Tisková konference AZ RESIDOMO Havířov (kon.) | Tisková konference HC Kometa Brno (kon.)
Tisková konference ke startu Tipsport extraligy (kon.) | Mediální brífink k MSLH 20 IIHF 2020 (kon.)
TK Českého florbalu ke startu sezony 19/20 (kon.) | Tisková konference HC Oceláři Třinec (kon.)
konec
Tisková konference Českého florbalu ke startu sezony 19/20

Středa 11.09.2019, 13:30Tiskové konference
   
  Oficiální část tiskové konference je u konce, díky za pozornost. (14:03:43)
   
  Nyní ještě byl předán dres Vilému Svobodovi, který oslavil před několika dny své padesátiny.
   
  Daniel Šebek doplňuje: Do Polska jel hodně mladý tým. Myslím si ale, že jsme tu zahráli dobré zápasy a celkem se nám dařilo. Byli tam sice dva slabší soupeři jako Polsko a Slovensko a pak klíčový zápas se Švýcarskem, které přijelo v kompletní sestavě. Do té mužské reprezentační sezony jsme tedy vstoupili také dobře.
   
  Filip Šuman o reprezentační soutěži mužů: Reprezentace odstartovala sezonu na Polishu Cupu v Polsku a veze odsud hodně pozitivní výsledky. Porazila 11:4 Slovensko, Švýcarsko 4:3 po nájezdech a Polsko 10:0.
   
  Jana Christiánová o medaili z MS 2011: Vzpomínky se vrací, ale nevím, jestli je dobře, že jsem vlastně jedna z posledních pamětnic. Byl to velký úspěch a chtěla bych si to ještě jednou moc zopakovat. Ženský florbal to pochopitelně moc potřebuje.
   
  Jana Christiánová o reprezentaci: Jsem jedna z mála pamětnic EFT na Podvinném mlýně. Všechny se logicky moc těšíme. Hrát před domácím publikem je vždy velký svátek. Dáme do toho všechno a snad se nám povede navázat na výsledky z poslední doby.
   
  Filip Šuman o reprezentacích: Tyto sezony rozdělujeme trochu na mužskou a ženskou sezonu podle mistrovství světa. V prosinci se tak všichni těšíme na světový šampionát ve Švýcarsku. Tentokrát to bude ve francouzské části. Švýcarsko se snaží budit zájem o florbal i v této části Evropy. Juniorky pak čeká MS devatenáctiletých ve švédské Uppsale. Na území České republiky se můžeme extrémně těšit na listopadu. Poslední turnaj před světovým šampionátem proběhne právě v České republice v Praze na Podvinném mlýně. Od 18. do 20. listopadu se utkáme s Finskem, Švýcarskem a Švédskem.
   
  Jana Christináová o další sezoně: Bude to přesně tak jak říkal Zdeněk Mlčoušek. Vítkovice, Chodov a Tigers patří do užší špičky. Totéž se dá už říci i o Ostravě. Naše ambice jsou velmi vysoké, už loni to až na posledních deset minut nebylo špatné. Jsem zvědavá na singapurskou hráčku ve Vítkovicích, když už si jí vybral tak kvalitní celek tak určitě bude hodně kvalitní.
   
  Mlčoušek: Jsem zvědav na výkony Ostravy i Herbadentu. Pikantní bude asi hráčka z poměrně exotické země, neboť Vítkovice přivedly do svého středu i reprezentantku Singapuru. Na třístý zápas v soutěži budou útočit Denisa Billá a Jana Vávrová. Na třístý gól zaútočí Hana Poláková, na 450. bod pak Anet Jarolímová. Čtyři výhry pak dělí Chodov od dosažení 200. vítězství v nejvyšší soutěži.
   
  Mlčoušek o extralize žen: Největším favoritem budou Vítkovice. Dá se očekávat, že budou společně s Chodovem patřit mezi největší favority. Nováčkem jsou po jedenácti letech se vracející Bulldogs Brno. Tři města tak zažijí městské derby. Po Praze a Ostravě to tak bude i Brno (Bulldogs vs Židenice).
   
  Daniel Šebek: Školní zápasy úplně v lásce nemám, ale obecně speciální eventy mám hodně rád. Ve Švédsku s tím mám bohaté zkušenosti a mělo to tam vždy úspěch. Moc se ale netěším na zápasy v deset hodin ráno.
   
  Daniel Šebek o Petru Novotnému: Jsem s ním jako s trenérem spokojený. Zvládá to ale zatím velmi dobře. Je otevřený a má v týmu zkušené hráče. Naše názory bere vážně.
   
  Daniel Šebek o návratu: Nebylo to jednoduché rozhodnutí, ale zvolil jsem nakonec návrat a po jednání s několika týmy jsem se rozhodl pro Mladou Boleslav. Všechno pro mě bude opět nové. O trochu více se těším spíš na to, že si zahraji s klukama, s nimiž se znám třeba z reprezentace. Našimi největšími soupeři budou Vítkovice, Chodov, dále pak Sparta, možná Bohemians. Tatran může rovněž ukázat svou sílu.
   
  V letošním ročníku se vrací také celá řada krajánků. Ostravu posílil Jan Binder, Mladou Boleslav pak Daniel Šebek a Patrik Suchánek a Bohemians Jakub Šárka a Vojtěch Bagin.
   
  Milníky Superligy:

  300. zápas čeká na Radima Křenka, Tomáše Vávru a Jiřího Curneyho.
  Jiří Curney je šest branek od dosažení mety 350 gólů
  27 bodů pak Jiřímu Curneymu chybí k dosažení mety 650 kanadských bodů.

  600. zápas čeká na Tatran, Vítkovice, Ostravu a Chodov
  2 zápasy dělí Chodov od dosažení 300. výhry.
  Pokud Tatran dokáže v sezoně zaznamenat 75 branek, bude mít v historii soutěže celkem 3 600 branek.
   
  Mlčoušek pokračuje: Superliga se tradičně představí v různých halách, letos jich bude celkem 30. Budou tu zápasy výjezdní, ale i ve velkých hokejových halách. Některá utkání budou mít i charitativní ráz.
   
  Mlčoušek: Hned v prvním kole nás čeká několik zajímavostí. Malý superpohár mezi Pardubicemi a Vítkovicemi, dále pak zápas Open Air mezi Bohemkou a BLACK Angels a také první televizní zápas sezony na zimním stadionu v České Lípě, kde bude hostovat Tatran Střešovice.
   
  Zdeněk Mlčoušek (ředitel ligových soutěží): Osobně mě těší to, že se nám soutěž vyrovnává. V posledních třech ročnících jsme poznali tři různé vítěze. Chodov a Mladá Boleslav budou patřit mezi nejužší favority na dobrý úspěch. Jsem zvědav, zda na dobré výkony Sparty. Máme dva úplně nové účastníky Superligy – BLACK Angels a Hattrick Brno. Jiný brněnský celek Bulldogs sestoupil po 24 letech do první ligy.
   
  Šuman: Reprezentační týmy mužů i žen mají za sebou úspěšný start na turnajích Polish Open, respektive ve Finsku (ženy). Je velice možné, že Superliga, která odstartuje už za pár dnů, brzy změní titulárního partnera a jeho jméno brzy zveřejníme.
   
  Šuman: Florbal zažije také jiné novinky. Oblast sportu totiž přebrala Národní sportovní agentura a Český florbal bude usilovat pokud možno o co největší podporu. Letos jsme mimochodem už úspěšně rozjeli také Street Floorball League. Tato liga se uskutečnila na několika krásných místech naší země v Karlových Varech, v Praze, v Hradci Králové, v Českých Budějovicích, v Brně a v Ostravě. Je také možno, že se u nás v Česku také dočkáme mistrovství světa v tzv. urban florbalu.

  Radek Barkman