Jekatěrinburg – Čerepovec 3:2 (po pr.) | Magnitogorsk – Petrohrad 1:3 (kon.) | Čeljabinsk – Viťaz 2:4 (kon.)
Minsk – Nižněkamsk 2:4 (kon.) | Riga – Spartak Moskva 2:1 (po pr.) | Dynamo Moskva – N.Novgorod 3:2 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
HC Viťaz Moskevská oblast
Pondělí 02.09.2019, 16:00 • Traktor Arena • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (18:38:28)

Vyhrané buly: 29:34

Je konec. V prvním kole KHL nakonec vítězí Viťaz Moskevská oblast, který porazil Traktor Čeljabinsk 4:2.
    Už ve 3. minutě poslal hostující celek do vedení Danila Mojsejev. Následně se ovšem hra srovnala ve 12. minutě využil přesilové hry domácí Ilja Karpuchin. Ve 28. minutě šel Viťaz znovu do vedení, když se prosadil Alexandr Sjomin, ale třináct vteřin později srovnal český hráč Lukáš Sedlák. Do třetí třetiny vstoupili opět lépe hosté a ve 42. minutě změnil skóre na 3:2 pro hosty Pavel Černov. Následně jsme se už ale srovnání nedočkali a ve 49. minutě přidal ještě jednu branku Svjatoslav Grebenščikov. Velkou zásluhu na výhře Viťazu má především brankář Ilja Ježov, který odchytal skvělý zápas a předvedl se ve vynikající formě.

59:48
    Nepovedená přihrávka domácí vyhnala z útočné třetiny a vypadá to, že je rozhodnuto.

59:35
    Domácí to zkouší bez brankáře!

59:06
    Miro Aaltonen mohl definitivně rozhodnout o výhře hostů, ale jeho střela skončila vedle pravé tyče.

58:36
    Čeljabinsk nahodil kotouč do pásma soupeře, ovšem nedokázal z toho ani tentokrát vytěžit nic nebezpečného.

57:52
    A další a další střela domácích, ale tentokrát ani jedna neletěla na bránu Viťazu.

57:06
    Střela domácího hráče ze středu hrací plochy skončila zblokována hostujícím obráncem.

56:23
    Hosté se brání zuby nehty a zatím se jim to daří skvěle. Domácí trenér je značně znepokojený neproměnnými šancemi svého mužstva.

55:53
    Domácí mají šanci zdramatizovat konec utkání, jelikož budou hrát pár vteřin přesilovku 5 na 3.

55:45
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Pavel Černov – 2 min., sekání).

55:36
    Alexej Kručinin se ocitl v dobré šanci, ale jeho pokus skončil těsně vedle levé tyče a ani nyní se skóre nezmění!

54:39
    Čeljabinsk drží puk v útočném pásmu, kde posílá střely na bránu Viťazu, ale zatím bez úspěchu.

54:09
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Nikolaj Stasenko – 2 min., držení hole).

53:49
    Čeljabinsk bude mít přesilovku, ale ještě zkoušel rychle zakončit, ovšem Ilja Ježov předvedl další parádní zákrok!

52:57
    Nyní se Traktor dostal do tlaku ale Ilja Ježov je ve střehu a předvádí skvělý výkon.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 12. Karpuchin (An. Popov), 28. Sedlák (Calof) – 3. Mojsejev (Jeřábek), 28. A. Sjomin (Makejev), 42. P. Černov (A. Sjomin), 49. Grebenščikov (Laričev)

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Fedotov) – Virtanen, S. Těreščenko, Bailen, Kalinin (C), Menšikov (A), Karpuchin, Jasinskij, Žiljakov – Calof, Sedlák, Hyka – Babenko, An. Popov, Kručinin – Thomas, Šolochov (A), Glinkin – Fatějev, Karlin, Koňkov.
    HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Samonov) – Voronkov, Jeřábek, V. Lajunen, Jevsejenkov (A), Golovkov, Stasenko, Pylenkov – A. Sjomin (C), Švec-Rogovoj, Makejev – Jormakka, M. Aaltonen (A), Jo. Nättinen – A. Ševčenko, P. Černov, Mons – Koltygin, Laričev, Mojsejev – Grebenščikov.

Rozhodčí: Nikolaj Akuzovskij, Roman Ščeňov – Denis S. Ponomarjov, Maxim Stroganov