Kazachstán – Španělsko 0:1 (kon.) | Lotyšsko – Polsko 0:1 (kon.) | Ukrajina – Finsko 0:2 (kon.)
Česko – Litva 2:0 (kon.) | Rusko – Srbsko 1:0 (kon.) | Wales – Belgie 1:0 (kon.)
Ázerbájdžán – Slovensko 2:1 (kon.) | Island – Lucembursko 3:0 (kon.) | Norsko – Kypr 2:1 (kon.)
Turecko – Anglie 2:3 (kon.) | Černá Hora – Faerské ostrovy 3:0 (kon.) | Sev. Irsko – Malta 0:0 (kon.)
Irsko – Arménie 1:0 (kon.)
Kazachstán
0:1 (0:1)
Španělsko
Pátek 06.09.2019, 15:00 • Astana Arena (Astana) • Kvalifikace ME U21 • Skupina 6

Zápas je za námi, první půle nám nabídla dominanci Španělska, které proměnilo i pokutový kop a vedlo 0:1. Druhá půle začala stejně jako ta první, v 57 minutě nařídil sudí druhou penaltu pro Španělsko, Aleñá si postavil míč a neproměnil, domácí zkoušeli vyrovnat, ale nedokázali si vytvořit žádnou tutovku. Hosté už zápas pohlídali a v nastaveném čase ještě domácí viděli dvě žluté a jednu červenou kartu. Zápas skončil, zaslouženě vyhráli Španělé. To je vše, loučím se. (16:56:46)

90+4
    Nakonec míč skončil v náruči Martína. Konec zápasu.

90+4
    Nastavený čas je zatím ve znamení karet.

90+4
    Žlutá karta také pro Busquetse.

90+3
    Karimov dostává ještě žlutou za zbytečné řeči.

90+2
    Prokopenko za svůj brutální skluz vidí ihned červenou kartu.

90+1
    Ne tohle faul nebyl signalizuje rozhodčí a dává žlutou kartu Najaryanovi za řeči.

90
    Nastavují se čtyři minuty.

89
    Seisen poslal dlouhý míč, jenže jeho spoluhráči prostě nedokáží vyhrát hlavičkový souboj a míč chvíli podržet na půlce soupeře.

88
    Centr z rohu skončil odkopem domácích.

87
    Další zablokovaná střela hostujícího celku. Je tu roh pro Španělsko.

86
    Domácí to zkouší přes nákopy, ale obrana hostů je zatím bezchybná.

85
    Centr Porra propadl pokutovým územím až na druhou stranu.

84
    Zblokovaná střela hostů a následný pokus mířil nad branku.

83
    Španělé kombinují na půlce a nikam nespěchají, přeci jen drží těsný náskok.

82
    Hosté zakládají další útok.

81
    Dobrá střela hostů, Seisen však připraven a chytá.

79
    Střídání v týmu Kazachstán: Jedná se o dvojité střídání, ze hřiště spěchá Švyrev a místo něj jde na trávník Orazov.

79
    Střídání v týmu Kazachstán: Adakhajiev míří do šaten, na hřiště jde Prokopenko.

79
    Domácí se ubránili a vystřídají.

78
    Rohový kop pro Španělsko.

77
    Kazachům už tolik času nezbývá, aby se zápasme něco udělali, navíc zase přišli lehce o míč.

75
    Domácí opět o něco aktivnější v posledních minutách.

74
    Střídání v týmu Kazachstán: Bakhtijarov má odpracováno a přepouští své místo Baškovi.

73
    Pairuz vidí žlutou kartu.

72
    Torres faulovaný na vlastní půlce, domácí se připravili o možnost jít směrem k brance soupeře.

71
    Střídání v týmu Španělsko: Óscar má pro dnešek splněno a nahrazuje ho Peinado.

71
    Kazaši vystihli přihrávku hostů, ale míč pod svou kontrolu nezískali.

70
    Autové vhazování na půlce pro domácí celek.

68
    Španělé si přihrávají z jedné strany na druhou. Nakonec to na sebe vzal Martin Garcia a branku přestřelil.

67
    Teď se role vyměnily, fauloval Cucu. Rozehrávat bude Seisen.

66
    Faul domácích, hrát budou hosté.

65
    Domácí už pomalu začínají vystrkovat růžky jako v závěru první půle.

63
    Střídání v týmu Kazachstán: Po prvé střídají i domácí, ze hřiště jde Omirtajev a udělat něco s výsledkem přichází Karimov.

63
    Střídání v týmu Španělsko: Aleñá, který neproměnil penaltu střídá, nahrazuje ho M. Garcia.

62
    Domácí se dostali do dobré pozice! Pairuz byl kousíček od vyrovnávací branky, jenže proti byl Martín. Nakonec se stejně pískal ofsajd.

61
    Střela z přímého kopu trefila pouze zeď.

60
    Žlutá karta pro domácího borce Alipa.

58
    Aleñá se neprosadil ani z dorážky.
    57. Neproměněná penalta

57
    Aleñá moc nezamířil k tyči a Seisen chytá!

56
    Sagnajev vidí žlutou kartu za svůj faul v pokutovém území.

56
    Je tu druhá penalta pro Španělsko!

56
    Stoperská dvojice hostů zneškodnila nákop.

55
    Máme tu přímý kop pro Španělsko. Hosté rozehráli rychle a nepřesně, odkopávat bude Seisen.

54
    Další střela hostů, obrana zablokovala.

53
    Cucu nacentroval, ale bohužel ve vápně nikdo nebyl, nakonec se k míči dostal brankář.

53
    Hosté přenášejí hru z jedné strany na druhou.

52
    Průnik domácích po levé straně končí jen zavedením míče do autu. Odkopávat bude Martín.

51
    Cuenca musel zastavit unikajícího hráče a je za to potrestán žlutou kartou.

50
    Přihrávka za obranu nenašla svůj cíl, hrát mohou Kazaši.

49
    Domácí začali druhou půlku stejně jako první, jen se brání.

47
    Pozo netrefil branku hned ze svého prvního pokusu.

46
    Střídání v týmu Španělsko: Pérez dohrál, nahrazuje ho Torres.

46
    Střídání v týmu Španělsko: O poločase došlo ke střídání, Puado byl stažen a nahradil ho Pozo.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:05.

V první půli jsme viděli prvních třicet minut dominovat jen jeden tým – Španělsko. Domácí prakticky jen odkopávali všechny balóny co získali. Ve 28 minutě se prosadil z penalty kapitán domácích Dani Olmo a to byl také jediný gól, co jsme doposud viděli. V závěru první půle si domácí vypracovali několik příležitostí, ale žádnou nedokázali proměnit. Uvidíme, co si pro nás oba týmy schovaly do druhého poločasu.

45+2

45+2
    Střela Porra neměla přesnost, mířila dost mimo branku.

45+1
    Adakhajiev fauloval, hrát budou Španělé.

45
    Nastavují se dvě minuty.

44
    Dobrá střela Aleñi, zamířil jen o pár centimetrů nad břevno.

43
    Centr ze standardní situace našel Omirtajeva, který stál v ofsajdu.

42
    Je tady i první žlutá zápasu, tu vidí Amo za svůj faul.

42
    Hosté po chybě v rozehrávce přišli o balón, Kazaši opravdu v závěru prvního poločasu jsou nebezpečným týmem.

40
    Orynbassar nakonec svoji ránu protlačil, ale zamířil dost mimo branku.

40
    V posledních minutách hry jsou hosté jasně aktivnější. Jen se jim nedaří zakončit, ani teď z rohu žádná ze střel neprošla dál, než k prvnímu hráči soupeře.

39
    Amo fauloval a domácí měli k dispozici standardku, z ní získali další rohový kop.

38
    Velký závar po rohu před brankou hostů nepřinesl gól. Španělé se dokázali ubránit.

37
    Rohový kop také na druhé straně.

36
    Špatně kopnutý roh, ale míč stále drží hosté.

36
    Porro si chtěl obhodit Adakhajieva, ten míč ztečoval na roh.

34
    Aleñá kopl roh, ale nakonec z toho nic nebylo. Naopak šli domácí do brejku, snažili se o zakončení, ale to bylo zblokované.

33
    Pérez prověřil pozornost brankáře a ten vyráží míč na roh.

32
    Hosté drží míč a přihrávají si okolo půlící čáry.

30
    Porro se snažil získat alespoň roh, míč se odrazil nakonec od něj, a tak bude odkopávat Seisen.

29
    Chyba opět na domácí straně a Španělé postupují k brance soupeře.

29
    Autové vhazování pro Kazachstán.
    28. Dani OLMO - 0:1

28
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    DANI OLMO si postavil míč a bezpečně ránu umístil k tyči. Španělsko se ujímá vedení.
    27. Nedovolený zákrok Alipa, po němž následovala penalta

27
    Je to penalta! Rozhodčí jasně ukazuje na penaltový puntík po faulu Alipa.

26
    Nakonec z toho byla i zablokovaná střela domácích. Teď už opět hrají Španělé.

25
    Domácí tým se konečně trochu zvedl a snaží se i útočit.

24
    Tak hosty už to přestalo bavit a vyrazili s míčem dopředu, jenže průniková přihrávka byla příliš dlouhá a skončila jen v autu, odkopávat bude Seisen.

23
    Nyní se hraje ve středu hřiště.

22
    Kazaši to zkoušeli napravo, tamtudy cesta nevedla. Poté přišla dlouhá přihrávka na střed, kterou zachytili stopeři Španělska.

21
    Porro podklouzl, ale hned poté svoji chybu napravil.

20
    Jenže o něj přišli v ten nejméně vhodný okamžik, když kombinovali před svým vápnem, hosté toho nedokázali využít, střela šla jen vysoko nad branku.

19
    Domácí nyní drží větší časový úsek míč na svých kopačkách.

18
    Střela Puada mířila mimo tři tyče.

17
    Dobrá kombinace Španělů před vápnem, jen tomu chybělo to zakončení. Domácí poté odkopli co nejdál od své branky.

15
    Tentokrát to hosté zkusili po levé straně, ale ani tady nedokázali odcentrovat, nicméně akce stále trvá.

14
    Pérez nastřelil pouze zeď. Domácí šli do brejku, který však skončil další ztrátou míče.

13
    Máme tady zajímavou standardní situaci pro hosty.

12
    Domácí zatím jen ztrácí balóny, vůbec se jim nedaří si přesně nahrát.

11
    Hosté přenesli hru znovu na pravou stranu, ale prosadit se přes dobře bránící Kazachstán nedokázali.

10
    Centr z pravé strany chytá do svých rukavic Seisen.

8
    Hosté se po prvé dostali na soupeřovu půlku, ale nic nebezpečného si nevypracovali.
    7. Óscar jen těsně minul Seisenovu svatyni

7
    Óscar střílel jen těsně vedle branky!

6
    Dlouhý nákop Seisena končí faulem. Hrát budou opět Španělé.

5
    Domácí se zatím pouze jen brání.

4
    Dobrý průnik hostů do vápna, nakonec přišla i střela, která mířila jen do boční sítě.

3
    Rohový kop Španělů odhlavičkovala obrana do bezpečí.

2
    Hosté hrají s míčem u soupeřovo branky.

1

Kazachstán:
    Seisen (C) – Najaryan, Orynbassar, Alip, Tursynbay – Adakhajiev, Sagnajev – Švyrev, Pairuz, Bakhtijarov – Omirtajev
    Náhradníci: Šajzada – Zhassanov, Orazov, Bašek, Kašken, Karimov, Prokopenko, Kussjapov, Šugajev

Španělsko: D. Martín – Porro, Amo, Cuenca, Cucu – Aleñá, Busquets, Óscar – Pérez, Olmo (C), Puado
    Náhradníci: Llorente – Pozo, Peinado, Ruiz, Buñuel, García, M. Garcia, Lozano, Torres

Rozhodčí: N. Walsh – G. Stewart, A. Mulvanny (všichni SCO).

Vzájemné zápasy

05.09.08: EUR: Kazachstán U21 – Španělsko U21 – 1 : 2
    25.03.08: EUR: Španělsko U21 – Kazachstán U21 – 5 : 0

Španělsko

Španělé neodehráli ve své skupině ještě ani jeden zápas. V pátek je čeká utkání s rozehraným Kazachstánem, který už dvakrát zvítězil. Tým z Pyrenejského poloostrova čeká ještě kromě Kazachstánů, také Faerské ostrovy, Černá Hora, Izrael a Severní Makedonie. Španělé jsou zde se svým výběrem jednoznačně favorité. Potvrdit tuto roli by měli i proti dosavadnímu lídrovi tabulky a připsat si v pátek tři body.

Kazachstán

Kazachstán čeká již třetí soupeř ve skupině číslo šest. Dvě utkání předtím vyhrál, když dokázal porazit Faerské ostrovy a poté i Černou Horu. Domácí nyní však čeká mnohem těžší soupeř a tím bude silné Španělsko. Jestli se dokáže prosadit i střelec Yerkebulan Seydakhmet, který válí za Kajrat Almaty se dozvíme již v pátek odpoledne.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.