson (SWE).

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    Domácí celek obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Trpaslík z Falklandských ostrovů v něm bude chtít překvapit.

3
    Švýcarský celek se usadil na polovině soupeře, jenže nikdo z hostujících hráčů si zatím netroufl na zakončení.

6
    Švýcarský celek zatím předvádí poklidnou kombinaci a nikam se nežene.

8
    Klaksvík se až nyní podíval na polovinu soupeře, jenže Danielsen pro průniku po pravé straně neměl sílu na odcentrování.

10
    Nadále pokračuje opatrný duel. Do rozehrávky Luzernu se musel zapojit Muller, který nákopem odklidil míč do zámezí.

12
    Eleke si z druhé vlny naběhl na zpětnou přihrávku, jenže placírkou vůbec netrefil branku.

16
    Fotbalisté švýcarského klubu opět poklidně kombinují na vlastní polovině a nepůjčují hráčům Klaksvíku míč.

19
    Eleke poslal prudký centr do pokutového území, ale Damhasajovi ve skluzu scházel opravdu kousek.

21
    Brankář Muller vystartoval z branky pro centr z pravé strany a jeden z hráčů Klaksvíku jej faulem poslal k zemi.

23
    Domácí mužstvo zahrávalo přímý kop. Jeho rozehrávky se ujal Andreasen, ale technickou střelou poslal míč do zdi.

25
    Schwegler si v souboji na polovině hrací plochy pomohl nedovoleným zákrokem a zastavil rodící se akci Klaksvíku.

27
    Brinck si v hlavičkovém souboji skvěle pomohl tělem a dotírající Damhasaj jej faulem poslal k zemi. Rozehrávat bude Klaksvík.

29
    Ndenge si krásně narazil se Schurpfem, přehodil si míč na pravačku a vyslal technický pokus. Ani jeho rána nemířila mezi tři tyče.

31
    Schulz se ujal rozehrávky přímého kopu Luzernu, nicméně jeho nákop na hranici pokutového území obrana Klaksvíku dobře přečetla.

33
    Ndenge potáhl míč vpřed po pravém křídle, zasekl si míč kolem obránce, jenže centr vnějším nártem se mu vůbec nepovedl.

35
    Schulz je v posledních minutách ústřední postavou dění na trávníku. Dalším nedovoleným zákrokem přerušil akci soupeře.

36
    Luzern právě vstřelil branku!
    Švýcarský celek se v závěru prvního poločasu dokázal prosadit a přibližuje se k postupu do třetího předkola! O úvodní branku se po Elekeho pasu postaral IDRIZ VOCA!

38
    Schwegler zahrával přímý kop švýcarského mužstva. Krajní obránce kroutil míč na malé vápno, kam si pro něj došel brankář.

40
    Grether zkusil své štěstí při rozehrávce přímého kopu z opačné strany. Ani jeho centr nebezpečí pro branku Klaksvíku nepřinesl.

42
    Simonsen si skvěle pokryl míč tělem a vracející se Grether jej poslal k zemí. Domácí celek tak rozehraje přímý kop.

44
    Bjartalid si našel prostor na levém křídle, jenže k jeho smůle putovala přihrávka do ofsajdu.

45
    Domácí ještě zahrávali rohový kop. Andreasen poslal nadýchaný centr na značku pokutového kopu, ale tam kralovala obrana Luzernu.

45+1

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalista švýcarského Luzernu. Hosté totiž potvrdili roli velkého favorita a přiblížili se k postupu do 3. předkola. Deset minut před přestávkou se totiž dokázal prosadit Voca. Do kabin se proto odchází za stavu 0:1.

46

46
    Luzern obstaral výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Švýcarský celek si v něm bude chtít pohlídat postup.

48
    Hosté si však musí dávat pozor na zadní vrátka. Muller si však se střelou zpoza pokutového území hravě poradil.

50
    Švýcarský celek přestál nástup Klaksvíku do druhého poločasu a opět se koncentruje na hru směrem dopředu.

52
    Přesto se do zakončení probil Danielsen, jenže jeho technický pokus placírkou se zatočil kolem zadní tyče.

54
    Voca je dnes při chuti! Autor jediné branky dnešního duelu pálil z ostrého úhlu a těsně minul zadní tyč.

57
    Fotbalisté Luzernu už opět kombinují s míčem na kopačkách na polovině Klaksvíku a soupeře prakticky nepouštějí do hry.

59
    Demhasaj si v pokutovém území naběhl na prudký centr z pravé strany, ale hlavou jej líznul jen kousek vedle zadní tyče.

61
    Je za námi hodina hry a švýcarský celek stále drží postupový výsledek. Domácí Klaksvík se navíc zřídka dostává za půlící čáru.

63
    Střídání v týmu FC Luzern: ze hřiště odchází Schurpf, přichází Čakabadze.

65
    Střídající fotbalista si krátce po svém příchodu na trávník pokryl míč tělem a nechal se chytře faulovat.

67
    Muller se po dlouhé době dostal k míči. Hostujícího brankáře zapojili do rozehrávky obránci malou domů.

69
    Hostující Eleke také zkusil štěstí dělovkou z pětadvaceti metrů, ale obránce Brinck jeho pokus zablokoval.

70
    Střídání v týmu FC Luzern: ze hřiště odchází Schulz, přichází Arnold.

72
    Grether se ujal rozehrávky přímého kopu švýcarského mužstva, nicméně jeho centr zamířil přímo do rukavic brankáře Joenssena.

75
    Domácí brankář byl faulován po standardní situaci Luzernu. Klaksvík tak může znovu kombinovat.

77
    Grether si na polovině hřiště pomohl skluzem a vidí žlutou kartu.

79
    Bjartalid zahrával přímý kop domácího celku. Jeho centr se snesl na hlavu Brincka, který nedokázal zakončit.

81
    Střídání v týmu FC Luzern: ze hřiště odchází Sandmael, přichází Johannesen.
    Střídání v týmu FC Luzern: ze hřiště odchází Hadžibulič, přichází Grytten.

83
    Klettskaro se po dlouhé době dostal do zakončení, nicméně ani on Mullera v brance Luzernu neohrozil.

85
    Danielsen vyrobil zbytečný faul na polovině hřiště a daroval Luzernu další cenné vteřinky k dobru.

86
    Střídání v týmu FC Luzern: ze hřiště odchází Demhasaj, přichází Margiotta.

87
    Žlutou kartu dostává Johannesen (KÍ Klaksvík).

89
    Muller si zakřičel na své spoluhráče z obrany a došel si pro nepovedený centr z levé strany hřiště.

90
    Žlutou kartu dostává Eleke (FC Luzern).

90+1
    Nastavují se tři minuty!

90+3

Je konec! Luzern zvládl souboj na půdě Klaksvíku a po výhře 1:0 si zajistil postup do třetího předkola Evropské ligy! Hosté byli po celou dobu dnešního souboje aktivnějším týmem a nedali soupeři sebemenší šanci. O jedinou branku se nakonec postaral ve 36. minutě Voca. Ve druhé půli si už hosté své vedení hravě pohlídali a mohou se těšit na dalšího soupeře.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer! (20:53:56)