Třinec – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Olomouc – Trenčín 6:3 (kon.) | Chomutov – Litoměřice 3:2 (kon.)
Třebíč – Žďár n/S 2:0 (kon.) | Kladno – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Jihlava – Prostějov 6:0 (kon.)
Frýdek-M. – Havířov 2:3 (kon.) | Kadaň – Klatovy 2:5 (kon.) | K. Vary – Novosibirsk 2:3 (kon.)
Martin – Liptovský Mikuláš 1:3 (kon.) | Michalovce – Linz 4:3 (kon.) | Val.Meziříčí – Dubnica nad Váhom 2:3 (kon.)
Havlíčkův Brod – Kolín 7:5 (3:2 po s.n.) | Děčín – MOSTEČTÍ LVI 7:10 (kon.) | Nový Jičín – Opava 1:5 (kon.)
Nitra – Genève 1:6 (kon.) | Rapperswil – Vítkovice 4:2 (kon.)
konec
HC Dukla Jihlava
6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Úterý 13.08.2019, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Přípravné zápasy
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek úterního večera a na počtenou někdy příště! (20:12:37)
   
  Dohráno! Jihlava dnes proti Prostějovu předvedla excelentní výkon, který vedl k jasnému vítězství 6:0! Na ledě Horáckého zimního stadionu dnes řádila hlavně první formace Dukly – Pekr, Skořepa, Davídek – jenž byla hned u čtyřech gólů. Jestřábi se svým sokem drželi krok pouze v první třetině, poté začali dost výrazně zaostávat a po dnešním utkání rozhodně mají o čem přemýšlet. Cesta domů nejspíš moc příjemná nebude.
   
  Konec zápasu.
   
  59:52
  Osm sekund před koncem základní hrací doby uvidíme buly před jihlavskou modrou čárou, o vítězi dnešního duelu už je dávno rozhodnuto.
   
  58:34
  Jaroslav Mrázek se na modré čáře dostal do zakončení, Lundström letící pryž vyrazil hokejkou vysoko nad sebe. Jihlava následně pryž vyhodila ven z pásma.
   
  57:49
  Lukáš Mareš (JIH) v rohu za vlastní brankou zahákoval protihráče, což rozhodčím neuniklo. Prostějov tak bude utkání dohrávat v početní výhodě.
   
  56:42
  Chujacovu ránu zblokoval jeden z domácích hráčů, Jihlava se následně rychle přesunula před Dvořákovu klec. Ohrozit ji ovšem už nedokázala.
   
  55:37
  Prostějov má v posledních chvílích více ze hry, Dukla se v závěru soustředí hlavně na obranu a hraje se tak převážně před domácí svatyní. Vykřesají hosté gól?
   
  54:52
  Lundström Meidlův projektil od modré zastavil lapačkou, po krátké pauze tak uvidíme vhazování před brankou švédského gólmana. Pět minut do konce.
   
  53:58
  Do konce základní hrací doby zbývá ještě šest minut, zápas se ale už více méně jen dohrává. Ani jeden celek nehraje naplno, bojuje se hlavně v neutrální třetině.
   
  Dnešní utkání sleduje 586 diváků.
   
  52:50
  Další hostující tažení končí ofsajdem, jeden z hráčů se při přejezdu modré čáry ukvapil. Hlasatel v hale nyní oznámil, že po utkání uvidíme ještě nájezdy.
   
  51:38
  Jihlava teď odráží prostějovské pokusy o útok, všechny končí už těsně před modrou čárou. Lundström má v posledních minutách v brankovišti velkou pohodu.
   
  50:12
  Dukla právě vstřelila branku!
  Na světelné tabuli na Horáckém zimním stadionu se v kolonce domácích gólu po rychlé jihlavské akci objevuje šestka! Dvořák tentokrát nestačil na zakončení JIŘÍHO FRONKA, přičemž kotouč se ještě na cestě do sítě otřel o tyč. Bez asistence.
   
  49:36
  David Chujac se pokusil nahodit kotouč za branku, pryží ovšem trefil jen jednoho z bránících protihráčů. Lundström tak nemusel zasahovat ani tentokrát.
   
  48:42
  Matěj Pekr prokličkoval do rohu kluziště a poslal pryž volnému Davídkovi, který ale z hranice brankoviště pouze promáchl! Dvořák měl štěstí!
   
  47:50
  Prostějov vybojoval kotouč za svou vlastní klecí a pokusil se vyrazit do útoku, domácí ale jeho výpad zastavili už ve středním pásmu.
   
  46:38
  Hra je z pro mě neznámých důvodů přerušena, uvidíme vhazování po levé straně Lundströmovy klece. Z hostující přesilovky zbývá ještě kolem půl minuty.
   
  45:45
  Dukla se dostala ke kotouči a vyhodila jej, jeden z hostujících borců nyní drží pryž za svou vlastní svatyní. Uvidíme, co Prostějov vymyslí dál.

  Vojtěch Martinek


  Hledáme zpravodaje pro A-tým i mládež HC Dukla Jihlava. Více informací zde.

  Branky a nahrávky: 4. Davídek (Pekr, Skořepa), 28. Skořepa (Pekr), 35. Skořepa (Pekr, Davídek), 43. Chlubna (Čermák, Dančišin), 43. Pekr (Davídek), 51. Fronk


  HC Dukla Jihlava: Lundström (Brož) – Pohl, Piegl, Holý, Půža, Kolář, Černohorský, Mareš, Vála – Pekr, Skořepa, Davídek – Lichanec, Čachotský, Poletín – Jiránek, Zeman, Fronk – Čermák, Dančišin, Chluba.
  LHK Jestřábi Prostějov: Dvořák (Neužil) – Novotný, Husa, Krejčí, Březák, Mrázek, Chujac, Brančík, Muška – Chlouba, Popelka, Meidl – Hrníčko, Luňák, Nouza – Ouřada, Chlán, Jandus – Žálčík, Tlačil, Novák.

  Rozhodčí: Mejzlík, Suchý – Jeletz, Polák.

  Diváci: 586