Jekatěrinburg – Čerepovec 3:2 (po pr.) | Magnitogorsk – Petrohrad 1:3 (kon.) | Čeljabinsk – Viťaz 2:4 (kon.)
Minsk – Nižněkamsk 2:4 (kon.) | Riga – Spartak Moskva 2:1 (po pr.) | Dynamo Moskva – N.Novgorod 3:2 (kon.)
Dinamo Riga
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Spartak Moskva
Pondělí 02.09.2019, 18:30 • Arena Riga • KHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (21:13:55)

Česká stopa v utkání

Robin Hanzl (SPM) 0+1, 0, střel, čas na ledě: 17:24

Dinamo Riga vstupuje do sezony dvoubodovým vítězstvím, na domácím ledě zdolalo 2:1 po prodloužení moskevský Spartak. Sledovali jsme velice vyrovnané utkání, které nenabídlo velké množství šanci, ale rozhodně se nedá říci, že by mu chyběla hokejová kvalita. Rigu dostal do vedení v první třetině ve dvojnásobné přesilovce Jacob Berglund. Spartak vyrovnal v prostřední části, kdy se taktéž z přesilovky prosadil Martinš Karsums. Ve třetí třetině branka nepadal a přišlo tak na řadu prodloužení. To trvalo necelou minutu, než ho i díky chybě brankáře Bespalova rozhodl Carter Ashton.

60:48 Carter ASHTON - 2:1

60:48
    Riga právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto, ani minutu netrvalo prodloužení, než zápas rozhodl domácí útočník CARTER ASHTON. Ten byl jedním z nejaktivnějších ofenzivních můžu v dresu Rigy, takže si to rozhodně zaslouží. Bespalov vyjel daleko z branky, ale situaci nezvládl dobře a Ashton ho jednou rukou propálil. Asistence: Benjamin Marshall, Lauris Darzinš.

60:25
    Při prodloužení tři na tři je důležité neztrácet puk a kdo ho má má velkou výhodu. Teď jsou u kotouče domácí.

60:01

Šedesát minut hry nerozhodlo o vítězi premiérového duelu této sezoně pro Rigu i Spartak, takže přijde na řadu prodloužení. Ve třetí třetině bylo šancí minimum, až ke konci si každé mužstvo vypracovalo po jedné, ale brankáři Kristers Gudlevskis a Nikita Bespalov svá mužstva podrželi.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:53
    Robin Hanzl už nestihl puk v útočném pásmu, takže už nás skoro jistě prodloužení nemine.

59:35
    Už běží poslední sekundy třetí třetiny a pomalu se schyluje k prodloužení. Nyní se bude vhazovat ve středním pásmu.

59:09
    Domácí opět vyhodili puk a tentokrát už se samozřejmě jedná o icing.

59:05

58:45
    Dinamo vyhodilo kotouč a tohle jeho oslabení už se chýlí ke konci.

58:08
    Andrej Kutějkin pálil od modré, ale Kristers Gudlevskis na jeho pokus dobře viděl a betony vyrazil.

57:48
    Tentokrát se Rize docela brzy po vhazování povedlo vyhodit puk.

57:39
    Harskeho rána také vypadala zajímavě, ale byla nakonec ztečovaná mimo.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 12. Berglund (Marshall, Ullström), 61. Ashton (Marshall, Darzinš) – 32. Karsums (Daugavinš, R. Hanzl)

Dinamo Riga: Gudlevskis (Treťjak) – Balinskis, Marshall, Berglund, Sotnieks, Ališauskas, Zile, Gimajev – Darzinš, M. Redlihs, Ullström – Ashton, Berglund, McMillan – Džerinš, Marenis, Gillies – Gegeris, Meija, Berzinš – Zabusovs.
    Spartak Moskva: Bespalov (Chomčenko) – Hersley, Rylov, Kutějkin, D. Višněvskij, Kulik, Gončarov, Nikišin – Karsums, Daugavinš, R. Hanzl – Nikoncev, Zubov, Fjodorov – Cyplakov, Juňkov, Chochlačov – Arkalov, Kokarev, Kruženkov – Stoljarov.

Rozhodčí: Oskirko, Hribik – Bersanjov, Judin