Třinec – Pelicans Lahti 5:3 (kon.) | Tappara – EC-KAC 8:3 (kon.) | Djurgården – Vienna Capitals 3:6 (kon.)
Augsburg – Luleå 4:5 (po pr.) | Frisk Asker – Biel 2:3 (kon.) | Mannheim – Tychy 5:0 (kon.)
Lausanne – Junosť Minsk 3:2 (kon.)
Augsburger Panther
4:5 (1:1, 1:3, 2:0 - 0:1)
Luleå Hockey
Pátek 06.09.2019, 18:00 • Curt-Frenzel Stadion, Augsburg • Hokejová Liga mistrů • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ve skupině C je situace velice zamotaná. Tři týmy mají po čtyřech bodech, Liberec je zatím bez bodu.

Vzájemné utkání:

Lulea – Augsburg 2:3 po SN (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)

Branky. 12. Emanuelsson, 31. Fabricius – 9. Hafenrichter, 54. Fraser, rozhodující nájezd Sezemsky

Odehraná utkání skupiny C:

Belfast – Liberec 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)

Lulea – Liberec 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Belfast – Augsburg 2:3 po PP (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)

Augsburger Panther: Keller (Borst) – Haase, McNeill, Lamb, Tölzer, Valentine, Sezemsky, Rogl – Sternheimer, Stieler, Payerl – Holzmann, LeBlanc, Callahan – Mayenschein, Gill, Fraser – Lambacher, Hafenrichter, Ullmann – Schmölz.

Luleå Hockey: Rautio (Lassinantti) – Lundkvist, Engsund, Sondell, Jalvanti, Själlin, Styrman, Johansson – P. Emanuelsson, Ilomäki, Hällander – Kovacs, Tyrväinen, Brännström – E. Emanuelsson, Berglund, Farley – Edström, Gunler, Mattsson – Fabricius.

Rozhodčí: Nikolič, Iwert – Gaube, Hofer.

Augsburg bude hrát v červených dresech, Lulea nastoupí v barvě žluté.

Stadionem zní nejprve švédská hymna a po komorním potlesku zní již s očekáváním u fanoušků hymna Německa.

00:01

00:24
    Švédskou obranu pořádně zaměstnal šikovný Adam Payerl.

00:38
    Brankář Rautio sice bez hole, ale s pomocí svých obránců dokázal vyrazit střelu Haaseho od modré čáry.

01:27
    Výpady německého celku jsou velmi nebezpečné, dva obránci Luley skončili na zádech v rohu kluziště po vzájemné srážce.

02:12
    Fantastická atmosféra žene domácí hráče na útočné zteče.

03:27
    V úvodu utkání je zatím jasně aktivnějším týmem Augsburger Panther.

04:05
    Hráč Luley nahodil kotouč ve středním pásmu do útočného a rychle odešel střídat na svou střídačku.

05:15
    Opět skandovaný potlesk oceňuje práci hokejistů Augsburgu v útočném pásmu.

05:26
    Luleå právě vstřelila branku!
    A udeřilo náhle na druhé straně kluziště, když se po chybě obrany zcela sám zjevil před Kellerem útočník Luley NOEL GUNLER a správně zhodnotil cellu situaci – 0:1!
    05:26 GUNLER - 0:1

06:15
    Opět se hraje v útočném pásmu před brankářem Rautiem.

07:09
    Payeret se v kombinaci dva na tři neprobil přes obranu soupeře.

07:29
    Ilomäki byl v rohu kluziště řádně dohrán na mantinel.

08:05
    Hra se velmi přitvrzuje a mantinely po osobních soubojích duní o stošest.

08:54
    Po střele Schmölze končí puk pouze na zadním mantinelu.

10:18
    A puk má ve své moci brankář Rautio, ten si na nudu během první třetiny rozhodně nemůže stěžovat.

10:30
    Vyloučení v týmu Luleå Hockey (Jonas Berglund – 2 min., držení).

10:45
    Komerční přestávka a hráči odjíždí ke svým střídačkám.

11:35
    Augsburg právě vstřelil branku! Perfektní přesilovková souhra značí, že je tu vyrovnáno, jelikož po parádních přihrávkách, kotouč do opuštěné branky snadno umístil MATTHEW FRASER – 1:1! Asistence: David Stieler, Sahir Gill.
    11:35 FRASER - 1:1

12:57
    Kontr Tyrväinena v souboji jeden na jednoho v útočném pásmu ukončil obránce Braden Lamb.

13:32
    Ofsajd švédského celku.

14:09
    Zakázané uvolnění švédského celku.

14:51
    Fraserovu střelu z pravého kruhu tentokráte brankář David Rautio spolehlivě zastavil.

15:37
    Lulea začíná svou snahu o další útok ve středním pásmu.

16:03
    Vhazuje se ve středním pásmu.

16:12
    Brännström se sice diví, ale hra je vykázána z útočného pásma Luley do středního pásma.

16:19
    Vyloučení v týmu Augsburger Panther (Scott Valentine – 2 min., krosček).

16:33
    Hráč Luley je z buly vykázán, vhazování se tedy před Kellerem bude znova opakovat.

16:42
    Robin Kovacs nahodil úspěšně kotouč do útočného pásma.

17:35
    U mantinelu v litém souboji nakonec Fraser dostal zápasnickým chvatem Brännströma na lopatky.

17:40
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Augsburger Panther (Matthew Fraser – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Lulea Hockey (Isac Brännström – 2. min., držení)

18:19

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:52
    Řádné zmatky těsně před koncem třetiny vyřešil brankář Rautio před svým brankovištěm v zádech se sirénou oznamující konec první dvacetiminutovky.

20:00

První třetina patřila herně Augsburger Panther jenže do vedení poslal Luleu z brejku Gunler. Vyrovnání přišlo po pěkné přesilovkové kombinaci, na jejímž konci byl Fraser. Druhá třetina začne cca v 18:50 hodin.

20:09
    Tak to bylo rychlé. U mantinelu se do sebe pustili Adam Payerl s Oscarem Engsundem.

20:49
    A opět naprosto obdobný gól Luley jako v první třetině za obranou se ocitl ARTTU ILOMÄKI a brankáře Kellera účelně vymíchal – 1:2!
    20:49 ILOMÄKI - 1:2

22:03
    Vyloučení v týmu Luleå Hockey (Juhani Tyrväinen – 2 min., sekání).

22:56
    V přesilové hře při rozehrávce holí napálil brankář Keller pouze forčekujícího Brännströma a ten ideálně našel JONASE BERGLUNDA, který puk usměrnil mezi betony Kellera – 1:3! Asistence: Isac Bränström.
    22:56 BERGLUND - 1:3

23:40
    Další skupinová šarvátka před Rautiem.

24:03

24:33
    Ostrou střelu Robina Kovacse hned po buly lapil brankář Keller.

25:27
    Diváci se zlobí, ale rozhodčí měl pravdu do ofsajdu zbytečně vjel spoluhráčům Sahir Gill.

26:14
    Po nepovedené švédské střele na modré se do rohu kluziště dostal jeden útočící hráč z Augsburgu.

26:57
    Puk mezi diváky a proto se bude vhazovat ve středním pásmu.

27:15
    Před brankou Styrman zbytečně nejprve předvedl faul kolenem a následně i krosček.

27:21
    Vyloučení v týmu Luleå Hockey (Fredrik Styrman – 2 min., podrážení + 2 min., krosček).

28:14
    Střela LeBlanca byla tečována a konči mimo kluziště.

29:09
    Každý souboj je dohráván na hranici faulu, ale švédský obránce dostal aspoň na chviličku puk z obranné třetiny.

29:54
    Rautio má podporu svých obránců na maximu.

30:46
    Augsburg to zkusil kombinačně na malém prostoru a vše hasí rozklekem pozorný Rautio.

30:47
    Hned po zásahu brankáře se tu strhla již tradičně další mela.

31:21

31:57
    Kombinace Tyrväinena v útočném pásmu vedla pouze k zablokované střele obráncem.

32:48
    Fraser byl pozornou obranou uhlídán a nebyl nyní vpuštěn vůbec do hry s pukem.

34:01
    Augsburg se chystal do útoku, ale jeden z hlavních rozhodčích viděl sekání.

34:06
    Vyloučení v týmu Augsburger Panther (Patrick McNeill – 2 min., sekání).

34:33
    Hloupý faul u mantinelu tzv. teploměr, předvedl Tyrväinen, nevím čemu se diví. Sudí naprosto správně zvedl svou pravici.

34:33
    Vyloučení v týmu Luleå Hockey (Juhani Tyrväinen – 2 min., hákování). Bude se hrát čtyři na čtyři.

35:17
    Více prostoru na ledě vyhovuje zjevně švédským bruslařům.

36:06

36:33

37:19
    Ve středním pásmu svou tvrdost ukázal Noel Gunler.

37:32
    Augsburg právě vstřelil branku! Schmölz před brankou našel přesně spoluhráče DAVIDA STIELERA, který přesnou střelou do šibenice snižuje na 2:3! Asistence: Daniel Schmölz, simon Sezemsky.
    37:32 STIELER - 2:3

38:42
    Radost ze snižující branky fanouškům Augsburgu neměla dlouhého trvání, jelikož dvougólový náskok vrátil Lulee ROBIN KOVACS – 2:4! Asistence: Austin Farley, Nils Lundkvist.
    38:42 KOVACS - 2:4

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Druhou třetinu na rozdíl od první, opanoval herně celek Lulea Hockey což potvrdil hned třemi brankami a po 40 minutách tak vede v Německu 4:2. Poslední část hry začne kolem 19:45 hodiny.

40:27
    Střela z pravého kruhu a následný nepřesný, střelecký pokus mimo branku v podání Augsburgu.

41:11
    Tyrväinen v útočném pásmu vybojoval svým sprintem na první pohled ztracený kotouč.

41:54
    Puk končí v lapačce brankáře Kellera.

42:29
    V souboji jeden na jednoho Fraser sice neuspěl, ale i přesto raději brankář Rautio pozdržel puk pod svou lapačkou.

42:53
    Po levé straně to zkusil Jakob Mayenschein, ale jeho střela byla zblokována ven mimo kluziště.

43:37
    Útok s dvojici Payerl a Stieler dobře motal své protivníky ze Švédska v útočné třetině z pohledu domácího týmu.

44:53
    Vhazování ve středním pásmu.

45:36
    Předbrankový prostor před Rauitiem je permanentně hlídán obránci Luley.

46:28
    Forčeking Marco Sternheimera byl úspěšný a střelu jeho spoluhráče musel krotit brankář Rautio.

47:05
    Komerční přestávka pro oba celky.

47:15
    Jeden hit za druhým inkasovali hráči ze Švédska a v přerušené hře s ev hloučku sjíždí za rozhodčím.

47:47
    Hned dvojice Mattsson a Gunler si vzala protihráče do parády ve středním pásmu, ale k nelibosti fanoušků Augsburgu bylo vše na hraně pravidel hokeje nikoliv za nimi.

48:34
    Augsburg právě vstřelil branku! Opět se ukázalo jak je důležité míti ve svém kádru MATTHEWA FRASERA, který střelou z pravého kruhu s pomocí teče obránce umístil kotouč za záda Rautia – 3:4! Asistence: Patrick McNeill, Braden Lamb.
    48:34 FRASER - 3:4

49:25
    No a o drama je tedy postaráno. Čas ukáže, který z celků lépe zvládne posledních deset minut hry.

50:14
    A na švédské lavičce je rázem živo jak ve včelím úle.

50:57
    Ve středním pásmu sudí pustili poněkud nešetrný zákrok na hráče Augsburgu. Odveta na sebe nenechá dlouho čekat.

51:44
    I po ztracených pucích dohrávají hráči německého klubu své protihráče i v útočném pásmu.

52:23
    Další přerušení a krátký oddech pro oba týmy u střídaček.

53:37
    Ve středním pásmu si hráči švédského klubu pomohli nedovolenou přihrávkou rukou.

53:57
    Střela od modré čáry minula branku Kellera.

54:29
    Hra se odvíjí za brankou Rautia.

54:53
    Nepřesné zakončení mimo branku v podání Jaroslava Hafenrichtera.

55:39
    Brännström kličkoval pěkně, ale nic převratného v útočném pásmu nevymyslel.

56:18
    Keller po buly raději přidržel puk pod lapačkou.

56:51
    Daniel Schmölz skončil v levém rohu v útočném pásmu.

57:19
    Brankář David Rautio má kotouč ve své moci.

57:33
    Hra se stěhuje na druhý konec kluziště před branku Markuse Kellera.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:09
    Není to zakázané uvolnění a z ledu se jen velmi těžce zvedá otřesený Fredrik Styrman.

58:22
    Rozhodčí kvůli teči vytahují hru z útočného pásma Augsburgu do středního pásma a další šarvátka byla na obzoru.

58:57
    Domácí tým se nemůže dostat do útočného pásma natož do trvalého tlaku.

59:16
    Augsburg hraje power – play, Keller sprintuje na střídačku!

59:21
    Augsburg právě vstřelil branku! První střelu po ledě ještě brankář Rautio vyrazil před sebe na dorážku ANDREWA LEBLANCA již neměl nárok – 4:4!
    59:21 LEBLANC - 4:4

59:21
    Branka je zkoumána u videorozhodčího – postavení útočícího hráče v brankovišti.

59:21
    A branka skutečně platí!

59:21
    Keller se vrací do branky.

60:00

Prodloužení či samostatné nájezdy rozhodnou o dělbě bonusového bodu.

60:01

60:31
    Živěji vstoupila do prodloužení švédská trojice.

61:09
    Gólovou šanci švédů hatí perfektním zásahem brankář Keller!

61:57
    Hráči Augsburgu utíká puk do středního pásma.

62:48
    Fraser si u mantinelu plní zodpovědně své defenzivní úkoly.

63:05
    Bomba z pravého kruhu sražena brankářem Rautiem do bezpečí.

63:22
    Tentokráte svou šanci zahodili hráči Augsburgeru Panthers!

63:33
    Autorem branky je PETTER EMANUELSSON, který tak rozhodl o tom, že dva body putují do Švédska – 4.5 po prodloužení! Asistence: Juhani Tyrväinen, Arttu Ilomäki.
    63:33 P. EMANUELSSON - 4:5

Dva body si nakonec odváží favorizovaná Lulea Hockey po naprosto vyrovnaném průběhu utkání z horkého ledu z Německa po výhře 5:4 po prodloužení.

Statistika:

Střely: 62:41

Střely na branku: 33:24

Využití: 1:0

Vhazování: 33:34

Utkání sledovalo 5624 diváků! (20:43:46)

Rostislav Králik

Branky a nahrávky: 12. Fraser (Stieler, Gill), 38. Stieler (Schmölz, Sezemsky), 49. Fraser (McNeill, Lamb), 60. LeBlanc – 6. Gunler, 21. Ilomäki, 23. Berglund (Bränström), 39. Kovacs (Farley, Lundkvist), 64. Emanuelsson (Tyrväinen, Ilomäki)

Rozhodčí: Nikolič, Iwert – Gaube, Hofer