Ústí n/L – Sokolov 0:4 (kon.) | Olomouc – Jihlava 5:2 (kon.) | Třebíč – Přerov 4:5 (0:1 po s.n.)
Plzeň – Kladno 5:2 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 3:4 (po pr.) | Vsetín – Trenčín 4:3 (kon.)
Havířov – Frýdek-M. 0:3 (kon.) | Poprad – Cracovia 1:2 (kon.) | Benátky n/J – Irtyš Pavlodar 4:0 (kon.)
Sparta – K. Vary 8:1 (kon.) | Kometa Brno – Motor ČB 6:4 (2:1 po s.n.) | Kobra – Kolín 5:1 (kon.)
Mor. Budějovice – SHK Hodonín 4:3 (kon.) | Bratislava Capitals – Banská Bystrica 6:3 (kon.)
Hockey Club Moravské Budějovice 2019
4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
SHK Drtiči Hodonín
Čtvrtek 08.08.2019, 19:00 • Nevoga arena, Znojmo • Přípravné zápasy

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera. (21:16:28)

Další zápas Moravských Budějovic se odehraje již zítra, kdy na znojemském ledě vyzvou japonskou U20.

První zápas v nové éře Žihadel dopadl vítězstvím 4:3! Ve třetí třetině padly tři branky. Za hosty skóroval Matějka a Finsterle, za domácí se podruhé prosadil Horký.

59:59
    Po obrovském tlaku hostů se přerušuje, zbývá už ale jen vteřina, takže stav utkání se nejspíš měnit nebude.

59:38
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Dvacetdva vteřin před koncem Hodonín využívá svůj tlak. Po zavezení puku do útočné třetiny okamžitě snížil LUKÁŠ FINSTERLE. Asistence Jan Sokolík.

59:23
    Žihadla vyhazují.

58:45
    Hosté obsadili útočnou třetinu a zkouší to v šesti.

58:21
    Oddechový čas pro hosty.

58:21
    Moravské Budějovice právě vstřelily branku!
    Žihadla si připisují důležitý gól. Po konci trestu Milana Procházky se Budějovice vrhly rovnou do útoku, na nic nečekaly a překvapily Hlaváče brankou DAVIDA HORKÉHO. Ten se dnes prosadil již podruhé. Asistence: Petr Krutiš a Milan Procházka.

58:05

Dnešní utkání sleduje 245 diváků.

57:17
    Po vyhraném vhazování Hodonína se k puku dostala Žihadla a vydala se do protiútoku dva na jednoho, při zakončení ale sjel Svobodovi puk z hokejky.

56:52
    Hodonín stále kombinuje v útočné třetině, zatím nezakončuje.

55:46
    Teď hosty zastavil ofsajd.

54:29
    Hlaváč nyní při výjezdu z branky spadl a ztratil při tom helmu, hned si ji ale nasadil. Ostatní hráše to příliš nevyrušilo, Drtiči jsou stále v útočném pásmu.

54:05
    Vyloučení v týmu Hockey Club Moravské Budějovice 2019 (Procházka – 2 min., podrážení + 2 min., nedovolené bránění).

53:43
    Další icing, po kterém Žihadla vyhrála vhazování a tlačila v útočném pásmu.

53:03
    Dlouhou dobu teď byli na puku hosté. Hra se ale opět vrací před Vacka díky zakázanému uvolnění.

51:59
    Drtiči tlačí v útočném pásmu. Domácí obrana se teď opravdu nenudí.

51:16
    Po Ševčíkově nahození domácí vyhodili.

49:59

49:56
    Vyloučení v týmu Hockey Club Moravské Budějovice 2019 (Horký – 2 min., nedovolené bránění).

49:45
    Teď se zavlnila síť po Jurčově střele, naštěstí jen z vnější strany.

48:37
    Po střele jednoho z domácích se teď strhla za bránou hostů malá strkanice, bude se pokračovat vhazováním po levici Hlaváče.

47:59
    Vyloučení v týmu SHK iClinic Hodonín (Klíma – 2 min., držení hole).

47:40
    Procházka zkušeně prokličkoval až před Hlaváče, v zakončení však úspěšný nebyl.

46:33
    Na druhé straně teď z bezprostřední blízkosti po přihrávce zpoza branky střílel Horký, Hlaváče se mu ale překvapit nepodařilo.

46:15
    Finsterle to zkusil z pravého kruhu, poslal však puk jen na betony Vacka. Drtiči teď tlačí, co to jde.

44:31
    Další zakázané uvolnění, tentokrát na straně Hodonína. Hra teď příliš šancí nepřináší.

43:53
    Zakázané uvolnění Budějovic.

42:32
    Jeden z hráčů Žihadel po vyhraném nahození okamžitě střílel, puk ale tečoval jen brusle bránícího hráče.

41:20
    Hodonín teď zamotal budějovickou obranou a po rychlé kombinaci se k zakončení z vrcholu pravého kruhu dostal MATĚJKA JAN a rozvlnil síť Hlaváčovy branky. Asistence: Petr Slabý.

40:48

40:24
    Drtiči přešli do útočného pásma. Jejich nahození ukryl Vacek pod svou lapačku.

40:07
    Vhazování vyhráli domácí.

40:01

V druhé třetině byla aktivnějším týmem Žihadla. Už po třiašedesáti vteřinách navýšil jejich náskok Tomáš Sigmund. Další trefu přidal Patrik Bulín v oslabení. V polovině třetiny skončil puk již počtvrté zásluhou Mirka Bazaly za Hlaváčovými zády, tentokrát ale gól nebyl uznán z důvodu postavení hráče v brankovišti. Ke konci třetiny stihli ještě Drtiči snížit zásluhou Ondřeje Ševčíka. Další dvacetiminutovka, kterou hosté zahájí přesilovkou, začne přibližně v 20:30.

40:00

40:00
    Vyloučení v týmu Hockey Club Moravské Budějovice 2019 (Račický – 2 min., sekání).

38:42
    Charvát zavezl puk do útočné třetiny, kde o něj vzápětí přišel. Puk ale opět vybojoval Hasoň, který ho poslal připravenému ONDŘEJI ŠEVČÍKOVI, z jehož hokejky putoval puk až za brankářova záda. Asistence: Jan Hasoň.

37:34
    Svoboda Hlaváčovu svatyni přestřelil. Žihadla zůstávají na puku.

37:00
    Vacek opět ukázal své kvality, když zlikvidoval další nebezpečný puk, vhazování po jeho pravici.

36:46
    Hra je zastavena z důvodu ofsajdu.

36:12

36:05
    Dvakrát to zkusil i Matula. Poprvé jeho střelu Vacek vyrazil, podruhé ji zachytil na své hrudi. Bude se vhazovat po jeho levici.

35:40
    Ševčík teď tvrdou ránou od modré poslal puk jen na Vackovy betony.

34:49
    Hodonín se ihned po vhazování usadil v útočné třetině, kterou ještě neopustil.

34:12
    Vyloučení v týmu Hockey Club Moravské Budějovice 2019 (Svoboda – 2 min., vysoká hůl).

33:42
    Vhazování po Hlaváčově pravici vyhráli domácí a rovnou začli kombinovat.

33:03
    Hru teď uklidnil Hlaváč schováním puku pod svou lapačku.

32:27
    Hra se opět přelévá z jedné na druhou stranu.

31:54
    Hodonín kombinuje v útočném pásmu.

30:57
    A Žihadla opět úřadují. Tentokrát zahrozil Svoboda.

29:54
    Nádhernou akci teď předvedly Budějovice. Vyražený puk se dokonce podařil prostřelovit Bazalovi až za Hlaváčova záda. Gól však nebyl uznán z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti.

27:59
    I s Heindlovou střelou si Hlaváč poradil.

27:17
    Z velmi ostrého úhlu to zkusil Krutiš, puk ale narazil jen na brankářovy betony.

25:43

25:29
    Žihadla se v oslabení dostala do úniku dva na jednoho a po Molnárově nahrávce se PATRIK BULÍN nemýlil. Asistence: Jan Molnár, Roman Alexa.

24:23
    Finsterle projel celým hřištěm až před Vacka, v zakončení ale úspěšný nebyl.

23:43
    Vyloučení v týmu Hockey Club Moravské Budějovice 2019 (Radosta – 2 min., sekání).

22:45
    Svoboda se hezky nachystal mezi kruhy, k zakončení se však nedostal. Do nebezpečného úniku pak ujeli dva hráči Hodonína, v rozhodující situaci ale jednomu z nich sklouzl puk z hokejky.

22:16
    Vyloučení v týmu SHK iClinic Hodonín (Janáš – 2 min., podrážení).

22:06
    Signalizovaná výhoda domácích, Vacek míří na lavičku.

21:03
    Tak i tuto přesilovku Žihadla proměňují zásluhou TOMÁŠE SIGMUNDA, který našel místo v Hlaváčově svatyni. Asistence: Mirek Bazala a Milan Procházka.

20:42
    Z pravého kruhu nebezpečně vystřelil Krutiš, Hlaváč jeho střelu vykryl.

20:24
    Budějovice se usadily v útočném pásmu.

20:01

První třetina je za námi. Přestože herní projev je zatím vyrovnaný, Žihadla díky proměněné přesilovce z jedenácté minuty vedou. Na začátku další třetiny čeká Budějovice ještě více než minutová přesilovka, zda se v ní znovu prosadí, zjistíme přibližně v 19:44.

20:00

19:39
    Po skvělé kombinaci prověřil Hlaváče Trnka. Brankář Hodonína jeho střelu však vyrazil. Tlak Budějovic pokračuje.

19:05
    Vyloučení v týmu SHK iClinic Hodonín (Finsterle – 2 min., nedovolené bránění).

18:46
    Drtiči podruhé vyhazují.

18:06
    Po podražení na Milana Procházku se bude vylučovat.

17:20
    Opět tlak Hodonína a znovu skvělý Vacek, který zvládl zalehnout puk a uklidnit hru.

15:35
    Hodonín teď úřadoval v útočném pásmu. S Matulovou střelou si ale Budějovice poradily a brzy odklidily puk z předbrankového prostoru.

15:07
    Kombinaci hostů zakončoval od modré Fišera, trefil jen Vackovu lapačku.

14:17
    Icing Hodonína.

13:27
    Hačecký se v útočné třetině ujal puku, po chvíli ho ale ztratil zásluhou obrany hostů.

12:38
    Hraje se v útočném pásmu Drtičů.

10:27
    Tak to byla krásná akce! Krutišova střela Hlaváčovi vypadla do prostoru mezikruží, kde stál připravený DAVID HORKÝ a rovnou nekompromisně zakončoval za brankářova záda. Asistence: Petr Krutiš, Jiří Peroutka.

09:53
    Vyloučení v týmu SHK iClinic Hodonín (Janáš – 2 min., sekání).

09:50
    Ne nadlouho. Hra se přesunula na druhou stranu, kde zahrozil Alexa.

09:37
    Janášovu střelu Vacek s přehledem zachytil, následné vhazování vyhrál Hodonín, který zůstává v útočném pásmu.

08:33
    Peroutka si nabruslil až před Hlaváče, nijak ho ale neohrozil.

06:55
    Na druhé polovině ledové plochy teď úřadoval Matula, nakonec se ale ani on k zakončení nedopracoval.

06:15
    Opět tečovaná střela Milana Procházky z pravého kruhu potrápila Hlaváče, i tentokrát si však poradil.

05:28
    Hra se teď přelévá z jedné na druhou stranu, ani jeden tým nevydrží dlouho na puku.

04:02
    Budějovice zachytily v útočném pásmu nepřesnou rozehrávku hostů a chtěly se vydat do protiútoku, neměly však dostatek prostoru.

03:30
    Vřeník prokličkoval obranou až před Vacka, překonat ho však nezvládl.

2:03
    Váňovo nahození od modré projelo těsně kolem levé tyče. V následném úniku chtěl Račický potrápit Hlaváče, ten však dokázal včas reagovat.

01:19
    Nahození jednoho z Drtičů skončilo ve Vackově lapačce, bude se vhazovat.

01:01
    Milan Proházka to zkusil z pravého kruhu, s jeho střelou ale neměl Hlaváč žádné problémy, jen se o něj otřela a putovala dál.

00:20
    Po úvodním vhazování se buly ujali domácí, za útočnou modrou se ale ještě neusadili.

00:01

Hockey Club Moravské Budějovice 2019: Vacek (Radosta) – Peroutka, Šána, Dudáček, Bazala, Molnár, Trnka, Heindl, Chlubna – Horký, Krutiš, Svoboda – Piš, Sigmund, Procházka – Bulín, Alexa, Kratochvíl – Hačecký, Sorger, Račický.

SHK iClinic Hodonín: Hlaváč (Kubáň) – Ševčík, Fišera, Slabý, Vřeník, Váňa, Vaněk – Charvát, Jurča, Matula – Matějka, Leška, Pröschl – Polák, Finsterle, Janáš – Hasonň, Sokolík, Klíma.

Rozhodčí: Reich – Lahodný, Ludvík.

Z úspěšného loňského kádru v Budějovicích zůstali třeba obránci Jiří Peroutka s Tomášem Pelikánem nebo útočníci David Horký a Petr Krutiš. Podstatnou část soupisky tvoří bývalá orlí juniorka. „Jedná se o širší kádr hráčů, které zkoušíme. Zároveň ještě nějací hráči přijdou. Kádr je ve fázi budování,“ uvedl trenér Miroslav Vybíral.

Na minulou sezónu se v Moravských Budějovicích jen tak nezapomene. Tým Žihadel v ní bojoval o postup do Chance ligy a po odchodu Zdeňka Stojánka a prodeji licence i o zachování Budějovic jako hokejového města. Naštěstí pro fanoušky Žihadel vše dopadlo dobře. Díky spolupráci se Znojmem se podařilo sestavit tým, který se postaví proti Drtičům z Hodonína. Ti ve Znojmě odehrají svůj druhý přípravný zápas, ten první odehrají ve středu na ledě Trnavy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Nikola Katolická

Branky a nahrávky: 11. Horký (Krutiš, Peroutka), 22. Sigmund (Bazala, Procházka), 26. Bulín (Molnár, Alexa), 59. Horký (Krutiš, Procházka) – 39. Ševčík (Hasoň), 42. Matějka (Slabý), 60. Finsterle (Sokolík)

SHK Drtiči Hodonín: Hlaváč (Kubáň) – Ševčík, Fišera, Slabý, Vřeník, Váňa, Vaněk – Charvát, Jurča, Matula – Matějka, Leška, Pröschl – Polák, Finsterle, Janáš – Hasoň, Sokolík, Klíma.

Rozhodčí: Reich – Lahodný, Ludvík