Vladivostok – Barys 3:0 (kon.) | N.Novgorod – Jokerit 6:5 (po pr.) | Kazaň – Magnitogorsk 2:1 (kon.)
Petrohrad – CSKA Moskva 0:3 (kon.)
Ak Bars Kazaň
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Metallurg Magnitogorsk
Pátek 13.09.2019, 18:10 • TatNeft Arena • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:37:32)

V tomto zápase jsme bohužel neviděli žádného českého ani slovenského hráče.

Je konec. Kazaň dnes zvítězila v domácím prostředí nad Magnitogorskem 2:1. Do utkání vstoupili domácí velice aktivně a vytvořili si několik velkých šancí, což potvrdili gólem v 10. minutě, když se prosadil Mikael Wikstrand. Ve druhé periodě tohoto zápasu ovšem branka nepadla. To ale nehradila třetí perioda, kde nejprve ve 42. minutě srovnal Kozun, ale jeho gól nakonec nebyl uznán. V 50. minutě ale už úspěšně zavěsil do branky domácích Loktionov a srovnal na 1:1. Ale po třiceti sedmi vteřinách vrátil vedení zpět na domácí stranu Zaripov. Konec zápasu si už Ak Bars pohlídal.

59:51
    V dobré šanci se ocitl na levé straně Brandon Kozun, ale jeho rána minula odkrytou svatyni.

59:21
    Opět se bojovalo o kotouč ve třetině domácích, ovšem následně skončil puk mimo hrací plochu a rozhodčí nařídil vhazování ve středním pásmu.

58:48
    Následně se sice hostující útočník dostal ke střele z levé strany, ale ta nakonec nebyla nijak nebezpečná.

58:29
    Hosté to zkouší bez brankáře!

58:04
    A další zakázané uvolnění Metallurgu a hra se tak přesune zpět před bránu Reideborna.

57:26
    Kazaň hraje ke konci základní hrací doby skvěle a nepouští svého soupeře do žádné šance.

56:52
    Nyní přišlo zakázané uvolnění ze strany Magnitogorsku a hostům tak už moc času na srovnání nezbývá.

56:18
    Kamil Fazylzjanov si navedl kotouč do pásma soupeře, ale jeho následná střela nebyla nijak nebezpečná.

55:32

54:56
    Ovšem Kazani se zatím nedaří vymyslet něco nebezpečného, ale drží kotouč v útočné třetině.

54:16
    Domácí mužstvo může definitivně rozhodnout tento zápas, jelikož získalo přesilovou hru.

53:32
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jegor Jakovlev – 2 min., podrážení).

52:59
    Viktor Antipin chtěl srovnat na 2:2, ovšem jeho zakončení z pravého kruhu nepřineslo nic nebezpečného.

51:42
    Tentokrát přišel útok ze strany Magnitogorsku, ovšem ten nepřinesl nic nebezpečného.
    49:45 Danis ZARIPOV - 2:1

Michal Raška

Branky a nahrávky: 10. Wikstrand (Zaripov), 50. Zaripov – 50. Loktionov (Antipin)

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Jarullin, Wikstrand, Ožiganov, Fazylzjanov, Žuravlev, Chenkel, Judin – Frattin, Cormier, Azevedo (A) – Zaripov (C), Tkačov, Galijev – Lukojanov (A), Osnovin, Fisenko – K. Petrov, Galimov, Voronkov – A. Michejev.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (S. Galimov) – J. Birjukov, Antipin (A), J. Jakovlev, Vereščagin, Běreglazov, Dronov – O'Dell, Rasmussen, Kozun – Mozjakin (C), Loktionov, Paršin – Ljubimov, Několenko, N. Kuljomin (A) – Korobkin, Galuzin, Avramenko – Dorofejev.

Rozhodčí: Alexej Belov, Alexander Soin – Dmitry Sivov, Nikita Šalagin