Česko – Salzburg 11:1 (kon.)
Česko
11:1 (3:0, 5:1, 3:0)
EC Red Bull Salzburg
Sobota 31.08.2019, 10:00 • Akademie Red Bull, Salcburk • Wolfgang Rud Cup (U16) • O 3. místo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Česko: Malant (Špunar) – Hrdlička, Brůna, F. Němec, Prčík, Kareš, Tůma, Sapoušek, Otava – Slavíček, Šapovaliv (C), Trunda (A) – Šiler, Hrabík, Adam Bareš – Jungwirth, Hujer (A), Rymon – R. Němec, Kulich, Šmajda. Trenér: Petr Haken.

EC Red Bull Salzburg: Pfarrmeier (Clara) – Weber, Kottstorfer, Marusch, Gangl, Bosecker, Kauhanen – Sumpf, Purdeller (A), Cernik – Assovolyuk, Auer (A), Koller – Krening, Gschliesser (C), Burgelt – Duller, Wurzer, Stiegler.

00:01

00:37
    Malant si připsal první zákrok po střele od modré, následně Češi vyvážejí kotouč z vlastního pásma do bezpečí.

05:00
    V úvodních pěti minutách měli Češi převahu, žádný gól ale ze svého tlaku nevytěžili.

06:12
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češi jdou zaslouženě do vedení! Po přihrávce Prčíka to od modré čáry zkusil FRANTIŠEK NĚMEC a kotouč k překvapení všech skončil až v síti! Asistence: Matěj Prčík.
    06:12 František NĚMEC - 1:0

06:59
    I po první brance je obraz hry stejný, český tým má jednoznačnou převahu.

08:58
    A je to už o dvě branky! Střelu Slavíčka vyrazil Pfarrmeier pouze k SAMUELU ŠMAJDOVI, před kterým už byla jen prázdná branka. Asistence: Šimon Slavíček.
    08:58 ŠMAJDA - 2:0

09:18
    Salzburg si zahraje svou první přesilovku, za krosček míří na trestnou lavici Šimon Slavíček (CZE).

09:45
    Rakušané se v úvodu přesilovky usadili v útočném pásmu, žádnou větší šanci si ale zatím nevytvořili.

10:59
    Domácí sice většinu početní výhody strávili v útočném pásmu, Malanta se jim ale nepodařilo nijak ohrozit.

11:18
    Český tým je v plném počtu.

12:03
    Po konci přesilovky se aktivity opět ujímají Češi, Tomáš Trunda se teď vřítil do útočného pásma a zpoza pravého kruhu vypálil, těsně však minul.

14:15
    Český tým je na ledě daleko více vidět, Pffarmaier ale zatím drží svůj tým výbornými zákroky v zápase.

15:19
    Češi zvyšují svůj náskok! Po přihrávce Jungwirtha se tváří v tvář Pfarrmeierovi objevil DOMINIK RYMON a krásným blafákem mu nedal šanci! Asistence: Jonáš Jungwirth.
    15:19 RYMON - 3:0

16:35
    Češi jsou opět v tlaku, tohle zatím vypadá na dost jednoznačný zápas.

17:59
    Jakub Hujer se prokličkoval až před branku, jenže tváří v tvář gólmanovi minul!

19:05
    Tato třetina končí tak jak začala, český tým je opět nastěhován v útočné třetině a Salzburg se jen brání.

19:56
    Kotouč je v rohu za Pfarrmeierem. v této třetině už žádná další branka nepadne.

20:00

Máme za sebou první třetinu, po které vedou Češi 3:0. Nutno říci, že se jedná o vedení naprosto zasloužené, Salzburg se jen brání a může děkovat jen svému brankáři, že neprohrává větším rozdílem. Uvidíme, jestli se v druhé třetině domácí zmohou k větší aktivitě.

Další třetina začne přibližně v 10:43.

20:01

20:09
    Úvodní buly vyhrál kapitán českého týmu Matyáš Šapovaliv a jeho tým teď míří do útoku.

20:56
    První česká formace má za sebou dobré střídání, při kterém si dokázala vypracovat tlak, žádnou větší šanci si z něj však nevytvořila.

21:39
    Dominik Rymon se řítil sám na Pffarmeiera, ale díky skvělému obrannému zákroku jednoho z domácích obránců se mu nepodařilo zakončit.

22:55
    I v úvodu druhé třetiny mají Češi jasnou převahu, Salzburg bude muset ještě hodně přidat, pokud chce s vývojem zápasu něco udělat.

24:16
    Kanonáda pokračuje, je to už 4:0! Autorem branky je liberecký TOMÁŠ TRUNDA, jenž střelou do šibenice nedal rakouskému brankáři žádnou šanci. Asistence: Robin Sapoušek.
    24:16 TRUNDA - 4:0

25:27
    Stejný scénář se opakuje i po čtvrtém gólu, Češi jsou opět nastěhováni v útočné třetině.

26:07
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Kottsterfer – 2 min., nedovolené bránění).

26:28
    Češi využívají přesilovku a přidávají pátou branku. Kotouč se po ose Hrdlička – Trunda dostal až k JAKUBU ŠILEROVI, který překonal Pfarrmeiera. Asistence: Tomáš Trunda, Jakub Hrdlička.

27:24
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Auer – 2 min., podrážení).

28:43
    Další využitá přesilovka a je to už o šest branek! Po střele Hrdličky od modré čáry se před brankou vytvořila skrumáž, v níž se nejlépe zorientoval TOMÁŠ TRUNDA. Asistence: Jakub Hrdlička.
    28:43 TRUNDA - 6:0

29:58
    A opět je český tým v tlaku, Rakušané už nekladou žádný odpor.

31:50
    Demolice pokračuje. Kulich nahrál PATRIKU BRUNOVI na modrou čáru, ten se s tím nepáral a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jiří Kulich.
    31:50 BRUNA - 7:0

33:01
    Matěj Prčík prověřil Pffarmeiera od modré čáry, ten se však překvapit nenechal a kotouč vyrazil.

34:05
    Rakušané po další minutě strávené v obranném pásmu pouze vyhazují na zakázané uvolnění.

35:17
    Teď se domácí konečně dostali do útočného pásma, jenže Assovolyuk se zmohl pouze na pomalé nahození zpoza pravého kruhu, s nímž neměl Malant žádné problémy.

36:09
    První formace Salzburgu alespoň na chvíli zaměstnala českou obranu, o kotouč však rychle přišla a do útoku opět míří hosté.

37:01
    Dvougólový Tomáš Trunda pálil z levé strany, Pffarmeier proti němu však předvedl dobrý zákrok.

38:42
    Vraždění neviňátek pokračuje, Češi vedou už o osm branek! Rymon hezkou přihrávkou vyslal do samostatného úniku JAKUBA HUJERA, jenž se tváří v tvář rakouskému brankáři nemýlil. Asistence: Dominik Rymon, Jonáš Jungwirth.
    38:42 HUJER - 8:0

39:46
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Rakušané se těsně před druhou sirénou přece jen prosazují! Po přihrávce Kreninga propálil Malanta TOMMY PURDELLER. Asistence: Philipp Krening.
    39:46 PURDELLER - 8:1

40:00

Druhá dvacetiminutovka je u konce a o vítězi už je prakticky rozhodnuto, Češi totiž vedou 8:1. Rozdíl mezi oběma týmy je markantní, drtivou většinu času český tým kombinuje v útočném pásmu a Rakušané se jen brání. Uvidíme, jestli se v poslední třetině obraz hry změní, ale osobně o tom hodně pochybuju.

Další třetina začne přibližně v 11:28.

40:01

40:12
    Úvodní vhazování vyhráli Rakušané, o kotouč však rychle přišli a do útoku míří Češi.

40:34
    Tomáš Trunda se při přechodu modré čáry nepohodl se svými spoluhráči, píská se ofsajd.

41:26
    Elias Koller se z levé strany vřítil do útočného pásma a z vrcholku kruhu vypálil, Malant ale kotouč viděl a bez problémů zasahuje.

42:33
    Daniel Assolovyuk hezky našel volného Luise Marusche, Lukáš Malant však jeho střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil!

43:37
    Rakušané si v úvodu třetí třetiny vypracovali stejné množství šancí jako v dostavadním průběhu zápasu, budou alespoň v poslední části hry Čechům rovnocenným soupeřem?

44:29
    Salzburg vyhazuje na zakázané uvolnění, Češi jsou opět v tlaku.

45:40
    Jakub Šiler se hezky uvolnil a z levého kruhu nebezpečně vypálil, jenže těsně minul branku.

46:22
    Čechům se nepovedla rozehrávka, píská se zakázané uvolnění.

46:59
    Tomáš Trunda vyvezl kotouč z obranného pásma, český tým je opět v tlaku.

48:20
    Julius Sumpf jel sám na Malanta, forhendovou kličkou na něj však nevyzrál.

49:23
    K vidění je teď vidět hodně nepřesností na obou stranách.

50:37
    Tak to byl paráda! JAKUB HUJER se prokličkoval až před branku a zakončením mezi nohama překonal Pfarmeiera! Asistence: Dominik Rymon.
    50:37 HUJER - 9:1

51:23
    Český tým je opět nastěhován v útočném pásmu a žene se za desátou branku.

52:41
    Jonáš Jungwirth se hezky uvolnil a z pravé strany vypálil, ale těsně minul.

53:54
    K vidění je opět hodně nepřesností na obou stranách, zápas už se jen dohrává, o vítězi je dávno rozhodnuto.

55:01
    Třetí česká formace je opět nastěhována v útočném pásmu, Salzburg už nevzdává žádný odpor.

56:23
    David Cernik dostal hezkou přihrávku do prostoru mezi kruhy a nebezpečně vypálil, Lukáš Malant proti němu však skvěle zasáhl.

58:00
    Češi jsou opět v tlaku, přidají ještě desátou branku?

59:04
    Češi necelou minutu před koncem přidávají desátý gól! A opět se o to zasloužila třetí formace, střelu Hujera vyrazil Pfarrmeier pouze k JONÁŠI JUNGWIRTHOVI, před kterým už byla jen prázdná branka. Asistence: Jakub Hujer, Jakub Hrdlička.
    59:04 JUNGWIRTH - 10:1

59:50
    Českému týmu to ještě nestačí, máme tu jedenáctou branku! JIŘÍ KULICH vjel do pásma a z levého kruhu nedal brankáři ránou do šibenice šanci. Asistence: Matěj Prčík.
    59:50 KULICH - 11:1

Češi rozdrtili Salzburg 11:1 a na Wolfgang Rud Cupu končí na třetím místě!

Předzápasové předpoklady se potvrdily, favorizovaný český tým neměl s domácím celkem žádné problémy a vyhrál jednoznačně 11:1. Dvakrát se trefili liberečtí Jakub Hujer a Tomáš Trunda. Dobře si vedla zejména třetí formace ve složení Jungwirth – Hujer – Rymon, která se postarala o čtyři góly. Češi tak Wolfgang Rud Cup končí na třetím místě, Salzburg obsadil poslední čtvrtou příčku.

Ode mě je to vše, přeji pěkný zbytek dne! (12:07:29)

Vladimír Vykoukal

Branky a nahrávky: 7. Němec, 9. Šmajda (Slavíček), 16. Rymon (Jungwirth), 25. Trunda (Sapoušek), 27. Šiler (Trunda, Hrdlička), 29. Trunda (Hrdlička), 32. Bruna (Kulich), 39. Hujer (Rymon, Jungwirth), 51. Hujer (Rymon), 60. Jungwirth (Hujer, Hrdlička), 60. Kulich (Prčík) – 40. Purdeller (Krening)